Oszustwa związane z bitcoinami: historia hacków, kradzieży i oszustw związanych z zamknięciem konta

Contents

Oszustwa związane z Bitcoin od samego początku: największe hacki kryptowalut, historyczna oś czasu i przewodnik po bezpieczeństwie użytkownika

Bitcoin, w całej swojej okazałości w ciągu ostatniej dekady od jego powstania w styczniu 2009 r., Wciąż ma wiele czerwonych flag i czarnych dziur do pokonania, takich jak oszukańcze oszustwa i złośliwe hacki, a także inteligentne rozwiązania do przechowywania..

Ten przewodnik po oszustwach bitcoinowych został podzielony na trzy główne sekcje w celu łatwej ekstrakcji i konsumpcji:

 1. najpopularniejsze sposoby, w jakie oszuści, hakerzy i źli aktorzy kradną bitcoiny (świadomość)
 2. historyczna oś czasu wszystkich oszustw kryptograficznych i hacków bitcoinowych (wiedza)
 3. najlepsze sposoby ochrony kryptowalut i unikania oszustw związanych z bitcoinami (edukacja)

Te pomysłowe punkty odniesienia podnoszenia świadomości, przekazywania wiedzy i rozpowszechniania edukacji przyniosą korzyści wszystkim inwestorom bitcoin, handlowcom i ostatecznie użytkownikom, którzy chcą dowiedzieć się, jak właściwie chronić i bezpiecznie zabezpieczać swoje zasoby kryptowalut przed szarlatanami i złoczyńcami z branży..

Prawda jest taka, że ​​ci cyberprzestępcy zorientowani na kryptowaluty wyłudzili miliardy dolarów bitcoinów, wykorzystując bardzo zręczne taktyki i sztuczki promocyjne, aby zwabić niepozornych użytkowników na nikczemne możliwości inwestycyjne, fałszywe giełdy i dostawców portfeli oraz całą masę innych metod opisanych poniżej..

Przyjrzymy się, jak działają popularne strategie oszukiwania kryptowalut, takie jak; podejrzane linki e-mail do wyłudzania danych osobowych, podejrzane pliki do pobrania instalujące złośliwe oprogramowanie i keyloggery, hakerzy podszywający się pod celebrytów, kontrowersyjni właściciele i operatorzy giełd, bezpłatne kryptowaluty na Twitterze, wymuszanie szantażu przez oprogramowanie ransomware, wymiana karty SIM w smartfonach, pompy i zrzuty w pułapce, oszustwa związane z wyjściem z ICO, wielopoziomowe schematy piramid marketingu sieciowego, brutalne psoty na czarnym rynku, bezpłatne próbne możliwości biznesowe, fałszywe farmy wydobywcze w chmurze, bezpłatne podwajacze macierzy i gwarantowane mnożniki dochodu / oferty zysku z inwestycji. Niestety, wszystkie te taktyki oszustwa bitcoin istnieją i trudno je zignorować, ponieważ należy je uznać za bezpośrednie zagrożenia i ryzyko dla twojego życia w 2019 r. I później..

Nawet oszustwa związane z bitcoinami zaczynają pojawiać się w popularnych sieciach społecznościowych, takich jak Instagram, YouTube i Facebook, które polują na przyciąganie niczego niepodejrzewających osób w oparciu o fałszywe pozory i wykorzystywanie zaufania i zaniedbań ludzi (po przeczytaniu tego już nie!).

Nie jest łatwo odzyskać oszukane fundusze bitcoinowe lub zabezpieczyć się przed głupotą, więc musisz przyjąć podejście orlich oczu i zastosować tendencje przypominające jastrzębia na wszystkich falach radiowych online z odpowiednią należytą starannością..

W miarę jak organy ścigania nadrabiają zaległości, ucząc się podstaw powstającego sektora kryptowalut i ery zdecentralizowanych finansów opartych na blockchain, nowe opcje inteligentnego nadzoru będą nadal pojawiać się, ale w krótkim okresie w najlepszym interesie każdego jest nauczenie się sztuczek mądrze handluj i przechowuj swoje bitcoiny.

