BSN’s Blockchain Integrations, Alibaba’s Lead in Blockchain Patents and Yearn.Finance 35,000% Gains – China Market Watch

Cotygodniowy przegląd wiadomości o blockchain i kryptowalutach z Chin i Hongkongu.

Giełdy w Chinach i Hongkongu odnotowały w tym tygodniu lekkie spadki. Obecnie Shanghai SE Composite i CSI 300 biegać na poziomie 3 289 i 4 656 przy niewielkim tygodniowym spadku odpowiednio o 1,09% i 1,19%. Plik Indeks Hang Seng również odnotował -2,38% w tym tygodniu, obecnie na poziomie 24,661.

Stratę na chińskiej giełdzie można przypisać rosnącej liczbie przypadków COVID-19 w Chinach. Chiny zgłosiły w czwartek 105 nowych przypadków COVID-19, najwyższy dzienny wzrost w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jednak straty były ograniczony przez przysięgę Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, aby wzmocnić światową gospodarkę. Prezes Fed Jerome Powell potwierdzone spowolnienie tempa ożywienia gospodarczego po pandemii COVID-19 w USA, podkreślając, że droga do ożywienia jest "niezwykle niepewny."

Spadek indeksu Hang Senga jest spowodowany niedawnymi ogłoszeniami dotyczącymi PKB w drugim kwartale 2020 r. Gospodarka Hongkongu skurczył się o 9% w drugim kwartale, co jest gorsze od mediany prognozy na poziomie -8,3%. Wzrost zarejestrowanych przypadków COVID-19, w których w czwartek wykryto 150 nowych przypadków, jest kolejnym czynnikiem prowadzącym do spadku giełdy w Hongkongu.

Tymczasem indeks SZSE Blockchain 50 wynosi obecnie 3982, z tygodniowym spadkiem 2,01%. Wśród 50 akcji objętych indeksem Jiangsu Akcome Solar Science & Technologia (002610.SZ) jest dziennym największym zyskiem, ze wzrostem o 9,88%, podczas gdy Red Phase Inc. (300427.SZ) jest największym przegranym, z tygodniowym wynikiem -4,96%.

Wyniki indeksów rynku chińskiego. Źródło: Trading Economics, Investing.comWyniki indeksów rynku chińskiego. Źródło: Trading Economics, Investing.com

Wiadomości tygodnia

Od integracji blockchain Blockchain Service Network po wiodącą pozycję Alibaba w rankingu patentów na blockchain i szum Yearn.finance w zdecentralizowanych finansach – czyli DeFi – OKEx Insights przygląda się trzem najważniejszym wiadomościom o kryptowalutach z Chin i Hongkongu w tym tygodniu.

Sieć usług Blockchain ma na celu zintegrowanie 40 publicznych łańcuchów bloków do czerwca 2021 r

Uruchomiona w kwietniu sieć usług Blockchain jest pierwszą inicjatywą blockchain wspieraną przez chiński rząd. He Yifan, prezes Red Date Technology, prywatnej firmy stojącej za BSN, niedawno powiedziany że BSN zamierza zintegrować 40 publicznych sieci blockchain do czerwca 2021 r.

BSN został początkowo zaprojektowany, aby pomóc małym i średnim firmom wdrażać aplikacje blockchain na dozwolonych łańcuchach bloków. Jednak BSN zaktualizowała swój strategiczny cel w następstwie kreacja BSN-International w lipcu. Nowy podmiot ma na celu wspieranie międzynarodowej ekspansji sieci.

Dzięki wsparciu BSN-International, BSN ma zintegrowany sześć publicznych sieci blockchain na 21 lipca – mianowicie Ethereum, EOS, Tezos, Neo, Nervos i IRISet. Od 10 sierpnia programiści tych publicznych sieci blockchain będą mogli używać pamięci masowej i przepustowości z zagranicznych centrów danych BSN do wdrażania zdecentralizowanych aplikacji, znanych również jako DApps.

Kluczowe wnioski


  • Sieć usług Blockchain ma na celu zintegrowanie 40 publicznych sieci blockchain do 2021 roku.
  • W lipcu BSN-international został utworzony jako odrębny podmiot wspierający międzynarodową ekspansję BSN.
  • BSN zintegrowało sześć publicznych sieci blockchain na dzień 21 lipca, w tym Ethereum i EOS.

