Pięć faktów, które musisz wiedzieć o DCEP

DCEP stał się ostatnio jednym z modnych słów w przestrzeni blockchain, interfejs szlakowy cyfrowego juana oferowany przez Bank Rolniczy Chin (ABC) zyskał w ostatnich tygodniach wiele nagłówków w kraju i za granicą.

Podczas gdy wspierany przez Facebooka projekt Libra był downsizing od oryginału i próbuje zabiegać globalne organy regulacyjne, Chiny zwiększają skalę w obszarze waluty cyfrowej i podobno opublikował swój pierwszy scenariusz aplikacji DCEP w Suzhou.

Odważne posunięcia z kraju nieprzyjaznego dla kryptowalut wydają się nie tylko pokazywać, że waluta cyfrowa staje się globalnym trendem, ale jest również solidnym dowodem na to, że technologia blockchain będzie kluczową częścią globalnego systemu finansowego w przyszłości.

Ostateczne pytanie brzmi: czym jest DCEP i dlaczego Chiny chciały go rozwinąć? Teraz usiądź wygodnie i ciesz się, przedstawiając pięć najważniejszych faktów, których potrzebujesz, aby poznać tę przełomową technologię.

Co to jest DCEP?

DCEP, inaczej Digital Currency Electronic Payment, to projekt cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) prowadzony przez Ludowy Bank Chin. Plan jest częścią odpowiedź do orędownika prezydenta Xi Jinpinga, by „wykorzystać okazję” technologii blockchain. Cyfrowy juan to zbudowany w dwupoziomowym systemie walutowym. (1) CBDC wyemitowane przez bank centralny dla banków komercyjnych oraz (2) CBDC wyemitowane przez banki komercyjne skierowane do opinii publicznej.

Najwyraźniej zrzut ekranu pokazujący interfejs firmy ABC sugerował, że wersja próbna była skoncentrowana na użytkowaniu przez konsumentów.

Dlaczego Chiny to opracowały?

Początek projektu DCEP w Chinach rozpoczął się w 2014 roku, kiedy LBCh założony zespół badawczy specjalizujący się w kryptowalutach i ustanowiony Instytut Badawczy Waluty Cyfrowej w 2017 r.

Możesz się zastanawiać, dlaczego chiński rząd opracował swoją cyfrową walutę, skoro płatności mobilne były częścią codziennego życia wielu chińskich obywateli. Zastępca dyrektora departamentu płatności LBCh, Mu Changchun, dał jego odpowiedź: „Ma to na celu ochronę naszej suwerenności monetarnej i prawnego statusu waluty. Musimy zaplanować deszczowy dzień ”. Mu podkreślił również, że DCEP nie jest przeznaczony do kopiowania Libry i będzie powiązany 1: 1 z RMB.

Profesjonaliści

W porównaniu z fizycznymi pieniędzmi DCEP ma swoje charakterystyczne zalety. Dla rządu cyfrowy juan mógłby wyeliminować koszty drukowania pieniędzy.

W przypadku banków komercyjnych DCEP może ułatwić więcej transakcji pieniężnych przy niższych kosztach, zwiększyć innowacyjność biznesową przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka.

Dla obywateli DCEP mógłby uchronić ich przed pośrednimi opłatami transakcyjnymi za przelewy międzybankowe. Płatności krajowe i transgraniczne również staną się mniejsze.

Oczywiście może być znacznie więcej korzyści, które może przynieść DCEP, i powinniśmy przyjąć zmianę, a także przyszłość waluty.


Co to oznacza dla rynków kryptowalut?

Być może jest to największy problem na rynkach kryptowalut. Możemy sobie wyobrazić, że uruchomienie DCEP poszerzy społeczną akceptację technologii blockchain i zmniejszy uprzedzenia ludzi do niej. Dzięki lepszemu zrozumieniu i praktycznym zastosowaniom tej przełomowej technologii tradycyjna społeczność inwestycyjna mogłaby być bardziej otwarta na inwestycje typu blockchain. Ta potencjalna zmiana nastawienia może mieć pozytywny wpływ na istniejącą przestrzeń kryptograficzną. Chociaż istniały obawy co do obecnej przestrzeni stablecoinów, wydaje się jednak, że jest zbyt wcześnie, aby dowiedzieć się, jak DCEP wpłynie na rynki stablecoinów.

Czego możemy się spodziewać po CBDC?

Możemy przewidzieć, że więcej krajów i regionów będzie podążać za modą CBDC po Chinach, a Stany Zjednoczone mogą być jednym z nich. W związku z niedawną pandemią COVID-19 niektórzy amerykańscy prawodawcy tak zrobili omówione o tym, jak zdigitalizowany dolar mógłby być częścią pakietu stymulacyjnego. EBC również podjął bardziej proaktywne podejście podejście jeśli chodzi o badanie posiadania EUR opartego na blockchainie. Tymczasem w Hongkongu były dyrektor naczelny HKMA zasugerował że należy promować walutę cyfrową obejmującą cztery regiony (Chiny, Japonię, Koreę i Hongkong). Uważa, że ​​ta inicjatywa nie tylko zmniejszy niedogodności związane z płatnościami transgranicznymi dla przedsiębiorstw. Ponadto lepiej poradzi sobie ze stagnacją gospodarczą w Azji Wschodniej.

Wniosek

Teraz, gdy oficjalne uruchomienie DCEP wydaje się być tuż za rogiem, powinniśmy lepiej przygotować się na bardziej cyfrową, wygodną i lepszą przyszłość.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map