Podczas gdy większość jest skupiona na przejażdżce kolejką górską, jaka jest cena bitcoina, zaniedbanie historii oszustw i hacków bitcoina nie jest optymalne, ponieważ istnieje wiele lekcji do domu i krzywych uczenia się, które można znieść, jeśli jakikolwiek użytkownik kryptowalut chce faktycznie stać się Twoim własny bank ”i nie daj się zwieść oszustom.

Prawdę mówiąc, istnieje bardzo ograniczona liczba powodów lub przypadków, w których Twój klucz prywatny powinien zostać kiedykolwiek ujawniony komukolwiek, nawet jeśli wysyłasz im płatność lub robisz z nimi interesy..

Teraz, gdy masz już 10000 stóp widok z lotu ptaka na to, na co należy zwrócić uwagę na początku, wskoczmy od razu i przejrzyj wszystkie niezbędne metody oszustwa bitcoin, historię i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, aby zoptymalizować przyszłość bitcoinów.

Milion sposobów na utratę Bitcoina, oto 15 najlepszych

Top 5 hacków na kryptowaluty w 2018, hacki na kryptowaluty, hacki na kryptowaluty w 2018, Top 5 kryptowalut, 5 najlepszych hacków na kryptowaluty

Przed listą 15 najlepszych sposobów, w jakie oszuści bitcoin próbują ukraść twoje kryptowaluty, wiemy, że czasami może się wydawać, że każdy dzień przynosi nowy hack lub oszustwo związane z bitcoinem (i pod pewnymi względami nie jest to złe). Jednak kryptowaluty, dalekie od niebezpiecznego, dzikiego zachodu pieniędzy, z każdym dniem stają się bezpieczniejsze i bardziej regulowane..

Jednak niezwykle ważne jest, aby opinia publiczna była świadoma nie tylko korzyści płynących z Bitcoin i kryptowalut jako całości, ale także bardzo realnego ryzyka związanego z zainwestowaniem w to pieniędzy. Ten artykuł ma na celu zwrócenie uwagi na różne oszustwa, hacki i oszustwa w świecie finansowania cyfrowego. Oś czasu dotycząca hacków i oszustw bitcoin będzie służyć jako stale aktualizowany przewodnik dla każdego, kto zainwestuje w kryptowaluty lub rozważa ruch w przyszłości. Na koniec powinieneś mieć wiedzę potrzebną do identyfikacji potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa, wybrać bezpieczne środki ochrony dla swoich potrzeb i osobistej oceny ryzyka oraz być poinformowanym o najnowszych zagrożeniach na rynku..

51% ataków na łańcuchy bloków

Zrozumienie ataku 51% jest najłatwiejsze, gdy myślimy w kategoriach akcji. Jeśli osoba lub firma kupuje 51% określonych akcji, zasadniczo zachowuje decyzje kontrolne w zarządzie firmy. Teraz Blockchain jest tak bezpieczny, że włamanie się do samego łańcucha jest prawie niemożliwe. Ale jeśli osoba lub grupa ludzi zdobędzie narzędzia niezbędne (wiele procesorów graficznych) do przejęcia 51% „wskaźnika mieszania” lub mocy wydobywczej, w ramach łańcucha zasadniczo zachowują kontrolę nad informacjami w blokach łańcuch posuwa się naprzód, aż do utraty większości. Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, szybkość mieszania to moc obliczeniowa łańcucha blokowego, która jest używana do przetwarzania i weryfikowania informacji w każdym łączu. Przyczynianie się tej mocy wydobywczej do weryfikowania i przetwarzania informacji przynosi więcej pieniędzy i jest parkiem tego, co uniemożliwia bezpośrednie włamanie – ponieważ każdy link może mieć różnych użytkowników odpowiedzialnych za informacje i jest zależny od informacji, które zostały potwierdzone wokół niego.

Osoba lub grupa z kontrolą 51% może przepisać informacje w linkach, aby ukraść pieniądze, dwukrotnie wydając tę ​​samą monetę, pomyśleć, że jeśli kupiłeś batonika za dolara, a następnie użyłeś tego samego dolara, aby kupić wodę, płatności znikają, ale zachowują płynące z tego korzyści. Bitcoin jest wyjątkowy, ponieważ jest teraz tak duży, że żadna grupa nie może uzyskać tak dużej kontroli nad nim. Jest to znacznie większe ryzyko przy mniejszych kryptowalutach.

