CEO OKEx odpowiada na pytania użytkowników dotyczące ostatniej przerwy w wypłatach

Oto najważniejsze informacje z sesji Ask Me Anything Jaya Hao w Telegramie – seria OKEx AMA

26 listopada CEO OKEx, Jay Hao, dołączył do sesji Ask Me Anything na oficjalnym kanale OKEx Telegram i odpowiadał na pytania zadane przez ponad 27 000 członków..

Celem czatu było nawiązanie kontaktu ze społecznością OKEx i zajęcie się niedawnym wstrzymywaniem wypłat na platformie – które od tego czasu zostały wznowione. OKEx wraca teraz do normalnego biznesu – chociaż, jak wyjaśnia Jay, „biznes jak zwykle” wygląda nieco inaczej.

OKEx od lat buduje zaufanie, oferując zróżnicowany i stale ewoluujący pakiet produktów, budując silne relacje ze społecznością użytkowników i – przede wszystkim – zapewniając wiodące w branży zabezpieczenia.

Podczas AMA Jay podziękował użytkownikom OKEx za ich lojalność i wsparcie, jednocześnie należycie uznając niepewność spowodowaną wstrzymaniem wypłat.

Co się stało i co się robi, aby zapobiec takiej sytuacji w przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedział Jay w AMA – najważniejsze z nich przytoczono poniżej – gdy omawia, w jaki sposób to wyzwanie stworzyło jeszcze silniejszy „biznes jak zwykle” w OKEx.

Witaj, Jay! W ciągu ostatnich kilku tygodni zarówno dla użytkowników, jak i personelu OKEx był ciężki czas. Poddaliśmy się ogromnemu wyzwaniu. Wydaje się jednak, że wszystko poszło w dobrym kierunku. Czy możesz nam powiedzieć, co dokładnie się stało? Jak to wpłynęło na działanie platformy?

Sójka: To był trudny czas dla nas wszystkich – ale szczególnie dla naszych użytkowników. Chociaż nigdy nie musieli martwić się o bezpieczeństwo swoich aktywów, ponieważ wielokrotnie zapewnialiśmy ich, że wszystkie fundusze są bezpieczne, musieli radzić sobie z niepewnością, ponieważ nie byliśmy w stanie podać im dokładnej daty, kiedy wypłaty będą otwarte. Niepewność może powodować niedogodności i stres, za co możemy tylko przeprosić. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym użytkownikom za ich nieustające wsparcie i razem z nimi będziemy coraz silniejsi.

Wszystkie inne operacje na giełdzie OKEx pozostały niezmienione. Kontynuowaliśmy utrzymywanie "biznes jak zwykle" podejście przez cały okres zawieszenia, pracując nad ulepszeniem systemu zarządzania ryzykiem OKEx w celu ochrony aktywów użytkowników, wspierając hard fork Bitcoin Cash, wymieniając nowe aktywa (tj. BCHA) i przesyłając tokeny do portfeli posiadaczy Bitcoin Cash.

Zauważyliśmy zrozumiały spadek aktywności handlowej na giełdzie. Jednak otrzymaliśmy również wiele wsparcia i zachęty od naszych użytkowników – nie tylko poprzez komunikaty, ale także gdy patrzymy na dane z wiodących platform, takie jak np. Skew. Pomimo wstrzymania wypłat, OKEx utrzymywał się na czele czołowych giełd kontraktów terminowych BTC i nadal zajmuje czołową pozycję jako czołowa giełda instrumentów pochodnych pod względem otwartego zainteresowania kontraktami terminowymi BTC.

Kontynuowaliśmy również prace nad publikowaniem nowych projektów i prowadzimy rozmowy z nowymi firmami, z którymi możemy współpracować, starając się dalej budować ekosystem OKB i poprawiać wrażenia użytkowników na naszej platformie. Wiemy, że wielu klientów odbiło się na ich zaufaniu i serdecznie za to przepraszamy. Nasza praca od tego momentu jest jasna: będziemy podtrzymywać nasze zobowiązanie do odzyskania zaufania użytkowników i zapewnienia, że ​​OKEx pozostanie ich platformą do inwestowania i handlu zasobami cyfrowymi.


Cieszę się, że rozwój ekosystemu OKB był kontynuowany, a wszystkie inne operacje na giełdzie pozostały niezmienione podczas zawieszenia wypłat. Jakie są Twoje przemyślenia na temat tego incydentu i jak myślisz, w jaki sposób OKEx powinien postępować dalej, aby zwiększyć zaufanie społeczności kryptowalutowej do platformy?

