Zmiana świata: nowa generacja w konsensusie DeFi – Okrągły stół OKExDeFi

W OKEx nieustannie patrzymy w przyszłość – i wierzymy, że oznacza to zdecentralizowane finansowanie. 

Aby szerzyć przesłanie, nasz CEO, Jay Hao, organizuje nową wirtualną serię rozmów przy okrągłym stole #OKExDeFi z liderami z różnych branż, aby omówić ich postępy w DeFi, spostrzeżenia i plany na przyszłość.

Podczas tego okrągłego stołu Jay przeprowadza wywiad z Gordonem Gao, współzałożycielem i dyrektorem generalnym WaykiChain. Gao jest odpowiedzialny za projekt modelu biznesowego WaykiChain i decyzje strategiczne.

Oto najważniejsze informacje z okrągłego stołu.

Jay Hao: WGRT, jeden z ostatnich projektów IEO w OKEx Jumpstart, jest tokenem zarządzania i kapitału zdecentralizowanej platformy pożyczek zabezpieczających WaykiChain. Wszyscy uważają, że jest to ważna część zdecentralizowanego systemu gospodarczego, więc byłoby wspaniale poznać ją bardziej szczegółowo. Czy możesz pokrótce przedstawić jego rolę w całym ekosystemie WaykiChain?

Gordon Gao: WGRT ma cztery litery. Stanowią one dla WaykiChain Governance Rights and Treasures. 

Jak nazwa wskazuje, posiadacze WGRT muszą monitorować cały system pożyczek zabezpieczonych i mają obowiązek zarządzania systemem. Mają prawo do zgłaszania propozycji lub głosowania nad modyfikacją niektórych parametrów systemu – takich jak oprocentowanie, stopa likwidacyjna itp. – i dzielą dobro całego systemu. Są jak akcjonariusze. Zatem wszystkie odsetki otrzymane przez system oraz część opłat karnych zostaną przeznaczone na recykling WGRT na rynku wtórnym. Oznacza to, że posiadacze WGRT podzielą się zyskiem, jaki przyniesie dobrobyt ekosystemu. Taką rolę odgrywa WGRT.

Jay Hao: Czy jako jeden z pierwszych projektów DeFi w Chinach zauważyłeś jakiekolwiek różnice między zwolennikami DeFi w Chinach a innymi regionami??

Gordon Gao: Tak, są pewne różnice. 

W niektórych innych regionach, zwłaszcza w Europie i Stanach Zjednoczonych, są one bardziej zainteresowane produktami przynoszącymi dochód, ponieważ w ich krajach oprocentowanie ich rachunków oszczędnościowych jest bliskie zeru lub nawet ujemne. W Chinach ludzie są zainteresowani możliwościami inwestycyjnymi, jakie oferuje DeFi, ponieważ Chiny mają bardzo surową politykę w zakresie walut obcych i aktywów zagranicznych – więc ludzie mają ograniczone możliwości inwestowania w aktywa globalne. Dlatego w to wierzę "aktywa syntetyczne" będzie modnym hasłem w nadchodzących miesiącach w świecie DeFi w Chinach.

Jay Hao: Jak myślisz, co scentralizowani gracze, tacy jak OKEx, zrobią, aby ułatwić przestrzeń DeFi?

Gordon Gao: Myślę, że giełdy, takie jak OKEx, mogą pomóc w DeFi, prawda? 

Po pierwsze, myślę, że OKEx może złamać scentralizowany most, aby połączyć różne publiczne łańcuchy bloków, działając jako most międzyłańcuchowy. Ponieważ OKEx ma bardzo dobrą wiarygodność. Dlatego ufamy OKEx, ponieważ nie zrobi nic złego. To marka od lat, prawda? I zarządza wieloma zasobami użytkowników. Ludzie mogą ufać, że ten most będzie działał jako most krzyżowy między różnymi publicznymi łańcuchami bloków. Myślę, że to właśnie potrafi OKEx.

Ponadto OKEx może przyciągnąć więcej użytkowników do zdecentralizowanego świata. W przypadku OKEx uważam, że produkty OKEx są przyjazne dla użytkownika, szczególnie dla niektórych nowych użytkowników kryptowalut. Być może ich pierwszym krokiem do handlu kryptowalutami jest OKEx, scentralizowana giełda. Następnie OKEx może być frontendem dla różnych produktów DeFi i pomóc zdecentralizowanemu światu zdobyć więcej użytkowników.


To niektóre z moich myśli.

Jay Hao: Zaproponuj jedno słowo, aby opisać przyszłość DeFi – i dlaczego?

Gordon Gao: Myślę, że Defi ma świetlaną przyszłość. Użyłbym tego słowa "jasny" ponieważ DeFi to nowy model biznesowy, prawda? Jeśli oceniamy model biznesowy, możemy właściwie przyjrzeć się trzem kwestiom. Mamy trzy pytania. Po pierwsze, czy jest to model biznesowy, który może generować wartość dla społeczeństwa. Drugie pytanie dotyczy tego, czy ten model biznesowy może poprawić efektywność. Trzecie pytanie dotyczy tego, czy ten model biznesowy może obniżyć koszty. Zadawaj ludziom te trzy pytania, patrząc na branżę. 

Dla DeFi to finanse. Same finanse nie generują żadnej wartości dla społeczeństwa, więc odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi „nie”.

Spójrzmy na drugie pytanie – czy może poprawić wydajność. Tak, dokładnie. W tradycyjnych finansach cierpimy z tego powodu. Rozliczenia i likwidacje przebiegają bardzo wolno, jeśli wykonujesz przelewy transgraniczne. Potrzebujemy dwóch lub trzech dni! W świecie DeFi, kiedy robisz handel lub transakcje, jest to bardzo szybkie. Masz transakcję i rozliczenie wykonane w kilka sekund. Może więc poprawić efektywność działań finansowych.

Po trzecie, możesz obniżyć koszty, używając DeFi. Zapomnij o opłacie za paliwo na Ethereum i przyjedź do WaykiChain. Koszt transakcji jest bardzo niski, a ludzie nie potrzebują wielu pośredników, aby dokonać transakcji. Chcą po prostu uiścić opłatę transakcyjną i opłatę za gaz i wszystko zostanie zrobione. To obowiązek DeFi. Patrząc na DeFi, można obniżyć koszty i poprawić wydajność.

Tak więc, gdybym miał użyć jednego słowa do opisania przyszłości DeFi, myślę, że byłoby to „jasne”.

Ten wywiad został zredagowany i skrócony dla jasności.

Dołącz do naszych kanałów, aby dowiedzieć się więcej o blockchain, kryptowalutach & DeFi:

Jay Hao, dyrektor generalny OKEx 

OKEx Official

Kredyt dla naszego gościa przy okrągłym stole #OKExDeFi:

Gordon Gao, współzałożyciel i CEO @WaykiChain

https://twitter.com/gordongao11

https://www.linkedin.com/in/gordonhanggao/

WaykiChain

https://twitter.com/wayki_chain

https://www.linkedin.com/company/waykichain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map