DNS i hacki przekierowań witryn internetowych

Ten rodzaj hakowania skutkuje bardziej wyrafinowanym oszustwem. Hack DNS przejmuje kontrolę nad informacjami o serwerze witryny, a następnie przekierowuje użytkownika do prawie zduplikowanej witryny lub prawie zduplikowanego portfela. W tym momencie nieumyślnie zostajesz oszukany i wprowadzasz dane logowania osoby, aby hakerzy mogli je zobaczyć, lub od razu wysyłasz fundusze do fałszywego portfela. Do czasu, gdy zespół stojący za konkretną witryną ICO lub giełdą zorientuje się, co się dzieje, hakerzy mogli już zebrać ogromne kwoty.

Fałszywe wymiany

Do fałszywych giełd najłatwiej dotrzeć za pomocą prostego wyszukiwania, takiego jak „wymiana bitcoinów”. Jeden z wyników na stronie wyszukiwania może w rzeczywistości dotyczyć oszukańczej witryny wymiany, która została założona w nadziei, że ludzie zdeponują swoje fundusze pod wskazanym adresem w celu wymiany z innymi użytkownikami. Może to skutkować rodzajem oszustwa związanego z wyjazdem, w którym natychmiast zauważysz problem, gdy nie widzisz swoich funduszy i nie możesz uzyskać do nich dostępu lub twórcy fałszywej witryny znikną wraz z finansowaniem w późniejszym terminie.

Schematy Ponzi

Schematy Ponziego lub piramidy istnieją od dawna, a kryptowaluty właśnie nadały mu nową twarz, dzięki której można oszukać podatnych na wpływy ludzi do tego, co w zasadzie jest sposobem na szybkie wzbogacenie się. Niektóre z nich są oczywiste, ponieważ obiecują wysokie zyski od razu i sprawiają, że wydaje się to łatwiejsze niż prawdopodobnie będzie, ale inne są bardziej nikczemne, prezentując się jako bardziej legalne okazje biznesowe lub wykorzystują wpływowe osoby, aby przekonać Cię, że warto wziąć udział. Mogą również zagłęb się w świat wydobywania bitcoinów, bardzo nowej drogi do oszukiwania ludzi. Płacisz bitcoinem na stronie internetowej w celu uzyskania wskaźnika hash wydobycia kryptowalut, tylko zarabiasz pieniądze wyłącznie na polecaniu nowych osób do samego programu zamiast na wydobyciu. Jak wszystkie piramidy, ostatecznie upadają. Te również mogą zakończyć się oszustwem wyjściowym.

Fałszywe projekty kryptograficzne i ICO

Podobnie jak fałszywe wymiany, fałszywe projekty zostały stworzone, aby zachęcić ludzi do wpłacania gotówki w zamian za monetę lub żeton, którego nigdy nie zamierzają rozwijać i który nie zachowuje żadnej wartości. Konkretnie ICO są również raczej płaskimi projektami, wspieranymi przez firmy zajmujące się mieszkaniem, które ostatecznie są całkowicie sfałszowane. Twórcy są tam wyłącznie po to, aby zdobyć Twoje pieniądze i mogą, ale nie muszą, próbować przekonać Cię o ich legalności. Oszustwa te mogą również iść w parze ze schematami Ponzi.

Klony witryn i ataki phishingowe

Na tej liście istnieje trend dotyczący podróbek i tego, jak udawanie czegoś można czasami dostosować, aby osiągnąć ten sam cel. Hakerzy mogą stworzyć klon witryny internetowej, zasadniczo zastępując prawdziwy. Ten klon jest następnie kierowany do grupy w mediach społecznościowych lub wysyłany pocztą elektroniczną do osób, które są już częścią prawdziwej witryny, stąd termin phishing. To po prostu kolejny sposób, w jaki haker może oszukać osobę, by zrezygnowała z danych osobowych, które dają jej dostęp do Twoich funduszy.

