US SEC analizuje oferty DeFi, powodując zaprzestanie działalności DMM

Wspierany przez Tima Drapera DeFi Money Market zaprzestał działalności po dochodzeniu amerykańskiej SEC.

Zdjęcie DeFi Digest

Zdecentralizowany rynek finansowy spadł w tym tygodniu wraz z rynkiem kryptowalut, a całkowita wartość zablokowana w protokołach DeFi spadła o 15% tygodniowo. Jednak pomimo spadku TVL, całkowity wolumen pożyczek protokołów DeFi – kierowanych przez Compound – wzrósł o 31%, osiągając 9,46 miliarda dolarów.

Podobnie, średni tygodniowy wolumen obrotu zdecentralizowanych giełd również wzrósł o 13%, osiągając 2,59 miliarda USD w momencie pisania. Uniswap nadal jest liderem DEX z 36% udziałem w rynku, podczas gdy Curve zastąpił Aave jako największą pulę płynności w tym tygodniu, a jej całkowita wartość osiągnęła 2,23 miliarda USD.

Kategoria Kluczowe statystyki Ilość Tygodniowa zmiana w%
Ogólny Całkowita wartość zablokowana (USD) 34,01 miliarda dolarów -15%
Dominacja na rynku (%) Twórca (16%)
Pożyczanie Całkowity wolumen zadłużenia. 9,46 miliarda dolarów 31%
Dominacja na rynku (%) Związek (42%)
DEXy Tygodniowa śr. Trading vol. 2,59 miliarda dolarów 13%
Dominacja na rynku (%) Uniswap (36%)
Uprawa plonów Największa pula płynności Krzywa (2,23 miliarda dolarów)

W tym tygodniu łączna wartość zablokowana spadła, podczas gdy całkowity wolumen pożyczek i tygodniowe wolumeny transakcji DEX wzrósł o 31% i 13%. Źródło: DeFi Pulse i DeBank

Wspierany przez Tima Drapera protokół DeFi przestał działać

DeFi Money Market – protokół DeFi wspierany przez miliardera Tima Drapera – ostatnio ogłosił że zaprzestanie działalności w następstwie zapytań organów regulacyjnych z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Ustanowiony przez DeFi Money Market Foundation, DMM to protokół tokenizacji aktywów, który pozwala użytkownikom zarabiać na swoich zasobach kryptograficznych. Protokół uruchomił plik sprzedaż żetonów publicznych w czerwcu 2020 roku i zebrał ponad 6,5 miliona dolarów ETH w mniej niż 48 godzin.

Według oficjalnego Twittera ogłoszenie, DMM otrzymał wezwanie śledcze z amerykańskiej SEC w dniu 15 grudnia 2020 r. Amerykański organ nadzoru papierów wartościowych zażądał informacji dotyczących działania i mechanizmu zarządzania odpowiednio tokena aktywów (mTokens) i tokena zarządzania (tokeny DMG). Pracownicy SEC wyrazili obawy, że publiczna sprzedaż tokenów mTokens i DMG nie była zgodna z federalną ustawą o papierach wartościowych. 

Oprocentowanie mTokens spadło do zera po tych wiadomościach, a zespół DMM stwierdził, że pozostające do spłaty mTokeny i narosłe odsetki są dostępne do umorzenia. W przypadku tokenów DMG zespół opracowuje plan wykupu tokenów, aby zwrócić wszystkie dostępne zasoby ich posiadaczom.

SEC kontynuuje walkę z niezarejestrowanymi ofertami tokenów

Amerykańska SEC przyspieszyła rozprawę z niezarejestrowanymi ofertami papierów wartościowych przez projekty kryptograficzne. Najbardziej godnym uwagi problemem jest toczący się proces sądowy między SEC a Ripple, w którym regulator oskarżył twórcę XRP o niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych w wysokości 1,3 miliarda dolarów. Wcześniej w październiku SEC osiągnęła Rozliczenie w wysokości 5 milionów dolarów z Kik Interactive Inc. w sprawie jej niezarejestrowanej wersji cyfrowej "Krewni" sprzedaż tokenów.

Działania SEC przeciwko Ripple, Kik i DeFi Money Market były oparte na tym samym uzasadnieniu – protokoły te prowadziły zbiórkę funduszy na rynku publicznym. Jak zauważyła Kristina Littman, szefowa jednostki ds. Cyberprzestrzeni w SEC Enforcement Division, takie działania związane z pozyskiwaniem funduszy nie mogą być zwolnione z wymogów rejestracyjnych wynikających z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych..

Podczas gdy DeFi Money Market dokonał uporządkowanego zamknięcia podczas dochodzenia SEC, pozostaje niejasne, czy SEC złoży pozew przeciwko protokołowi DeFi. SEC stosuje trzy kryteria wymienione w Howey Test aby ustalić, czy określone oferty są uznawane za papiery wartościowe:

  1. Inwestycja pieniędzy
  2. Wspólne przedsięwzięcie
  3. Racjonalne oczekiwanie zysków wynikających z wysiłku innych

Sonda SEC na DMM może ustawić jako precedens dla tokenów DeFi

Sondaż SEC w sprawie protokołu DeFi Money Market może służyć jako precedens dla innych tokenów DeFi, które zgromadziły fundusze na rynku publicznym. Na przykład, protokół warstwy pierwszej DeFi Radix podniesiony 12,7 miliona dolarów w publicznej sprzedaży tokenów w październiku ubiegłego roku. Z drugiej strony jest obecnie zautomatyzowany protokół płynności MoonDeFi prowadzenie druga runda sprzedaży tokenów publicznych. Chociaż te tokeny twierdziły, że zebrane fundusze są wykorzystywane do wspierania ich ekosystemu DeFi, mogą nie być w stanie uniknąć wymogów rejestracyjnych zgodnie z federalnym prawem dotyczącym papierów wartościowych.

Zbieranie funduszy zyskało popularność wśród protokołów DeFi w celu skalowania ich operacji. Na przykład niedawno Nexus Mutual podniesiony 2,7 miliona dolarów w sprzedaży tokenów NXM. W porównaniu z Radix i MoonDeFi uważa się, że Nexus Mutual jest mniej prawdopodobne, że zostanie zbadany przez SEC, ponieważ sprzedaż tokenów jest prowadzona przez prywatnych inwestorów, takich jak Collider Ventures.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map