Alibaba znalazł się na szczycie rankingu patentów na blockchain w pierwszej połowie 2020 roku

IPRdaily, dostawca mediów w branży własności intelektualnej, nawiązał współpracę z incoPat Innovation Index Research Centre, dostawcą danych o patentach na blockchain, aby wydanie „Global Enterprise Blockchain Invention Patent Ranking na pierwszą połowę 2020 r. (TOP 100)”.

Ranking patentów blockchain wziął pod uwagę liczbę zgłoszeń patentowych blockchain złożonych przez przedsiębiorstwa w okresie od stycznia do czerwca 2020 r. Według rankingu IPRdaily, Alibaba zajęła pierwsze miejsce z 1457 zgłoszonymi patentami na blockchain, a następnie Tencent z 872. Wśród przedsiębiorstw spoza Chin pierwsze miejsce zajmuje IBM. wykres z 251 zgłoszonymi patentami blockchain.

Ważne jest, aby rozróżnić między wnioskami lub zgłoszeniami patentowymi na blockchain a faktycznie przyznanymi patentami blockchain. Przyznany patent na blockchain oznacza, że ​​patent na blockchain został zatwierdzony przez organy regulacyjne, takie jak Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Chińskie Stowarzyszenie Ochrony Patentowej wydany raport dotyczący globalnej autoryzacji patentów Blockchain 2020 na początku lipca. Raport obejmował czołowe światowe przedsiębiorstwa pod względem przyznanych patentów na blockchain. Według raportu Alibaba pozostaje lider w dziedzinie patentów na blockchain z 212 nagrodami, podczas gdy IBM zajął drugie miejsce ze 107 przyznanymi patentami na blockchain.

Kluczowe wnioski

  • Alibaba jest obecnie liderem w patentach blockchain, zarówno pod względem zgłoszeń patentowych na blockchain (1457), jak i przyznanych patentów na blockchain (212).
  • Przyznane patenty na blockchain różnią się od zgłoszeń patentowych na blockchain, ponieważ te pierwsze są zatwierdzane przez organy regulacyjne.

Eksploracja płynności Yearn.finance napędza ogromny szum na chińskim rynku DeFi

Po szumie związanym z mieszanką i wyważarką w DeFi w ciągu ostatniego miesiąca, wzrost rocznego finansowania był szeroko dyskutowany w chińskiej społeczności.

Yearn.finance to zdecentralizowany agregator pożyczek która umożliwia użytkownikom wybór dostawców pożyczek DeFi, takich jak Compound i Aave. Twórca protokołu, Andre Cronje, ogłosił wydanie tokena zarządzania, YFI, 17 lipca.

Dystrybucja YFI odbywa się zgodnie z mechanizmem wydobywania płynności, umożliwiając użytkownikom zarabianie dodatkowych jednostek YFI poprzez dostarczanie płynności do platformy yearn.finance. Eksploracja płynności odnosi się do sytuacji, w której rolnik uprawiający plony uczestniczy w tworzeniu rynku, aby wnieść potrzebną płynność do określonej monety lub tokena – i robiąc to, uzyskuje stopę zwrotu oprócz dodatkowej jednostki tokena protokołu.

Model yearn.finance polegający na wydobywaniu płynności doprowadził do masowej działalności rolniczej posiadaczy YFI. Według Uniswap, YFI skutkowało wzrost o 35 000% w pierwszym tygodniu notowań. Yearn.finance również Odebrane ogromny wzrost łącznej wartości zablokowany od 18 lipca, z 9,3 mln USD do 345 mln USD 26 lipca.

Pomimo szumu rynkowego cena tokena YFI może zależeć od ceny tokena platform pożyczkowych DeFi dostępnych na platformie yearn.finance. Na przykład, jeśli nastąpi znaczny spadek wartości tokenów Compound i Aave, wartość tokena YFI może również odnotować ogromny spadek.

Kluczowe wnioski

  • Yearn.finance to zdecentralizowany agregator pożyczek która umożliwia użytkownikom wybór dostawców pożyczek DeFi, takich jak Compound i Aave.
  • Yearn.finance zyskał popularność wśród chińskiej społeczności dzięki modelowi wydobywania płynności. W konsekwencji YFI wzrosła wzrost o 35 000% w pierwszym tygodniu notowań na Uniswap.
  • Cena tokena YFI może zależeć od cen tokenów natywnych dla platform pożyczkowych DeFi dostępnych na yearn.finance.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map