Wolumeny handlowe DeFi wzrosły we wrześniu, ale ogólny wolumen spadł

Podsumowanie raportu mikrostruktury OKEx Market za wrzesień 2020 r

We wrześniu duży wpływ na cenę Bitcoina (BTC) miał klimat makroekonomiczny – spadający obok giełdy w Stanach Zjednoczonych oraz cena złota. Od marca odnotował największy miesięczny spadek (7,57%), zgodnie z ceną indeksu OKEx BTC. 

Spadek ceny BTC we wrześniu odpowiada spadkowi wolumenu obrotów OKEx. Wolumen spot spadł o 15% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Dodatkowo wolumen kontraktów terminowych spadł o 27% od sierpnia. Jednak rynek swapów z marginesem USDT odnotował duże wzrosty po notowaniach różnych zdecentralizowanych tokenów finansowych – co spowodowało 3% wzrost całkowitego wolumenu swapów.

Rynek kontraktów terminowych miał największy wolumen obrotu we wrześniu 2020 rRynek kontraktów terminowych osiągnął największy wolumen obrotu we wrześniu 2020 r. Źródło: OKEx

Ogólnie spready kupna / sprzedaży wykazywały nieco wyższe poziomy (pod względem średniej i wariancji) ze względu na ekstremalną zmienność na początku września. Z drugiej strony poprawiła się szybkość wykonania.

Średnia prędkość realizacji 10 największych kontraktów terminowych z depozytem zabezpieczającymŚrednia prędkość realizacji 10 największych kontraktów futures z depozytem zabezpieczającym "grupy strzałów" we wrześniu 2020 r. Źródło: OKEx

W podsumowaniu miesięcznego raportu mikrostruktury OKEx Market w tym miesiącu, OKEx Insights przyjrzy się wolumenom i trendom obrotów na rynkach spot, futures i swap na OKEx we wrześniu 2020 r..

We wrześniu znacznie wzrósł wolumen obrotu DeFi

We wrześniu na rynku spot było 480 par – o 51 więcej niż w sierpniu. Całkowity wolumen transakcji spot zakończył się na poziomie 45 miliardów dolarów, co oznacza spadek o 15% w porównaniu z sierpniem. W szczególności wolumen transakcji spot BTC spadł o 19%, a jego średni dzienny wolumen spadł do 432 mln USD.

Średni spread sprzedaży we wrześniu był nieco wyższy niż średnia sierpniowa. Na przykład spread ask przy handlu wartymi 100 000 USD BTC po cenie spot został zarejestrowany na poziomie 0,0254%, w porównaniu z 0,0216% w sierpniu. Było to w dużej mierze spowodowane ogromną zmiennością 3 września, kiedy cena bitcoina spadła o 10,73%..

TRON (TRX) i Polkadot (DOT) zastąpiły Litecoina (LTC) i Chainlink (LINK) na liście najlepszych altcoinów miesiąca. TRX wskoczył na trzecie miejsce pod względem wolumenu spotowego po staraniach na zdecentralizowanym rynku finansowym i uruchomieniu kilku projektów związanych z uprawami plonów. 

Ponadto OKB cieszy się dużym zainteresowaniem dzięki nowym projektom OKEx Jumpstart i wdrożeniu przyjaznej dla użytkownika strony wydobywającej zyski, Zarabiaj. 

Plik "Major 6" a najlepsze altcoiny miesiąca według wolumenu transakcji spot to:

  1. Bitcoin (BTC)
  2. Eter (ETH)
  3. TRON (TRX)
  4. Polkadot (KROPKA)
  5. OKB
  6. Bitcoin Cash (BCH)
  7. EOS
  8. Bitcoin SV (BSV)
  9. NEO

Średnie dzienne wolumeny były wyższe na początku wrześniaŚrednie dzienne wolumeny były wyższe na początku września. Źródło: OKEx


Do końca września OKEx dodał łącznie 50 tokenów DeFi do zdecentralizowanej sekcji finansów na stronie internetowej. 

Zainteresowanie zdecentralizowanymi finansami eksplodowało we wrześniu, co znalazło odzwierciedlenie również w wolumenie obrotu tokenami DeFi na OKEx. Podczas gdy ogólny wolumen rynku kasowego spadł, wolumen transakcji spot DeFi wzrósł we wrześniu o 9%. Jego udział w całym rynku transakcji kasowych wzrósł z 19% do 25%.

