BTC i ETH: który z nich jest lepszy?

Przegląd

BTC ukradł w tym tygodniu uwagę rynku, ponieważ ceny kryptowalut numer jeden próbowały ponownie odzyskać 10000 poziomów. BTCPróba przełamania bariery psychologicznej nastąpiła później ETH ceny osiągnęły najwyższe poziomy od początku marca 2020 roku BTC i ETH szum i rozmowy nadal krążą wśród społeczności kryptowalut, handlowcy i inwestorzy mogą znaleźć interesujące spostrzeżenia podczas porównywania danych z handlu on-chain, off-chain i instrumentami pochodnymi. Dzięki temu moglibyśmy lepiej zrozumieć obecną sytuację BTC i ETH, pomagając nam w lepszej ocenie, który z nich jest teraz lepszym zakupem.

Saldo na giełdach

Saldo na giełdach może dać nam trochę koloru, jeśli chodzi o nastroje HODLerów i ile monet / tokenów jest dostępnych do sprzedaży. Dowodzą tego dane z Glassnode BTC saldo na giełdach spadło do BTC0,32 mln, to najniższy poziom od ponad roku. Saldo BTC na giełdach znajduje się w trendzie spadkowym od marca i trend ten się utrzymuje.

Rysunek 1a: Saldo BTC na giełdach

Źródło: Glassnode

Rysunek 2b: Saldo ETH na giełdach

Źródło: Glassnode

Z drugiej strony, ETH saldo na giełdach rośnie. Liczba osiągnęła ETH18,7 mln w połowie marca br., Czego nie widziano od końca grudnia 2016 r.

Co ciekawe, stan bilansowy obu aktywów zareagował bardzo różnie podczas masowej wyprzedaży w marcu. Wygląda na to, że wyprzedaż spowodowała dalszy trend spadkowy BTCSaldo, podczas gdy więcej handlowców umieściło swoje ETH w wymianach po ETH korekta ceny w tym samym okresie.

Dlaczego jest to ważne?

Uważamy, że inwestorzy i inwestorzy wycofujący swoje monety / tokeny z giełd mogą być oznaką długoterminowej zwyżki, ponieważ chcieli przechowywać swoje aktywa w zimnych portfelach i spodziewali się potencjalnej hossy. Z tego punktu widzenia wydaje się, że rynki były bardziej optymistyczne BTC niż ETH. Jednak mogą istnieć również inne czynniki wpływające na wzrost i spadek tych sald, takie jak bezpieczeństwo sieci.

Adresy o wysokim wyważeniu

Gotowość wielorybów do gromadzenia monet / tokenów może być kolejną wskazówką, której handlowcy i inwestorzy powinni szukać, jeśli chodzi o analizę fundamentalną. Szczególnie ważna może być liczba unikalnych adresów o wysokim bilansie.

Dane z Glassnode sugerują, że liczba unikalnych adresów z równą / większą niż ETH32 stale rośnie w ciągu ostatniego roku, pomimo wahań cen. Tymczasem liczba unikalnych adresów z nie mniejszą niż BTC10 tys. Odbił się od minimów pod koniec marca. Mimo to wydaje się stosunkowo niski w porównaniu z liczbą z końca czerwca, która wynosi 120.

Rysunek 2a: Addrs Bitcoin. z bal. ≥ 10 000 BTC

Źródło: Glassnode

Rysunek 2b: Addrs Ethereum. z bal. ≥ 32 ETH

Źródło: Glassnode

Dlaczego jest to ważne?

Uważamy, że siła hodowlana jest jednym z krytycznych wskaźników odzwierciedlających nastawienie wielorybów do danego zasobu i wydaje się, że ETH jest z tego punktu widzenia wyraźnym zwycięzcą. Jednak widzimy również ograniczenia w tym zakresie. To dlatego, że ETH32 to stosunkowo niska bariera wejścia, co może obniżyć znaczenie liczby.

Chociaż liczba BTC adresy o wysokim balansie są zbierane, same te dane to tylko część szerszego obrazu. Łącząc saldo na liczbie giełd, możemy zobaczyć bardziej kompleksowy obraz.

Opłata transakcyjna i gaz

Opłata transakcyjna za Bitcoin i zużyty gaz Ethereum były ostatnio przedmiotem wielu rozmów między grupami czatów kryptowalutowych. Jedna z narracji jest taka, że ​​całość ETH zużycie gazu osiągnęło nowy rekord wszechczasów, co oznacza, że ​​z sieci korzysta więcej osób; w związku z tym cena powinna wzrosnąć. ETH ceny osiągnęły 250 poziomów, zanim powróciły do ​​230 uchwytów.

Jednak gdy spojrzymy na średnią liczbę ETH użyty gaz, mogliśmy zobaczyć inne zdjęcie. Dane z Glassnode pokazują, że średnia ETH zużyty gaz obniżył się z tyłu rajdu i utworzył trend spadkowy. Z tej perspektywy może być mniej transakcji, niż myśleliśmy.

