Przewodnik Ripple (XRP): Cena XRP / USD na żywo i prognoza monet na rok 2020

Contents

Cena XRP na żywo: Wartość kursu wymiany Ripple Coin USD w czasie rzeczywistym

Ripple jest jedną z największych firm w ekosystemie kryptowalut, a ich moneta XRP jest tokenem, którego kochasz nienawidzić.

Ripple, prowadzony przez Ripple Labs (pierwotnie Opencoin), jest platformą i walutą. Składa się z protokołu płatności pozbawionego bloków, zaprojektowanego jako codzienna sieć wymiany o niskich prowizjach przy użyciu opatentowanej technologii firmy, algorytmu konsensusu protokołu Ripple (RPCA). Protokół płatności Ripple ma zostać przyjęty i zintegrowany z istniejącymi obecnie bankami, aby ułatwić szybkie transakcje międzynarodowe na całym świecie, zapewniając bezproblemową usługę przelewów transgranicznych, aby pomóc w wysyłaniu pieniędzy na całym świecie.

Od założycieli Chrisa Larsena i Jeda McCaleba po obecnego CEO Brada Garlinghouse’a, ta recenzja firmy Ripple i kryptowaluty XRP będzie dogłębnym omówieniem tego, w jaki sposób pożądana moneta XRP (obecnie zajmująca 3 miejsce w całkowitej kapitalizacji rynkowej) jest używana do reprezentowania i przenieść wartość w sieci Ripple.

Ponieważ baza użytkowników Ripple (XRP) stale rośnie wraz z wzrostem prognoz cenowych, przyjrzyjmy się „innym kryptowalutom”.

Co to jest Ripple i jak działa XRP

Ripple vs Stellar, xrp vs xlm, co jest lepsze, Ripple (XRP) Vs Stellar (XLM), ripple xrp vs stellar xlm

W najbardziej podstawowym sensie Ripple można traktować jako system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym, który wraz z powiązaną z nim kryptowalutą „XRP” został zaprojektowany w celu usprawnienia i ułatwienia użytkownikom transakcji pieniężnych. Projekt został uruchomiony w 2012 roku jako sposób na zapewnienie globalnej społeczności finansowej wszechstronnego ekosystemu przetwarzania płatności i przekazów pieniężnych, z którego może korzystać kilka różnych podmiotów, takich jak:

 • 300 instytucji finansowych / bankowych (w 40 krajach i 6 kontynentach)
 • Startupy
 • Właściciele przedsiębiorstw
 • Konsumenci

Zgodnie z oficjalnym dokumentem projektu, Ripple stara się zastąpić globalną infrastrukturę płatniczą, która jest obecnie używana na całym świecie, systemem, który jest nie tylko „zdecentralizowany”, ale także oparty na otwartym kodzie źródłowym i łatwo dostępny dla ludzi bez względu na ich zaplecze finansowe. Oprócz tego, korzystając z natywnego systemu tworzenia tokenów, platforma pozwala użytkownikom opracowywać własne waluty kryptograficzne i fiducjarne. W wyniku tych funkcji Ripple został przyjęty przez kilka różnych instytucji bankowych, a także organizacje finansowe ze względu na rozwój RippleNet w kierunku natychmiastowego, niezawodnego i taniego kosztu.

W miarę kontynuacji ery Ripple i XRP zalety RippleNet związane z szybkością, pewnością, zarządzaniem płynnością i przejrzystością stawiają zarówno firmę, jak i kryptowalutę na wyjątkowej pozycji, biorąc pod uwagę tysiące kryptowalut obecnych na rynku..

Przeglądanie pochodzenia Ripple: kto, co i kiedy

ripple wysyłać i odbierać xrp

Zanim przejdziemy do imponującego podsumowania współpracy partnerskiej Ripple, takiej jak American Express, MoneyGram, Santander, PNC, SBI Remit i BeeTech lub potwierdzenia, że ​​XRP prowadzi transakcje na ponad 100 rynkach i giełdach, wróćmy do początku i odkryjmy niektóre z organicznych źródeł firmy i tokena.

Jak niektórzy z naszych stałych czytelników mogą być świadomi, prace nad projektem Ripple rozpoczęły się w 2004 roku, kiedy programiści Jed McCaleb, Arthur Britto i David Schwartz zainspirowali się zdecentralizowanym systemem płatności o nazwie RipplePay.com, który został opracowany przez kanadyjskiego twórcę stron internetowych o imieniu Ryan Fugger. Jednak zamysłem McCaleba było wykorzystanie technologii blockchain w celu uczynienia wspomnianego systemu bardziej przejrzystym, a także wyeliminowania wielu nieefektywności związanych z ekosystemem Bitcoin (takich jak nadmierne zużycie energii, słabe prędkości transmisji i centralizacja) – (co później zamień się w Stellar Lumens (XLM)).

W związku z tym należy również wspomnieć, że w przeciwieństwie do Bitcoin, wszystkie transakcje oparte na XRP są weryfikowane poprzez głosowanie w całej społeczności, zamiast polegać na górnikach, aby ich transakcje były zielone..

W 2012 roku główny zespół programistów Ripple powitał Chrisa Larsena, który następnie poprosił Fuggera o udzielenie jego zespołowi wymaganego pozwolenia na kontynuowanie pracy na RipplePay.com i przekształcenie platformy w pełnoprawną kryptowalutę i system monetarny. Te zmiany pomogły w stworzeniu OpenCoin – organizacji, która później została przemianowana na Ripple Labs.

Mniej więcej w tym czasie Larsen i spółka zaczęli również poświęcać dużo czasu na stworzenie tego, co obecnie znamy jako Ripple Transaction Protocol (RTO), systemu, który umożliwia użytkownikom dokonywanie błyskawicznych transferów niezależnie od ich fizycznej lokalizacji. Mówiąc bardziej szczegółowo, protokół jest kompatybilny z wieloma walutami cyfrowymi, a także z innymi nośnikami aktywów. Zespół zaprogramował podstawową strukturę RTP w taki sposób, aby polegała wyłącznie na centralnej księdze, która byłaby administrowana przez kilka różnych serwerów w sposób ciągły do ​​celów weryfikacji transakcji..

Dodatkowo, aby pomóc w szybszym przetwarzaniu poszczególnych transakcji, zespół stojący za Ripple opracował kryptowalutę zwaną XRP, która została zaprojektowana, aby pomóc użytkownikom w przenoszeniu środków w wysoce usprawniony sposób. Gdyby tego było mało, Ripple połączył również Bitcoin z jego rodzimym stanem, umożliwiając tym samym entuzjastom kryptografii korzystanie z platformy do wysyłania płatności bezpośrednio do dowolnego wybranego portfela BTC.

Wszystko to zasadniczo uformowałoby się w dzisiejszy RippleNet, który jest globalną siecią płatności Ripple. Oto jak to działa:

W pierwszej połowie 2013 r. Firma Ripple Labs ogłosiła wydanie serwera referencyjnego i klienta swojej platformy jako oprogramowania open source, umożliwiając tym samym niezależnym programistom przyczynienie się do zapewnionego przyszłego postępu Ripple. Mało tego, na początku 2014 r. Główny zespół programistów Ripple zaczął już skupiać się na sektorze bankowym, próbując zastąpić istniejące, przestarzałe systemy, z których wiele banków nadal korzysta do dziś, aby ułatwić im codzienne transakcje. Pod tym względem zaledwie kilka miesięcy później Fidor Bank z siedzibą w Monachium stał się pierwszym głównym podmiotem finansowym, który przyjął protokół Ripple Transaction Protocol (RTP). Wkrótce po tej wiadomości pojawiła się informacja, że ​​Cross River Bank z siedzibą w New Jersey i CBW Bank z siedzibą w Kansas również poszły w ich ślady..

Do końca 2014 roku Ripple, który chce stać się najbardziej niezawodną globalną siecią płatności na świecie, ogłosił kilka znaczących partnerstw z tak znanymi graczami, jak Western Union, Commonwealth Bank of Australia, Royal Bank of Canada i Earthport. globalna usługa płatnicza powiązana z firmami takimi jak Bank of America i HSBC. Jednak w następnym roku Ripple Labs został ukarany grzywną w łącznej wysokości 700 000 USD przez Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) z powodu pewnych naruszeń związanych z ustawą o tajemnicy bankowej. W wyniku kary ludzie z Ripple szybko przystąpili do dodawania kilku modułów monitorowania AML do swojego protokołu, aby był w pełni zgodny z istniejącymi przepisami finansowymi USA..

W ciągu ostatnich 2-3 lat firma Ripple Labs rozwinęła się wykładniczo, a biura organizacji są obecnie obecne w wielu różnych krajach, takich jak Australia, Wielka Brytania i Luksemburg.

Oto wyselekcjonowane zdjęcie wszystkich inwestorów Ripple Labs od 2013 do 2016 roku:

inwestorzy ripple-labs

Kluczowe punkty, o których warto pamiętać

Mówiąc o ekosystemie Ripple, transakcje natywne mają miejsce tylko wtedy, gdy użytkownicy ułatwiają transakcje podpisane kryptograficznie za pośrednictwem XRP lub wybranej przez siebie unikalnej waluty fiducjarnej. W związku z tym należy podkreślić, że wszystkie transakcje dotyczące aktywów cyfrowych XRP są monitorowane za pomocą wewnętrznego systemu księgi Ripple, XRP Ledger.

