Synteza aktywów: zupełnie nowa ścieżka do tokenizowanych aktywów w świecie rzeczywistym

W OKEx nieustannie patrzymy w przyszłość – i wierzymy, że oznacza to DeFi.

Aby szerzyć przesłanie, nasz dyrektor generalny, Jay Hao, przeprowadza nową wirtualną serię rozmów przy okrągłym stole #OKExDeFi z liderami z różnych branż, aby omówić ich postępy, spostrzeżenia i plany na przyszłość w zdecentralizowanych finansach.

Podczas tego okrągłego stołu Jay przeprowadza wywiad z Jordan Momtazi, głównym współpracownikiem Synthetix. Jordan pomógł poprowadzić protokół Synthetix z białej księgi do trzeciego co do wielkości projektu DeFi w dziedzinie kryptografii. Prowadzi operacje w ramach projektu i ma wiele doświadczeń związanych ze startupami i korporacjami, w tym PayPal i Singtel.

Oto najważniejsze informacje z okrągłego stołu.

Jay: Oprócz zapewniania ekspozycji łańcuchowej na dowolne aktywa, szczególnie aktywa w świecie rzeczywistym, w sposób zdecentralizowany, Synthetix umożliwia użytkownikom handel instrumentami pochodnymi tych aktywów – od towarów po akcje. W jaki sposób Synthetix zwiększa dostępność użytkowników do tradycyjnych rynków finansowych?

Jordan: Pierwszą oczywistą rzeczą, za którą naprawdę się opowiadamy, jest bezprawny charakter platformy. Jest zdecentralizowany i stopniowo staje się bardziej zdecentralizowany, ale nie ma na to pozwolenia. Nie ma procesu rejestracji konta, nie ma żadnych ograniczeń – to tylko protokół, który umożliwia użytkownikom interakcję z tymi zasobami.

Poza samymi syntezatorami i ekspozycją, jaką możesz uzyskać dzięki tym zasobom, stworzyliśmy również interfejs opcji binarnych. Opcja binarna to sposób, w jaki użytkownicy mogą wykorzystywać posiadane przez nas aktywa i oczywiście przewidywać wyniki określonych wydarzeń lub celów. Tworzymy również platformę futures, podobną do dYdX i kilku innych nadchodzących zdecentralizowanych platform futures.

Naszym celem jest bycie zdecentralizowanym BitMEXem, więc naprawdę staramy się udostępnić to rozwiązanie użytkownikom w sposób zdecentralizowany i bez uprawnień. Istnieje wiele produktów, które mamy lub będziemy mieć, i ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, że jest to bez pozwolenia i wszystko jest w łańcuchu.

Jay: Prawie tydzień temu Fundacja Synthetix była likwidowana i teraz przejmują ją trzy DAO: ProtocolDAO, GrantsDAO i SynthetixDAO. W jaki sposób te zmiany oznaczają przesunięcie fazowe w zarządzaniu Synthetix? Co to oznacza dla społeczności Synthetix?

Jordan: To był duży kamień milowy dla Synthetix – więc ogłoszenie było, oczywiście, w punkcie, w którym wszystko zostało wykonane i przeniesione … ale to była praca w toku już od dłuższego czasu. Teraz mamy trzy DAO, które obejmują trzy różne obszary wsparcia.

Mamy GrantsDAO, które jest po to, by finansować dobra publiczne – więc mamy zbiór ludzi, głównie społeczność, faktycznie zaangażowanych w GrantsDAO. GrantsDAO w zasadzie głosuje nad projektami, które mają wspierać, czyli budowaniem narzędzi lub jakimkolwiek innym rodzajem wsparcia ekosystemu. GrantsDAO ma na celu wspieranie rozwoju i narzędzi związanych z ekosystemem.

Mamy ProtocolDAO, który jest w zasadzie multisegem czterech z ośmiu, który wykonuje wszystkie podstawowe aktualizacje – więc wszystko, co ma związek z aktualizowanymi umowami lub dodawanymi produktami, przechodzi przez protokółDAO, który jest oddzielną grupą ludzi.

SynthetixDAO jest zasadniczo skarbcem. Synthetix DAO finansuje wszystkie zaangażowane grupy i jest zasadniczo odpowiedzialny za finansowanie ekosystemu i samego protokołu rdzenia.

Powodem, dla którego jest to ważne, jest to, że jest to krok w kierunku włączenia społeczności w proces podejmowania decyzji w procesie aktualizacji – i jest to krok w kierunku pewnego rodzaju głosowania lub uczestnictwa posiadaczy tokenów.


Jay: Jakie masz nadzieję, że scentralizowani gracze, tacy jak OKEx, mogą zrobić więcej, aby ułatwić przestrzeń DeFi?

Jordan: DeFi radzi sobie obecnie stosunkowo dobrze. Oczywiście staje się coraz bardziej znana jako kategoria w kryptowalutach, ale mam na myśli liczby i odbiorców, których mają grupy takie jak OKEx – w tej chwili nie jesteśmy w pobliżu.

W przypadku każdego projektu w DeFi uważam, że najważniejsza jest ścisła współpraca z uznanymi graczami – korzystanie z bazy wiedzy, którą macie, ale także próba wykorzystania platform, które zbudowaliście, jako sposobu na szerzenie świadomości jako sposobu na wzmocnienie przekazu i możliwości w DeFi.

Myślę, że dojdzie do konwergencji między dwoma typami światów – zdecentralizowanym i scentralizowanym. Myślę, że ktoś taki jak OKEx chciałby dużo się uczyć i podnosić świadomość na temat tego, co DeFi faktycznie próbuje zrobić.

Jay: Zaproponuj jedno słowo, aby opisać przyszłość DeFi – i dlaczego?

Jordan: Jedno słowo… powiedziałbym, że tak będzie "wyjątkowy." Myślę, że tego typu gry koordynacyjne i systemy koordynacji nigdy wcześniej nie były wykonywane na taką skalę. Kompozycja DeFi, sposób, w jaki produkty zostały zbudowane na wierzchu produktów, jest bardzo, bardzo wyjątkowa. To bardzo ekscytujące, być w środku tego.

To podsumowanie zostało zredagowane dla przejrzystości.

Postępuj zgodnie z OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map