Podsumowanie AMA: powrót do korzyści płynących z obstawiania z nagrodami za obstawianie

1 maja byliśmy bardzo podekscytowani, że Mirko Schmiedl (CEO &Współzałożyciel) i Gleb Dudka (analityk badawczy) z dyskusji Staking Rewards for an Ask-Me-Anything (AMA) na temat Defi, a dokładniej, jak zarabiać na obstawianiu.

Staking Rewards to firma skupiająca się na badaniu Proof of Stake i aktywów generujących zyski z wieloletnią historią w Crypto i przemyśle wydobywczym. Dostarczając dane i wskazówki, oferuje platformę, która minimalizuje ryzyko inwestycyjne uzyskania dochodu pasywnego za pomocą kryptowalut.

To AMA jest podzielone na dwie części, w których Staking został poproszony o podzielenie się swoimi opiniami na temat Defi, po czym nastąpiło pełne pasji Q&A w naszej grupie.

Sekcja 1

Q1: Co Snabierający Rewards?

A1: Mirko Schmiedl:

Staking Rewards to w zasadzie CoinMarketCap dla Staking i DeFi. Na Stakingrewards.com możesz znaleźć wszystkie kryptowaluty, w które możesz inwestować i uzyskać pasywny dochód poprzez obstawianie, pożyczanie, masternody itp. W przypadku większości pasywnych możliwości dochodu istnieją dostawcy, którym możesz delegować lub zdeponować swoje monety. Ci dostawcy stawiają monety w Twoim imieniu i dzielą się z Tobą zdobytymi nagrodami.

Staking Rewards ułatwia porównanie różnych możliwości dochodu pasywnego i jego dostawców. Śledzimy stawki nagród pobierane w czasie rzeczywistym z łańcucha bloków i gromadzimy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby znaleźć najlepszego dostawcę i zacząć zarabiać.

Q2: Czy możesz podzielić się z nami niektórymi przyszłymi planami, takimi jak plan rozwoju marketingowego i ostatni plan działań zespołu Staking Rewards?

A2: Mirko Schmiedl:

W Staking Rewards zawsze byliśmy w czołówce, jeśli chodzi o dostarczanie naszym użytkownikom najdokładniejszych danych dotyczących obstawiania. Prawie wszystkie sieci blockchain są uruchamiane z lub przechodzą na Proof of Stake. Jednocześnie widzimy duży wzrost rynku DeFi i wierzymy, że może istnieć jakaś konkurencja.

Tak więc jednym z ważnych planów jest odwzorowanie dynamiki między obstawianiem a pożyczkami oraz ułatwienie inwestorom zrozumienia różnic i ryzyka. Właśnie dzisiaj udostępniliśmy nową sekcję DeFi na naszej platformie. Możesz to sprawdzić na https://www.stakingrewards.com/providers/defi

P3: Skąd się wzięło ustalanie nagrody z całkowitej podaży czy z opłaty transakcyjnej? A jeśli całkowita podaż tokena się wyczerpie, czy obstawianie nagród nadal działa??

A3: Mirko Schmiedl:

1. W większości sieci Proof of Stake występuje pewna stopa inflacji. Tak więc w każdym bloku jest wybijanych kilka nowych monet, które są dodawane do całkowitej podaży. Te nowe monety są rozdawane palikom. Oznacza to, że całkowita podaż całkowita rośnie, ale skoro wynagrodzenie nominalne ma stałą liczbę, oznacza to, że efektywna stopa inflacji spada w czasie. (Ta sama nagroda blokowa, ale wyższa całkowita podaż = malejąca inflacja)

Dodatkowo Stakers otrzymują opłaty transakcyjne za transakcje, które są zawarte w blokach, które sprawdzają.

Należy wspomnieć, że ta dynamika jest bardzo zróżnicowana w każdej sieci.

2. Staking będzie działał tak długo, jak długo będą istnieć rozsądne zachęty dla interesariuszy do udziału i zapewnienia bezpieczeństwa sieci. Większość największych sieci dowodzenia sieci palików nie ma ograniczonej maksymalnej podaży. Uważam jednak, że kiedy opłaty transakcyjne w sieci będą w stanie w sposób trwały pokryć próg zachęt, pojawi się presja na zmniejszenie ogólnej inflacji sieci poprzez formalną decyzję dotyczącą zarządzania..