XRP to zdecentralizowany zasób cyfrowy typu open source przeznaczony do płatności ~ oficjalna witryna Ripple.com

Odkąd platforma Ripple do przesyłania transgranicznego została zastosowana przez kilka banków na całym świecie, coraz więcej osób zaczęło patrzeć na technologie z obsługą kryptowalut z bardziej otwartym umysłem.

Dzięki stale rosnącej popularności Ripple w szerokiej gamie głównych domen finansowych, wielu inwestorów i handlowców zaczyna teraz ufać platformie. A skoro już jesteśmy przy godnych uwagi tematach, którymi interesuje się ekosystem Ripple, umieśćmy tam to stwierdzenie, ponieważ jest to jeden z większych tematów makro-dyskusji na temat debaty Ripple vs XRP, którą przejrzymy poniżej..

ripple-xrp-centralization-brad-garlinghouse-quote

Ripple and Mining

W przeciwieństwie do innych popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Monero, XRP nie może być wydobywany. Dzieje się tak, ponieważ podczas gdy BTC i inne podobne zasoby cyfrowe wykorzystują górników do przetwarzania swoich natywnych transakcji, transfery związane z Ripple są ułatwione dzięki zastosowaniu ogólnosystemowych ram konsensusu użytkowników (co zasadniczo sprawia, że ​​koncepcja wydobywania jest bezużyteczna).

Ponadto należy również zauważyć, że od samego początku główny zespół projektowy Ripple stworzył łącznie 100 000 000 000 XRP – liczba, która nie wahała się od tamtego czasu, pomimo ciągłych skarg społeczności dotyczących tego samego. Warto również wspomnieć, że po wydaniu XRP wiele osób skrytykowało sposób dystrybucji waluty, a założyciele zatrzymali 20 procent wszystkich tokenów XRP.

Wreszcie, ze względu na jego „zerowy potencjał wydobywczy”, wielu entuzjastów kryptowalut zwróciło uwagę na zbyt dużą centralizację waluty cyfrowej. Nie tylko to, ale wspomniany fakt ograniczył również w pewien sposób ogólne wykorzystanie i rozwój projektu.

Co odróżnia XRP od innych kryptowalut Premier?

W przeciwieństwie do Bitcoina, Ripple jest wspierany przez pełnoprawny ekosystem pieniężny, który można wykorzystać do wielu różnych celów. Podobnie, w porównaniu z Ethereum (platformą zaprojektowaną głównie do celów obliczeniowych), Ripple zajmuje się wyłącznie funkcjami finansowymi, takimi jak przekazy pieniężne, przelewy transgraniczne itp. To jest właśnie powód, dla którego Ethereum, EOS, Bitcoin nie zostały przyjęte przez bankowość instytucje – ponieważ brakuje im podstawowej infrastruktury potrzebnej do przetwarzania ogromnych transferów pieniężnych.

Co to jest protokół transakcji Ripple i kto go kontroluje?

Protokół transakcji Ripple (RTP) to platforma cyfrowa, za pośrednictwem której odbywają się wszystkie procesy pieniężne Ripple. Jest to wyraźne przeciwieństwo innych kryptowalut, które wykorzystują algorytm konsensusu blockchain w celu ułatwienia / przetwarzania swoich transakcji.

Skoro już o tym mowa, przydałoby się również naszym czytelnikom zrozumienie, że wszystkie transakcje zachodzące w ekosystemie Ripple wymagają pewnego poziomu wcześniej istniejącego zaufania, aby mogły być kontynuowane. Oznacza to, że jeśli dwóch użytkowników nie ustanowiło już relacji zaufania, dana transmisja pozostanie w zawieszeniu, dopóki nie zostanie ustalona liniowa ścieżka obejmująca wszystkie powiązane strony. Wspomniana koncepcja została zapożyczona z islamskich zasad bankowych, zgodnie z którymi cała wymiana pieniędzy odbywa się za pośrednictwem wzajemnych relacji zaufania zamiast obciążania drugiej osoby stopą procentową.

Mówiąc o tym, kto kontroluje Ripple, rzucając okiem na podstawową infrastrukturę projektu, widać, że projekt jest znacznie bardziej scentralizowany w porównaniu z wieloma innymi kryptowalutami. Dzieje się tak, ponieważ Ripple Labs nadal odgrywa wiodącą rolę w rozwoju XRP. Co więcej, organizacja posiada również znaczną część wszystkich XRP, które są obecnie w obiegu.

XRP: dogłębny wygląd monet kryptowalut Ripple

W najbardziej podstawowym sensie XRP można postrzegać jako kryptowalutę, która zasila ekosystem Ripple. Pod tym względem idealnym analogicznym porównaniem byłoby porównanie platformy Ether i Ethereum.

Jeśli chodzi o wartość XRP, cena waluty jest określana po prostu przez to, ile osób (w dowolnym momencie) uznało zasób za przydatny. Ponadto, dzięki niesamowitej użyteczności Ripple jako platformy usług finansowych, wiele uznanych banków zaczęło wdrażać technologię, aby zwiększyć ogólną wydajność transmisji. Pomogło to podnieść cenę XRP i dało mu siłę rynkową, z której obecnie cieszy się niewiele innych walut cyfrowych.

Jak wspomniano wcześniej, gdy Ripple zostało po raz pierwszy uruchomione, główny zespół programistów projektu stworzył łącznie 100 000 000 000 XRP, które miały być wykorzystane do wszystkich celów związanych z transakcjami. Ponadto, w przeciwieństwie do innych kryptowalut, XRP jest nie do wydobycia, ale jego całkowita podaż w obiegu może zostać zwiększona – jednak nie ma planów, aby zrobić coś takiego w najbliższym czasie.

Z punktu widzenia przejęć widzimy, że podobnie jak większość innych kryptowalut dostępnych obecnie na rynku, XRP również można kupić na wielu różnych giełdach i platformach transakcyjnych za naciśnięciem jednego przycisku. Podobnie przechowywanie XRP jest również dość proste i można to zrobić za pomocą wielu różnych rozwiązań portfela.

Jakie zalety oferuje Ripple?

Przyjęcie do głównego nurtu: Ripple jest obecnie wspierany przez cały szereg głównych instytucji finansowych i dostawców płatności, w tym HSBC, Western Union, CBA i Royal Bank of Canada. To stawia Ripple w wyjątkowej pozycji akceptacji głównego nurtu, którą obecnie cieszy się kilka innych walut cyfrowych.

Regulacyjne zielone światło i wszechstronność: Od samego początku Ripple przywiązywał dużą wagę do ustanowienia swoich podstawowych ram zgodnie z wymogami regulacyjnymi różnych agencji finansowych na całym świecie. Aby lepiej zrozumieć scenariusz, widzimy, że Ripple może być używany do generowania niestandardowych tokenów, podczas gdy XRP można handlować z wieloma towarami cyfrowymi, takimi jak mile lotnicze, minuty na telefon komórkowy itp..

Niskie koszty transmisji: W porównaniu z wieloma powiązanymi ofertami kryptowalut, Ripple ma wiele niszowych zalet (takich jak niskie opłaty transakcyjne, swoboda płatności i globalna dostępność), które czynią go wyjątkowym. Co więcej, XRP jest również jednym z najszybszych aktywów cyfrowych na rynku (co jest również powodem, dla którego waluta została przyjęta przez tak wiele instytucji bankowych).

Wady monety XRP

Skończona dostawa: Jednym z największych problemów Ripple jest jego ograniczona podaż – która obecnie jest ograniczona do 100 000 000 000. Pomimo tego, że społeczność wspierająca projekt wielokrotnie apelowała o zwiększenie podaży waluty, zespół programistów Ripple raz po raz odmawiał tworzenia większej liczby XRP – coś, co doprowadziło do powstania pewnych problemów związanych z deflacją / podażą w projekcie.

Centralizacja: Jak wspomniano wcześniej, aż 20% całkowitej podaży XRP należy do założycieli Ripple. Co więcej, Ripple nie może zostać wydobyty, co jest uważane za jedną z największych wad najważniejszego zasobu.

Przeszłe problemy: W przeszłości Ripple Labs było przedmiotem działań prawnych ze strony organów regulacyjnych, takich jak FINCEN. Na przykład należy zaznaczyć, że w 2015 roku agencja rządowa nałożyła na Ripple Labs grzywnę w wysokości 700 000 dolarów za naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej. Podobnie Ripple został pozwany w zeszłym roku za rzekome oszustwo dotyczące programu ICO.

Brak przejrzystości: Głównym problemem związanym z Ripple jest to, że transakcje XRP mogą zostać zamrożone przez system. Przykładem tego jest sytuacja, gdy kilka lat temu współzałożyciel Jed McCaleb próbował zlikwidować swoje aktywa XRP o wartości 1 miliona dolarów – działanie, które zostało zatrzymane przez podmiot zewnętrzny. Ten odcinek nie tylko wywarł złe wrażenie na globalnej społeczności kryptograficznej (w odniesieniu do ogólnej użyteczności XRP), ale także spowodował, że wiele osób twierdziło, że pomysł wstrzymania transakcji przez podmiot zewnętrzny jest sprzeczny z samą podstawą tego, jaka technologia blockchain i krypto oznacza.

Jak działa Ripple?