Fałszywe oszustwa Forking

Hard forki w blockchain są nieliczne, ponieważ są one generalnie wynikiem błędów i / lub różnic zdań, które powodują, że moneta nagle obiera dwie różne ścieżki, powodując, że ludzie wybierają strony, jak w przypadku BTC i BTH lub ETH itd. Te twarde widelce mogą powodować dezorientację wśród konsumentów, którzy chcą ubiegać się o nową wersję cyfrowej waluty – i tutaj hakerzy są znani z tego, że korzystają. Twierdzą, że użytkownicy mogą odzyskać swoje rozwidlone monety na podstawie fałszywych instrukcji online, co wymaga od użytkowników przesłania kluczy prywatnych na złośliwe adresy, aby ich monety mogły zostać opróżnione.

Złośliwe oprogramowanie

Złośliwe oprogramowanie nie jest nową koncepcją, ale jest główną koncepcją, która zagraża indywidualnej kradzieży kryptowalut i staje się coraz bardziej wyrafinowana. Są zaprojektowane tak, aby siedzieć w twoich urządzeniach, dopóki coś nie oznaczy tego, do czego został zaprojektowany. Obecnie na rynku istnieje jeden o nazwie Cryptocurrency Clipboard Hijackers, który znajduje się na Twoim komputerze i czeka, aż skopiujesz i wkleisz witrynę kryptograficzną. Dzięki temu złośliwe oprogramowanie wie, że ma się aktywować, i zastępuje adres złośliwym adresem, którego celem jest kradzież kluczy prywatnych, gdy tylko je wprowadzisz. Istnieją również aplikacje, które możesz pobrać na swój telefon, które zawierają złośliwe oprogramowanie zaprojektowane do skanowania telefonu w poszukiwaniu informacji związanych z kryptografią, takich jak aplikacje kryptograficzne lub użycie klucza prywatnego, i kradzieży tych informacji.

Portfele cyfrowe

Bitcoin i inne portfele cyfrowe to fragmenty oprogramowania i żadne oprogramowanie nie jest niezawodne. Są hakerzy, którzy spędzają tyle czasu, ile potrzeba, przeczesując określone oprogramowanie, aby znaleźć jego słabości w kodzie, a następnie wykorzystać ich do kradzieży jak najwięcej z portfeli użytkowników, a czasem nawet do wymiany portfeli. To ostatnie może być szczególnie druzgocące, jeśli giełda dokonuje złego wyboru polegającego na trzymaniu wszystkich lub większości funduszy, które przechowuje w „gorącym portfelu”, czyli portfelu na urządzeniu podłączonym do Internetu. Aby dodać do zamieszania, istnieją również programy portfela walut cyfrowych zaprojektowane specjalnie w celu kradzieży środków. Pobierasz go, myśląc, że będzie to bezpieczne miejsce do przechowywania twoich monet i tokenów, tylko po to, aby oprogramowanie spłynęło na inny adres portfela.

Fałszywe oszustwa zespołu wsparcia

Istnieją oszuści, którzy reklamują się jako pomoc w wymianie lub pomoc w przypadku problemów związanych z wymianą, która jest tak prosta, jak wyszukiwanie w Google, kiedy użytkownik może szukać pomocy w wyszukiwarce Google i napotkać link kierujący ich do fałszywej pomocy. Zdarzenia te są jeszcze bardziej powszechne w przypadku wymian, które mają ograniczony personel, a sfrustrowani użytkownicy nie otrzymują pomocy wystarczająco szybko. Rezultatem jest rozmowa z kimś przez czat na żywo lub przez mikrofon, który twierdzi, że jest pomocą, której szukasz, tylko po to, aby ukraść Twoje informacje.

Oszustwa Pump and Dump

Użytkownicy wymyślili, jak tworzyć własne schematy, w których grupa handlowców kryptowalut decyduje się połączyć na platformie, wykupić wiele konkretnych kryptowalut, a następnie podekscytować kryptowalutę w społeczności. Powoduje to wzrost cen i zalew ludzi do zakupu, w którym to momencie sprzedają to, co kupili, i czerpią korzyści ze swoich wysiłków..

Hacki do publicznych sieci Wi-Fi

Jeśli nie jest to już częścią Twojego codziennego życia, nigdy nie korzystaj z publicznej sieci Wi-Fi w celu uzyskania dostępu do jakichkolwiek danych osobowych. Nie tylko naraża Cię to na atak, ale czasami hakerzy mogą zastąpić inną sieć, która wygląda jak ta, z którą próbujesz się połączyć, i użyć jej do łatwej kradzieży informacji.