P4: W jaki sposób zapewniamy i zachęcamy do dalszej decentralizacji w ekosystemie obstawiania?

A4: Mirko Schmiedl:

Myślę, że musimy wziąć pod uwagę 3 ważne rzeczy, aby sieci były zdecentralizowane i nie były skorumpowane przez interesariuszy wielorybów.

1. Wszystkie sieci Proof of Stake są bardzo młode, a ekonomia została zaprojektowana bez odniesień do świata rzeczywistego. Tam ważne jest, aby zachować szczupłe podejście do parametrów ekonomicznych. Musimy mieć możliwość dynamicznego dostosowywania parametrów w oparciu o wykorzystanie sieci.

2. Aby zapewnić zdecentralizowaną sieć, musimy maksymalnie ułatwić wszystkim uczestnictwo i prowadzenie własnych węzłów. Łatwe narzędzia, niskie progi i dostosowane ryzyko są ważne, aby upewnić się, że tarcie jest tak niskie, jak to tylko możliwe.

3. Ostatnią rzeczą, która moim zdaniem powinna zostać dokładniej zbadana, są mechanizmy karania adresów lub adresów IP z określonymi progami równowagi. Na przykład. nagrody mogą spadać dynamicznie, im wyższy jest twój ogólny bilans. Zachęci to inwestorów do delegowania zadań mniejszym, oddolnym dostawcom infrastruktury.

P5: W jaki sposób mniejsze firmy typu Staking-as-a-Service mogą odróżnić się od dużych graczy, takich jak giełdy oferujące usługi obstawiania (np. Coinbase)? Czy istnieje niebezpieczeństwo centralizacji? Okmix Obstawianie w 2020 r., tak lub nie?

A5: Gleb Dudka:

Rzeczywiście istnieje niebezpieczeństwo centralizacji, jeśli np. większe scentralizowane giełdy miały przejąć większość rynku obstawiania. Widzimy to obecnie na przykład w Binance i Loom. Scentralizowane giełdy mogą potencjalnie oferować obstawianie z 0% opłatami, ponieważ zarabiają pieniądze za pomocą innych środków, takich jak handel, a głównym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby aktywów i użytkowników.

Z drugiej strony, dostawcy obstawiania zarabiają pieniądze dzięki opłacie lub prowizji, a zatem jest mało prawdopodobne, aby byli skłonni obniżyć opłaty do zera. Jeśli zbyt wielu graczy chce pobierać 0% opłat, może to spowodować zagrożenie centralizacją.

Sposobami na wyróżnienie się dostawców są różne usługi o wartości dodanej i własna społeczność. Usługi o wartości dodanej obejmują pulpity nawigacyjne staker, narzędzia do raportowania, eksploratory bloków, narzędzia płynności (kupony delegacji itp.). Okex jest już zaangażowany w obstawianie i wkrótce pojawi się na naszej platformie.

P6: Jak bezpieczne jest obstawianie kryptowalut w porównaniu z posiadaniem długich Yerm w portfelach Trezor lub utrzymywaniu na giełdzie? Czy obstawianie prowadzi do centralizacji doryptodowaluta i zalso janzwiększa jego janflacje?

Również mam 51% ataków to bardziej powszechne monety PoS niż PoW ?? Pańska opinia na ten temat.

A6: Gleb Dudka:

Zależy, co masz na myśli "bezpieczny". Jest wiele niuansów. Większość obstawiania (chyba że odbywa się na giełdach scentralizowanych) nie podlega powiernictwu, dlatego możesz obstawiać bezpośrednio ze swojego Trezora. Utrzymanie środków i obstawianie na giełdzie wymaga zaufania do giełdy i jak to się mówi, "nie twoje klucze, nie twoje monety". Jeśli zapytasz, czy obstawianie jest bezpieczniejsze niż jego brak (zakładając, że używasz tego samego urządzenia lub aplikacji lub obu), nie jest to bezpieczniejsze, ponieważ nie obstawiając, jesteś rozcieńczany przez inflację (tak jak gdybyś trzymał pieniądze pod materacem i centralnym bank miał drukować tony fiat). Niektóre łańcuchy bloków obejmują cięcie, więc jeśli obstawiasz u nieuczciwego lub złego dostawcy, możesz stracić% swojej stawki.

