Dane dotyczące instrumentów pochodnych ETH pokazują niepewność przed aktualizacją Ethereum 2.0

Partnerstwo między OKEx i skew sprawiło, że dane dotyczące transakcji na instrumentach pochodnych ETH są publicznie dostępne, oferując nowe narzędzia do lepszego wglądu.

Podczas gdy Bitcoin (BTC) jest de facto liderem na rynku kryptowalut, innym zasobem cyfrowym, który przetrwał trudne cykle rynkowe i przetasowania rang, jest Ether (ETH). Tam, gdzie większość zasobów cyfrowych jest napędzana wyłącznie szumem marketingowym lub wchodzi w zakres "waporyzacja" kategorii, sieć Ethereum spopularyzowała większość innowacji, jakie widzimy obecnie w przestrzeni kryptowalut.

Niezależnie od tego, czy są to zdecentralizowane giełdy, zautomatyzowane rynki pieniężne, autonomiczne organizacje, czy dowolna z setek zdecentralizowanych aplikacji zbudowanych w sieci, Ethereum samodzielnie uczynił technologię blockchain znacznie bardziej dostępną. W rzeczywistości sieć odegrała kluczową rolę w uruchamianiu całych nisz, takich jak oferty monet (ICO / STO / IEO itp.) I nowsze zdecentralizowane finanse.

Ponieważ całkowita wartość zablokowana w sieci Ethereum nadal rośnie, a premiera Ethereum 2.0 jest bliska, zainteresowanie wokół ETH naturalnie rośnie. Aby ułatwić handlowcom i analitykom, OKEx po raz kolejny współpracował z firmą analityczną skośną w celu publicznego udostępniania danych z rynków kontraktów terminowych ETH i opcji ETH..

Nowa Pulpit nawigacyjny OKEx Ether na pochyleniu zostanie opublikowany dzisiaj, aw tym artykule omówimy kilka wykresów dostępnych dla uczestników rynku w wyniku tego partnerstwa. Aby uzyskać dokładniejsze wprowadzenie do danych pochodnych OKEx, czytelnicy mogą zapoznać się z naszym przewodnikiem po panelu instrumentów pochodnych Bitcoin.

Wykresy kontraktów terminowych i opcji OKEx ETH

Pulpit nawigacyjny pochodnych OKEx ETH na skew zawiera łącznie 15 zestawów danych. Obejmują one wykresy kontraktów futures na ETH, swapów i opcji, otwarte odsetki i wolumeny, swap ETH vs. cena spot, roczna rolowana podstawa kontraktów futures na ETH, otwarte odsetki opcji ETH według wykonania, największe wolumeny opcji na ETH i nie tylko.

Do tego przeglądu wybraliśmy kilka dostępnych zbiorów danych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kontraktach terminowych i opcjach, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po kryptowalutach.

Wolumeny kontraktów futures i swapów 24h na ETH. Źródło: krzywy

Przydatny do szybkiego odniesienia, ten wykres pokazuje wolumeny handlu dla kontraktów futures na ETH i swapów (z depozytem zabezpieczającym i rozliczanych w USDT) na OKEx w ciągu ostatnich 24 godzin. Z powyższego wykresu możemy zauważyć, że najpopularniejszym kontraktem jest swap ETH-USDT, stanowiący 28% wolumenu, a następnie kontrakty terminowe ETH-USD, które wygasają 25 grudnia 2020 r..

Kontrakty futures i swapy na ETH – dzienny wolumen i otwarte odsetki. Źródło: krzywy

Kolejny ważny wykres do oceny aktywności rynkowej, otwarte zainteresowanie tutaj oznacza wartość otwartych lub nierozliczonych kontraktów – podczas gdy wolumen pokazuje wartość kontraktów będących w obrocie. Rosnące otwarte zainteresowanie sugeruje otwieranie nowych pozycji, podczas gdy spadek otwartych pozycji może wynikać z zamykania pozycji – czy to w wyniku realizacji zysków, likwidacji czy wygaśnięcia.

