Co się stanie z halvingiem ceny Bitcoina po halvingu? Bycze i niedźwiedzie prognozy

Trzeci blokowy halving Bitcoina (BTC) ma nastąpić dzisiaj, 11 maja, za kilka godzin.

W przeszłości wydarzenia halvingu Bitcoina zbiegały się z ogólnym wzrostem świadomości, aktywności handlowej i uwagi na rynki kryptowalut jako całości.

Mechanizm halvingu – część Projekt Bitcoina – odbywa się mniej więcej co cztery lata. Od momentu powstania Bitcoina w 2009 roku, do tej pory doszło do dwóch obniżek nagród blokowych.

Podążając za wzorcami cen po ostatnich dwóch połowach, branża jest ogólnie zgodna, że ​​trzecia połowa Bitcoina może wynieść cenę BTC na nowe wyżyny w długim okresie. 

W ciągu zaledwie jednego roku po poprzednich halvingach, w listopadzie 2012 r. I lipcu 2016 r., Cena bitcoina urósł odpowiednio x80 i x4. 

Krótkoterminowa cena Bitcoina

Wielu analityków twierdzi, że nie jest tak jasne, co stanie się z Bitcoinem – i w konsekwencji z innymi rynkami kryptograficznymi – w krótkim okresie, w dniach, tygodniach, a nawet miesiącach, zaraz po obniżeniu o połowę nagrody za blok.

Trzecia obniżka o połowę została już za kilka godzin, a spekulacje dotyczące krótkoterminowych implikacji na rynku osiągnęły apogeum. Analitycy kryptowalut są z grubsza podzieleni co do tego, jak będą wyglądać warunki rynkowe po halvingu – zwyżkowy lub niedźwiedzi?

Byczy argument przewiduje ruch w górę ceny, ponieważ hype o połowę przyciąga więcej kupujących na rynek, podczas gdy bessy trader przewiduje krótkoterminową wyprzedaż, która spowoduje spadek ceny..

Bycza sprawa dla Bitcoina

Krótkoterminowo: górnicy opowiadają się za hossą

Niektóre z nich, bardziej optymistyczne prognozy dotyczące skutków krótkoterminowego zmniejszenia o połowę, pochodzą od kopaczy bitcoinów na dużą skalę. Zgodnie z dogłębną analizą OKEx Insight dotyczącą górników i halvingu:

„Górnicy są w rzeczywistości odpowiedzialni za duży odpływ kapitału z sieci Bitcoin, ponieważ co miesiąc sprzedają swoje BTC, aby pokryć koszty operacyjne. Oznacza to, że istnieje ciągła presja na spadek ceny bitcoinów ze względu na górników wyładowujących swoje zarobki na rynku. ” 

Z punktu widzenia bardziej dochodowych i uznanych górników z branży wycofanie się z ich mniejszych odpowiedników mogłoby uwolnić rynek od nieefektywnej presji sprzedaży i umożliwić wzrost ceny.

Wcześniej w tym miesiącu Cointelegraph zgłoszone na temat wyników ankiety przeprowadzonej w Chinach przez firmę świadczącą usługi kryptograficzne RockX. Sondaż obejmował odpowiedzi od 42 głównych bitcoinów z Azji. Większość (57 procent) uczestników spodziewa się gwałtownego wzrostu liczby nowych nabywców Bitcoinów w „najbliższej przyszłości”.

Długoterminowe: wartość Stock-to-Flow twierdzi, że BTC wzrośnie po halvingu

Prognozując długoterminową hossę po halvingu, wielu analityków opiera się na modelu ilościowym z zapasów do przepływów (S2F), jak przedstawiono w niedawnym raport od firmy Messari zajmującej się analizą kryptowalut. Pojęcie to – które jest zwykle stosowane do metali szlachetnych, takich jak złoto i srebro – jest używane do mówienia o niedoborze i związku ceny z podażą i popytem.

W modelu zapasy to całkowita ilość aktywów, które już istnieją w obiegu. Przepływ to kwota aktywów, które są nowo wybijane każdego roku. Współczynnik S2F w dowolnym momencie to liczba lat potrzebna do osiągnięcia obecnej podaży. Im wyższa liczba – tj. Im dłużej trwa dotarcie do tej podaży – tym rzadszy jest zasób.