Bezpieczne obstawianie często wiąże się z wyborem niezawodnego dostawcy obstawiania, my jako StakingRewards pomagamy w tym. Staking i inflacja są często połączone w taki sposób, że istnieje odwrotna zależność między wskaźnikiem obstawiania a inflacją. Protokół chce zapewnić bezpieczeństwo sieci, które jest osiągane przez wyższy współczynnik obstawiania, więc jeśli współczynnik obstawiania jest mały, sieć ma wyższą inflację, aby zachęcić więcej posiadaczy tokenów do obstawiania. Wraz ze wzrostem wskaźnika stawki protokół zmniejsza inflację, zmniejszając motywację do stawiania stawek. W ten sposób protokoły równoważą się samoczynnie.

Odnośnie centralizacji i 51% ataku. Nie ma udokumentowanych 51% ataków w PoS (które przy okazji stanowią 33% ataków, ponieważ 33% + wystarcza do kontrolowania sieci), więc nie możemy powiedzieć, jak powszechne są to ataki (jak dotąd żaden). Dzięki PoS łatwiej wykryć 33% ataku lub jeśli ktoś zbliża się do 33% (jest to o wiele trudniejsze w PoW).

Kluczową zaletą PoS w kontaktach z atakującymi w porównaniu z PoW jest to, że w PoS większość sieci (66%) może głosować za rozwidleniem atakującego, gdzie atakujący traci wszystkie swoje tokeny, więc tylko inwestycja złego faceta jest spalony. W PoW, aby odzyskać od ataku 51%, podstawowy algorytm sieci musi zostać zmieniony, a tym samym karanie lub niszczenie inwestycji zarówno dobrych (49%), jak i złych (51%) facetów. Były sytuacje w sieci testowej motywowanej przez Cosmos, w których jeden walidator przez system rejestracji gier zbliżył się do 33% udziału, a reszta społeczności rozwidliła go, eliminując zagrożenie.

P7: Wiem, że DeFi jest lepsze niż scentralizowane finanse, jednak potrzebuje dostępu do Internetu. Jak więc ludzie w krajach słabiej rozwiniętych, gdzie mają ograniczony dostęp do internetu, mają dostęp do DeFi?

A7: Gleb Dudka:

Istnieją dwa różne problemy. Dostępność internetu w krajach słabiej rozwiniętych jest problemem infrastrukturalnym i telekomunikacyjnym. Obietnicą DeFi nigdy nie było wprowadzenie Internetu w każdym gospodarstwie domowym na całym świecie. O ile wiem, sytuacja poprawia się dość szybko.

Drugi problem to zaangażowanie się w system finansowy, biorąc pod uwagę, że masz podstawowe środki komunikacji (telefon, internet). Nawiasem mówiąc, mPesa w Afryce (kredyty na telefony komórkowe, transferowane przez SMS, które w niektórych miejscach stały się quasi-walutą) może być przykładem pierwszej aplikacji DeFi lub cyfrowej waluty. W wielu słabiej rozwiniętych krajach technologie często są przesadą. Oznacza to, że np. zbudować lokalny mały oddział banku w wiosce, jednak będąc podłączonym do bankowości cyfrowej lub lepiej DeFi, ludzie mogą pominąć fizyczny krok bankowości, przeskakując ten etap. Ponieważ podstawowy dostęp do Internetu i DeFi są (poza kilkoma wyjątkami) bez pozwolenia, dostęp do podstawowego smartfona i internetu oznacza dostęp do światowego ekosystemu finansowego. W ten sposób można pożyczać, pożyczać, dokonywać transakcji itp. I ogólnie odgrywać rolę w globalnych finansach.

Q8: DeFi ewoluowało od ruchu do zasadniczo najszybciej rozwijającego się i najbardziej dostępnego aspektu branży blockchain. Twoim zdaniem, czy uważasz, że grozi nam nasycenie?

