Zamówienie Trumpa „Go After Bitcoin”, straty Ebanga i rezygnacja z Wirecard: Crypto News of the Week

Obraz wiadomości tygodnia

OKEx Insights przedstawia pięć najważniejszych wiadomości o kryptowalutach z ostatniego tygodnia.

Nowo ujawnione komentarze wzmacniają nastawienie Trumpa przeciwko Bitcoinowi

Prezydent USA Donald Trump specjalnie poinstruował Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina, aby „podążał za” Bitcoinem, zgodnie z nadchodzącą książką byłego pracownika Trumpa Johna Boltona zatytułowaną The Room Where It Happened.

Jak pierwotnie informował Washington Examiner – który otrzymał zaawansowaną kopię pamiętnika, który ma się wkrótce ukazać – Trump skomentował Mnuchin w maju 2018 r. W rozmowie dotyczącej ceł i sankcji nałożonych na Chiny, stwierdzając: "Nie bądź negocjatorem handlowym. Idź po Bitcoin [w celu oszustwa]."

Kluczowe wnioski

 • Zgłoszone komentarze Trumpa pojawiły się w czasie, gdy cena Bitcoina spadła zebrał imponujące 33% – choć rajd był krótkotrwały. Wiodąca kryptowaluta odnotowałaby znaczny spadek ceny w czwartym kwartale 2018 r.
 • Komentarze pojawiły się również w czasie, gdy spekulacje dotyczące sposobu, w jaki Stany Zjednoczone regulują kryptowaluty, osiągały szczyt..
 • Co więcej, nowo ujawnione komentarze Trumpa wzmacniają jego opinię już ugruntowane podejście do Bitcoin.

https://twitter.com/realdonaldtrump/status/1149472282584072192?lang=en

Były prezes CFTC twierdzi, że XRP nie jest papierem wartościowym

XRP nie jest zabezpieczeniem – przynajmniej według byłego przewodniczącego Christophera Giancarlo z CFTC, jednego z głównych amerykańskich organów nadzoru finansowego.

Opinia byłego szefa amerykańskiego regulatora rynku instrumentów pochodnych została potwierdzona współautor op-ed z Conradem Bahlke, jego obecnym kolegą z kancelarii Willkie Farr & Gallagher. W artykule stwierdzono, że kryptowaluta Ripple nie jest kontraktem inwestycyjnym ani nie podlega testowi Howey, który jest używany przez SEC, amerykański organ nadzoru papierów wartościowych.

„[XPR] nie może być umową inwestycyjną, ponieważ nie ma umowy ani porozumienia, o którym można by mówić między Ripple a przytłaczającą większością posiadaczy XRP. Wręcz przeciwnie, umowy, które Ripple zawarła, wyraźnie wykluczają ogólnych posiadaczy XRP jako beneficjentów będących stronami trzecimi."

Należy jednak zauważyć, że Willkie jest doradcą Ripple i otrzymał „pewne informacje faktyczne” na poparcie twierdzeń autorów.

Kluczowe wnioski

 • Dyskusja na temat statusu XRP jako zabezpieczenia nie jest nowa, a decyzja władz czekała od dawna.
 • Opinia Giancarlo może dostarczyć wglądu w to, jak obecni regulatorzy postrzegają aktywa kryptograficzne Ripple.

Większość istniejących bitcoinów jest utrzymywana jako inwestycje długoterminowe

Według nowy raport od firmy Chainalysis, zajmującej się analizą łańcucha bloków.

Mówiąc dokładniej, mniej niż 20% całkowitej niespłaconej podaży bitcoinów jest używanych do handlu.

Ponadto zakłada się, że dodatkowe 20% bitcoinów bitcoinów jest „utraconych”, ponieważ nie zostały one przeniesione od pięciu lub więcej lat – jak niedawno dowiedzieliśmy się, może to być w rzeczywistości długoterminowe "hodlers."

Kluczowe wnioski

 • Ponieważ ilość dostępnych bitcoinów staje się coraz bardziej ograniczona, duża podaż bitcoinów utrzymywana długoterminowo może stać się ważnym źródłem płynności.
 • Większość istniejących dziś bitcoinów jest w posiadaniu osób lub stron, które nigdy nie sprzedały więcej niż ¼ swoich zasobów – co oznacza, że ​​większość bitcoinów jest w rzeczywistości przechowywana przez hodowców.

Producent kopaczy bitcoinów Ebang ponosi 2,5 miliona dolarów straty

Ebang, czołowy chiński producent sprzętu do wydobywania bitcoinów, odnotował stratę netto w wysokości 2,5 miliona dolarów w pierwszym kwartale 2020 roku.

Wiadomość przychodzi oficjalne ujawnienie finansowe opublikował w tym tygodniu w aktualizacji prospektu emisyjnego w SEC.

Kluczowe wnioski

 • Zgłoszenie, które ilustruje stratę netto Ebanga, wskazuje, że firma jest bliżej zostania drugim po Canaanie producentem kopaczy bitcoinów notowanym na giełdzie na giełdzie Nasdaq.
 • Strata netto Ebanga wynika ze spadku ceny akcji Canaan z początkowej ceny 9 USD za akcję do ostatniego najniższego poziomu wynoszącego 2 USD.

Prezes Wirecard rezygnuje ze stanowiska po utracie gotówki w wysokości 1,9 miliarda euro

Dzień po tym, jak opublikowano to w wiadomościach Wirecard stracił 1,9 miliarda euro w gotówce, dyrektor generalny niemieckiego procesora płatności, Markus Braun, złożył rezygnację.

James Freis, dyrektor ds. Zgodności w firmie, który został zatrudniony w czwartek, przejmie stanowisko tymczasowego dyrektora generalnego.

Niewłaściwie ulokowane fundusze Wirecard spowodowały, że inwestorzy zaczęli mieszać się z notowaną na giełdzie niemiecką spółką świadczącą usługi finansowe, która spadła o 80 procent w ciągu dwóch dni.

Kluczowe wnioski

 • Wirecard Card Solutions, spółka zależna Wirecard, nawiązała w szczególności współpracę z dostawcami kryptograficznych kart płatniczych Crypto.com, TenX i nieoficjalnym deweloperem niefortunnego łańcucha bloków Telegram, TON Labs.
 • Kryzys w Wirecard był porównany z Enronem w mediach społecznościowych.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map