OKExDeFi Roundtable 11 Podsumowanie: Zmiana modelu AMM tak, aby był on siecią opartą na podziale dochodów i opartą na społeczności

16 lutego firma OKEx była gospodarzem jedenastego okrągłego stołu #OKExDeFi. Dyrektor generalny OKEx, Jay Hao, moderował, wraz z dyrektorem OKEx ds. Rynków finansowych Lennix Lai, i powitał gościa Chef Maki, głównego współtwórcę SushiSwap. Trio omówiło wiele tematów, od propozycji Mirin, Bitcoin, skalowalności przestrzeni DeFi, a także tego, co dla nich oznacza DeFi..

Poniżej znajduje się fragment rozmowy. Aby obejrzeć całe wideo, kliknij tutaj.

Sójka: Dziś mamy zaszczyt gościć dwóch znamienitych gości. Jednym z nich jest Maki, główny współpracownik Sushiswap, a drugim Lennix Lai, dyrektor rynków finansowych w OKEx. Czy moglibyście dać krótkie wprowadzenie?

Maki: SushiSwap to społeczność AMM. W tej chwili przyspieszamy rozwój nowych produktów. 

Zaczynaliśmy jako widelec popularnego Uniswapa. Byliśmy trochę sfrustrowani faktem, że zespół nie był otwarty na żaden wkład z zewnątrz, więc zdecydowaliśmy się korzystać z własnego rozwiązania – które do tej pory było bardzo udane. Rynek przemówił za siebie.

W tej chwili pracujemy nad platformą dźwigni i depozytu zabezpieczającego o nazwie Bento i miejmy nadzieję, że zostanie ona wydana w tym miesiącu, po wykonaniu wszystkich testów bezpieczeństwa. Aktywnie pracujemy nad Miso, które jest platformą startową dla nowych projektów i tak dalej. To jest parasol produktów, które Sushi stale się rozwija i szukamy innych rozwiązań warstwowych.

Ja sam jestem bardzo prostym głównym współpracownikiem, kimś, kto kocha projekt i każdego dnia oddaje się projektowi. 

Sójka: Dobre. Lennix?

Lennix: Nazywam się Lennix, dyrektor rynków finansowych w OKEx i jestem tu od wielu lat – od pierwszego dnia w OKEx. Jestem odpowiedzialny za technologię produktu i globalny rozwój biznesu. Moje doświadczenie zawodowe to trader ilościowy. Pracuję w tradycyjnej branży finansowej jako handlowiec w zakresie ilości i zgodności od 10 lat.

Sójka: Nasza publiczność będzie zachwycona, że ​​jesteście tutaj, aby dołączyć do sesji. Słyszałem, że SushSwap miał incydent – Maki mógłbyś wyjaśnić naszej publiczności, co się wydarzyło?

Maki: Kiedy wdrożyliśmy egzotyczne pary w Onsen, musieliśmy ustawić most, aby upewnić się, że inteligentne kontrakty mogą być świadome, że ta para nie może być przedmiotem obrotu na ETH, ale powinna być przedmiotem obrotu, na przykład, na aktywa WBTC lub XZY. Stało się tak, że programiści wystartowali w niedzielę bez wdrażania mostu. To, co się wydarzyło, to, jak sądzę, token DIG o wartości 150000 $ – który jest nowym aktywem bazującym na Badger DAO i ma podążać za ceną Bitcoina – i był tam zysk, który miał na celu kupno SUSHI na otwartym rynku. Zamiast tego ktoś, kto widział usterkę lub widział, że nie umieściliśmy mostu, był w zasadzie w stanie zrobić pulę ETHDIG i uzyskać wszystkie swoje fundusze. Problem został rozwiązany po trzech godzinach. To dość niefortunne – ale jednocześnie wiesz, że te fundusze były zyskiem, który miał kupić SUSHI na rynku, więc nikt nie stracił żadnych funduszy. Od teraz istnieje nowy zautomatyzowany proces wdrażania nowych par w Onsen, aby upewnić się, że mamy skonfigurowane wszystkie mosty. 

Sójka: Dobrze, miło słyszeć, że został szybko rozwiązany. Przejdźmy dalej. Tak więc słyszałem, że Sushi połączyło siły z Yearn Finance w grudniu zeszłego roku. Co oznacza współpraca Yearn i SushiSwap dla obu zespołów, a także dla DeFi jako całości? Wszelkie zmiany w procesie podejmowania decyzji i rozwoju?

Maki: Jasne – wchodzimy do pokoju z grupą ludzi, którzy są pasjonatami ekosystemu DeFi i zachęcamy ich do współpracy, aby wzmocnić się nawzajem i upewnić się, że możemy ulepszyć cały ekosystem.

Inna współpraca, bardzo pokrótce, polega na tym, że Cover ma teraz umożliwić wszystkie pule Yearn, posuwając się naprzód. Więc wiesz, jest to współpraca, której nie bylibyście w stanie zobaczyć, gdybyśmy nie byli częścią tego samego ekosystemu. 

Sójka: Lennix, zechcesz się nad tym zastanowić?

Lennix: Podoba mi się fakt, że SushiSwap jest jednym z najbardziej zdecentralizowanych protokołów DEX opartych na społeczności, jakie widzieliśmy, w porównaniu z innymi protokołami. To nasuwa myśl – jeśli chodzi o bycie jednym z głównych CEX-ów na świecie – kochamy pojęcie decentralizacji, a jednym z celów naszego istnienia jest decentralizacja. Z punktu widzenia organizacji i produktu chodzi o to, że możemy stopniowo decentralizować niektóre składniki funkcji. Właśnie skończyłem imprezę klubową i właśnie rozmawialiśmy o AMM – czy możemy wykonać AMM w połączeniu z hybrydą między AMM i mechanizmem księgi zamówień. To jest coś, co warto odkryć z zespołem SushiSwap.

Sójka: Bardzo dobrze. Zdecydowanie widzę, że ta współpraca przyniesie świetlaną przyszłość. Mam nadzieję, że to zadziała dla obu stron. Jaki jest plan na przyszłość SushiSwap w tym roku?

Maki: Mapa drogowa jest dostępna na Medium. Jedną z najbardziej interesujących rzeczy, o których ludzie rozmawiali, jest Mirin, nasz model puli franczyzowej służący do łączenia scentralizowanych wymian ze światem DeFi. Interesujące w tej części jest – weźmy tutaj przykład OKEx – nie sądzę, aby wiele osób musiało w tej chwili handlować na DeFi. To nie jest trwałe. Oczywiste jest, że niektórzy ludzie ponoszą ceny, gdy wszystkie opłaty i ceny gazu rosną z powodu użytkowania. W tej chwili najlepszym miejscem do karmienia jest w 100% scentralizowana wymiana, ale jest coś do zrozumienia: prowadzenie zdecentralizowanej giełdy jest w tej chwili bardzo tanie. Chodzi o to, że jeśli jesteś dostawcą płynności w puli, nie musisz być przytomny podczas dokonywania transakcji. Możesz tam umieścić zasób i zostawić go, jednocześnie zarabiając na opłatach. Ten rodzaj arbitrażu ma miejsce w tej chwili między scentralizowanym a zdecentralizowanym światem. Co ciekawe, opracowywaliśmy rozwiązanie mające na celu złagodzenie nietrwałych strat, które było bardzo skuteczne do tej pory przed testowaniem.

Postępuj zgodnie z OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map