A8: Mirko Schmiedl:

DeFi to obecnie zdecydowanie jeden z najgorętszych tematów. W każdym razie nie sądzę, aby DeFi było jeszcze łatwo dostępne. Doszło do kilku exploitów i nadal nie jest pewne, jak bezpieczne i niezawodne są te protokoły. To jest coś, co przezwyciężyliśmy i prawdopodobnie zajmie więcej czasu, zanim będziemy mogli powiedzieć, że DeFi jest teraz łatwo dostępne. Istnieje wiele przeszkód związanych z UX i bezpieczeństwem, którymi musimy się zająć.

Podsumowując, myślę, że DeFi dopiero zaczyna być poważnym tematem. Wydaje mi się, że dzieli nas wiele lat od rzeczywistego nasycenia rynku DeFi. Nie tylko pod względem użytkowników i adopcji, ale także pod względem protokołów, produktów i narzędzi.

DeFi Data jest nadal bardzo niedostępna, a my w Staking Rewards z przyjemnością przyczyniamy się do tej potrzeby i sprawiamy, że staje się ona bardziej dostępna i zrozumiała dla użytkowników krok po kroku.

P9: Jakie są zalety i wady DEFI w porównaniu z tradycyjnymi finansami?

A9: Mirko Schmiedl:

Główną zaletą DeFi jest to, że mechanizmy systemu finansowego są w pełni przejrzyste i weryfikowalne. Zrozumienie pewnych warunków jest łatwiejsze i bardziej wiarygodne, jeśli wszystko jest otwarte i dostępne.

Rynek jest otwarty dla wszystkich na świecie i nie ma wielkich przeszkód, aby uczestniczyć w rynkach pieniężnych. Możemy lepiej zrozumieć pewną dynamikę rynku i wprowadzać korekty, które odpowiadają faktycznemu wykorzystaniu sieci w czasie rzeczywistym.

Uważam, że daje to zdecentralizowanemu ekosystemowi finansowemu przewagę konkurencyjną nad finansami scentralizowanymi, gdzie większość rzeczy dzieje się za zamkniętymi drzwiami. DeFi to świat współpracy i otwartej przestrzeni w celu zbudowania nowego systemu, który dynamicznie odpowiada rzeczywistym potrzebom gospodarki i ludzi.

P10: DeFi to obecnie jeden z najgorętszych tematów w przestrzeni blockchain. Czy możesz podzielić się z nami swoimi opiniami na temat DeFi? Czy uważasz, że DeFi zakłóci istniejący system finansowy? Co to jest podejście do Staking Rewards w sektorze DeFi?

A10:

Mirko Schmiedl:

DeFi to jeden z najbardziej ekscytujących sektorów w świecie blockchain, to fascynujący przypadek użycia tej technologii, która jest łatwo dostępna. W każdym razie DeFi jest wyjątkowo niedojrzałe, a tradycyjne finanse już zaczynają odczuwać konkurencję.

W końcu myślę, że DeFi i CeFi staną się interoperacyjne i połączą się w jeden ekosystem finansowy. Nieuniknione jest, że tradycyjne finanse przyjmą pewne mechanizmy, które działają w przypadku finansowania zdecentralizowanego, i zastosują je. Jednocześnie istnieją pewne ograniczenia w zdecentralizowanym finansowaniu, w ramach którego programiści aplikacji prawdopodobnie wdrożą pewne scentralizowane bramy, aby poprawić ogólne wrażenia i adopcję.

W Staking Rewards ułatwimy użytkownikom dostęp do rynku DeFi, znajdując najbardziej atrakcyjne możliwości zarabiania pasywnego dochodu.

Śledzimy setki sieci i protokołów, które umożliwiają dynamiczne generowanie odsetek i edukujemy użytkowników o zaletach i zagrożeniach, korzystając z nich.

W najbliższym czasie użytkownicy detaliczni będą całkowicie przytłaczający zrozumienie tysięcy różnych możliwości, takich jak obstawianie, pożyczanie itp., A Staking Rewards ułatwia znalezienie najwyższych nagród przy najniższym ryzyku.

