Odpowiedź OKEx na koronawirusa: aktualizacja trzy miesiące po pandemii COVID-19

Gdy marzec – który dla wielu wydaje się wiecznym miesiącem – zbliża się do końca, chcieliśmy zaktualizować społeczność o tym, jak my jako firma podchodzimy do COVID-19.

Pod względem lokalizacji geograficznej, nasza zarejestrowana siedziba główna znajduje się na Malcie, a biuro operacyjne znajduje się w Hongkongu. Mamy również członków zespołu w innych krajach na całym świecie.

W całej firmie rozpoczęliśmy wdrażanie naszej odpowiedzi na wirusy w połowie stycznia.

Od 30 marca w szczególności w Hongkongu odrodziła się liczba zakażeń COVID-19. W odpowiedzi miasto jest zaostrzenie środki dystansowania społecznego i rozważenie surowszych środków kwarantanny w łagodnych przypadkach.

Walka z wirusem nie zakończyła się w Azji, podczas gdy większość świata dopiero zaczyna się mobilizować.

Uważamy, że w tych niepewnych czasach ważniejsze niż kiedykolwiek jest zachowanie przejrzystości i dzielenie się informacjami, doświadczeniem i radami, aby zapewnić sobie i osobom wokół nas bezpieczeństwo i zdrowie.

Jak OKEx reaguje na koronawirusa? Kiedy po raz pierwszy wdrożono odpowiedź?

Wewnętrznie wdrożyliśmy politykę pracy z domu we wszystkich naszych biurach na całym świecie, gdy wybuch epidemii wirusa w Azji zaczął się. Znowu było to w połowie stycznia, tuż przed rozpoczęciem chińskiego Nowego Roku.

Wdrożyliśmy również codzienne raporty zdrowotne, prosząc prawie 1000 naszych pracowników o śledzenie i rejestrowanie ich stanu zdrowia w naszym systemie komunikacji firmy. Przeprowadzka jest próbą upewnienia się, że nasz zespół otrzymuje wsparcie i opiekę medyczną, której potrzebują, na wszelki wypadek.

Z przyjemnością informujemy, że jak dotąd ani jeden pracownik OKEx nie zaraził się wirusem – i mamy nadzieję, że tak pozostanie.

Ponadto, podobnie jak wiele (prawdopodobnie większość) innych firm, nasza polityka dotycząca reagowania na wirusy obejmuje zawieszanie podróży związanych z pracą na czas nieokreślony.

Jaki jest harmonogram OKEx w zakresie zarządzania wirusami?

W tym momencie nie mamy konkretnego harmonogramu – będzie to zależeć od rozwoju sytuacji.

Na przykład do zeszłego tygodnia nasze biura w Hongkongu zostały częściowo otwarte, zgodnie z lokalnymi przepisami i wytycznymi. Jeśli pracownicy odczuwali potrzebę wejścia do biura, zapewniono im maski, środki dezynfekujące i odkażające, a biuro jest regularnie dezynfekowane.

Aby zachować niskie zagęszczenie, każdy dział został poproszony o zezwolenie nie więcej niż 30 procentom członków zespołu na jednoczesną pracę w biurze.


Jednak na tym etapie nadal zachowujemy ostrożność. W zeszłym tygodniu firma powróciła do stuprocentowej polityki pracy z domu, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia związane z wirusem na poziomie lokalnym i globalnym.

Czy wirus wpływa na działalność biznesową?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Biorąc pod uwagę zorientowany na technologię charakter naszej firmy, nasza codzienna działalność tak naprawdę nie została zakłócona. Mamy szczęście, że możemy łatwo zdalnie zarządzać spotkaniami i zadaniami.

Ponieważ siła robocza OKEx jest z natury zdecentralizowana i teraz w pełni zdalna, zawsze staramy się zapewnić elastyczność, aby pracownicy mogli wykonywać swoje zadania zgodnie z wizją większej firmy, bez zbytniego mikrozarządzania.

Pozostajemy w kontakcie na czatach i regularnie prowadzimy rozmowy wideo w działach, aby wszyscy byli na tej samej stronie.

Czy zespół nauczył się czegokolwiek z przejścia?

Z ludzkiego punktu widzenia jedną z podstawowych wartości OKEx jest to, że jedność to siła – i widzieliśmy, jak ta wartość rozgrywa się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W społeczności OKEx pomagamy sobie nawzajem pomimo naszej fizycznej separacji.

Na przykład pracownicy są zachęcani do zgłaszania swoich potrzeb zespołowi i kierownictwu w zakresie potrzeb, takich jak środki medyczne, żywność, maski itp., A inni pracownicy mogą zaoferować pomoc, gdy tylko jest to możliwe..

Z biznesowego punktu widzenia, wkrótce po wdrożeniu zasad dotyczących pracy z domu, zespoły zdały sobie sprawę z potrzeby ustanawiania cotygodniowych rozmów – najlepiej wideo – aby być na bieżąco ze swoimi pracami i postępami.

Jak dotąd większość z nas działa dobrze, ponieważ lepiej się poznajemy i stajemy się bardziej świadomi swojej pracy. Regularne kontrole usprawniają również współpracę między działami.

Czego najbardziej brakuje bez środowiska biurowego?

Ogólnie atmosfera firmy pozostaje pozytywna, a ludzie są wdzięczni za elastyczność. Ale chociaż jesteśmy firmą technologiczną, trochę czasu zajęło nam przystosowanie się do nowego, bezdotykowego środowiska pracy.

Chociaż nie musimy być w biurze, aby wykonać pracę – aka technicznie możemy pracować na naszych laptopach z dowolnego miejsca – wiele osób zdecydowanie wyraziło opinię, że odczuwają brak kontaktu ze współpracownikami, jak w przypadku spotkań twarzą w twarz twarzą w twarz podczas spotkań.

Ogólnie rzecz biorąc, spotkania osobiste są pomocne w natychmiastowym odczytywaniu reakcji innych osób. Poza tym na początku czasami zajmowało nam to trochę więcej czasu niż w biurze, aby wyciągnąć rękę i uzyskać odpowiedź od kolegów.

18 marca dyrektor generalny OKEx, Jay Hao, napisał do społeczności list o tym, jak firma reaguje na wirusa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map