Uniswap Drops Własny token DeFi, tomy Bakkt osiągają nowe wszechczasów szczyty

Największe historie ze świata kryptowalut, które mogłeś przegapić.

To był szczególnie pełen wydarzeń tydzień w świecie blockchain i kryptowalut. Zdecentralizowany krajobraz finansowy był zdominowany przez wiadomości o zrzutach tokenów zarządczych Uniswap, podczas gdy inwestorzy instytucjonalni pchnęli wolumen kontraktów futures na Bakkt Bitcoin do nowych rekordów wszech czasów.

Przeczytaj wszystkie te historie i więcej w tym tygodniu w wydaniu Crypto News of the Week OKEx Insights.

Token UNI Uniswap został przesłany drogą lotniczą, natychmiast osiągnął wartość 5,00 $

Aby nie dać się wyprzedzić twardym konkurentom, takim jak SushiSwap, Uniswap – zdecentralizowany protokół do automatycznego dostarczania płynności w sieci Ethereum – porzucił w tym tygodniu własny token zarządzania. Podczas wydarzenia byli użytkownicy protokołu otrzymali około 1200 USD w tokenach UNI, zgodnie z ich wyceną w momencie wystawienia.

Cena UNI w momencie pisania tego tekstu wzrosła do ponad 6,00 USD.

Zabrany klucz

  • Jako jeden z największych graczy w zdecentralizowanej przestrzeni handlowej, wystawienie przez Uniswap tokena zarządzania mocno uderzyło w konkurencję i prawdopodobnie umocniło ją jako lidera w przestrzeni DeFi.
  • Nie ma zgody co do tzw "prawdziwa wartość" UNI, a akcja cenowa wokół tokena prawdopodobnie ulegnie zmienności.

Cena UNI wzrosła do ponad 6,00 USD. Źródło: CoinGecko

Kraken staje się bankiem dzięki Wyoming

Kraken, firma kryptowalutowa z siedzibą w San Francisco, oficjalnie to zrobiła zostać bankiem po złożeniu wniosku o nadanie mu statusu instytucji depozytowej specjalnego przeznaczenia został zatwierdzony przez Wyoming Banking Board.

Kluczowe wnioski

  • Kraken to pierwsza giełda kryptowalut, która została bankiem – przełomowe wydarzenie w branży. Jednak niektórzy zagorzali zwolennicy kryptowalut uważają, że jest to sprzeczne z ideą, że Bitcoin pozwala na BYOB, lub "bądź swoim własnym bankiem."
  • Głosowanie za zatwierdzeniem statutu SPDI Kraken kontynuuje dziedzictwo Wyoming jako najbardziej przyjaznego kryptowalutowi w USA..
  • Dzięki karcie Kraken będzie teraz mógł działać w większej liczbie jurysdykcji.

Bitfinex i Tether muszą przekazać dokumenty NYAG

Sędzia Joel M. Cohen, sędzia Sądu Najwyższego Nowego Jorku, orzekł, że Bitfinex i Tether są wymagane do złożenia dokumentów do biura prokuratora generalnego w Nowym Jorku, które rzuciło światło na relacje finansowe firm. 

Orzeczenie zapada po tym, jak obie firmy kryptograficzne nie spełniły żądań NYAG przez dłuższy czas – coś, co mówi prawnik Bitfinex Charles Michael "dosłownie niemożliwe."


Kluczowe wnioski

  • Trwająca walka prawna między Bitfinex, Tether i NYAG zmieniła się – być może zgodnie z oczekiwaniami – na korzyść regulatora.
  • Przy szacowanej kapitalizacji rynkowej przekraczającej 15 miliardów dolarów wszelkie znaczące negatywne konsekwencje dla USDT mogą mieć dramatyczny wpływ na rynki kryptowalut.

Cyfrowy portfel crowdsourcingowy U.S. Homeland Security

Dyrekcja ds. Nauki i Technologii Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych oferuje 25 000 dolarów w celu pozyskania cyfrowego portfela. Konkurs polega w szczególności na zaprojektowaniu interfejsu użytkownika, który łączy się z planami blockchain i zdecentralizowanej tożsamości federalnego departamentu wykonawczego.

Kluczowe wnioski

  • W porównaniu z innymi kontraktami związanymi z blockchain, oferowanymi przez różne departamenty rządu Stanów Zjednoczonych, dystrybucja nagród w tym konkursie jest dość niska. Jest to jednak najwyraźniej celowe i próba przyciągnięcia programistów na poziomie społeczności – w przeciwieństwie do dużych firm technologicznych.
  • DHS poważnie traktuje technologię blockchain i ma rosnącą listę powiązanych projektów w trakcie opracowywania, w tym system do cyfrowych dokumentów imigracyjnych.

Wolumen kontraktów futures na Bakkt Bitcoin osiąga nowe rekordy wszech czasów

Fizycznie rozliczony wolumen dla kontraktów terminowych na Bitcoin na Bakkt dwukrotnie osiągnął w tym tygodniu nowe rekordy wszech czasów. We wtorek sprzedano kontrakty o wartości 172 milionów dolarów. W czwartek liczba ta wzrosła do 178 milionów dolarów.

Zabrany klucz

  • Biorąc pod uwagę, że Bakkt jest produktem skierowanym głównie do inwestorów instytucjonalnych, wzrost wolumenu oznacza zwiększone zainteresowanie i aktywność inwestorów o dużych pieniądzach.

Fizycznie rozliczany wolumen obrotu kontraktami terminowymi na Bitcoin osiągnął w tym tygodniu nowe rekordy wszech czasów. Źródło: pochylenie

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map