Ponieważ powszechna popularność Ripple nadal rośnie, coraz więcej instytucji zaczyna wykorzystywać XRP jako mediatora w swoich wymianach walut fiducjarnych. Dzieje się tak, ponieważ wielu różnych aktywów finansowych nie można wymieniać bezpośrednio na siebie. Zamiast tego należy nimi handlować za pomocą dolara amerykańskiego – który służy jako pośrednik ułatwiający swap. Pod tym względem Ripple spełnia tę samą funkcję, ale przy koszcie przetwarzania, który jest znacznie niższy niż tx oparty na USD.

Ponadto, jak wspomniano we wcześniejszej sekcji, Ripple jest obecnie również używany przez wiele międzynarodowych banków do przyspieszenia transakcji transgranicznych. Aby rozwinąć tę kwestię, widzimy, że Ripple obecnie chwali się stawką TPS wynoszącą cztery sekundy na transakcję. Liczba ta jest nie tylko znacznie wyższa w porównaniu z innymi podobnymi walutami cyfrowymi, ale jest również znacznie szybsza w porównaniu z możliwościami transmisji różnych tradycyjnych systemów bankowych.

Wreszcie ekosystem Ripple został zaprojektowany w sposób, który umożliwia użytkownikom tworzenie własnych niestandardowych tokenów, które są wspierane przez XRP.

Bezpieczeństwo: Czy korzystanie z XRP jest naprawdę bezpieczne?

Od razu trzeba jasno powiedzieć, że jakikolwiek system pieniężny oparty na komputerze lub innej platformie cyfrowej nigdy nie może być w 100% bezpieczny. Jednak jeśli chodzi o Ripple, widzimy, że technologia wykorzystuje szereg protokołów, które sprawiają, że jest ona wyjątkowo bezpieczna – do tego stopnia, że ​​wiele banków zdecydowało się zrezygnować z korzystania ze swoich systemów tx natve na rzecz platformy blockchain tx firmy Ripple..

Ponadto od samego początku dla globalnej społeczności kryptowalut było dość oczywiste, że Ripple jest zaprojektowany przede wszystkim do pracy w ramach dzisiejszych istniejących przepisów finansowych – co w zasadzie oznacza, że ​​platforma jest zgodna z tymi samymi przepisami, co konwencjonalne banki i dostawcy płatności. muszą się trzymać.

Wreszcie, w ciągu ostatnich 4-5 lat wielu entuzjastów walut cyfrowych lekceważyło Ripple za zbytnią scentralizację. To zrodziło wiele obaw, że projekt może być w rzeczywistości kolejnym skomplikowanym schematem ponzi lub oszustwem. Jednak odkąd Ripple przestrzegał różnych przepisów finansowych mainsteram od pierwszego dnia, ta narracja nie nabrała żadnego prawdziwego rozmachu.

Ripple vs Bitcoin

Pytanie, które wydaje się często zadawać wielu początkującym inwestorom kryptowalutowym i entuzjastom technologii: „Jeśli Ripple jest o wiele bardziej zaawansowany niż BTC, dlaczego jego użycie jest nadal dość ograniczone w porównaniu z flagowym kryptowalutą?”. Prosta odpowiedź jest taka, że ​​Bitcoin i XRP pełnią dwie zupełnie różne funkcje. Na przykład BTC ma służyć jako SOV, którego można również używać do transakcji finansowych. Jednak Ripple jest bardziej skonsolidowaną platformą usług finansowych, która sprawia, że ​​tx jest szybszy, usprawniony i bezpieczny dla użytkowników. Biorąc to pod uwagę, prostota Bitcoina sprawia, że ​​jest on bardziej atrakcyjny dla wielu inwestorów niż inne wiodące aktywa cyfrowe, takie jak ETH, EOS, ADA i XRP.

Z punktu widzenia adopcji, Ripple stoi w obliczu sporej bitwy, ponieważ wielu dostawców nadal woli korzystać z BTC ze względu na jego reputację rynkową i ogólną łatwość użycia.

W obecnym stanie rzeczy liczba kupców korzystających z BTC znacznie przewyższa tych, którzy używają XRP.

W jaki sposób XRP jest wehikułem inwestycyjnym?

Podczas gdy wiele osób nadal gromadzi zapasy w BTC i ETH, ponieważ uważają, że te aktywa będą nadal rosły pod względem wartości w miarę, jak będziemy przenosić się w przyszłość, kwestia, czy XRP można wykorzystać do podobnych celów, również zyskuje na popularności w ostatnich latach..

Chociaż XRP nie gwarantuje żadnych zysków, fakt, że jego platforma macierzysta (Ripple) staje się coraz bardziej popularna wśród całego szeregu głównych instytucji finansowych, stawia tę walutę na wyjątkowej pozycji rentowności niż inne kryptowaluty, których obecnie nie cieszą się.

Dodatkowo, dzięki ogólnej wszechstronności sieci Ripple, coraz więcej firm znajduje nowe sposoby wykorzystania tej technologii. To wprowadziło XRP do królestwa najczęściej wymienianych kryptowalut na świecie.

Obecne partnerstwa firmy Ripple

W tej sekcji przyjrzymy się szczegółowej liście wszystkich instytucji finansowych, które są obecnie częścią RippleNET – zróżnicowanego ekosystemu składającego się z banków centralnych / prywatnych, firm przekazujących pieniądze, domów maklerskich i dostawców płatności, którzy korzystają z jednego lub więcej usług Ripple systemy przekazów pieniężnych (tj. xRapid, xCurrent i xVia). Platformy te zostały dość dokładnie przetestowane i wielu niezależnych badaczy stwierdziło, że są one wyraźnie lepsze niż protokół SWIFT pod względem:

 • Czasy transakcji
 • Opłaty manipulacyjne
 • Niepewność w realizacji transakcji

Dla tych z naszych czytelników, którzy mogą nie być świadomi, czym jest SWIFT, można go traktować jako sieć komunikacyjną, która jest obecnie używana przez szeroką gamę banków / instytucji finansowych do wysyłania i otrzymywania informacji (a także pieniędzy) z wzajemnie.

Warto również wspomnieć, że wszystkie podmioty, które są obecnie częścią RippleNET, mogą korzystać z sieci w celu ułatwienia intl. transakcje w wysoce usprawniony sposób.

Niektóre banki, które obecnie korzystają z różnych usług transgranicznych Ripple, obejmują uznanych graczy, takich jak Standard Chartered, RBC, SBI, Axis i RakBank w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ponadto wielu gigantów korporacyjnych (takich jak Accenture, Deloitte, Santander, UBS, UniCredit) również wykorzystuje platformę Ripple, aby ich wewnętrzne transakcje były płynniejsze i bardziej bezproblemowe.

Poniżej znajduje się szczegółowa lista wszystkich banków, które podpisały partnerstwo / umowę z Ripple:

(i) Ameryka Północna i Kanada:

 • American Express
 • Standard Chartered
 • Bank of America Merrill Lynch
 • PNC Financial Services
 • Cuallix
 • Catalyst Korporacyjna Federalna Unia Kredytowa
 • Star One Credit Union
 • CBW Bank
 • Cross River Bank
 • Royal Bank of Canada
 • DH Corporation
 • Kanadyjski Imperial Bank of Commerce
 • Scotiabank
 • Bank of Montreal
 • ATB Financial
 • TD Bank Canada
 • Saldo

(ii) Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Niemcy i inne mniejsze kraje europejskie:

 • Międzybankowe
 • Euro Exim Bank
 • Bank of England (bank centralny)
 • HSBC
 • Barclays
 • Vitesse
 • Royal Bank of Scotland
 • Credit Agricole
 • Natixis
 • Banco Santander
 • BBVA
 • Banca Intesa Sanpaolo
 • UniCredit
 • Reise Bank
 • Fidor Bank
 • Rabobank
 • Erste Group AG
 • UBS
 • Credit Suisse
 • Nordea
 • Skandinaviska Enskilda Banken AB
 • Akbank

(iii) Bliski Wschód – Izrael, Kuwejt, Liban, Arabia Saudyjska,

 • Bank Leumi Le-Israel
 • Narodowy Bank Kuwejtu
 • Dom finansów Kuwejtu
 • Bank Dhofar
 • Saudi Arabian Monetary Authority (bank centralny)
 • First Bank of Abu Dhabi
 • RakBank
 • Al Rajhi Bank

(iv) Azja – Singapur, Tajlandia, Wietnam, Indie, Indonezja, Japonia i Korea Południowa

 • Grupa DBS
 • Bank OCBC
 • United Overseas Bank
 • Singapore Exchange
 • Krungsri
 • Bank of Thailand (bank centralny)
 • Bank of Indonesia (bank centralny)
 • Siam Commercial Bank
 • Cargills Bank
 • Kotak Mahindra Bank
 • IndusInd Bank
 • Axis Bank
 • Tak Bank
 • Faysal Bank
 • Shanghai Huarui Bank
 • Woori Bank
 • SBI Holdings
 • Mitsubishi UFJ Financial Group
 • Fukui Bank
 • Star Bank
 • Aomori Bank
 • Ashikaga Bank
 • Awa Bank
 • AEON Bank
 • Senshu Ikeda Bank
 • Iyo Bank
 • Oita Bank
 • Orix Bank
 • Gumma Bank
 • Keiyo Bank
 • Bank San-In Godo
 • Sikoku Bank
 • 77 Bank
 • Shimizu Bank
 • Juroku Bank
 • Shinkin Central Bank
 • Shinsei Bank
 • Hachijuni Bank
 • Bank of Yokohama
 • SBI Sumishin Net Bank