OKEx wszedł w życie pod koniec września z łącznie ośmioma swapami z marginesem monet i 27 swapami z marginesem USDT na tokeny DeFi. Notowania te doprowadziły również do znacznego wzrostu wolumenu, ponieważ wolumen obrotu swapami dla tokenów DeFi podwoił się we wrześniu. Jego udział w całkowitym wolumenie obrotu swapami wzrósł z 7% w sierpniu do 13%.

Obrót DeFi stanowił 25% całego rynku spot we wrześniu 2020 rObrót DeFi stanowił 25% całego rynku spot we wrześniu 2020 r. Źródło: OKEx

Kompletny zestaw danych do raportu mikrostruktury DeFi Market firmy OKEx za wrzesień może być pobrać tutaj.

Stagnacja cen BTC spowodowała spadek wolumenu kontraktów terminowych

Kontrakty futures, najczęściej sprzedawany produkt na OKEx, odnotowały we wrześniu spadek wolumenu o 27% – łącznie do 89 miliardów dolarów. Spadek wynika głównie ze stagnacji cen BTC i spadającej atrakcyjności głównych altcoinów w stosunku do bardziej interesujących tokenów DeFi.

OKEx zaoferował łącznie 174 instrumenty futures – o 20 instrumentów więcej niż w sierpniu – co pozwoliło traderom na dokonywanie bardziej złożonych kombinacji i transakcji z różnymi datami wygaśnięcia.

Wśród kontraktów terminowych kontrakty z depozytem zabezpieczonym monetą były bardziej popularne niż kontrakty z depozytem zabezpieczonym w USDT. Na przykład kwartalna przyszłość BTC o największym obrocie (BTC_USD_200925) wygenerowała łączny wolumen w wysokości 11,76 miliarda USD – 2,25 razy więcej niż najmocniej notowana kwartalna przyszłość z depozytem zabezpieczającym USDT (BTC_USDT_201225). 

Średnie dzienne wolumeny dla produktów terminowych były najwyższe na początku miesiącaŚrednie dzienne wolumeny dla produktów terminowych były najwyższe na początku miesiąca. Źródło: OKEx

Swapowy wolumen obrotu i płynność

We wrześniu OKEx zaoferował łącznie 94 instrumenty swapowe – o 31 instrumentów więcej niż w sierpniu, z czego 62 z depozytem zabezpieczającym w USDT. Całkowity wolumen transakcji swapowych wzrósł o 3% do 68 miliardów USD.

Podczas gdy swap z marginesem BTC wciąż wyprzedza swap z marginesem USDT pod względem wolumenu, to zupełnie inna historia dla altcoinów. Na przykład Uniswap (UNI) odnotował, że jego wolumen obrotu swapem z marginesem USDT osiągnął 133 miliony USD w ciągu 13 dni handlowych po notowaniu go na OKEx – 5,68 razy więcej niż swap z marginesem monet. Co więcej, całkowity wolumen swapów UNI z marginesem USDT zajął piąte miejsce, pomimo faktu, że swap zaczął obowiązywać dopiero 18 września.. 

Handlowcy DeFi woleli używać USDT. Widzieliśmy, że yearn.finance (YFI) i DFI.money (YFII) zajmują dziewiąte i dziesiąte miejsce pod względem wolumenu swapów z marginesem USDT. Odwrotnie zaobserwowano w przypadku EOS, w przypadku którego inwestorzy preferowali swap z marginesem monet. 

Swapy z marginesem USDT były najwyższe na początku miesiącaSwapy z marginesem USDT były najwyższe na początku miesiąca. Źródło: OKEx

Pod względem spreadów, swap BTC z marginesem USDT nadal pozostawał w tyle za swapem z marginesem monet. Spread ask dla BTC_USDT_SWAP, przy obrocie BTC o wartości 300 000 $, wynosił 0,0284% – w porównaniu z niższym 0,0219% na BTC_USD_SWAP. 

Swapy z marginesem USDT nadal mają węższe spready dla BTCSwapy z marginesem USDT nadal mają węższe spready dla BTC. Źródło: OKEx

Dla czytelników zainteresowanych bardziej szczegółowymi szczegółami i danymi rynkowymi OKEx z września 2020 r., Pełny zestaw danych wykorzystany w tym raporcie może być pobrać tutaj.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map