Bitcoin ma wbudowany niedobór projekt – powstanie tylko 21 milionów bitcoinów. Ponadto, dzięki zmniejszeniu o połowę nagród blokowych Bitcoin, tempo, w jakim nowe bitcoiny są produkowane w sposób stały i regularny, spada z upływem czasu.

Analitycy twierdzą, że biorąc pod uwagę bardzo przewidywalną emisję Bitcoina, jego S2F można dokładnie wykreślić i wykazuje korelację z ceną BTC. Raport Messariego stwierdza:

„W rzeczywistości nie tylko te dwie zmienne [S2F i cena] wydają się być skorelowane, ale są ze sobą powiązane, co jest bardziej rygorystyczną relacją statystyczną między dwoma szeregami czasowymi. […] Zatem kointegracja ceny i S2F oznacza, że ​​w dłuższej perspektywie nie będą się one znacząco odchylały. Gdyby ten trend się sprawdził, model sugeruje, że bitcoin wzrośnie o co najmniej rząd wielkości, tak jak miało to miejsce w poprzednich dwóch połowach ”.

Długoterminowe perspektywy traderów

Chociaż korekta ceny obniży cenę na jakiś czas, popularny handlowiec kryptowalut i analityk Michaël van de Poppe powiedział OKEx Insights, że jest zdecydowanie optymistyczny w kwestii długoterminowej ceny Bitcoin. Komentując rynki na kilka dni przed ostatnim wzrostem BTC, stwierdził:

„Zdarzenie takie jak zmniejszenie o połowę powoduje, że handlowcy detaliczni i ludzie kupują to wydarzenie, jak już omówiono. Moim najbardziej prawdopodobnym scenariuszem byłby forsowanie przez FOMO w kierunku 9500 lub 10500 USD, po czym cena skorygowała się do obszaru 6000-7000 USD. Ten wyższy dołek i strefa wsparcia powinny być potwierdzeniem hossy w najbliższych latach ”.

Analityk rynku kryptowalut, znany na Twitterze jako Bizantyjski generał wyraził podobne długoterminowe perspektywy w komentarzach do OKEx Insights. Przedsiębiorca przywołał argument, który wydawał się być oparty na przepływie zapasów, aby przewidzieć, że cena Bitcoin prawdopodobnie będzie rosła:

„Jestem zdania, że ​​w dłuższej perspektywie halving Bitcoina jest zasadniczo zwyżkowy. To tylko zdrowy rozsądek. To kwestia podaży i popytu. Podaż spada, więc przy założeniu, że popyt pozostanie przynajmniej nieco taki sam, cena w końcu wzrośnie. ”

Niedźwiedzia sprawa dla Bitcoina

Krótkoterminowe: „Kup plotki, sprzedawaj wiadomości”

Niektórzy analitycy przewidują, że rynki po halvingu dojdą do korekty w krótkim okresie, ponieważ popyt wysycha, a strumień podaży szuka kupujących.

Zapytany o przemyślenia na temat krótkoterminowego wpływu, jaki halving będzie miał na Bitcoin, van de Poppe powiedział OKEx Insights: „Zmniejszenie o połowę jest praktycznie krótkoterminowym brakiem zdarzenia, ponieważ rzeczywisty wpływ halvingu będzie pojawią się w nadchodzących latach ”.

Van de Poppe przewidział, że po krótkim wzroście przed halvingiem cena Bitcoina spadnie w krótkim okresie po wydarzeniu. Jego ocena rynku bierze pod uwagę historię i szum: 

„Halving jest typowym wydarzeniem typu„ kup pogłoskę, sprzedaj wiadomości ”, podczas którego przed wydarzeniem odbywa się rajd. Jednak gdy ludzie zaczną zdawać sobie sprawę, że samo zmniejszenie o połowę nie ma większego wpływu, a szum ustąpi, korekta powinna być najbardziej prawdopodobnym przypadkiem. Dzięki takiej korekcie cena Bitcoina powinna wrócić do równowagi ”. 

Ten motywowany szumem wzorzec był rzeczywiście widoczny w zeszłym tygodniu, gdy Bitcoin przekroczył 10000 USD po raz pierwszy od lutego. Postępując zgodnie z logiką wzorca, handlowcy, którzy kupili Bitcoin przed rajdem prowadzącym do wydarzenia, a następnie sprzedają swoją pozycję, gdy cena osiąga szczyt.

