Make It Happen: Przyszłość CeFi i DeFi – Okrągły stół OKExDeFi

W OKEx nieustannie patrzymy w przyszłość – i wierzymy, że oznacza to zdecentralizowane finansowanie.

Aby szerzyć wiadomość, nasz CEO, Jay Hao, organizuje nową wirtualną serię rozmów przy okrągłym stole #OKExDeFi z liderami z różnych branż, aby omówić ich postępy, spostrzeżenia i plany na przyszłość w DeFi.

Podczas tego okrągłego stołu Jay przeprowadza wywiad z Gregorym Di Prisco, szefem działu rozwoju biznesu w Maker Foundation. MakerDAO zarządza protokołem Maker i Dai, pierwszym na świecie zdecentralizowanym stablecoinem zabezpieczonym zabezpieczeniem na blockchainie Ethereum.

Oto najważniejsze informacje z okrągłego stołu.

Społeczność MakerDAO dała zielone światło dla akceptacji tokenów PaperChain i ConsolFreight jako zabezpieczenia kryptograficznego w zeszłym miesiącu. Obyśmy w przyszłości zobaczyli coraz więcej rzeczywistych zasobów dodawanych do ekosystemu MakerDAO?

Więc najpierw pozwolę sobie na chwilę cofnąć się i porozmawiać trochę o naszym procesie wdrażania zabezpieczeń, ponieważ na dzień dzisiejszy nie można jeszcze generować Dai dla tych dwóch aktywów. Stało się tak, że przeszli przez sondaż zielonego światła.

Sposób, w jaki działa teraz wprowadzanie zasobów, jest całkowicie kierowany przez społeczność. Maker Foundation nie ma żadnych informacji na temat tego, które zasoby są wprowadzane do protokołu, a które nie. Sposób, w jaki nasza społeczność współdziała z protokołem, odbywa się za pośrednictwem tej struktury społecznej zwanej Propozycjami ulepszeń dla twórców. 

Teraz Propozycje ulepszeń twórcy nakreślają wiele rzeczy. Jednym z nich jest proces, w którym zabezpieczenie faktycznie wchodzi do protokołu i generuje Dai. Tak więc pierwszym krokiem w tym procesie jest to, co nazywamy ankietą zielonego światła – w tym miejscu będą głosować posiadacze Maker i ustalą, które zasoby mają zostać wprowadzone do protokołu. Spowoduje to rozpoczęcie wewnętrznych i zewnętrznych procesów faktycznego wdrażania tych zasobów. 

Widzieliście, że ConsolFreight i PaperChain zostały umieszczone bardzo wysoko na liście zielonych świateł, więc posiadacze Maker bardzo chcą tych zasobów – ale teraz jest jeszcze wiele do zrobienia, aby wprowadzić je do protokołu. 

W związku z tym myślę, że będzie to główny trend. Jedynym sposobem, w jaki DeFi stanie się przydatne dla kogokolwiek poza przestrzenią blockchain, jest to, czy możemy uczynić go użytecznym dla tych starszych uczestników. Jeśli nie możemy obsługiwać ConsolFreights i PaperChains na świecie, nie możemy obsługiwać nawet małych banków – jeśli chcą uzyskać kredyt za pośrednictwem MakerDAO, a my nie możemy tego obsłużyć, to tak naprawdę nic nie osiągnęliśmy, ponieważ Dai podaż będzie zawsze wspierana przez ekosystem blockchain. 

Tak więc, moim zdaniem, aktywa w świecie rzeczywistym będą kolejnym ważnym trendem dla DeFi w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Krok polegający na dodaniu rzeczywistych aktywów naprawdę sprawia, że ​​myślimy, że MakerDAO woli traktować tradycyjne systemy finansowe bardziej jako towarzyszy niż konkurentów. Czy możesz nam powiedzieć, jak MakerDAO rozważa rolę scentralizowanych finansów lub CeFi w rozwoju DeFi. Czy uzupełniają się czy odpychają?

Robią jedno i drugie, ponieważ w niektórych przypadkach będziemy mieli konkurentów. Ale w większości przypadków będziemy mieć uzupełnienia i komponenty. Myślę, że świetnym sposobem na podkreślenie tego – nawet w skali mikro, w której jesteśmy dzisiaj – jest fakt, że USDC i prawdziwy USD są aktywami zabezpieczającymi w Protokole Maker. Tak więc, chociaż na niektórych frontach konkurujemy z tymi dwoma podmiotami, ponieważ produkują one stabilne monety, które konkurują o popyt z Dai, są one również bardzo przydatne, ponieważ inne dolary, szczególnie te wysokiej jakości, które są regulowane w Stanach Zjednoczonych, mogą być naprawdę dobre źródła zabezpieczenia do generowania Dai w pierwszej kolejności. 

Tak więc malowanie DeFi i CeFi jako dwóch różnych światów jest prawie błędem, ponieważ pod koniec dnia mówimy o tej samej puli wartości i wraca do koncepcji, w jaki sposób powstają pieniądze. . Pieniądze powstają jako kredyt pod zastaw aktywów. A zatem aktywa są domyślnie prawdziwe i dopiero od niedawna mamy zasoby, które są natywne dla łańcuchów bloków. Jeśli więc w ogóle chcemy wnieść wartość do świata, musimy mieć dostęp do jak największej liczby aktywów. 

OKEx i MakerDAO bardzo dobrze współpracowały w tym roku – Dai Savings Rate zostało zintegrowane z OKEx Pool kilka miesięcy temu. Czy więc oczekujesz, że scentralizowani gracze, tacy jak my, zrobią więcej, aby ułatwić przestrzeń DeFi?

Myślę, że to, co zrobiliście do tej pory, jest niesamowite. Wiesz, że zapewniasz nam ten bardzo ważny most do handlowców, którzy potrzebują naszych produktów. Tak więc, ponieważ Dai ma wyższą stopę oszczędności, to świetnie – ale jeśli nie ma kanałów dystrybucji, takich jak OKEx, które pozwalają dotrzeć do konsumentów końcowych, to istnieje w próżni. 

Tak więc, aby naprawdę zmienić świat, potrzebujesz nie tylko świetnego produktu – potrzebujesz świetnego partnera dystrybucyjnego i myślę, że właśnie tam OKEx jest świetnym partnerem. 

Czy mógłbyś zaproponować jedno słowo, aby opisać przyszłość DeFi i dlaczego?

Moje jedno słowo jest niewidoczne, ponieważ myślę, że DeFi będzie wszechobecne i będzie wszędzie. Nie będziesz wiedział, że używasz DeFi, ale powoli zacznie przejmować globalny system finansowy do tego stopnia, że ​​wszyscy będą używać DeFi. Za kulisami będzie prawie niewidoczny. 

Dołącz do naszych kanałów, aby dowiedzieć się więcej o blockchain, kryptowalutach i DeFi:

Jay Hao – Prezes OKEx 

https://twitter.com/JayHao8

https://www.linkedin.com/in/jayhaookex/

OKEx Official

Kredyt dla naszego #OKExDeFi Roundtable Guest:

Gregory Di Prisco – Dyrektor ds. Rozwoju biznesowego @MakerDAO

https://twitter.com/g_dip

https://www.linkedin.com/in/gregory-di-prisco-0672a9125/

MakerDAO

https://twitter.com/MakerDAO

https://www.linkedin.com/company/makerdao/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map