SushiSwap zwiększa popyt USDT w Chinach, podczas gdy testy DCEP trwają

Cotygodniowy przegląd wiadomości o blockchain i kryptowalutach z Chin i Hongkongu.

DeFi i DCEP były w tym tygodniu najpopularniejszymi hasłami w chińskiej społeczności kryptowalut. W zdecentralizowanej przestrzeni finansowej rozwój SushiSwap doprowadził do silnego popytu na USDT na chińskim rynku OTC. W międzyczasie czołowe chińskie banki państwowe, takie jak CCB i ICBC, badały możliwość integracji chińskiej waluty cyfrowej z ich aplikacjami mobilnymi i kartami kredytowymi. Te i inne historie w tym tygodniu w wydaniu China Market Watch firmy OKEx Insights.

SushiSwap napędza silny popyt na USDT w Chinach

Tether (USDT) odnotował ostatnio silny popyt na chińskim rynku pozagiełdowym. Plik Indeks USDT OTC przez ChaiNext jest obliczany na podstawie ceny rynkowej USDT i kursu wymiany RMB / USD na morzu. Indeks osiągnął 100,8 w pewnym momencie 1 września, co oznacza, że ​​kurs USDT był sprzedawany z premią, gdzie 100 USDT równało się 100,8 USD. W chwili pisania tego tekstu indeks wynosi 100,33 USD.

Tygodniowa wartość indeksu USDT OTC. Źródło: ChaiNext

Premia USDT sprzedawana na rynku chińskim jest napędzana szumem DeFi. SushiSwap, rozwidlenie zautomatyzowanego animatora rynku Uniswap, to najgorętszy projekt DeFi wśród chińskiej społeczności, z ponad 1,2 miliarda dolarów zamkniętych do tej pory.

Kluczowe wnioski

  • Ogromne zainteresowanie SushiSwap można częściowo wytłumaczyć rozszerzeniem "strach przed przegapieniem," zwłaszcza ze względu na ograniczone zrozumienie przestrzeni DeFi. Badanie ARPA DeFi, opublikowane w lipcu, wskazany że tylko 25% chińskiej społeczności kryptograficznej rozumiało i korzystało z protokołów DeFi, takich jak pożyczki.
  • Uczestnicy rynku powinni być świadomi zagrożeń bezpieczeństwa w niezaudytowanym inteligentnym kontrakcie SushiSwap.

Czołowe chińskie banki stanowe domagają się testów DCEP

China Construction Bank oraz Industrial and Commercial Bank of China – dwa z czterech największych chińskich banków państwowych – naciskają na przyjęcie oficjalnego systemu waluty cyfrowej w kraju, elektronicznej płatności w walucie cyfrowej lub DCEP.

28 sierpnia CCB uruchomiło wersję próbną internetowego portfela walutowego w swojej aplikacji mobilnej, umożliwiając użytkownikom konwersję ich walut fiducjarnych na cyfrowe RMB. Jednak następnego dnia bank wyłączył cyfrowy portfel, podkreślające że testowanie nie oznacza uruchomienia DCEP.

Z drugiej strony ICBC ogłosiło niedawno wydanie cyfrowych kart kredytowych, umożliwiających użytkownikom aktywację usług cyfrowej waluty poprzez powiązanie usługi z ich kartami. Jednak aktywacja usługi nie oznacza, że ​​użytkownicy mogą teraz wydawać cyfrowe waluty.

Kluczowe wnioski

  • CCB nie jest pierwszym chińskim bankiem, który testował portfel chińskiej waluty cyfrowej. Kolejny cztery największe chińskie banki państwowe, Bank Rolniczy, uruchomiona wewnętrzne testy portfela DCEP w kwietniu.
  • Cztery największe chińskie banki państwowe – w tym CCB, ICBC, Bank Rolny i Bank of China – podobno przetestował DCEP pod kątem płatności i przelewów między swoimi wewnętrznymi pracownikami w sierpniu.

Interfejs cyfrowego portfela walutowego CCB. Źródło: Sina Finance

Producent platform górniczych Canaan Inc. odnotował straty netto w drugim kwartale 2020 roku

Canaan Inc., pierwszy producent platformy do wydobywania bitcoinów notowany na giełdzie Nasdaq, wydany niezaudytowanych wyników finansowych za II kwartał 2020 r.

Według raportu firma odnotowała stratę netto w wysokości 16,8 miliona RMB (2,4 miliona USD) w drugim kwartale, co stanowi poprawę w porównaniu z 39,9 miliona RMB, które spółka straciła w poprzednim kwartale. Producent platformy wydobywczej poprawił swoje wyniki operacyjne i sprzedażowe w drugim kwartale, z zyskiem brutto zwiększonym o 17,1x, a całkowita sprzedana moc obliczeniowa wzrosła prawie trzykrotnie, do 2,6 miliona thash / s..

Kluczowe wnioski

  • Jako pierwszy producent platformy do wydobywania bitcoinów katalogowany na giełdzie Nasdaq w listopadzie 2019 r., kurs akcji Canaan Inc., obecnie wynoszący 2,01 USD, spadł o 85% w stosunku do wstępna cena oferty publicznej 9 USD.
  • Canaan Inc. zgłaszanie strat netto od 2019 roku, ale ostatni kwartał przyniósł pewną poprawę. Dyrektor generalny Zhang Nangeng przypisał to zwiększeniu możliwości badawczo-rozwojowych Canaan oraz realizacji inicjatyw firmy w zakresie sztucznej inteligencji..
  • Canaan odmówił prognozowania wyników biznesowych w najbliższej przyszłości z powodu niepewności wywołanej przez COVID-19.

China Caixin Manufacturing PMI wzrósł do najwyższego poziomu od dziewięciu lat

Giełda w Chinach odbiła w tym tygodniu. Szanghaj SE Composite i CSI 300 są obecnie notowane na poziomie 3406 i 4844, zgodnie z danymi prasowymi, przy tygodniowym wzroście odpowiednio o 2,25% i 2,93%. Tymczasem indeks SZSE Blockchain 50 wynosi 4130, a tygodniowa zmiana wartości wynosi 3,71%. W Hongkongu indeks Hang Seng spadł w tym tygodniu o 1,46% i obecnie wynosi 25 120.

Wyniki indeksów rynku w Chinach i Hongkongu. Źródło: Trading Economics, Investing.com

Publikacja wskaźnika China Caixin General Manufacturing Purchasing Managers ‘Index stanowi bodziec dla chińskiego rynku akcji w tym tygodniu. China Manufacturing PMI wzrósł do 53,1 w sierpniu, najwyższy od dziewięciu lat od stycznia 2011 r. Jest to napędzane przez ożywienie gospodarcze w sektorze produkcyjnym po COVID-19, które jest świadkiem rosnącej sprzedaży eksportowej, nowych zamówień i produkcji..

Kluczowe wnioski

  • Wskaźnik PMI dla produkcji w Chinach Caixin mierzy wyniki sektora produkcyjnego w pięciu filarach: nowe zamówienia, produkcja, zatrudnienie, terminy dostaw dostawców i zapasy zakupionych artykułów.
  • Indeks osiągnął obecnie najwyższy poziom od dziewięciu lat ze względu na wysiłki podjęte po wyleczeniu COVID.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map