SushiSwap wydało ambitny plan, aby ograniczyć dominację Uniswap w DEX

DeFi Digest firmy OKEx Insights to cotygodniowe badanie zdecentralizowanej branży finansowej.

Migawka z rynku DeFi: gwałtowny wzrost wolumenów DEX

Pomimo ostatniej korekty ceny BTC, zdecentralizowany rynek finansowy wzrósł w tym tygodniu o 3%, a jego całkowita wartość osiągnęła 22,54 miliarda dolarów. Ponadto średni tygodniowy wolumen obrotu zdecentralizowanych giełd wzrósł o 8% i wyniósł 2,01 mld USD. Uniswap utrzymał pozycję lidera w tym segmencie z 38% udziałem w rynku.

Całkowity wolumen pożyczek w sferze pożyczek DeFi wzrósł o 8%, ponieważ Compound utrzymał dominację rynkową w tym sektorze z udziałem 49%. Curve zachowała pozycję lidera jako największa pula płynności – zaowocowała 38% tygodniowym wzrostem przy zablokowanej łącznej wartości 1,13 miliarda USD.

Całkowity wolumen pożyczki w DeFi po raz pierwszy w tym tygodniu przekroczył 4 miliardy dolarów. Źródło: DeFi Pulse i DeBank

Program zwiększania płynności SushiSwap

SushiSwap, główny konkurent wiodącej zdecentralizowanej giełdy Uniswap, ujawnił swoje ambitne ambicje na ten rok, publikując najnowszą mapę drogową. Plan obejmuje różne wizje SushiSwap – a mianowicie rozszerzenie płynności, interoperacyjność i skalowalność, zarządzanie społecznościami i nie tylko.

Mirin

Plik Propozycja Mirin jest głównym składnikiem proponowanej aktualizacji SushiSwap, która ma na celu zwiększenie płynności protokołu o 10x – 20x. Można to osiągnąć poprzez program poszerzania puli płynności SushiSwap, zwany pulami franczyzowymi.

Koncepcja puli franczyzowej jest próbą integracji scentralizowanych i zdecentralizowanych giełd. Pule franczyzowe składają się z puli głównej i puli podrzędnej. W pulach franczyzowych scentralizowane giełdy mogą oferować swoim użytkownikom opcję zostania dostawcami płynności SushiSwap. Po dodaniu nowej pary płynności do platformy innej firmy tworzona jest pula podrzędna i dodawana do ogólnej puli płynności SushiSwap, puli głównej.

Podwójna wydajność

Podwójny zysk to kolejna kluczowa cecha programu ekspansji dostawców płynności SushiSwap.

Jako franczyzowi partnerzy puli SushiSwap, pula podrzędna notowana na scentralizowanych giełdach może oferować zwroty SUSHI i własnego tokena zarządzania. Tokeny zarządzania CEX można wybrać spośród istniejących aktywów kryptograficznych lub nowo wydanych tokenów.

Na przykład wyobraź sobie, że OKEx uruchomił pulę płynności SUSHI / OKB jako pulę podrzędną w programie SushiSwap. Użytkownicy w puli mogą podwoić swoje zyski, zarabiając zarówno na SUSHI, jak i OKB. [To tylko przykład i nie należy go interpretować jako zdefiniowanego planu.]

Wygrana-wygrana dla SushiSwap i scentralizowanych giełd?

Program ekspansji dostawców płynności SushiSwap może być atrakcyjnym produktem dla scentralizowanych giełd, które chcą wyprzedzić konkurencję.

Wprowadzenie wydobywania płynności i zautomatyzowanych animatorów rynku doprowadziło do szybkiego wzrostu wolumenu obrotów zdecentralizowanych giełd. Aby poradzić sobie z ostrą konkurencją ze strony DEX, CEX zaczęli współpracować z protokołami DeFi w celu dywersyfikacji swojej oferty kryptowalut.

Pule objęte franczyzą SushiSwap służą jako brama dla CEX-ów do oferowania użytkownikom wysoce oprocentowanych tokenów. Jako partner franczyzowy CEX może pobierać od użytkowników opłaty transakcyjne od 0,05% do 10% jako dodatkowe źródło przychodów. W przypadku CEX dochód z opłat transakcyjnych służy jako zabezpieczenie przed utratą płynności w momencie, gdy użytkownicy wycofują swoje środki z puli podrzędnej. Dodatkowo podwójne zyski zapewniane w puli podrzędnej oferują atrakcyjną opcję obstawiania długoterminowych HODLerów na giełdzie.

Z drugiej strony SushiSwap może wykorzystać reputację i dużą płynność scentralizowanych giełd dzięki programowi ekspansji LP. Wraz z uruchomieniem SubPool na różnych giełdach kryptowalut oczekuje się, że całkowita płynność SushiSwap wzrośnie o wielokrotność.

Na przykład załóżmy, że pula główna SushiSwap ma płynność 1 miliarda dolarów. Jeśli SushiSwap współpracuje z CEX A i CEX B w celu uruchomienia puli SubPool z płynnością po 10 miliardów dolarów każda, całkowita płynność SushiSwap gwałtownie wzrośnie do 21 miliardów dolarów.

Podczas gdy CEX mogą zaoferować swoim użytkownikom więcej tokenów o wysokim oprocentowaniu, pary handlowe SushiSwap będą bardziej dostępne dla bardziej płynnych rynków. Program ekspansji LP wydaje się być korzystny zarówno dla SushiSwap, jak i CEX.

Transfery aktywów międzyłańcuchowe za pośrednictwem Rune i Moonbeam

SushiSwap planuje również dalszą poprawę interoperacyjności i skalowalności. Międzyłańcuchowy automatyczny animator rynku poprawia interoperacyjność SushiSwap, umożliwiając płynne przenoszenie zasobów w wielu łańcuchach bloków. Zdecentralizowana wymiana dąży do tego celu, łącząc się z Runą THORChaina i Promieniem Księżycowym Polkadot.

W przypadku Rune, a Most runiczny służy do umożliwienia użytkownikom przesyłania ich zasobów bezpośrednio do THORChain i Ethereum. Aby ułatwić przenoszenie aktywów między łańcuchami, tworzona jest wersja ERC-20 tokena Rune, która reprezentuje aktywa z łańcucha THORChain.

SushiSwap rozważa również poprawę skalowalności poprzez zastosowanie rozwiązań skalowania drugiej warstwy. Protokół preferuje obecnie pakiety zbiorcze o zerowej wiedzy, aby lepiej komunikować się ze zdecentralizowanymi aplikacjami w ekosystemie yearn.finance.

Rywalizacja z Uniswap będzie kontynuowana w 2021 roku

Debaty na temat Uniswap i SushiSwap nadal się nagrzewają – szczególnie po tym, jak założyciel rocznych finansów, Andre Cronje, opublikował post na blogu o ryzyku związanym z rozwidlaniem jego kodów przez konkurentów. Ashleigh Schap, lider wzrostu Uniswap, trafiony przez stwierdzając że połączenie sushi przez yearn.finance jest sprzeczne ze skargą Cronje. A zatem wynalazca Uniswap, Hayden Adams przejęte że komentarze nie reprezentują opinii całego zespołu Uniswap.

Podczas gdy Uniswap wciąż wyprzedza SushiSwap pod względem całkowitej zablokowanej wartości, najnowszy plan działania SushiSwap wykazuje oznaki silnych podstaw w zakresie innowacji DeFi, zarządzania społecznością i skalowalności protokołu. 

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map