(v) Australia i Nowa Zelandia

 • ANZ
 • Westpac
 • Commonwealth Bank of Australia
 • Macquarie Group
 • Narodowy Bank Australii

Teraz, gdy wymieniliśmy większość banków, które obecnie korzystają z RippleNET, przyjrzyjmy się niektórym z głównych dostawców płatności / przekazów pieniężnych, którzy również przenieśli swoje istniejące systemy na jedną z transgranicznych platform płatniczych Ripple. Niektóre z nazw kluczy to:

 • Płatności międzynarodowe American Express FX
 • InstaRem
 • SendFriend
 • Beetech
 • Viamericas
 • Transpaygo
 • UniPAY
 • MoneyGram
 • Zip Remit
 • Itau Unibanco
 • Western Union
 • Wymiana ZEA
 • TransferGo
 • SBI Remit
 • FlashFX
 • Earthport
 • Mercury FX
 • Cambridge Global Payments
 • Finastra
 • Davis + Henderson (D + H)
 • Finablr
 • LianLian Pay
 • IDT
 • GoLance
 • AirWallex
 • Dlocal
 • Grupa TAS

Ripple: Krótka oś czasu monety XRP

Ripple vs Stellar, xrp vs xlm, co jest lepsze, Ripple (XRP) Vs Stellar (XLM), ripple xrp vs stellar xlm2011 – Początki

Chociaż niewiele wiadomo o tym, jak Arthur Britto, Jed McCaleb i David Schwartz spotkali się, jest dobrze udokumentowanym faktem, że wspomniane osoby spotkały się kiedyś wiosną 2011 roku. W ciągu roku ten mały Grupa nadal pracuje nad rozwojem podstawowego szkieletu księgi XRP.

2012 (sierpień) – Larsen dołącza do załogi

W sierpniu 2012 roku do McCalena, Britto i Schwartza dołącza znany programista i entuzjasta blockchain o imieniu Chris Larsen, który wcześniej pracował przy wielu udanych projektach fintech, takich jak E-Loan i Prosper.

2012 (październik) – Fugger udziela pozwolenia

Kilka miesięcy po dołączeniu Larsena do Ripple (wówczas nie znanego pod tym imieniem), zespół zwraca się do Ryana Fuggera – twórcy oryginalnej strony internetowej RipplePay w 2004 roku – w celu kontynuowania pracy nad jego pomysłem. Fugger zgadza się wesprzeć nowy projekt i tym samym zachęca do utworzenia nowej firmy o nazwie OpenCoin.

2013 (luty) – Rozpoczynają się promocje

W drugiej połowie lutego 2013 r. OpenCoin zaczyna reklamować się na Bitcointalk.org (popularnym portalu kryptograficznym). Kampania promocyjna trwa kilka miesięcy, a warunki umowy są dość proste – wszystkie nowe rejestracje otrzymują 1000 XRP.

2013 (marzec – maj) – Finansowanie i rozwój

W pierwszej połowie 2013 r. Ripple nadal wywołuje fale na całym świecie. Dzieje się tak, ponieważ w ciągu 2-3 miesięcy firma jest w stanie zebrać znaczną sumę pieniędzy od wielu uznanych aniołów biznesu, takich jak:

 • Pantera Capital
 • Andreessen Horowitz
 • Partnerzy Lightspeed Venture
 • FF Angel LLC
 • Vast Ventures
 • Fundusz możliwości Bitcoin
 • IDG Capital Partners
 • Google

Ponadto należy również zauważyć, że w okresie finansowania wczesnych operacji Ripple, Ripple Labs zasadniczo przekazało pewien procent własności firmy różnym inwestorom, którzy okazali zaufanie do projektu.

2013 (Q3) – OpenCoin oficjalnie zmienia nazwę

W ramach Money 2020 Expo 2013 przedstawiciele OpenCoin ogłaszają, że ich firma oficjalnie zmienia nazwę z OpenCoin na Ripple Labs. Posunięcie to, z perspektywy czasu, okazuje się niesamowitą decyzją PR, ponieważ termin Ripple stał się synonimem branży kryptograficznej.

2013 (listopad) – ogłoszono nową współpracę

W ostatnim tygodniu listopada Ripple Labs decyduje się na współpracę z inicjatywą Georgia Tech Computing for Good (C4G).

2014 (styczeń-marzec) – dzienny wolumen transmisji XRP nadal rośnie

W pierwszej połowie 2014 r. Przepustowość transakcji XRP nadal rośnie, a wiele giełd podaje dzienną wielkość transakcji na poziomie około 40 mln USD.

2014 (październik-listopad) – wzrost popularności trwa

Dzięki niesamowitym możliwościom technologicznym Ripple platforma staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Mało tego, wielu deweloperów zaczyna dostrzegać projekt i promować jego potencjał w globalnym sektorze finansowym. W podobnym duchu, w drugiej połowie listopada, Ripple zaczyna oferować swoją technologię różnym instytucjom bankowym i dostawcom przekazów pieniężnych..

2015 (marzec) – Wybucha kontrowersja

W nagłym obrocie wydarzeń Ripple Labs ogranicza Jed McCalebowi (jednemu ze współzałożycieli Ripple) sprzedaż jego osobistych zasobów XRP. W sumie donosi się, że Jed próbował wyładować w sumie 100 milionów XRP niezidentyfikowanej osobie za pokaźną sumę 1 miliona dolarów.

Aby powstrzymać sprzedaż, Bitstamp decyduje się zamrozić tokeny USD w portfelu Jeda.

2015 (kwiecień) – kontynuacja ekspansji

Dzięki stale rosnącej popularności Ripple, projekt nadal rozszerza swoją działalność i zakłada nowe biura w lokalizacjach na całym świecie. W kwietniu Ripple Labs otwiera nowe centrum badawcze w Sydney w Australii, aby zwiększyć swój współczynnik R.&D wysiłki w wielkim stylu.

2015 (wrzesień) – Powstanie XRPChat i upadek XRPTalk

W ciągu jednego miesiąca XRPTalk – niezależna platforma, która zapewniła entuzjastom Ripple możliwość spotkania się i debaty / dyskusji na temat wiadomości związanych z XRP (bez negatywnych emocji, które przenikały Bitcointalk.org) – wyłącza się. Projekt jest pomysłem osoby określanej jako Hurukan. Pod koniec miesiąca forum nie jest już dostępne online, a nowy projekt o nazwie XRPChat zaczyna zyskiwać popularność wśród globalnej społeczności kryptowalut. Dość podobny do swojego poprzednika, XRPChat zapewnia również swoim użytkownikom forum do dyskusji na szeroki wachlarz spraw związanych z Ripple, XRP i protokołem Interledger.

2016 (styczeń) – przejęcie Garlinghouse

W drugim tygodniu stycznia Ripple oficjalnie przedstawia Brada Garlinghouse’a jako nowego dyrektora generalnego. Garlinghouse był poprzednio dyrektorem generalnym i prezesem Hightail, a także zajmował wysokie stanowiska w wielu innych firmach, takich jak AOL (Prezes ds. Aplikacji Konsumenckich) i Yahoo (Starszy Wiceprezes).

2016 (luty) – pozew McCaleba zostaje rozstrzygnięty

Po miesiącach procesu pozostawania w zawieszeniu Jed McCaleb i Ripple Labs w końcu doszli do porozumienia, w którym Jed zgadza się na szereg warunków odsprzedaży związanych z jego osobistymi zasobami XRP.

2016 (marzec-lipiec) – kontynuacja ekspansji

Ripple zyskuje na znaczeniu na całym świecie, a firma otwiera szereg europejskich biur w najważniejszych miastach, takich jak Londyn (marzec) i Luksemburg (czerwiec). Po tym okresie nastąpił również znaczący wzrost dziennego wolumenu handlu XRP.

2016 (wrzesień) – Nowi inwestorzy nadal gromadzą się w kierunku Ripple

Do końca września oferta technologiczna Ripple nadal przyciąga coraz więcej znanych inwestorów. Niektóre znane marki to Standard Charter, Accenture, SCB Digital Ventures, SBI Holdings, Santander Innoventures, CME Group i Seagate Technologies.

2016 (listopad) – Tiffany Hayden daje o sobie znać

Gdzieś w połowie listopada Tiffany Hayden, dyrektor generalny XRP, jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych liderów w branży blockchain przez szanowane media. Pomaga to wzmocnić profil rynkowy firmy i dodatkowo zwiększa zainteresowanie konsumentów Ripple / XRP.

2017 (marzec-kwiecień) – Dodano nowe funkcje

Od marca do kwietnia zespół programistów Ripple ogłasza dodanie dwóch nowych funkcji do swojego istniejącego ekosystemu finansowego – mianowicie Escrow i kanałów płatności. Te funkcje pomagają zwiększyć ogólną wydajność i skalowalność The Ripple Consensus Ledger (RCL). Co więcej, pozwalają one również firmom na znacznie łatwiejsze przyjęcie RCL, a także protokołu Interledger (ILP).

Mniej więcej w tym samym czasie Ripple opublikował post na blogu, w którym ogłosił swoją decyzję o podpisaniu współpracy z łącznie 10 nowymi bankami. Niektóre wielkie nazwiska w tym zakresie obejmują:

 • BBVA w Hiszpanii
 • MUFG w Japonii
 • Akbank w Turcji
 • SEB w Szwecji
 • Axis Bank i Yes Bank w Indiach

2017 (maj-lipiec) – Pary handlowe XRP zawarte na Kraken

W maju Kraken – wówczas jedna z najlepszych platform wymiany kryptowalut na świecie – ogłasza swoją decyzję o dodaniu łącznie czterech różnych par handlowych XRP (RP / EUR, XRP / JPY, XRP / USD i XRP / CAD) do swojego natywnego interfejsu TX.

