Jak Brexit wpływa na Crypto?

Czy Brexit jest szansą dla kryptowalut na zdobycie silniejszego przyczółka w Europie?

W miarę nasilania się wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami na rynkach finansowych panuje niepewność. Jak dotąd nie widać końca tego długotrwałego sporu handlowego między dwiema największymi gospodarkami na świecie. Niestety na rynkach nigdy nie brakuje niepewności, a Brexit z pewnością jest jednym z nich. Ponieważ Boris Johnson objął ster jako premier, prawdopodobieństwo Brexitu bez umowy jest większe niż kiedykolwiek. Jak inwestorzy kryptowalut powinni w to grać? Jakie konsekwencje mogą mieć działania cenowe i rozwój kryptowalut?

Co jest najnowsze?

Może się wydawać stosunkowo cichy, jeśli chodzi o rozwój i aktualizacje Brexitu, jednak bardziej przypomina to ciszę przed burzą. Parlament Wielkiej Brytanii powróci z letniej przerwy w drugim tygodniu września, a premier Johnson przeprowadzi serię intensywnych debat z ustawodawcami próbującymi uniknąć brexitu bez porozumienia. Prawdopodobnie pierwsze starcie się rozpocznie 9 września którzy posłowie mają omówić sprawozdanie z postępów w zakresie podziału władzy w Irlandii Północnej. Tymczasem lider Partii Pracy Jeremy Corbyn mógłby już wezwać do wotum nieufności wobec premiera Johnsona 3 września.

Gdy Johnson przejął stery jako premier, szansa, że ​​Wielka Brytania wyjdzie z UE bez porozumienia, rośnie z dnia na dzień. W raport, brytyjski think tank Institute for Government uważa, że ​​szansa wyjścia Wielkiej Brytanii z UE z umową jest bardzo nikła, nawet wotum nieufności prawdopodobnie również nie zablokowałoby wyjścia bez umowy.

A więc co się stanie po Brexicie bez umowy? Chociaż mało prawdopodobne, co się stanie, jeśli umowa w sprawie Brexitu ulegnie zmianie?

Wyzwania

Nadal nie jest jasne, jaki wpływ Brexit bez porozumienia może wywrzeć na Wielką Brytanię i gospodarkę światową. Jednak ostatnie oświadczenie Banku Anglii może stanowić wskazówkę. Pomimo utrzymania referencyjnych stóp procentowych na niezmienionym poziomie, Bank Anglii podświetlony ryzyko spowolnienia podstawowego wzrostu z powodu Brexitu, mówiąc, że wzrost „wydaje się spowolnić od 2018 r. do poziomu poniżej potencjalnego, co odzwierciedla zarówno wpływ nasilającej się niepewności związanej z Brexitem na inwestycje przedsiębiorstw, jak i słabszy globalny wzrost na handel netto. „Ponadto RPP stwierdziła również, że„ dowody pochodzące od firm do połowy lipca sugerują, że niepewność co do przyszłych stosunków handlowych Wielkiej Brytanii z Unią Europejską pogłębiła się ”.

„Dowody pochodzące od firm do połowy lipca wskazują, że niepewność co do przyszłych stosunków handlowych Wielkiej Brytanii z Unią Europejską pogłębiła się”. – Bank Anglii

Dane ekonomiczne mówią to samo. PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii utrzymał się w lipcu na poziomie 48, najniższym od 6,5 roku. Wskaźnik optymizmu biznesowego CBI spadł o 19 punktów do -32 w III kwartale tego roku, co jest najsłabszym kwartałem od III kwartału 2016 r., A niepewność związana z Brexitem odegrała w tym główną rolę.

Źródło: IHS Markit; tradingeconomics.com Źródło: CBI UK; tradingeconomics.com

Handel jest jednym z głównych problemów rynków, ponieważ UE jest największym partnerem handlowym Wielkiej Brytanii. Dane pokazują, że prawie połowa Wielkiej Brytanii wyeksportowała towary i usługi do krajów UE. Chociaż jest za wcześnie, aby określić, jak będzie wyglądał krajobraz handlowy między Wielką Brytanią a UE w erze po Brexicie, ogólnie oczekuje się, że rynki koszty handlu transgranicznego dla brytyjskich firm wzrosną i ostatecznie mogą przynieść negatywne skutki na rynki finansowe.


Weryfikacja zasobów krzyżowych

Chociaż ostateczny wynik Brexitu jest nadal w dużej mierze zmienny, wydaje się, że rynki częściowo wyceniły potencjalny negatywny wpływ scenariusza braku porozumienia. W naszej poprzedniej publikacji „Bitcoin i chaotyczny świat”, przeanalizowaliśmy wyniki różnych aktywów na początkowym etapie Brexitu i jego uzasadnienie, i jasno widać, że bezpieczne aktywa, takie jak złoto, przewyższyły funta i FTSE w tamtych ramach czasowych. Kiedy przesuniemy oś czasu do końca 2018 r., Trend ten stał się bardziej zauważalny, zwłaszcza po opóźnieniu głosowania znaczącego..

