DCEP nie zastąpi fiata, Hongkong udziela licencji na obrót wirtualnymi aktywami

Cotygodniowy przegląd wiadomości o blockchain i kryptowalutach z Chin i Hongkongu

Zdjęcie China Market Watch

Chiński system płatności elektronicznych w walucie cyfrowej – znany jako DCEP – nadal trafia na pierwsze strony gazet w tym tygodniu. Były gubernator Ludowego Banku Chin, Zhou Xiaochaun, podzielił swoje przekonanie, że DCEP nie ma na celu zastąpienia istniejących walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański.

DCEP zadebiutował również online na JD.com podczas festiwalu Double 12 Shopping Festival w zeszłym tygodniu, podczas którego dokonano prawie 20 000 transakcji. W międzyczasie Hong Kong Securities and Futures Commission udzieliła OSL Digital Securities pierwszej licencji na obrót aktywami wirtualnymi.

Oto wszystko, czego mogłeś przegapić w związku z tymi historiami i nie tylko w tym tygodniu w wydaniu China Market Watch firmy OKEx Insights.

Były szef PBoC mówi, że DCEP nie ma na celu zastąpienia walut fiducjarnych

Zhou Xiaochuan, były prezes PBoC i prezes Chińskiego Stowarzyszenia Finansowego, przejęte że Chiny nie dążą do zastąpienia walut fiducjarnych przez DCEP. Przemawiając na Shanghai Financial Forum, Zhou stwierdził, że Chiny są w trakcie przekonywania konsumentów i zagranicznych kupców do stopniowego przyjmowania płatności w DCEP.

Kluczowe wnioski

  • Chiny są świadome lekcji wyciągniętej z sagi Diem – dawniej znanej jako Waga. Decydenci przyjęli ostrożne podejście do Diem i jego potencjału zakłócenia systemów finansowych, kwestionując jednocześnie suwerenność monetarną.
  • Podczas gdy Chiny aktywnie dążą do rozwoju DCEP, Kenjo Okamura, japoński wiceminister finansów ds. Międzynarodowych, jest zaniepokojony o tym, że jego naród traci przewagę pierwszego gracza w rozwoju walut cyfrowych banków centralnych. Inne kraje prawdopodobnie podzielają podobne obawy dotyczące pozostania w tyle w globalnym wyścigu CBDC.

DCEP wydał prawie 20 000 transakcji na JD.com

JD Digits, fintechowe ramię giganta e-commerce JD.com, zgłoszone że DCEP został wykorzystany w prawie 20 000 transakcjach od rozpoczęcia festiwalu Double 12 Shopping Festival w Shenzhen w zeszłym tygodniu. Firma podała, że ​​pierwsza transakcja DCEP została dokonana przez klienta z Suzhou, a płatność została zakończona w 0,5 sekundy.

Zabrany klucz

  • Jak dotąd DCEP jest używany głównie przez członków młodszego pokolenia. JD Digits stwierdził, że prawie 80% transakcji DCEP zostało dokonanych przez osoby urodzone w latach 80. lub 90. Największa płatność online przekroczyła 10 000 CNY – równowartość ponad 1500 USD.

Hongkong przyznaje oficjalną licencję na handel wirtualnymi aktywami

OSL Digital Securities, cyfrowe ramię wspieranej przez Fidelity grupy BC, Odebrane oficjalna licencja wydana przez Hong Kong Securities and Futures Commission na prowadzenie działalności regulowanej typu 1 i 7 – odpowiednio do obrotu papierami wartościowymi i świadczenia zautomatyzowanych usług obrotu – 15 grudnia.

OSL otrzymała wstępną zgodę od regulatora w sierpniu. Po uruchomieniu OSL zaoferuje klientom zgodny z przepisami dostęp handlowy do BTC, ETH i wybranych ofert tokenów bezpieczeństwa.

Kluczowe wnioski

  • Licencje na obrót wirtualnymi aktywami przyznane przez HKSFC oznaczają, że OSL pomyślnie przeszedł rygorystyczne wymogi weryfikacyjne regulatora. Oferowane przez OSL wirtualne aktywa otrzymają taki sam podwyższony poziom kontroli regulacyjnej, jak w przypadku tradycyjnych papierów wartościowych.
  • Zatwierdzenie w Hongkongu wzmocni próbę OSL rozszerzenia swojej działalności na Singapur. Firma złożyła wniosek o licencję na zasoby cyfrowe zgodnie z ustawą o usługach płatniczych i jest obecnie poddawana przeglądowi przez Monetary Authority of Singapore.

Ożywienie gospodarcze w Chinach przyspiesza przed 2021 r

Na giełdach w Hongkongu i Chinach był to zastój. Według danych prasowych, Shanghai SE Composite i CSI 300 są obecnie notowane na poziomie 3 368 i 4 952 – z tygodniową stratą odpowiednio 0,12% i zyskiem 0,19%. W Hongkongu indeks Hang Seng spadł w tym tygodniu o 0,2% i obecnie wynosi 26 456.

Indeks SZSE blockchain 50 spadł w tym tygodniu o 1,44%. Źródło: Trading Economics, Investing.com


Chiny wzmocniły swoje oczekiwania wobec zdrowe ożywienie gospodarcze przed 2021 rokiem. Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna w listopadzie wzrosły odpowiednio o 7% i 5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ponadto inwestycje w środki trwałe w Chinach wzrosły o 2,6%.

Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna w Chinach rosły rok do roku. Źródło: Krajowe Biuro Statystyczne

Kluczowe wnioski

  • Produkcja przemysłowa odradza się szybciej niż sprzedaż detaliczna w Chinach. Chociaż zarówno produkcja przemysłowa, jak i sprzedaż detaliczna odnotowały ujemny wzrost od początku pandemii COVID-19, produkcja przemysłowa odzyskała pozytywną trajektorię w kwietniu. Sprzedaż detaliczna miała miejsce dopiero w sierpniu.
  • Instytucje akademickie zaktualizowały swoje szacunki danych ekonomicznych w oparciu o najnowsze dane z listopada. Na przykład Oxford Economics przewidywane Wzrost gospodarczy Chin w 2021 r. Wyniesie 8,1%, w porównaniu z poprzednim szacunkiem 7,8%.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map