Rysunek 3a: Opłata za transakcję Bitcoin (średnia)

Źródło: Glassnode

Rysunek 3b: Zastosowany gaz ethereum (średnia)

Źródło: Glassnode

Z drugiej strony średnia opłata transakcyjna Bitcoina utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie pomimo niedawnych wahań. Generalnie wyższa opłata transakcyjna mogłaby sugerować, że rynek ma większe zapotrzebowanie na przeprowadzanie transakcji. Dlatego użytkownicy są skłonni zapłacić więcej za szybsze rozliczenia. Oznacza to również, że z sieci korzysta więcej osób.

Dlaczego jest to ważne?

Wierzymy, że kryptowaluta jest rodzajem aktywów o wartości sieciowej, co oznacza, że ​​im więcej ludzi używa i przetwarza, tym cenniejszy będzie zasób. Warto jednak zauważyć, że nie ma bezpośredniej korelacji między opłatą transakcyjną / gazem a ceną, a te liczby mogą stanowić tylko kolejne dwa elementy całej układanki.

Pochylenie ETH pozostaje ujemne, odbicie BTC

Jeśli analizowanie działań w łańcuchu jest jak analiza fundamentalna dla akcji, analiza transakcji na instrumentach pochodnych może być podobna do analizy statystycznej. Może dać uczestnikom rynku wgląd w to, jak prawdziwi inwestorzy pozycjonują swoje transakcje. Mogliśmy dzięki temu znaleźć cenne informacje.

Zauważyliśmy to jeden z ostatnich rozmów w społeczności kryptograficznej wynika, że ​​opcje są przekrzywione ETH stał się ujemny, a cena może być zwyżkowa.

Rysunek 4a: Przekrzywienie BTC 25d

Źródło: pochylenie

Rysunek 4b: Pochylenie ETH 25d

Źródło: pochylenie

Skośność opcji to różnica w zmienności implikowanej między opcjami OTM / ATM / ITM. Handlowcy mogą wykorzystać te względne zmiany jako strategię handlową. Dane z Skew to pokazują ETHskrzywienie opcji pozostało w większości negatywne, podczas gdy BTCPowracał do obszaru dodatniego.

Co nam to mówi?

Uważamy, że IV zmiany w różnych kontraktach opcji mogą w pewnym stopniu sugerować nadchodzącą zmienność instrumentu bazowego i sposób, w jaki traderzy ją przewidywali. Jednak skośność opcji nie zawsze jest użytecznym wskaźnikiem w prognozowaniu cen, ale może być pomocna w pewnych okolicznościach. Uważamy, że inwestorzy powinni wziąć to pod uwagę wraz z wieloma innymi czynnikami, które mogą napędzać rynki kryptowalut.

Rynek patrzył na opcje BTC z wyższymi cenami wykonania, podejście ETH było stosunkowo konserwatywne

Sposób, w jaki inwestorzy opcyjni wybierają ceny wykonania, wydaje się wskazywać, że rynek przyjmuje bardziej progresywne podejście BTC ceny, podczas gdy widok dalej ETH był stosunkowo umiarkowany.

Widzimy, że większość plików BTC otwarte zainteresowanie opcjami znajdowało się w obszarze ceny wykonania 10000, podczas gdy druga i trzecia najpopularniejsza cena wykonania zużywa się około 12000 i 11000. ETH ze strony 280 uderzeń było najpopularniejszych, podczas gdy drugie i trzecie pod względem liczby OI to 220 i 240.

Na ETH po stronie, sprawdzenia z 280 uderzeniami wydają się typową byczą konfiguracją. Jednak wezwania z 220 i 240 strajkami wydają się bardziej konserwatywne, ponieważ kontrakty były już / wkrótce będą w cenie. Z drugiej strony, 220 i 240 puts wyglądają bardziej jak defensywne ustawienia ETH uczestniczy w rajdzie od połowy maja.

Na BTC Po stronie, sprawdzenie z 10 000 uderzeniami również wydaje się być standardową byczą konfiguracją, ale połączenia z cenami wykonania 12 000 i 11 000 wydają się jeszcze bardziej agresywne. Z perspektywy pisania typu put, wszystkie oferty sprzedaży z ceną wykonania 12000, 11000 i 10000 były w cenie. Jeśli trader jest niedźwiedzi na BTC, może rozważyć opcje sprzedaży z jeszcze niższymi cenami wykonania niż powyżej 10000.

Rysunek 5a: BTC opt. OI przez strajk (od 4 czerwca)

Źródło: pochylenie

Rysunek 5b: ETH opt. OI przez strajk (od 4 czerwca)

Źródło: pochylenie

Wniosek

Omówiliśmy niektóre działania w łańcuchu i dane dotyczące handlu instrumentami pochodnymi z BTC i ETH, i wydaje się, że nadal nie jest łatwo dokonać prostego sprawdzenia, które aktywa są w tej chwili lepsze. Jednak na to wygląda BTC traderzy byli bardziej skłonni do wzrostu cen w dłuższej perspektywie, podczas gdy ETH handlowcy byli bardziej skupieni na krótkoterminowych działaniach cenowych. Mimo to traderzy i inwestorzy powinni elastycznie podchodzić do strategii handlowych i dostosowywać swoje ustawienia do warunków rynkowych.

Autor: Cyrus Ip – Analityk ds. Badań

Opublikuj: OKEx

04 czerwca 2020

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map