SIM Jacking i Cryptojacking

Istnieje nowy rodzaj kradzieży zwany jackingiem karty SIM. Dzieje się tak, gdy haker wykorzystuje Twój numer telefonu, aby przekonać firmę telekomunikacyjną do wysłania im nowej karty SIM pod Twój numer i zasadniczo kradnie Twoją tożsamość telefonu w procesie, co może dać komuś dostęp do wszystkiego, co jest podłączone do Twojej karty SIM, w tym do wszystkich kont . Choć może to zabrzmieć niewiarygodnie, zdarzyło się to i często dzieje się tak, twierdząc, że telefon został skradziony, a informacje zostały przesłane do nowej karty SIM i nowego telefonu. Gniazdo karty SIM jest zasadniczo błędem popełnionym przez zespół wsparcia Twojej firmy telefonii komórkowej.

Oszustwa reklamowe w mediach społecznościowych

O dziwo, ludzie wciąż dają się oszukać. Zaczęli od e-maili, ale od tego czasu dostosowali się do mediów społecznościowych. Tworzy się fałszywe profile, które publikują reklamy w mediach społecznościowych, twierdząc, że mają prezenty związane z kryptowalutami, mając nadzieję, że jeśli będziesz postępować zgodnie z ich instrukcjami, wyślesz im pieniądze lub zrzekniesz się swoich danych osobowych, aby mogli je ukraść. Czasami nawet włamują się na prawdziwe konta i umieszczają fałszywe linki do prawdziwego konta, aby zapewnić mu większą wiarygodność.

Oszustwa związane z kopaniem w chmurze

Wydobywanie w chmurze, często związane ze schematami Ponzi, zostało na krótko omówione przez wydobywanie bitcoinów w tej sekcji. Zasadniczo dzieje się tak wtedy, gdy oszuści obiecują zyski za płatność lub miesięczną płatność, która zapewnia wpisowe do wskaźnika hash używanego w górnictwie. Prawda jest taka, że ​​nigdy więcej nie zobaczysz tych pieniędzy ani nikogo innego, kogo przyniesiesz do piramidy, zanim w końcu się zawali.

Lista wszystkich oszustw związanych z bitcoinami i hackami kryptograficznymi od początku BTC

Czy potrzeba więcej wyjaśnień? Nieoficjalna, oficjalna lista jednych z największych, najbardziej unikalnych i / lub pierwszych w swoim rodzaju hacków i strat funduszy w historii bitcoinów / kryptowalut.

Historia oszustw Bitcoin i oś czasu hacków kryptowalutowych od 2011 do 2019

Allinvain Bitcointalk Hack z zaatakowanego oprogramowania Windows użytkownika

Data: 13 czerwca 2011 r

Kwota skradziona: 502750 USD / 25000 BTC

Typ: Hack / Theft

Hack użytkownika Allinvain Bitcointalk był pierwszą (rzekomą) kradzieżą bitcoina, która miała miejsce 13 czerwca 2011 r. Użytkownik Bitcointalk z zainfekowanym komputerem z systemem Windows miał 25 000 BTC, czyli ok. 500 000 $, skradzione mu. Była to również największa indywidualna kradzież bitcoinów we wczesnych latach istnienia waluty cyfrowej, a cena bitcoina wciąż kształtowała się bardzo mocno. Nie trzeba dodawać, że byłoby to dziś warte znacznie więcej.

Mt. Gox Theft using zaatakowany komputer audytora

Data: 19 czerwca 2011 r

Kwota skradziona: 35,540 USD / 2000 BTC

Typ: włamanie do podatnej strony trzeciej / oszukańcze obniżenie cen

19 czerwca 2011 r. Mt. Gox miał poważne naruszenie bezpieczeństwa. Haker rzekomo wykorzystał dane uwierzytelniające z komputera audytora, aby ukraść monety z giełdy, sprzedając bitcoiny na swoje własne konto, co nieumyślnie obniżyło cenę do 0,01 dolara za bitcoina. Mt. Gox pierwotnie sprowadził audytora, aby sprawdzić, czy mają wystarczające rezerwy bitcoinów i gotówki, aby pokryć swoje udziały. Szacuje się, że hakerowi udało się wydostać z 2000 bitcoinów, a kolejne 650 BTC zostało utracone na rzecz tych, którzy kupili monetę po obniżonej cenie, zanim doszło do naruszenia bezpieczeństwa. Żaden z bitcoinów nie został nigdy odzyskany, a incydent był znany jako pierwsze włamanie do giełdy kryptowalut, odpowiedzialne za utratę około 35 tysięcy dolarów.