2017 (wrzesień) – pozew wniesiony przeciwko Ripple przez R3

Kilka dni po wrześniu R3 LLC, firma zajmująca się technologią blockchain dla przedsiębiorstw, pozywa Ripple w związku z konkretną umową prawną, w ramach której firma zgodziła się sprzedać do 5 miliardów XRP za określoną cenę. W zamian Ripple przeciwstawia się R3 stwierdzając, że firma zrezygnowała z szeregu obietnic umownych, a pozew był podstępem mającym na celu spieniężenie XRP, zwiększając sukces finansowy. W końcu sędzia z Delaware wydaje orzeczenie, które zgadza się z wersją tej historii Ripple.

2018 – obecnie

W pierwszym tygodniu stycznia 2018 r. Cena XRP osiągnęła najwyższy poziom w historii, przy obrocie jednym tokenem za ogromną sumę 3 USD. Jednak w kolejnych miesiącach aktywa odnotowują stopniowy spadek, a waluta zamyka rok w fatalnym punkcie cenowym 0,37 USD. W podobnym duchu warto wspomnieć, że wydajność XRP przez cały 2019 rok pozostaje dość rozczarowująca. Na przykład w ciągu ostatnich 9 miesięcy zasób cyfrowy nadal spadał – a jego wartość spadła o dalsze 15% w wyżej wymienionym okresie.

Na koniec warto wspomnieć, że w połowie 2018 r. Przeciwko Ripple wytoczono pozew zbiorowy, w którym powód twierdzi, że firma propagowała użycie oszustwa, które pozwoliło jej „zebrać setki milionów dolarów poprzez niezarejestrowaną sprzedaż swoje tokeny XRP. ” Sprawa jest nadal w sądzie i miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie rozwiązana.

Następnie przejdźmy do naszych dwóch ostatnich głównych punktów przeglądu ripple, omawiając nieporozumienia między różnicami Ripple a XRP, byciem firmą i monetą, a na koniec obiecujące prognozy i ekscytujące oczekiwania płynące z Ripple dla XRP.

Ripple (firma), XRP (moneta) i ich związek

Ripple i XRP generalnie spowodowały nieporozumienia w społeczności kryptowalut. Czy możemy ich używać zamiennie? Czy XRP to to samo co Ripple? Czy XRP jest zabezpieczeniem? Są to koncepcje, które jednak budzą pewne wątpliwości inwestorów i użytkowników kryptowalut. Niemniej jednak w niedawnym artykule opublikowanym przez Thomasa Silkjaera w Forbes, zapewnia on jasną odpowiedź na 14 powszechnych nieporozumień dotyczących Ripple i XRP.

Aby rozwinąć powyższe, przyjrzyjmy się różnicom między Ripple i XRP i spróbujmy wyjaśnić wszelkie nieporozumienia krążące wokół społeczności armii XRP.

Ripple to firma, której celem jest usprawnienie transakcji transgranicznych z produktami i usługami, które opracowała. Ogólnie rzecz biorąc, banki i instytucje finansowe świadczą bardzo kosztowne usługi w zakresie wysyłania środków za granicę, ponieważ globalna branża przekazów międzynarodowych płatności transgranicznych wynosi około 1 biliona dolarów rocznie. Są nie tylko drogie dla użytkowników, ale także nieefektywne, ponieważ ich rozliczenie zajmuje dużo czasu.

Najczęstsze błędy związane z XRP i Ripple

Ripple opracował dwa główne produkty transgraniczne: xCurrent oraz xRapid (obecnie On-Demand Liquidity (ODL). system rozliczeniowy umożliwiający uczestnikom wysyłanie komunikatów, rozliczanie i rozliczanie transakcji.

Usługi świadczone przez ten produkt są na tyle wydajne, że konkurują z dotychczasowymi rozwiązaniami dostarczanymi przez lidera rynku SWIFT. System SWIFT umożliwia firmom i firmom regulowanie płatności w ciągu kilku dni.

Jeśli rozliczanie transakcji za pomocą xCurrent jest szybkie i tańsze, po co używać cyfrowego zasobu XRP? Rozwiązanie, w którym autor z artykułu wynika, że ​​wszystko można wykonać szybciej i taniej.

Korzystając z rozwiązania xCurrent, jeśli banki mają uzgodnienia nostro / vostro, Ripple jest w stanie zmienić salda na obu kontach w ciągu kilku sekund. Dzięki temu, że xCurrent jest zbudowany z wykorzystaniem protokołu Interledger, możliwe jest korzystanie z kursów walut w czasie rzeczywistym.

O tym, Ripple Insights wyjaśnia:

„Koszt i złożoność posiadania tych rachunków (nostro / vostro) na całym świecie jest jednym z powodów, dla których tylko kilka banków może przetwarzać transakcje globalne. Dla większości organizacji obciążenie związane z utrzymywaniem kont nostro na całym świecie jest po prostu nie do utrzymania ”.

Dzięki xRapid można wyeliminować potrzebę korzystania z tych kont. xRapid pozyskuje płynność na żądanie, umożliwiając instytucjom zakup XRP dla Fiata, dokonanie transakcji i ponowną sprzedaż XRP za fiat. Można to przetworzyć w ciągu zaledwie kilku sekund.

Tak więc pierwszą kwestią, którą zwraca uwagę Silkjaer, jest to, że XRP nie jest potrzebny do przetwarzania transakcji, ale może być używany przez firmy, jeśli chcą jeszcze bardziej obniżyć koszty..

Drugie nieporozumienie, o którym mówi, jest związane ze zmiennością XRP i tym, jak banki mogą być przez nią dotknięte. XRP jest wyraźnie niestabilny. Tak działają wirtualne waluty. Mogą się zmieniać w ciągu zaledwie kilku godzin. Oznacza to, że banki są narażone na takie wahania kursów walutowych przez długi czas.

Niemniej jednak instytucje nie muszą posiadać kryptowaluty XRP. Jednocześnie produkt xRapid działa bardzo szybko. Instytucje kupują aktywa, dokonują transferu i sprzedają XRP w ciągu kilku sekund. Potwierdzenie transakcji przez sieć może zająć zaledwie 4 sekundy. To znacznie mniej niż 10 minut, które są niezbędne do rozliczenia Bitcoin (BTC).

Ogólnie rzecz biorąc, obsługa walut fiducjarnych przez długi czas wiąże się ze zmiennością. Euro spadło o prawie 1,2% w stosunku do dolara amerykańskiego w ciągu zaledwie kilku minut 7 marca. W ciągu zaledwie roku euro spadło o 10% w porównaniu do dolara amerykańskiego..

Podsumowując, strony korzystające z XRP nie muszą posiadać cyfrowej waluty. Muszą sobie z nimi poradzić tylko przez kilka sekund. Zamiast tego, używając walut fiducjarnych na rachunkach nostro / vostro, kursy wahań w dłuższych okresach mogą mieć większy wpływ na instytucję.

Stablecoiny mogą również odegrać ważną rolę, pomagając firmom w przetwarzaniu transakcji transgranicznych. Ponieważ są powiązane z walutą fiducjarną, a ich wartość zmienia się bardzo nieznacznie w porównaniu z XRP, mogą być dobrym wyborem w niektórych sytuacjach.

Jednak obsługa stablecoinów to nie to samo, co przenoszenie wartości przez granice. Bitcoin, Litecoin (LTC) lub XRP nie ma obietnicy wartości. Są to cenne aktywa per se. Tymczasem stablecoiny to tylko obietnica wartości w przyszłości.

Stablecoiny można łatwo przenosić i zapewniają stabilność, ale ich wartość ostatecznie zależy od funduszy, które za nimi stoją. W związku z tym stablecoin jest tak zmienny, jak waluta, do której jest przypisany, i jest emitowany przez stronę trzecią, która ma niezbędne prawa do ich wszystkich..

Korzystanie z XRP innej wirtualnej waluty opartej na zdecentralizowanej sieci blockchain nie wymaga od firm zaufania do innych instytucji. Cała sieć działa samodzielnie i jeśli transakcja zostanie przetworzona, dotrze, a wartość zostanie przeniesiona.

Kolejna dyskusja, którą przynosi Silkjaer, dotyczy walut cyfrowych emitowanych przez banki centralne. Czy mogliby konkurować z XRP? Najwyraźniej są w stanie to zrobić. To samo co w przypadku stablecoinów. Firmy i firmy finansowe musiałyby zaufać scentralizowanemu organowi, który jest tą samą instytucją, która stworzyła walutę fiducjarną, która wspiera cyfrową walutę banku centralnego (CBDC).

Aby zrozumieć, czy CBDC lepiej pasuje do firm finansowych, ważne jest, aby wziąć pod uwagę płynność określonego korytarza i czy jest to lepszy fiat niż XRP dla tej konkretnej transakcji.

Autor artykułu podejmuje bardzo kontrowersyjny temat. Czy XRP to prawdziwa kryptowaluta? Są osoby, które twierdzą, że XRP nie jest kryptowalutą. Ale ważne jest, aby zrozumieć, czym są waluty cyfrowe. Silkjaer dostarcza czytelnikowi trzy różne definicje z Oxford Dictionary, z Merriam-Webster i z Wikipedii.

