Przemówienie dyrektora generalnego OKEx: Po halvingu – jak ocenić rynek bitcoinów

Bitcoin w końcu spadł o połowę po raz trzeci. Wiem, że wielu z was chce wiedzieć, czy cena BTC będzie rosła czy spadała. Sądząc po poprzednich narracjach, wzrośnie w perspektywie średnio- i długoterminowej, ale gwałtownie spadnie wkrótce po zmniejszeniu o połowę. Dzisiaj chcę podzielić się moimi poglądami na temat kluczowych danych dotyczących łańcucha i rynku do oceny nastrojów rynkowych i implikacji cenowych.

Zanurzmy się.

1. Unikalne aktywne adresy

Jednym z najbardziej skutecznych wskaźników w łańcuchu do oceny ogólnego poziomu aktywności sieciowej i wyceny Bitcoin są unikalne adresy. Pokazuje, ile adresów uczestniczyło w wysyłaniu lub odbieraniu działań w łańcuchu bloków.

W okresie po halvingu ciągły wzrost unikalnego adresu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wzrostu BTC. Wyższa liczba może wskazywać, że więcej użytkowników zawierało transakcje w sieci, co skutkuje wyższą wyceną i wyższą ceną BTC. Jednak po spadku 10 maja nie nastąpił zauważalny wzrost liczby unikalnych aktywnych adresów, co może wyjaśniać, dlaczego cena BTC oscyluje teraz wokół 8000 USD.

2. Szybkość mieszania i trudność sieci

Kolejną wskazówką, na którą należy zwrócić uwagę po halvingu, jest szybkość mieszania i trudność. Ponieważ zmniejszenie o połowę nagrody dla górników z 12,5 BTC do 6,25 BTC, oczekuje się, że presja w dół na rentowność wydobycia wzrośnie, pomimo że zarówno szybkość hashowania, jak i trudność osiągnęły niemal najwyższy w historii poziom przed zmniejszeniem o połowę. To, czy górnicy są skłonni alokować swoją moc obliczeniową w sieci, jest kluczowym wskaźnikiem ceny BTC. Jeśli są pewni, cena pójdzie w górę lub odwrotnie.

Nic dziwnego, że wskaźnik hash spadł teraz o 15% 12 godzin po zmniejszeniu o połowę z powodu wyłączenia niektórych starych maszyn górniczych (prawdopodobnie Antminer S9). Ile czasu zajmie powrót do obecnego poziomu, zależy to od zmiany ceny. Jeśli gwałtownie wzrośnie, szybkość mieszania całej sieci również szybko się odbije.

3. Zmiana pozycji netto HODLera

Bardzo podziwiam HODLerów – są prawdziwymi wyznawcami Bitcoina, wierzą w kryptowalutę, gdy nikt inny tego nie robi. Dlatego ich stanowisko w sprawie ceny BTC jest prawdopodobnie kolejnym kluczowym wskaźnikiem dla inwestorów do oceny rynku po halvingu, szczególnie z perspektywy średnioterminowej, ponieważ akumulacja i redukcja BTC może być bezpośrednim odzwierciedleniem nastrojów HODLerów i wielorybów..

Dane Glassnode pokazują, że pozycja netto BTC HODLer pozostawała dodatnia przez osiem kolejnych tygodni przed zmniejszeniem o połowę. Przy tym trendzie myślę, że HODLers pozostaną byczy przez krótki czas po halvingu.

4. Wolumen transakcji giełdowych

Element społeczny jest unikalną częścią rynku kryptowalut, wskazuje, jak społeczność postrzega Bitcoin w okresie po halvingu. Te niejednolite informacje mogą wzmocnić skłonność inwestorów do podejmowania decyzji handlowych w oparciu o ich nastroje.

Kiedy przewiduje się, że rynek BTC będzie hossy, więcej inwestorów wejdzie na rynek z giełd. Saldo BTC na giełdach właśnie osiągnęło 6-miesięczne minimum i nie spodziewamy się dużego wolumenu w najbliższej przyszłości (tak jak FOMO miało miejsce w 2017 roku). Jak widać w cenie BTC, handlowcy nie są tak pozytywni, jak oczekiwano w perspektywie krótkoterminowej.

5. Współczynnik MVRV & Sygnał NVT

Współczynnik MVRV pomaga przewidzieć cenę BTC, informując nas, czy aktywa są przeszacowane lub niedowartościowane w stosunku do aktualnej kapitalizacji rynkowej poprzez podzielenie wartości rynkowej (MV) przez wartość zrealizowaną (RV). Jeśli MVRV wynosi od 0 do 1, rynek jest średnio niedowartościowany.

Zaledwie 4 dni przed halvingiem dane Santiment pokazały, że współczynnik MVRV BTC wynosił 0,99. A co dzisiaj? Współczynnik MVRV Bitcoina jest większy niż 1, pomimo jego tendencji spadkowej po halvingu, co wskazuje na nieco przeszacowane i przeszacowane.

Inny wskaźnik pokazuje również, że rynek Bitcoin jest teraz przeszacowany. Sygnał NVT odnosi się do wartości sieci jako całkowitego wolumenu transakcji w USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Dla handlowców rozważających zakup krótkoterminowy model sugeruje, że istnieje możliwość szybkiego zysku na podstawie zrealizowanej ceny i średniej z 200 tygodni.

Obecnie NVTS znajduje się w trendzie spadkowym.

Więc co o tym myślisz? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami na temat ceny BTC w okresie po halvingu!

Śledź OKEx na:

Strona internetowa: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map