Plik Bitomart Exchange Wallet.dat został usunięty

Data: 1 sierpnia 2011 r

Kwota skradziona: 223890 USD / 17000 BTC

Typ: Aktualizuj usterkę / usunięte fundusze

Giełda Bitomart przeprowadziła aktualizację 1 sierpnia 2011 r., Która spowodowała jeden z najbardziej kosztownych błędów w historii kryptografii. Aktualizacja korzystała z AWS Elastic Cloud, gdy serwer plików wallet.dat został przypadkowo usunięty, a środki całkowicie zniknęły w ciągu jednej nocy. Ponad 220 000 $ utraconych środków użytkowników było niemożliwe do odzyskania, a Bitomart sprzedał swój dług Mt. Gox później w tym miesiącu.

MyBitcoin Exchange Hack

Data: 8 sierpnia 2011 r

Kwota skradziona: 1,2 miliona USD / 154406 BTC

Typ: Hack / Theft

MyBitcoin był znany jako przyjazna dla użytkownika platforma portfela przeznaczona dla początkujących kryptowalut zainteresowanych Bitcoinem. Niestety MyBitcoin przeszedł jeden z najgorszych ataków we wczesnej historii bitcoinów, tracąc 154 406 BTC w wyniku włamania. Gospodarz Bitcoin Show Bruce Wagner był jedną ze znaczących osobowości kryptowalut, która straciła część z ponad 1 miliona dolarów.

Bitcoinica Hot Wallet Hack

Data: 6 maja 2012 r

Kwota skradziona: 93 481,92 USD / 18,548 BTC

Typ: możliwa kradzież hakerska / podejrzenie kradzieży oszustwa wyjścia

Bitcoinica ogłosiła, że ​​ich gorący portfel został zhakowany 6 maja 2012 r. Giełda poinformowała użytkowników, że „odkryli podejrzaną transakcję bitcoinową, która nie wydaje się być zainicjowana przez żadnego z właścicieli firmy”. Jednak początkowo podejrzewano, że włamanie do gorącego portfela miało związek z właścicielem Bitcoinica A.Vinnikiem, co doprowadziło niektórych do podejrzeń, że w rzeczywistości było to oszustwo wyjściowe udające włamanie. Skradziono prawie 100 tysięcy dolarów.

Oszczędności Bitcoin i zaufanie do schematu Ponzi

Data: 2 lipca 2012 r

Kwota skradziona: 1,002 mln USD / 150000 BTC

Typ: Pyramid Scheme / Exit Scam

Schemat oszczędności i zaufania Bitcoin Ponzi był pierwszym piramidą lub schematem Ponzi w świecie bitcoinów. Działając jak zwykły program inwestycyjny o wysokiej rentowności (HYIP), obiecał użytkownikom ogromne zyski z zainwestowania dziś niewielkiej kwoty. Oszustwo zostało przeprowadzone przez pirateat40, który opisał tę możliwość inwestycyjną jako „wirtualny fundusz hedgingowy”. 2 lipca 2012 r. Wirtualny fundusz hedgingowy nagle się zamknął, znikając wraz z podejrzanymi 150 000 BTC (ponad 1 milion dolarów). Faktyczna liczba utraconych środków nigdy nie została potwierdzona.

Bitfloor Exchange Hack

Data: 4 września 2012 r

Kwota skradziona: 247200 USD / 24000 BTC

Typ: włamanie do niezaszyfrowanej kopii zapasowej klucza portfela

Bitfloor, wczesna giełda kryptowalut, ogłosiła, że ​​została zhakowana 4 września 2012 r., Co doprowadziło do utraty ponad 240 000 USD lub 24 000 BTC. Atakujący rzekomo „uzyskał dostęp do niezaszyfrowanej kopii zapasowej kluczy portfela”, chociaż Bitfloor twierdził, że rzeczywiste klucze były przechowywane w zaszyfrowanym obszarze.