Podsumowuje te trzy definicje w ten sposób, że potrzebują technik szyfrowania do weryfikacji transakcji, systemu zdecentralizowanego i braku centralnego organu wydającego lub regulującego. Jak uważa autor artykułu, dotyczą one XRP.

Wyjaśnia, że ​​błędne przekonanie dotyczące tej kwestii wiąże się z faktem, że XRP nie wykorzystuje algorytmu Proof-of-Work (PoW) ani Proof-of-Stake (PoS) jako algorytmu konsensusu. XRP wykorzystuje mechanizm konsensusu, a uczestnicy nie otrzymują żadnych nagród za przynależność do tej sieci.

Czy XRP jest zdecentralizowany? To kolejny kontrowersyjny temat, który rynek kryptowalut ma tendencję do oceny i dyskusji. PoW i PoS polegają na obliczaniu skrótów w celu weryfikacji transakcji i odblokowania nagród dla górników i stakerów.

Ripple jest oparty na konsensusie, który różni się od PoW i PoS. Konsensus eliminuje ryzyko podwójnych wydatków w sieci, których PoS i PoW mogą ostatecznie doświadczyć w przypadku ataku 51%. Co więcej, Ripple ma różne walidatory, które działają na całym świecie, a Ripple Labs stanowi tylko 4 procent całkowitej liczby walidatorów w sieci.

Ponadto mechanizm Consensus umożliwia łatwe rozwidlenia. Istnieje kilka uczestniczących węzłów, które ufają różnej liczbie walidatorów. Jak wyjaśnia Silkjaer, pierwsza część konsensusu dotyczy uzgodnień, które transakcje zostaną uwzględnione w przyszłej księdze. Druga część Konsensusu to walidacja.

Walidatory sprawdzają transakcje niezależnie. Powoduje to identyfikację skrótu księgi. Skrót jest następnie używany do porównania wyników między walidatorami, a po osiągnięciu konsensusu zostanie użyta „zwycięska” wersja księgi.

Jedno z nieporozumień, jakie społeczność ma na temat XRP, jest związane z opłatami, które muszą zapłacić, aby wykonać transakcję. W takim przypadku korzystanie z księgi XRP wiąże się z opłatą. Większe opłaty umożliwiłyby szybsze przetwarzanie transakcji przez walidatory.

Jednak opłata uiszczana przez użytkowników nie jest zwracana organowi centralnemu, ale zamiast tego jest spalana, czyniąc XRP walutą deflacyjną. Tworząc konto w księdze XRP konieczne jest posiadanie małej „rezerwy”. Opłaty i rezerwy zostały utworzone w celu uniknięcia spamu i złośliwych ataków. W tej chwili podstawowa rezerwa wynosi 20 XRP.

Kolejny kontrowersyjny temat związany jest z tym, kto stworzył XRP. Autor artykułu wspomina, że ​​w 2004 roku programista Ryan Fugger opracował protokół płatności i zdecentralizowaną platformę o nazwie Ripplepay.

Później w 2011 roku Arthur Britto, Jed McCaleb i David Schwartz rozpoczęli pracę nad księgą XRP w celu wyeliminowania ryzyka 51% ataku, którego Bitcoin może ostatecznie doświadczyć..

W 2012 roku do zespołu dołączył Chris Larsen, a Fugger zdecydował się założyć nową firmę znaną jako OpenCoin. Do 2013 roku zebrali 9 milionów dolarów i stworzyli firmę Ripple Labs upubliczniającą kod źródłowy.

Założyciele firmy postanowili przekazać XRP firmie (wówczas OpenCoin) i zatrzymali też trochę środków dla siebie.

O wydawaniu XRP przez Ripple, skomentował:

„To, czy Ripple wydał XRP, jest w najlepszym razie niewyraźne. Księga XRP została opracowana przed utworzeniem firmy, ale założycielami firmy byli także ludzie, którzy ją opracowali ”.

Są osoby, które uważają, że Ripple może wydrukować więcej XRP. Jednak nie ma obecnie dostępnych metod, aby tak się stało. Nie jest możliwe utworzenie większej liczby XRP. Ponieważ sieć jest „zdecentalizowana”, jak wyjaśnił wcześniej Silkjaer, aby stworzyć więcej XRP, cała sieć musi zatwierdzić poważną zmianę kodu.

Ripple kontroluje około 60% całkowitej podaży XRP i działa w ramach swojego modelu przychodów. Firma nie ma jednak dostępu do dużych ilości XRP. Fundusze te są zablokowane na rachunku escrow, a firma może uwolnić zaledwie 1 miliard każdego miesiąca. Celem jest uniknięcie zalewania rynku i innych dalszych problemów. W ten sposób sprzedają monety XRP inwestorom OTC lub inwestorom instytucjonalnym.

Ripple sprzedaje XRP w celu utrzymania swojej działalności, ale gdy fundusze się skończą, nie będą miały żadnych przychodów z kryptowaluty XRP. Niemniej jednak, ponieważ oprogramowanie Ripple jest „prawdopodobnie” oparte na subskrypcji (która zawiera szczegółowe informacje na temat nowej wersji RippleNet Home), klienci wdrażający będą zapewniać stały strumień przychodów.

Istnieje wiele innych rzeczy, które użytkownicy błędnie sądzą o Ripple. Jednak XRP okazał się przydatny dla wielu firm na całym świecie i osób fizycznych, które chcą w łatwy sposób przetwarzać transakcje transgraniczne. Jedną z firm wdrażających technologię Ripple jest BeeTech Global, firma z siedzibą w Brazylii, która umożliwia klientom przetwarzanie płatności na całym świecie w szybki i tani sposób.

Jak wygląda świat dla Ripple w 2020 roku: Oczekiwania XRP?

Chociaż podzielił członków społeczności kryptowalut, odkąd pojawił się na scenie, Ripple pozostał zakorzeniony jako dobrze działające rozwiązanie płatnicze dla instytucji finansowych, będąc jednocześnie jedną z 5 najlepszych kryptowalut na scenie dzięki XRP. Jest to szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę, że była to jedna z kryptowalut, która poniosła ciężar długiego trendu niedźwiedzi, który uosabiał rok 2018..

Nawet mając na uwadze te niepowodzenia, inwestorzy kładą duży nacisk i wiarę w Ripple jako konkurenta dla czołowych rywali w przestrzeni kryptowalut, ale nawet przy tych wielkich nadziejach przyszłość pozostaje trudna do przewidzenia, ponieważ jest ich wiele czynników, które my, jako inwestorzy, musimy wziąć pod uwagę.

Niektóre z pytań, które należy zadać, dotyczą tego, co dokładnie będzie napędzać rozwój Ripple w ciągu tego roku? I czy jest w ogóle możliwe, aby XRP przekroczył próg 10 USD, nie mówiąc już o marżach cenowych w wysokości 5 lub 1 USD w tym roku?

Najlepszym pierwszym krokiem, jeśli chodzi o te pytania, jest przyjrzenie się elementom technicznym i finansowym.

Czy Ripple to wciąż potężna siła?

Podstawowym celem Ripple w jego koncepcji jest zapewnienie skuteczniejszego i szybszego systemu dokonywania przekazów pieniężnych i płatności transgranicznych w sposób, który okazuje się znacznie szybszy niż system instytucjonalny „rachunków Nostro”.

W przypadku Ripple i jego produktów, takich jak xRapid, płatności transgraniczne są dokonywane przy użyciu tokenów XRP, z których większość znajduje się w posiadaniu samego programisty. Te tokeny są używane jako medium transakcji na całym świecie, a użytkownicy konwertują walutę fiducjarną na tę kryptowalutę w celu szybkiej wymiany za granicą.

Jak szybko jest to w porównaniu z „obecnym” systemem transakcji międzynarodowych? Własny system finansowy Ripple zajmuje około czterech sekund.

Mając to na uwadze, dlaczego właściwie Ripple okazuje się być tak zaawansowany technicznie w porównaniu z innymi aktywami kryptograficznymi, które są na rynku? Wynika to głównie z faktu, że prowizja na giełdach Ripple jest znacznie niższa niż u konkurencji, zwłaszcza gdy jest wykonywana za pośrednictwem głównych instytucji bankowych (0,00001 USD).

To właśnie z powodu tego atrybutu okazuje się znacznie bardziej zdolny i skuteczny w zdobywaniu trakcji w czasie, zwłaszcza że skalowalność i przeciążenie wpływają na Ethereum, a powolne prędkości transakcji utrudniają Bitcoin.

Konkluzja – Banki lubią szybkie, banki lubią tanie, więc dzięki Ripple i xRapid udaje im się uzyskać oba rozwiązania jako rozwiązanie czasochłonnego i kosztownego starego systemu rozwiązań płatności transgranicznych.

Niektóre z zalet, którymi może pochwalić się Ripple, obejmują:

 • Szybki system transakcyjny, który zajmuje około 4 sekund.
 • Znacznie bardziej odporny na problemy z przestojami sieci, a także odporność w obliczu cyberataku.
 • Niezwykle niskie opłaty transakcyjne, zwłaszcza w porównaniu z ich odpowiednikami.
 • Ripple umożliwia wymianę dowolnego rodzaju waluty fiducjarnej lub aktywów w świecie rzeczywistym (towary, takie jak ropa i / lub złoto) z jednolitym zakresem prowizji.
 • Podstawowy blockchain jest kontrolowany i zarządzany przez Ripple Labs, co zapewnia XRP i Ripple większy stopień legitymacji w oczach instytucji, w tym dużych banków międzynarodowych, takich jak Union Credit, UBS, Santander i wiele innych..