Sójka: Myślę, że incydent zwrócił uwagę na kilka bardzo ważnych punktów. Ujawnił on pewne słabości naszych wewnętrznych procesów, które teraz niezłomnie poprawiamy. Jednak podkreślił również siłę naszej infrastruktury i bezpieczeństwa – mogliśmy zabezpieczyć wszystkie aktywa użytkowników, a także kontynuować operacje na wszystkich innych funkcjach giełdy..

Poza OKEx incydent podkreślił dojrzałość rynku kryptowalut – odzwierciedloną w cenie BTC i innych głównych aktywów w ich odporności na wiadomości. Dowiedzieliśmy się również, jak pomocni i lojalni są klienci OKEx oraz jak zaufanie do naszej platformy pozostaje wysokie. Będziemy im nie tylko dziękować hojnymi programami nagród, ale także mamy nadzieję, że uda nam się odbudować utratę zaufania.

Będziemy również nadal ulepszać doświadczenia użytkowników, wprowadzać nowe produkty i funkcje oraz słuchać opinii klientów. Poza tym, że jestem CEO OKEx, na giełdzie mam jeszcze jedną bardzo ważną pracę, którą jest Chief Customer Service Officer. Regularnie rozmawiam z klientami jeden na jeden, aby zidentyfikować ich problemy, wysłuchać ich sugestii i przyspieszyć ich pomysły i potrzeby dzięki naszemu procesowi rozwoju produktu.

Jak w dłuższej perspektywie planujesz poradzić sobie z problemem związanym z portfelem i posiadaczami kluczy prywatnych?

Sójka: Jeszcze raz przepraszamy za wszelkie niedogodności i będziemy dążyć do ciągłego doskonalenia procesów wewnętrznych, aby w przyszłości nie powtórzyły się podobne sytuacje. Dziękujemy za cierpliwość.

Pozwól, że zacznę odpowiadać na Twoje pytanie, odnosząc się do niektórych nieprawidłowych stwierdzeń dotyczących naszego systemu bezpieczeństwa i zarządzania portfelem:

  1. Nasz system „hot wallet” wykorzystywał i zawsze będzie korzystał z mechanizmu autoryzacji multisig.
  2. Każdy klucz prywatny – tak, mamy wielu posiadaczy kluczy prywatnych – ma kopię zapasową. Nigdy nie dojdzie do utraty aktywów z powodu nieprzewidzianych zdarzeń, które przytrafią się posiadaczowi klucza prywatnego.
  3. Przerwa w wypłatach nie była związana z żadnymi problemami technicznymi na naszej platformie.

Idąc dalej, chcemy być jak najbardziej transparentni dla naszej społeczności, a ten incydent doprowadził nas do kilku ulepszeń w naszych wewnętrznych procesach. Zaktualizowane szczegóły dotyczące zarządzania kluczami prywatnymi obejmują:

  1. Generowanie klucza prywatnego
  2. Kopia zapasowa klucza prywatnego
  3. Włączanie głównego klucza prywatnego
  4. Włączanie zapasowego klucza prywatnego

Oto spojrzenie na nasz najnowszy mechanizm gorącego portfela:

Odwiedź następującą stronę, aby uzyskać więcej informacji, w tym listę zabezpieczeń i warunków:

https://www.okex.com/wallet-security

Po tym, jak OKEx ogłosił zawieszenie wypłat, pojawiły się doniesienia o zapisach transakcji w łańcuchu, które stwierdzały, że nadal występował odpływ w łańcuchu z OKEx. To sprawiło, że użytkownicy i cały rynek kryptowalut byli bardziej zaniepokojeni niż kiedykolwiek. Zamiast obalać pogłoski publicznymi oświadczeniami, dlaczego OKEx nie miałby bezpośrednio ogłaszać wszystkich adresów portfela i transakcji w łańcuchu? Czy nie byłby to bardziej przejrzysty sposób śledzenia sytuacji przez użytkowników?

Sójka: Niektóre adresy portfeli w OKEx zostały publicznie oznaczone przez zewnętrznych eksploratorów i kanały blockchain. Czasami jednak kanały błędnie określają inne adresy portfeli jako adresy naszych portfeli – co w przeszłości prowadziło do paniki. Od jakiegoś czasu komunikujemy się z tymi kanałami, jeden po drugim, poprawiając lub usuwając błędne zgłoszenia.