Gleb Dudka:

Obecnie piszemy również serię DeFi. Oto zwiastun artykułu, który jest naszym podejściem do mapowania całego ekosystemu DeFi:

Sekcja 2 – Pytania dotyczące AMA na żywo

Q1: Zaufanie jest bardzo ważne w biznesie, co sprawia, że ​​inwestorzy, klienci i użytkownicy czują się bezpiecznie podczas obstawiania?

A1: Gleb Dudka:

Po raz kolejny nie oferujemy obstawiania i nie mamy żetonu do obstawiania. Dostarczamy dane o obstawianiu i zdefiniowanej przestrzeni.

P2: Jaki jest plan rozwoju Staking Rewards na 2020 rok?

A2: Mirko Schmiedl:

Rok 2019 był rokiem, w którym Proof of Stake stał się popularny, więc stworzyliśmy nasze wskaźniki i narzędzia, aby uwzględnić to wszystko na naszej stronie internetowej. W 2020 roku podwoimy to, a ponadto opracujemy więcej wskaźników i narzędzi dla DeFi i oprocentowania kredytów.

P3: Co myślisz o tym, jak możemy przekonać lub zachęcić ludzi do korzystania z Defi zamiast tradycyjnych finansów??

Czy uważasz, że obstawianie nagród może być w tym pomocne.?

A3: Gleb Dudka:

Stopy w DeFi są bardzo atrakcyjne w porównaniu do starszych stóp procentowych (wiele banków przyjmuje ujemne stopy procentowe, w Niemczech obligacje długoterminowe już są ujemne). Jako Staking Rewards, jako niezawodny dostawca danych DeFi, będziemy wspierać inwestorów dokładnymi danymi i narzędziami, dzięki którym będą mogli poznać i uzyskać dostęp do najlepszych możliwości zarabiania pasywnego.

P4: Czy planujesz dodać więcej monet? Czy istnieją inne programy, które chcesz stworzyć, aby przyciągnąć inwestorów do korzystania z nagród za obstawianie??

A4: Mirko Schmiedl:

Spróbujemy wypróbować wszystkie monety, które są istotne dla ekosystemu i cieszą się dużym zainteresowaniem naszej społeczności. Ułatwianie szacowania i przewidywania zwrotów ze stawek. Inne programy to np. zaawansowany kalkulator obstawiania, który tworzymy oraz wiele artykułów i badań, które robimy i publikujemy na naszej stronie internetowej.

P5:

1. Czy uważasz, że obstawianie stanowiłoby próbę przeciwdziałania decentralizacji na platformie? Jeśli wielcy gracze przejmą kontrolę nad decyzjami … w jaki sposób platforma, która ma funkcję obstawiania, może temu zapobiec?

2. Czy KAŻDY konsensus PoS jest wymieniony na liście nagród za Stakowanie? Jak wygląda proces tworzenia listy??

A5: Mirko Schmiedl:

1. Myślę, że ważne jest wdrożenie mechanizmów, które zapobiegają dużej centralizacji w sieciach. Na przykład. Tezos ma minimalne wymagania dotyczące obligacji, więc potrzebujesz określonego progu własnych funduszy, aby zaakceptować dalsze delegacje i zdobyć siłę głosu. Coś takiego jest przydatne do dalszej decentralizacji sieci.

2. Staramy się wymienić wszystkie monety PoS, ale zaleca się, aby projekty skontaktowały się z nami, abyśmy mogli zapewnić tylko najdokładniejsze informacje dzięki ścisłej współpracy z nimi … wymagania są takie, że projekt ma przejrzysty i sprawdzalny projekt zachęt … można je aplikować bezpośrednio na naszej stronie internetowej lub kontaktować się z nami w naszej grupie telegramów.

P6: Ile monet wydano #Staking Rewards i czy to wystarczy na krótkoterminowy plan zespołu?

A6: Gleb Dudka:

Nie wydajemy żadnych tokenów do obstawiania, jesteśmy dostawcą danych i API. Sprzedajemy tokenizowane sloty reklamowe (NFT, niezamienialny token), ale jest to dość tradycyjny model biznesowy i nie wymaga obstawiania.