Trojan Wallet Hack

Data: 16 listopada 2012 r

Kwota skradziona: 39,548 USD / 3457 BTC

Typ: Hack / Theft

W 2012 r. Po raz pierwszy zrodziła się świadomość, że hakerzy mogą tworzyć oprogramowanie do kradzieży cyfrowych walut, a wraz z nią hack portfela trojana w 2012 r. I jeden z pierwszych zarejestrowanych przypadków zwykłego trojana na komputery PC prowadzący do utraty bitcoinów. Wirus trojański został nieumyślnie zainstalowany na komputerach użytkowników i zaczął szukać kluczy prywatnych i plików wallet.dat, kradnąc je, gdy tylko było to możliwe. Jeden użytkownik na forach Bitcointalk zgłosił, że podczas ataku stracił 2600 BTC. Łącznie na anonimowy adres portfela bitcoin wysłano 3457 BTC, co oznaczało stratę prawie 40 000 USD.

Vircurex Exchange Hack

Data: 11 stycznia 2013 r

Kwota skradziona: łącznie 50 mln USD, 23490,60 USD w bitcoinach / 1666 BTC

Typ: Mystery Hack / Theft

Vircurex był popularną wczesną giełdą bitcoinów, aw styczniu 2013 r. Giełda ujawniła, że ​​została zhakowana. „Niestety musimy ogłosić, że nasz portfel został naruszony” – powiedział Vircurex 11 stycznia 2013 r. Hakerzy zaatakowali ogromne rezerwy gotówkowe giełdy, a Vircurex podobno stracił podczas ataku 50 milionów dolarów wraz z 1666 BTC (o wartości około 23 tysięcy dolarów). Na tej samej giełdzie doszło również do dwóch innych włamań pod koniec 2013 r., Ale oficjalnie ujawniono je klientom giełdy dopiero w 2014 r. Wielu użytkowników wycofało już swoje środki po pierwszym włamaniu.

BitMarket.eu Exit Scam

Data: 14 lutego 2013 r

Kwota skradziona: 477377,67 USD / 18787 BTC

Typ: Fałszywe oszustwo Hack / Exit

BitMarket.eu była popularną polską giełdą bitcoinów działającą przez dwa lata, zanim straciła wszystkie środki w samozwańczym incydencie hakerskim. Później ujawniono, że założyciele założyli fundusz hedgingowy Bitcoin za pośrednictwem Bitcoinica i faktycznie dokonali oszustwa wyjściowego, gdy Bitcoinica został zhakowany w maju 2012 r. Niewypłacalność BitMarket została ujawniona dopiero 14 lutego 2013 r., A skradziona moneta była warta ponad 470 000 $ tego dnia.

BTCGuild Mining Pool Hack

Data: 10 marca 2013 r

Kwota skradziona: 60982,02 USD / 1254 BTC

Typ: Glitch / Theft

BTCGuild zaktualizował swojego klienta 10 marca 2013 r., Co miało być płynnym procesem. Podczas gdy blockchain był ponownie indeksowany podczas aktualizacji, pula wydobywcza wypłaciła BTC za akcje o trudności-1. W sumie 16 użytkowników puli opróżniło swoje gorące portfele po błędzie, co doprowadziło do strat w wysokości 1254 BTC, wartych wówczas ponad 60 000 USD..

Tylko strata kości

Data: 15 lipca 2013 r

Kwota skradziona: 125 463 USD / 1300 BTC

Data: utrata środków / błąd

Just Dice była jedną z najpopularniejszych platform hazardowych, kiedy 15 lipca 2013 roku ogłosiła, że ​​straciła ponad 1300 BTC w tym, co jest obecnie uważane za jeden z najgłupszych błędów. Użytkownik poprosił o wypłatę swoich 1300 BTC z wygranych hazardowych ze strony, ale w ich gorących portfelach nie było 1300 BTC. Zwykle oznaczałoby to, że administrator pobiera kwotę z zimnego portfela, ale ten krok został przeoczony. Spowodowało to, że gracz wydawał fałszywe saldo na platformie i ostatecznie i tak je tracił. Ten błąd przyniósł firmie stratę ponad 125 tys.