The State of Ripple – jego prognoza cen do 2020 r. Pod względem technicznym

Istnieje wiele stron internetowych i giełd, które mogą pochwalić się analitykami i osobowościami kryptowalut, które oferują pewne prognozy, jeśli chodzi o świat Ripple. W przypadku tych ludzi i prognoz opierają je na technicznych analizach wykresów prognostycznych, zachowaniu cen XRP w czasie i podstawowych trendach, które mogą mieć głęboki wpływ na rynek.

Czy zatem istnieje ogólny konsensus, jeśli chodzi o wszystkie te potencjalne wskaźniki, do których należy się odwołać?

Jedną z rzeczy, co do których wydaje się, że dochodzą do tego samego wniosku, jest to, że wartość XRP nie wzrośnie powyżej poziomu 1 USD w dającej się przewidzieć przyszłości. Przykładem tego jest prognoza Wallet Investor, która w 2019 r. Twierdzi, że XRP osiągnie pułap 0,05 USD, ale nie wzrośnie wyżej.

Dla porównania, DigitalCoin uważa, że ​​wysoka cena XRP osiągnie 0,62 USD do ostatniego kwartału 2019 r. Chociaż to jest coś takiego. jest uzgadniany przez szereg prognoz finansowych i analityków, są tam strony internetowe. zapewniają znacznie bardziej optymistyczny pogląd na XRP. Przykładami tego są Express.co.uk i FXStreet, które uważają, że XRP osiągnie wysokie punkty w wysokości 3-5 USD w ciągu 2019 r..

Skoro więc inwestorzy zajmujący się kryptowalutą przedstawiają szeroki wachlarz prognoz, kogo użytkownicy mają wierzyć w tę sytuację? I dlaczego dokładnie istnieje taka rozbieżność między subiektywnymi a bardziej obiektywnymi prognozami?

Praktyczne zastosowanie tych prognoz często pokazuje, że oparcie strategii na którejkolwiek z nich z całego serca nie działa dobrze. W rezultacie użytkownicy powinni upewnić się, że przejmują metaforyczny ster swoich inwestycji, korzystając z szeregu analiz, a także osobistej wiedzy i doświadczenia..

A więc co mówią eksperci o tej sprawie?

Jedną z rzeczy, która naprawdę pobudziła ambicje spekulantów i inwestorów w ciągu 2018 roku, było wprowadzenie nowego systemu xRapid (obecnie przemianowany na ODL lub On-Demand Liquidity). Został tak dobrze przyjęty i ogólnie przewidywano, że inwestorzy szczerze wierzyli, że XRP może wzrosnąć do 500 USD po wydaniu.

Chociaż oczekiwano tego przełomu, wielki przełom nigdy nie przyniósł skutku dla XRP i jego zwolenników – XRP, podobnie jak wiele innych, był utrzymywany w kontroli opartej na wartości z powodu dramatycznego spadkowego spadku, który ogarnął cały rynek kryptowalut..

Niezależnie od niedźwiedzi trend spadkowy, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse jasno wyraził swój optymizm co do xRapid podczas jednego z wywiadów:

„Oświadczyłem publicznie, że do końca tego roku jestem przekonany, że główne banki będą używać xRapid jako narzędzia zapewniającego płynność w tym roku kalendarzowym. Z pewnością mam nadzieję, że do końca przyszłego roku [2019] będziemy mieć do czynienia z dziesiątkami. ”

Jest wielu ekspertów, którzy z pewnością podzielają te opinie, wierząc, że Ripple ma poważny potencjał. Wychodzą z następującymi opiniami:

Ekspert Ich ujęcie
Systemy Pinnacle Brilliance: Roman Guelfi-Gibbs „Ripple ma większy potencjał do skoku w 2019 roku. Ponieważ rynek wdraża więcej projektów opartych na Ripple, osiągnie lepsze wyniki niż Ethereum. W 2018 roku było za wcześnie, by Ripple zaczął rządzić, teraz jest właściwy czas ”.
Shidan Gouran (globalne technologie Blockchain): „Ripple prawdopodobnie nie osiągnął lepszych wyników niż Bitcoin i Ethereum z trzech powodów. Po pierwsze, jego niska kapitalizacja rynkowa. Po drugie, Ripple nie nadaje się do codziennych zakupów. Po trzecie, Ripple nie jest kupowany za pieniądze fiducjarne – do tego wymagane jest ETH lub BTC. W związku z tym popyt na ETH i BTC będzie nadal rosnąć ”.
John-Paul McCaffrey (Uniwersytet Long Island): „Nawet jeśli nie ma wymiany fiducjarnej na Ripple, to może się wkrótce zmienić”.
Samson Williams (SeedUps): „Ripple jest produktem banków i będziemy świadkami jego gwałtownego wzrostu po recesji w 2018 roku”.

Chociaż są oni optymistami, jeśli chodzi o potencjał Ripple, każdy z nich wierzy, że sieć jest w stanie naprawdę szturmem podbić rynek. Ale każdy z tych ekspertów nie podaje dokładnej prognozy ceny.

Co będzie napędzać wzrost Ripple w 2020 roku?

Co tak naprawdę pokazuje, jaki sukces odniósł Ripple od samego początku? Najlepszą odpowiedzią na to jest fakt, że liczba giełd, które nalegają na umieszczenie go w wykazie, jest tego dowodem.

Dopiero niedawno Ripple został oskarżony o wejście na rynek Coinbase, a przedstawiciele Ripple Labs kategorycznie zaprzeczyli temu. 2018 był wystarczająco pracowity dla XRP, ponieważ udało mu się przyspieszyć o 200 procent, w dużej mierze dzięki zbiorowym wysiłkom obu twórców na platformie, a także zaangażowanej społeczności.

Skoro rok 2019 dobiega końca, a rok 2020 jest tuż za rogiem, jakie jest prawdopodobieństwo, że ten wzrost nastąpi tutaj? A co dokładnie pomoże podnieść cenę Ripple w tym czasie?

 • W porównaniu z którymkolwiek z lat poprzedzających świat kryptowalut, rok 2019 ma być prawdziwie przełomowym rokiem masowej adopcji. Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, argumentował, że ta fala masowej adopcji zapewni warunki do głębokiego ożywienia na rynku aktywów kryptograficznych, przy czym liczba giełd, które obecnie obsługują XRP, ma wzrosnąć w czasie. nowsze giełdy kryptowalut, które od tego czasu dodały Ripple do swojego rynku. Wraz z Bitrue, Kraken ogłosił od tego czasu parę handlową XRP i Bitcoin Cash (BCH). Nowe pary handlowe to dobre wieści dla całego ekosystemu.
 • Rośnie zainteresowanie ze strony banków i instytucji finansowych. I to właśnie to zainteresowanie stanowi potężną siłę napędową Ripple i jego przyszłego sukcesu. Coraz więcej banków z siedzibą w Japonii jest zainteresowanych współpracą z Ripple w przyszłości, a zainteresowanie, jakie zyskuje dzięki skuteczności xRapid, będzie nadal rosło. Ta rosnąca lawinowo stopa procentowa prawdopodobnie podniesie wartość XRP w górę.
 • Wraz z tym rosnącym poziomem zainteresowania, Ripple zyskuje znacznie większe zaufanie. Według wielu badań przeprowadzonych pod koniec 2018 r., Inwestorzy nie mają żadnych wątpliwości, że XRP ma cały potencjał, by zapewnić inwestorom duże zwroty w ciągu 2019 r., Nawet z kapitalizacją rynkową, która jest znacznie mniejsza niż jej bardziej wpływowa. rywale, tacy jak Bitcoin i Ethereum, Ripple jest bardziej prawdopodobny i lepiej przygotowany do dostarczania spektakularnych zwrotów w tym roku, głównie ze względu na jego prawdziwy przypadek użycia, a także rosnącą popularność opartą na tych rzeczywistych zastosowaniach.
 • Istnieje znacznie większa liczba partnerstw, które są tuż za rogiem Ripple. Zainteresowanie współpracą z Ripple pochodzi nie tylko od międzynarodowych banków i instytucji finansowych. R3 i jej sieć Corda zamierzają współpracować z Ripple i korzystać z XRP w swojej sieci. Łącznie daje to łączną liczbę partnerstw, które Ripple zapewnił, do łącznej liczby ponad 280. Wśród nich jest liczba banków centralnych, które można umieścić na tej liście. SBI Holdings, które również stara się współpracować z Ripple, ponieważ zamierza prawdziwie zrewolucjonizować japoński świat finansowy w ciągu najbliższych pięciu lat, a Ripple zamierza być głównym zwornikiem w tym.

Tworzenie RippleNet – Bank PNG przeskakuje do Blockchain i Ripple

Uplasowany w pierwszej dziesiątce w świecie bankowości w Stanach Zjednoczonych, PNC Bank oficjalnie dołączył do RippleNet. Dzięki temu klienci banku będą mogli korzystać z płatności międzynarodowych w czasie rzeczywistym dzięki autorskiemu systemowi Ripple..