W nadchodzących miesiącach uruchomimy nowy plan przejrzystości giełdy, który pozwoli użytkownikom na dokładne monitorowanie adresów portfeli w dowolnym momencie.

Plotka głosi, że niedawne zawieszenie wypłaty było wynikiem oskarżenia chińskich władz o pranie brudnych pieniędzy. Jak możesz złagodzić obawy użytkowników dotyczące tych plotek?

Sójka: Jako jedna z najwcześniej uznanych platform w tej branży, OKEx prowadzi działalność w oparciu o przesłankę ścisłego przestrzegania ram prawnych na całym świecie. To jedna z naszych głównych zasad. Jeśli bierzemy udział w praniu brudnych pieniędzy lub innych podejrzanych nielegalnych operacjach, nie możemy się rozwijać wraz z tą branżą.

Jak stwierdzono w wielu poprzednich zapowiedziach, śledztwo nie ma związku z OKEx. Ustanowiliśmy, wdrożyliśmy i nadal udoskonalamy przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu i handlu & Program sankcji gospodarczych od momentu powstania w celu zapewnienia solidnej i zgodnej z przepisami platformy do handlu aktywami cyfrowymi. Chcemy promować legalne, przejrzyste działania biznesowe i utrzymać dobrą reputację wśród naszych klientów, organów regulacyjnych i branży aktywów cyfrowych.

Słyszałem, że wraz z nadchodzącym ponownym otwarciem wypłat przygotował serię programów z nagrodami dla użytkowników. Jay, czy możesz nam powiedzieć więcej?

Sójka: Aby wyrazić nasze przeprosiny i podziękować naszym lojalnym użytkownikom za zaufanie, uruchomimy kilka programów wynagrodzeń i nagród.

Pierwszym z nich będzie program lojalnościowy Happy Friday. W przypadku użytkowników, którzy dokonali wpłat, posiadali tokeny lub dokonali transakcji w okresie, w którym wypłaty zostały zamknięte, OKEx przekaże 20% swoich całkowitych opłat kontraktowych na fundusz motywacyjny, który zostanie wydany użytkownikom jako jednorazowa płatność na podstawie ich aktywa i warunki transakcji. W przypadku posiadaczy OKB obliczenie wagi aktywów będzie podwójne.

Po drugie, zrzekniemy się opłat za usługi i zwrócimy je użytkownikom. Dla użytkowników, których aktywa przekroczyły 10000 USDT przed ogłoszeniem o godzinie 00:00 (HKT) w dniu 24 listopada 2020 r., Zostanie wydana karta rabatu prowizji o wartości od minimum 100 USDT do maksymalnie 1000 USDT.

Dla wszystkich użytkowników platformy dalsze zachęty dochodu z tytułu transakcji futures i wieczystej zamiany opłat za transakcje będą nadal wydawane w każdy piątek, a posiadacze OKB zawsze będą mieli możliwość podwojenia obliczania wagi aktywów OKB.

Na zakończenie trwa przegląd protokołu i procedur OKEx i będzie to proces ciągły. Aby uniknąć podobnych zakłóceń platformy w przyszłości, będzie prowadzona stała ocena zróżnicowanej listy czynników, które posuwają się naprzód.

Jay i cały zespół OKEx wyrażają szczerą wdzięczność społeczności za ich cierpliwość i lojalność przez cały czas trwania przerwy. Zespół wie, że na zaufanie trzeba zapracować i podejmuje wyzwanie.

W miarę jak kryptowaluty będą coraz bardziej wchodzić do głównego nurtu, OKEx będzie pokornie koncentrować się na budowaniu ekosystemu OKB, ulepszaniu oferty produktów, pozytywnym łączeniu się ze społecznością i dalszym poprawianiu doświadczenia użytkownika na platformie.

OKEx pozostaje niezachwiany w swoim zaangażowaniu w dostarczanie najwyższej klasy platformy handlowej i pozostanie zaufanym i renomowanym liderem w branży.

Postępuj zgodnie z OKEx

 https://twitter.com/OKEx

 

https://www.facebook.com/okexofficial/

 

https://www.linkedin.com/company/okex/

 

https://t.me/OKExOfficial_English

 

https://www.reddit.com/r/OKEx/

 

https://www.instagram.com/okex_exchange

Strona internetowa: https://www.okex.com/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map