Reklamy Bitcoin pojawiają się w Hongkongu, gdy PBoC przedstawia wpływ DCEP

Cotygodniowy przegląd wiadomości o blockchain i kryptowalutach z Chin i Hongkongu.

W Chinach i Hongkongu był to pracowity tydzień. Wiceprezes Ludowego Banku Chin opublikował artykuł o wpływie DCEP na podaż pieniądza w Chinach. Ponadto reklamy Bitcoin stają się wirusowe w Hongkongu.

Oto wszystko, czego mogłeś przegapić w związku z tymi historiami i nie tylko w tegotygodniowym wydaniu China Market Watch firmy OKEx Insights.

Zastępca gubernatora PBoC przedstawia pięć wpływów DCEP na podaż pieniądza w Chinach

Fan Yifei, ostatnio zastępca gubernatora Ludowego Banku Chin opublikowany artykuł dotyczący wpływu chińskiej waluty cyfrowej DCEP na podaż pieniądza M0. Pięć najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to:

 1. DCEP jest częścią chińskiego M0, co oznacza, że ​​jest częścią dostaw papierowych banknotów i monet – tj. Fizycznej gotówki.
 2. DCEP to scentralizowana waluta zarządzana przez PBoC.
 3. Emisja i obrót DCEP muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami i regulacjami dotyczącymi zarządzania gotówką.
 4. DCEP jest dobrem publicznym dostarczanym przez PBoC. Chiński bank centralny nie pobiera odsetek ani opłat za korzystanie z cyfrowej waluty.
 5. Banki komercyjne w Chinach są odpowiedzialne za ułatwienie konwersji DCEP i fiducjarnego RMB dla ogółu społeczeństwa.

Kluczowe wnioski

 • Uruchomienie DCEP to ważny kamień milowy w cyfryzacji chińskiego systemu podaży pieniądza. Według Fana popyt na taki krok wynika z szybkiego rozwoju płatności mobilnych i elektronicznych w Chinach.
 • Emisja i obieg DCEP, podobnie jak waluty fiducjarne, również podlegają przepisom dotyczącym przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Sieć usług Blockchain z zadowoleniem przyjmuje oficjalny język programowania

Red Date Technology – deweloper stojący za ogólnokrajowym projektem blockchain w Chinach, Blockchain Service Network – wprowadzone język modelowania zasobów cyfrowych jako ujednolicony język programowania inteligentnych kontraktów dla BSN. Język programowania open-source i niezależny od blockchain jest opracowywany przez amerykański startup Digital Asset Holdings i będzie dostępny dla programistów BSN w 2021 r..

Według He Yifana, dyrektora generalnego firmy, język modelowania zasobów cyfrowych będzie wyłącznym standardem do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji w sieci usług Blockchain. Przyjęcie ujednoliconego języka programowania inteligentnych kontraktów ma na celu zwiększenie interoperacyjności BSN, ponieważ programiści nie muszą przepisywać swoich inteligentnych kontraktów za każdym razem, gdy wdrażają na nim aplikację.

Kluczowe wnioski

 • Oczekuje się, że język modelowania zasobów cyfrowych zakończy swój pierwszy pilotaż w listopadzie 2020 r. I będzie działał zarówno na platformie IBM Hyperledger Fabric, jak i na platformie FISCO BCOS WeBanku..
 • BSN nadal to robi zintegrować więcej publicznych blockchainów, a Algorand, ShareRing i Solana wkrótce zostaną połączone.

Kampanie edukacyjne Bitcoin pojawiają się w Hongkongu

Po opublikowaniu reklamy Bitcoin w Apple Daily, gazecie brukowej w Hongkongu, nastąpiła kolejna fala reklam na tramwajach i billboardach w Hongkongu.

Uruchomione przez Stowarzyszenie Bitcoin w Hongkongu, reklamy mają na celu podniesienie świadomości społecznej na temat kryptowalut jako alternatywy dla tradycyjnych finansów. Według ogłoszenie, istnieje pięć komunikatów na billboardach omawiających zalety i zagrożenia związane z Bitcoinem w szybko zmieniającej się globalnej gospodarce.

Kluczowe wnioski

 • Reklamy podkreślają ekonomiczne zalety Bitcoina jako alternatywy dla tradycyjnego finansowania. Na przykład ograniczona całkowita podaż BTC pozwala uniknąć problemu powszechnej inflacji spowodowanej nieustannym drukiem walut fiducjarnych.
 • Reklamy Bitcoin z hasłem "Bądź swoim własnym bankiem" zostały umieszczone przed siedzibami głównych banków w Hongkongu, takich jak HSBC i Standard Chartered – podnosząc dyskusję na temat integracji finansowej w regionie.

#Bitcoin reklamy są tuż przed #HSBC siedziba w #HongKong – czy jest to wyzwanie, czy kolejny krok naprzód w kierunku integracji finansowej? pic.twitter.com/ywPXY3x7wV– Jay Hao @OKEx (@ JayHao8) 11 września 2020 r

Sprzedaż detaliczna w Chinach wzrosła po raz pierwszy w 2020 roku

Giełda zarówno w Chinach, jak i Hongkongu lekko odbiła w tym tygodniu. Szanghaj SE Composite i CSI 300 są obecnie notowane na poziomie 3 284 i 4 657, według stanu na prasę, z tygodniowym wzrostem odpowiednio 0,90% i 1,58%. W Hongkongu indeks Hang Seng wzrósł w tym tygodniu o 0,92% i obecnie wynosi 24 694.

Indeksy rynku w Chinach i Hongkongu nieznacznie odbiły. Źródło: Trading Economics, Investing.com

Niewielkie odbicie na chińskiej giełdzie było spowodowane wzrostem sprzedaży detalicznej w sierpniu. Według National Bureau of Statistics, sprzedaż detaliczna w Chinach urósł o 0,5% w sierpniu – pierwszy wzrost w handlu detalicznym w tym roku. Wzrost sprzedaży detalicznej jest zgodny z ożywieniem gospodarczym związanym z COVID-19 w Chinach.

Zabrany klucz

 • Pomimo ostatniego wzrostu w sierpniu, sprzedaż detaliczna pozostaje w najsłabszym obszarze ożywienia gospodarczego w Chinach. Dla porównania, wzrost przemysłu wykazał silniejsze oznaki ożywienia, ponieważ w sierpniu wzrósł o 5,6% rok do roku – pobijając szacunki na poziomie 5,1%.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map