P7: Na twojej platformie jest niewiele informacji na temat DeFi. Jak planujesz robić postępy i wprowadzać więcej interesujących rzeczy na platformę DeFi?

A7: Gleb Dudka:

Właśnie udostępniliśmy stronę DeFi i jesteśmy w trakcie pisania dedykowanej serii artykułów DeFi (pierwszy post już się ukazał)

P8: Jaka jest różnica między stakowaniem a hostowaniem węzłów & obstawianie ROI jest stałe przez cały czas?

A8: Mirko Schmiedl:

Myślę, że głównym pytaniem jest różnica między delegowaniem a obstawianiem bezpośrednio. Staking oznacza, że ​​prowadzisz własne węzły i bezpośrednio uczestniczysz w sieci. Nagrody są wyższe niż delegowanie, ale musisz pokryć koszt infrastruktury i zadbać o jej odpowiednie utrzymanie.

Delegowanie jest znacznie łatwiejsze, korzystając z jednego z dostawców obstawiania wymienionych na naszej stronie internetowej https://www.stakingrewards.com/providers, możesz zachować pełną kontrolę nad swoimi monetami i uiścić niewielką opłatę za zdobyte nagrody

Staking ROI zmienia się dynamicznie w zależności od tego, ile osób bierze udział w obstawianiu. Mniej osób obstawia = wyższe nagrody

P9: Jak oceniasz wsparcie ze strony społeczności? Jaka jest Twoja strategia marketingowa i masowa adopcja? Jaką wiadomość chcesz dziś wysłać społeczności za pośrednictwem AMA?

A9: Gleb Dudka:

Uważamy, że wsparcie społeczności było do tej pory świetne i rzeczywiście możemy pochwalić się wieloma aktywnymi użytkownikami naszej witryny. Uważamy, że przejście z ETH do PoS zwiększy zainteresowanie ogółu społeczeństwa obstawianiem, co wpłynie na dalsze przyjęcie zarówno obstawiania, jak i DeFi, ponieważ więcej osób będzie postrzegać je jako produkt o stałym dochodzie. Naszym głównym celem było dzisiaj udostępnienie użytkownikom informacji i narzędzi dostępnych w naszej witrynie, aby mogli lepiej modelować i przewidywać ich pasywny dochód, jednocześnie znajdując dla nich najlepsze możliwości..

P10: Jaki standard wybierasz, aby postawić monetę na swojej platformie? Jaka jest korzyść przy obstawianiu na platformie?

A10: Mirko Schmiedl:

Nasza strona internetowa jest trzecią niezależną platformą do śledzenia stawek obstawiania i pożyczek we wszystkich sieciach … nie świadczymy bezpośrednio żadnych usług obstawiania, ale raczej kładziemy nacisk na obstawianie u jednego z dostawców wymienionych na naszej stronie internetowej … nasza witryna umożliwia to łatwo znaleźć najlepsze możliwości obstawiania i dostawców

P11: Jakie są kluczowe różnice między inteligentnymi kontraktami a kontraktami na żywo? Czy inteligentne kontrakty są lepsze?

A11: Gleb Dudka:

Jeśli w przypadku umów na żywo masz na myśli umowy w świecie rzeczywistym, różnica polega na tym, że tradycyjne umowy nie są cyfrowe, a zatem nie są programowalne, a zatem aplikacje nie mogą wchodzić z nimi w bezpośrednią interakcję. Po zdigitalizowaniu umów (zgodnie z pewnym standardem, np. Actus, deon digital), możemy oczekiwać, że umożliwią one nowe modele biznesowe i produkty finansowe.

P12: Jak niezawodny jest Twój interfejs API, który dostarcza tylko wiarygodnych i niezawodnych informacji i danych?

A12: Mirko Schmiedl:

Na obecnym rynku nasze API jest najbardziej niezawodne dla stawek i wszystkich wskaźników obstawiania. Obsługujemy ponad 100 sieci z integracją danych w technologii blockchain na żywo i posiadamy własny algorytm, aby upewnić się, że dane są poprawne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map