PBoC wysyła czerwone pakiety DCEP, gdy Filecoin zbliża się do oficjalnego uruchomienia

Cotygodniowy przegląd wiadomości o blockchain i kryptowalutach z Chin i Hongkongu

To był pracowity tydzień w sferze kryptowalut w Chinach i Hongkongu. Elektroniczne płatności w walucie cyfrowej, oficjalna cyfrowa waluta Chin, nadal trafia na nagłówki gazet w kraju po tym, jak Ludowy Bank Chin nawiązał współpracę z rządem Shenzhen w celu dystrybucji DCEP "Czerwone paczki" do 50 000 obywateli poprzez loterię. W międzyczasie giełdy kryptowalut i górnicy przygotowują się do oficjalnego uruchomienia Filecoin 15 października..

Oto wszystko, czego mogłeś przegapić w związku z tymi historiami i nie tylko w tegotygodniowym wydaniu China Market Watch firmy OKEx Insights.

Czerwone paczki DCEP rozdane obywatelom Shenzhen

Ludowy Bank Chin współpracował z rządem Shenzhen, aby w drodze loterii rozdać czerwone paczki DCEP 50 000 obywateli. ogłoszenie 8 października. Każda czerwona paczka była warta 200 RMB.

Dystrybucja czerwonych paczek DCEP została zakończona 11 października, a odbiorcy mogą wydać swój podarowany DCEP u 3389 wyznaczonych kupców w dzielnicy Luohu w Shenzhen.

Kluczowe wnioski

  • To pierwszy publiczny proces dotyczący wydatków obywateli DCEP w Chinach. Walmart, Sinopec i Vanguard należą do czołowych kupców, u których tacy wydający mogą robić zakupy w okresie próbnym w Shenzhen.
  • Obywatele mogą również spędzić swój DCEP w metrze w Shenzhen.
  • Odbiorcy muszą wydać swój DCEP przed 19 października i nie mogą przenieść swojego DCEP na swoje osobiste konto bankowe. Niewykorzystany DCEP zostanie odebrany przez rząd po dacie wygaśnięcia.

Oficjalna premiera Filecoina jest szeroko oczekiwana w Chinach

Chińska społeczność kryptowalut nie może się doczekać oficjalne uruchomienie Filecoin – co ma nastąpić 15 października, kiedy sieć główna osiągnie wysokość bloku 148.888.

Giełdy kryptowalut – takie jak OKEx – przygotowują się do umieszczenia tokena Filecoina, FIL, natychmiast po oficjalnym uruchomieniu mainnet. Filecoin uruchomił swoją sieć testową, "Wyścig kosmiczny," pod koniec sierpnia, który zgromadził 230 pebibajtów mocy magazynowej od 360 górników na całym świecie.

Kluczowe wnioski

  • Jako zdecentralizowany dostawca przechowywania plików, Filecoin po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę podczas ICO o wartości 257 milionów dolarów w 2017 roku. Od tego czasu nastąpiło wiele opóźnień w uruchomieniu głównej sieci projektu..
  • Konsorcjum górników i inwestorów venture capital w Chinach, kierowane przez firmę wydobywczą Filecoin MIX Group, nie jest zadowolone ze struktury nagród wydobycia FIL i grozi, że widelec Filecoin w połowie września.

FISCO BCOS WeBanku przyspiesza konwersję kodu zdrowia

Chiński rząd już włączył konwersję pomiędzy "Kod zdrowia Guangdong" i "Kod zdrowia Makau" w maju. Jednak konwersja była nieefektywna ze względu na długi czas weryfikacji i problemy z prywatnością danych.

Niedawno pojawiły się problemy związane z konwersją kodu zdrowia zaadresowany przez blockchain FISCO BCOS WeBanku. Wspomniany blockchain stosuje kryptografię do danych zdrowotnych, co zwiększa przejrzystość transferów danych zdrowotnych i usuwa pośredników w celu walidacji danych.

Kluczowe wnioski

  • FISCO BCOS to otwarte konsorcjum blockchain, którego celem jest ułatwienie współpracy w zakresie wykorzystania blockchain w przedsiębiorstwach. Jest rozwijany przez grupę roboczą open source, w skład której wchodzą WeBank, Tencent i Huawei.
  • Z pomocą FISCO BCOS czas konwersji kodu zdrowia został znacznie skrócony z 1 minuty 40 sekund do mniej niż 3 sekund.

IPO Ant Group sondowało potencjalny konflikt interesów

W tym tygodniu na giełdach w Chinach i Hongkongu odnotowano skromne wzrosty. Według danych prasowych, Shanghai SE Composite i CSI 300 są obecnie notowane na 3341 i 4 807 – z tygodniowym wzrostem odpowiednio 2,1% i 2,7%. W Hongkongu indeks Hang Seng wzrósł w tym tygodniu o 1,7% i obecnie wynosi 24 655.

 Giełdy w Chinach i Hongkongu wzrosły po złotym tygodniu. Źródło: Trading Economics, Investing.com

W tym tygodniu uczestnicy giełdy zwrócili uwagę na badanie regulacyjne dotyczące pierwszej oferty publicznej Ant Group. Chińska Komisja Regulacji Papierów Wartościowych jest patrząc na potencjalny konflikt interesów, z doniesieniami, że użytkownicy mogą kupić pięć chińskich funduszy inwestycyjnych, aby zainwestować w pierwszą ofertę publiczną.

Kluczowe wnioski

  • CSRC opublikowany najnowsza wytyczna, obowiązująca od 1 października, która ostrzega, że ​​dystrybutorzy funduszy wspólnego inwestowania powinni unikać konfliktów interesów wynikających ze sprzedaży produktów innym istniejącym i potencjalnym firmom. Może to mieć zastosowanie w przypadku Ant Group.
  • W przypadku podwójnego notowania w Hongkongu i Szanghaju wymagana jest zgoda CSRC. Opóźnienie zmusiło Ant Group do odroczenia przesłuchania z giełdą w Hongkongu – ostatni etap procesu zatwierdzania notowań w Hongkongu.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map