Wolumeny opcji ETH i otwarte zainteresowanie. Źródło: krzywy

Podobnie jak wcześniej wolumeny kontraktów futures i wykres otwartych pozycji, ten wykres przedstawia te same wskaźniki dla rynków opcji ETH. Patrząc na oba, szybko widać, że kontrakty futures na Ether są bardziej popularne, ale rynek opcji ma również przyzwoite wolumeny i otwarte odsetki.


Roczna podstawa krocząca kontraktów futures na ETH. Źródło: krzywy

Przydatny wykres dla analityków rynku, podstawa kontraktów futures przedstawia różnicę między cenami kasowymi aktywów bazowych a cenami kontraktów futures. Jeśli rynek jest zwyżkowy, podstawa wydaje się być pozytywna, ponieważ kontrakty terminowe są sprzedawane po wyższych cenach w porównaniu z rynkiem kasowym. W fazach niedźwiedzia kontrakty futures mogą handlować poniżej poziomu spot, wysyłając bazę na terytorium ujemne.

Biorąc pod uwagę ich korelację, podstawa kontraktów terminowych w dowolnym momencie jest wskaźnikiem oczekiwań rynkowych dotyczących przyszłych wyników aktywów bazowych. Powyższy wykres pokazuje, jak baza kontraktów futures na ETH pozostała w większości dodatnia w ciągu ostatnich 30 dni, z okresowymi spadkami, szczególnie w pierwszej połowie września.

Co ciekawe, spadki te ściśle pokrywają się z tymi widocznymi na poniższym wykresie Dane kontraktów terminowych na Bitcoin z OKEx, który jest również dostępny na skosie.

Roczna rola kontraktów terminowych na kontrakty terminowe BTC. Źródło: krzywy

Chociaż są one wyraźnie skorelowane, dwa wykresy pokazują, że podstawa Ether jest znacznie mniej odporna w porównaniu do Bitcoinów i szybko podąża za spadkami cen. Wskazuje to, że zaufanie rynku do przyszłych wyników Ether jest stosunkowo słabsze i łatwo się zachwiać.

Opcje ETH otwierają zainteresowanie przez strajk. Źródło: krzywy

Na koniec przyjrzymy się opcjom ETH oprocentowanym według wykresu wykonania, który odzwierciedla gromadzenie się pozycji (otwarte zainteresowanie na osi y) w różnych punktach cenowych (na osi x). Oprócz narastania otwartych pozycji wokół bieżącej ceny rynkowej (~ 350 USD), powyższy wykres pokazuje duże koncentracje otwartych pozycji na obu skrajnych wartościach. Widzimy pozycje zbudowane na poziomie około 600 USD i więcej, a także około 200 USD i mniej.

Ten wzorzec w pewnym stopniu wskazuje, że uczestnicy rynku są niepewni i niezdecydowani co do przyszłych wyników instrumentu bazowego – nastroje odzwierciedlone również na powyższych wykresach bazowych.

Z fundamentalnej perspektywy ten brak pewności siebie i niepewność może wynikać z nadchodzącej aktualizacji Ethereum 2.0. W przeciwieństwie do drobnych ulepszeń protokołu, ta aktualizacja jest poważna i przeniesie sieć Ethereum z proof-of-work do proof-of-a. Biorąc pod uwagę, jak całe ekosystemy działają w sieci, nie trzeba dodawać, że wiele zależy od tego uaktualnienia i jego udanego uruchomienia.

Ponieważ te wykresy instrumentów pochodnych ETH są teraz publicznie dostępne, mamy nadzieję, że uczestnicy rynku będą w stanie wykorzystać dane do lepszego zrozumienia rynków ETH.

Nie jesteś handlowcem OKEx? Dowiedz się, jak zacząć handlować!

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map