Patrząc na to, gdzie jesteśmy teraz, GBPUSD jest na najniższym od wielu lat, 10-letnie rentowności spadły do ​​rekordowo niskiego poziomu poniżej 0,5%. Oczywiście możemy nałożyć na to obawy związane z wojną handlową między USA i Chinami, jednak Brexit odegrał w tym kluczową rolę i spodziewaliśmy się, że Brexit będzie nadal wywierał wpływ na główne aktywa związane z Wielką Brytanią w najbliższej perspektywie.

Oprócz złota, przyciągające wzrok wyniki bitcoina są zbyt trudne do zignorowania. Niezależnie od tego, czy bitcoin jest cyfrowym złotem, czy nie, te gorące debaty wydają się nie być w stanie powstrzymać byków kryptowalut. Niewątpliwie bitcoin ma nie wszystkie oprócz niektórych cech i cech złota, takich jak przechowywanie wartości. W świecie pełnym niepewności i rynków uzależnionych od tanich pieniędzy i niskich stóp procentowych, bitcoin jest szczególnie atrakcyjny dla niektórych inwestorów.

Źródło: tradingview.com

Wpływ Brexitu na Crypto

Bitcoin wzrósł o ponad 1000% od ogłoszenia wyników referendum w sprawie Brexitu i oczekuje się, że pozostanie w centrum uwagi, ponieważ parlament Wielkiej Brytanii ma wznowić działalność za około dwa tygodnie. Niedawna ankieta pokazuje, że analitycy kryptowalut uważają, że Brexit przyniesie pozytywny wpływ na szersze ceny kryptowalut.

Źródło: Cindicator Analytics

ZA nauka z Cindicator Analytics opublikowanego 28 marca 2019 r. wynika, że ​​63% ankietowanych analityków uważa, że ​​Brexit nadal będzie jednym z głównych źródeł zagrożeń i niepewności na rynkach, a kryptowaluty mogą skorzystać na tym sentymentie. Więcej niż 73% analityków stwierdziło, że zainwestowałoby w kryptowalutę w portfelu, gdy apetyt na ryzyko na rynkach jest niski. Pomiędzy nimi, kryptowaluty o dużej kapitalizacji, takie jak BTC, ETH i LTC, byłyby ich preferencjami.

Z drugiej strony około 19% analityków uważa, że ​​Brexit nie będzie miał żadnego znaczącego wpływu na kryptowaluty. Kolejne 19% uważa, że ​​Brexit przyniesie nieco negatywny wpływ na kryptowaluty.

Z drugiej strony około 19% analityków uważa, że ​​Brexit nie będzie miał żadnego znaczącego wpływu na kryptowaluty. Kolejne 19% uważa, że ​​Brexit przyniesie nieco negatywny wpływ na kryptowaluty.

Badanie wykazało również, że ponad 51% specjalistów uważa, że ​​adopcja kryptowalut rośnie i jest w stanie działać jako zabezpieczenie w niepewnej sytuacji gospodarczej. Z drugiej strony 15,6% uważa, że ​​adopcja kryptowalut pozostaje niska i nadal zbyt ryzykowna, aby używać jej jako zabezpieczenia w portfelu.

Jednak wielu predyktorów uważa, że ​​w Wielkiej Brytanii może nastąpić szybsze przyjęcie technologii blockchain, ponieważ byłaby ona coraz częściej stosowana w handlu transgranicznym.

Wniosek

Rosnące napięcia geopolityczne sprawiły, że słowo „hedge” stało się najnowszym sloganem na rynkach finansowych. Niezależnie od tego, czy bitcoin, czy szerzej krypto, jest narzędziem zabezpieczającym, czy nie, jego korelacje z tradycyjnymi aktywami są coraz bliższe z dnia na dzień. Rozwój Brexitu jest z pewnością głównym tematem czwartego kwartału, oczekuje się, że zmienność wzrośnie, ponieważ Brexit wkrótce rozwinie się pod przewodnictwem premiera Johnsona. Handlowcy kryptowalut i tradycyjni zarządzający pieniędzmi mogliby wykorzystać te zmienne warunki do poruszania się po rynkach.

Co więcej, Wielka Brytania po Brexicie również stwarza szansę na zmianę otoczenia regulacyjnego, ponieważ kraj ten nie będzie już związany przepisami UE. Oczekuje się, że Wielka Brytania przyjmie bardziej proaktywne podejście do wprowadzania innowacji w łańcuchu bloków, co może również skutkować wyższą akceptacją aktywów kryptograficznych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map