 • Firma Western Union wywodzi się ze świata przekazów pieniężnych i jest szczególnie zainteresowana współpracą i współpracą z Ripple. W ten sposób pomogłoby to drastycznie obniżyć koszty związane z obecnym procesem międzynarodowych płatności i przekazów pieniężnych.
 • Zróżnicowany i coraz bardziej ewoluujący rynek Bliskiego Wschodu jest tym, którym Ripple jest szczególnie zainteresowany. Wśród tych regionów jego celem jest. dojrzałe i kwitnące rynki Dubaju i okolicznych regionów oraz na zamożnym wybrzeżu Zatoki Perskiej. To w tym regionie istnieje szczególnie żarłoczny popyt na międzynarodowe płatności i przekazy pieniężne, a Ripple jest marką, która jest w najlepszej pozycji, aby zapewnić je tym regionom. Ma specjalną niszę na rynku, o którą zadbano, aby te narody mogły naprawdę skorzystać.
 • Wraz z pojawieniem się na rynku nowej gamy produktów pod szeroką nazwą – RippleNet (i nowym RippleNet Home), zyskał wiele prasy od zainteresowanych stron. Należą do nich produkty takie jak xRapid, xVia, a także xCurrent i protokół InterLedger. Każdy z tych produktów pozwoli Ripple naprawdę wyjść poza wszelkie inne produkty, które są dostępne.

Z pewnością istnieje duża liczba elementów, które zapewnią dalszy wzrost XRP w ciągu 2019 roku. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, kwestią wzrostu gospodarczego XRP jest to, kiedy, a nie czy. Dopóki te plany i cele będą realizowane w oczach partnerów i inwestorów, Ripple będzie w stanie naprawdę nabrać rozpędu i rozpocząć błyskawiczne tempo wzrostu.

Podsumowując, Ripple może nie zdobyć zbyt wielu zwolenników, gdyby ocenili go na podstawie tego, jak jest zdecentralizowany lub jaką anonimowość zapewnia swoim użytkownikom. Równoważy to stale rosnącą liczbą instytucjonalnego wsparcia i stabilności, w tym stale rosnącym zainteresowaniem dużych graczy rynkowych. Czy jest tam wystarczająca siła napędowa, aby uzasadnić jego wzrost?.

Czy istnieje oszacowanie, ile XRP będzie warte do końca 2019 roku?

Wraz z odsetkami, które Ripple wygenerował wśród inwestorów instytucjonalnych i firm finansowych, odnotowano większy poziom spekulacji ceną, którą Ripple byłby w stanie osiągnąć do końca 2019 r..

Są tacy, którzy posuwają się nawet do twierdzenia, że ​​XRP będzie w stanie osiągnąć marżę 100 USD, nawet jeśli nie przekroczy granicy 500 USD w najbliższej przyszłości w 2019 r., Ale jak na razie pozostaje to pusta spekulacja. I było już więcej niż wystarczająco dyskusji na temat rzeczywistych perspektyw, które znajdują się tuż za rzeczywistymi możliwościami, które pozwolą na rozwój XRP.

I chociaż jest wszelka nadzieja, że ​​XRP będzie w stanie wznieść się poza swoje skromne początki, nawet przekroczenie wskaźnika 5-10 $ będzie trudnym wyczynem dla XRP.

Perspektywa krótkoterminowa

W ciągu ostatnich kilku miesięcy widzieliśmy powstanie dwóch opadających klinów, z których oba stanowiły punkt wyjścia dla serii wyprysków, które miały miejsce wkrótce potem. Pierwsza trwała około 260 dni i pozwoliła na dramatyczny wzrost o 192 procent bazowej wartości XRP; biorąc to od 0,26 USD do 0,86 USD.

Drugi jest obecnie w toku i do tej pory trwał w sumie 150 dni i możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie ucieczka nabierze kształtu. Na razie cena Ripple przesuwa się w bok. Jeśli wybicie nabierze kształtu dla XRP, możemy spodziewać się, że osiągnie 0,57 USD lub nawet 0,80 USD.

Chociaż wykonano wiele pracy, aby naprawdę udoskonalić i poprawić ogólną wydajność XRP i Ripple, nie możemy lekceważyć wpływu, jaki rynek kryptograficzny ma na aktywa cyfrowe jako całość.

Ripple, pomimo ciągłych ulepszeń, utrzymał względnie statyczną kapitalizację rynkową w wysokości 12 miliardów dolarów, a większość jej XRP znajduje się w posiadaniu firmy, o której mowa, nawet jeśli nastąpiło naruszenie górnych wsporników pod względem wartości, inwestorzy nie może wykorzystać tego w znaczący sposób, jak byłoby to możliwe w przypadku innych kryptowalut.

Może i będzie w stanie osiągnąć 10 USD w 2020 roku?

Istnieje wielu ekspertów, którzy twierdzą, że Ripple byłby w stanie przebić się przez poziomy oporu od 0,40 do 0,50 USD, które utrzymywały Ripple w zastoju cenowym przez pewien czas. Umożliwiłoby to XRP przełamanie tego wcześniej zorientowanego cenowo kręgu i pozwoliłoby mu podnieść do 1 USD.

Ale chociaż oczekuje się, że tak się stanie, czy jest to coś, czego możemy się spodziewać w ciągu pierwszych kwartałów 2019 roku? Ci sami analitycy uważają, że może to przełamać te punkty oporu, ale nie do pierwszego kwartału – istnieje niewiele, jeśli w ogóle, czynników, które uzasadniałyby tego rodzaju twierdzenia.

Chociaż jest to niefortunna rzeczywistość, z którą będą musieli się pogodzić optymistyczni typy. Gdy pojawi się większy napływ inwestycji instytucjonalnych w ekosystemie Ripple, rzeczy i fortuny mogą się zmienić na lepsze. W takim przypadku możemy oczekiwać, że bazowa wartość XRP osiągnie:

 • Około 1-2 USD w drugim kwartale 2019 r
 • Około 3-5 USD w trzecim kwartale 2019 r
 • Około 5-10 USD w czwartym kwartale 2019 r. (To idealny scenariusz)

Co powstrzymuje Ripple przed dalszym rozwojem?

Z łatwością możemy wymienić rodzaje korzyści, jakie daje aplikacja Ripple. Ale to powiedziawszy, nie jest na stracie, jeśli chodzi o wady, które musi popracować nad zadośćuczynieniem. Oto kilka rzeczy, które mogą bardzo zniechęcać inwestorów, jeśli chodzi o Ripple:

 • Ripple to waluta wymagająca dużej centralizacji. Jest kontrolowany głównie przez Ripple Labs. Około 61 procent istniejącego wolumenu XRP znajduje się w posiadaniu danej firmy. Efektem końcowym jest to, że szkodzi to potencjalnej płynności, a traderzy często poświęcają czas, aby oskarżyć Ripple o zmianę rynku.
 • W tej chwili Ripple nie można kupić za pomocą waluty fiducjarnej. Zamiast tego handlowcy mogą wymienić ją tylko na inny rodzaj kryptowaluty, przy czym te same alternatywne kryptowaluty korzystają z tego czynnika.
 • Ripple potrzebuje dużo czasu, aby skupić się na finansach instytucjonalnych i bankach. W rezultacie nie można go bezpośrednio używać do dokonywania indywidualnych zakupów online, tracąc dużą elastyczność. Ten brak wszechstronności to coś, co nie pomoże, jeśli Ripple zamierza konkurować z kryptowalutami, które walczą o dostanie się w ręce indywidualnych kupujących i sprzedających.
 • W tej chwili rynek kryptowalut przechodzi okres ochłodzenia. A wraz z tym dni, w których firmy mogą zebrać ogromne pieniądze z ledwie udokumentowanych ICO i białych ksiąg, przeszły do ​​przeszłości. W rezultacie obserwujemy znacznie większy sceptycyzm ze strony rynku, który obudził się z niewiarygodnie przereklamowanego trendu zwyżkowego. Handlowcy podejmują bardziej świadome decyzje i nie będą już dłużej znieść wysokiego ryzyka obietnicą wyższych zysków.

W tej chwili rynek kryptowalut musi przejść poważną przebudowę, aby naprawdę wypchnąć XRP z kręgu o niższej wartości, w którym obecnie znajduje się.

Najważniejsze jest to

Ripplery pozostaną falujące. Armia XRP i globalna społeczność Ripple są z pewnością jednymi z największych, którzy reprezentują wspólną przyczynę ułatwiania globalnych płatności. Od hardcorowego wsparcia społeczności kryptowalut na Twitterze XRP po University Blockchain Research Initiative (UBRI), wynik finansowy Ripple jest zwyżkowy jak zawsze w 2020 roku i później.

Jeśli którekolwiek i / lub wszystkie te różne prognozy dotyczące ceny XRP się spełnią, wówczas możemy bardzo dobrze zobaczyć, jak Ripple przekroczy dolny poziom oporu 0,25 USD, a może nawet pobije poprzedni rekord cenowy na poziomie 3,65 USD. Wydaje się, że jest to najbardziej prawdopodobna sytuacja, gdy Ripple zdołał w pełni wdrożyć płynność na żądanie (xRapid) w ciągu tego roku.

Jednak nie skupialiśmy się dzisiaj na cenie XRP lub wartości kursu wymiany monety Ripple, zamiast tego uczyliśmy się o Ripple, firmie i XRP, kryptowalucie; i co reprezentują indywidualnie, zbiorowo i jako duża część powstającego ekosystemu aktywów cyfrowych i walut wirtualnych, kierowanego przez bitcoiny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map