Gdy cena zacznie spadać, wstrząsa zaufaniem innych inwestorów, którzy w panice mogą również wyprzedać swój Bitcoin. Jednak, jak widzieliśmy w weekend, Bitcoin już zaczął się poprawiać, spadając o 15 procent w zaledwie godzinę w niedzielę, zanim odzyskał część utraconej wartości dziś rano..

Bizantyjski generał podzielał pogląd van de Poppe na temat zachowania BTC w okolicach zmniejszenia o połowę, odwołując się do tej samej wywołanej szumem analogii. Analityk przewiduje pompę napędzaną przewidywaniem, a następnie krótkoterminową korektę po zmniejszeniu o połowę, stwierdzając:

„Kiedy już nastąpi halvening, spodziewam się krótkoterminowej wyprzedaży. Coś w rodzaju kupowania plotek, sprzedawania wiadomości. Historia stara jak świat. Ponieważ zdarzyło się to również podczas ostatniego halveningu (poprzedni wzrost, wyprzedaż krótkoterminowa, wzrostowy długoterminowy), myślę, że to halvening będzie przebiegać podobnie do poprzedniego ”.

Długoterminowe: krytycy kryptowalut są zawsze niedźwiedzi

Podczas gdy niewielu analityków branżowych jest niedźwiedzi na temat Bitcoina w dłuższej perspektywie, są krytycy, którzy uważają, że większość akcji cenowych i handlu wokół Bitcoin jest napędzana spekulacjami.

W niedawnym tweecie makler giełdowy i krytyk Bitcoin, Peter Schiff argumentował że cena Bitcoina szybko osiągnęłaby pułap wokół halvingu: 

„Handel konsensusowy jest zatłoczony i zwykle nie kończy się tak, jak oczekuje tego tłum. Nie mogę wymyślić bardziej konsensusowego handlu #Bitcoinem niż długiego przechodzenia do halvingu, wydarzenia, które jest powszechnie uważane za wyjątkowo uparte. Więc kiedy dojdzie do zmniejszenia o połowę, kto zostanie do kupienia? ”

Powołując się na spadek cen w ten weekend, Schiff dodał kolejny ćwierkać że „spekulanci Bitcoin” „wyskoczyli z pistoletu”.

Inny znany i szczery krytyk kryptowalut, ekonomista Nouriel Roubini, także tweetował o krachu w ten weekend, nazywając ostatnie ruchy cen „pompą” & dump ”wsparty fałszywymi ilościami na kontrolowanym i manipulowanym przez wieloryby rynku.

Wycofanie się z ceny

Niektórzy komentatorzy branżowi zachęcali do odejścia od skupiania się na cenie Bitcoin w okolicach zmniejszenia o połowę i podkreślali podstawy projektu kryptowaluty, który reprezentuje to wydarzenie.

W niedawnym tweecie Jake Chervinsky, radca prawny w firmie Blockchain Compound, wskazał na szerszy obraz, stwierdzając:

„Nie twierdzę, że halving w ogóle nie wpłynie na cenę. Po prostu nie uważam, że 900 bitcoinów mniej dziennie to taka wielka sprawa. Dla mnie halving powinien być celebracją polityki pieniężnej Bitcoina, jego solidności, wolności od kaprysów bankierów centralnych. To nie impreza „wen moon” ”.

W ostatnim halvingu Messariego raport, cytowany powyżej, badacz firmy Ryan Watkins wyraził podobne zdanie na temat tego zjawiska:

„W najlepszym przypadku halving jest wydarzeniem marketingowym raz na cztery lata, podczas którego Bitcoin przypomina światu o swoich doskonałych właściwościach jako dobro pieniężne… W stopniu, w jakim to wszystko zmusza nowych ludzi do zainwestowania w Bitcoin, halving jest katalizatorem zwyżkowym. ”

Bitcoin i kryptowaluty są znane ze zmienności. To, jak rynek po halvingu zachowuje się w kolejnych dniach i tygodniach, jest oczywiście niepewne.

Niezależnie od tego, czy trzecie zmniejszenie o połowę bitcoina przyspieszy wzrost cen, czy spadek w krótkim okresie, przeważająca mądrość podzielana przez ekspertów branżowych jest taka, że ​​warunki rynkowe w momentach po wydarzeniu są ulotne i przesadzone.

Zrzeczenie się: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do zawierania transakcji inwestycyjnych. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej.

Śledź OKEx Insights na:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map