Oszustwo GBL Exchange Exit

Data: 26 października 2013 r

Kwota skradziona: 1,929 mln USD, 11970880 USD w szczycie / 9640 BTC

Typ: Theft / Exit Scam

GBL Exchange była popularną wczesną giełdą bitcoinów z siedzibą w Chinach, która okazała się oszustwem. 28 października 2007 r. Założyciele nagle zamknęli działalność, znikając wraz ze wszystkimi środkami użytkowników. Hakerzy wybrali idealny moment na włamanie, ponieważ cena bitcoina osiągnęła szczyt w wysokości 1242 USD miesiąc później, a ich wartość wzrosła z prawie 2 milionów do prawie 12 milionów USD..

BIPS Payment Services Hack

Data: 15 listopada 2013 r

Kwota skradziona: 559038,55 USD, w szczycie 1608,390 USD / 1295 BTC

Typ: Hack / Theft

Platforma płatności kryptograficznych BIPS została zhakowana 15 listopada 2013 r. W ramach masowego ataku DDoS. Platforma ogłosiła włamanie 19 listopada, twierdząc, że skradziono ponad 1 milion dolarów „pomimo kilku warstw ochrony”. Hakerzy wykorzystali wiele luk w systemie, ostatecznie umożliwiając im dostęp do portfeli kilku użytkowników. Cena bitcoina w dniu włamania oszacowała ich początkową stratę na około 560 000 USD, ale wraz ze szczytem roku za dwa tygodnie ich strata wyniosła 1,6 miliona USD.

Picostocks Cold Wallet Hack

Data: 29 listopada 2013 r

Kwota skradziona: 6,652 mln USD / 5875 BTC

Typ: Podejrzewany włamanie / kradzież

Picostocks dokonał tajemniczego włamania w listopadzie 2013 roku, co doprowadziło do utraty około 6 milionów dolarów wartości bitcoinów. Picostocks twierdzili, że nie było oznak włamania do ich systemów i że oba ich portfele znajdowały się na różnych komputerach. „Podejrzewamy, że te [portfele] zostały skopiowane przez osoby, które miały dostęp do systemu w przeszłości i odszyfrowane” – ogłosił Picostocks w serwisie Reddit.

Mt. Gox zatrzymuje handel po największym włamaniu w historii kryptowalut

Data: 7 lutego 2014 r

Kwota skradziona: 466,59 mln USD / 650 000 BTC

Typ: Hack / Theft

Mt. Hack Gox był największą pojedynczą stratą BTC i największym włamaniem do tego momentu. Około 650 000 BTC zostało skradzionych z zimnych portfeli giełdy w wielu hackach w 2013 roku, powoli pozbawiając ich środków. Kiedy Mt. Gox w końcu sprawdził zimne portfele w 2014 roku i stwierdził, że ich wymiana była całkowicie niewypłacalna. W dniu 7 lutego 2014 r. Mt. Gox ogłosił, że wstrzymuje wszystkie wypłaty BTC z giełdy, twierdząc, że wystąpił „błąd plastyczności transakcji w podstawowym oprogramowaniu do bitcoinów”. Użytkownicy stali się podejrzliwi, gdy wypłaty pozostały wstrzymane przez dwa tygodnie, chociaż handel na giełdzie był kontynuowany, w wyniku czego ceny spadły o „05” niżej niż gdziekolwiek indziej. 24 lutego 2014 r. Mt. Gox ogłosił, że zawiesił wszelką działalność handlową i całkowicie i na stałe przeszedł w tryb offline. W końcu „szkic strategii kryzysowej” giełdy wyciekł, ujawniając, że Mt. Gox był całkowicie niewypłacalny i stracił 744 408 BTC środków klientów. 100 000 BTC zostało odzyskanych, ale szkoda została wyrządzona, a sprawa nadal jest w sądach w Japonii.

Flexcoin Hot Wallet Hack

Data: 3 marca 2014 r

Kwota skradziona: 595365,12 USD / 896 BTC

Typ: Hack / Theft

Gorący portfel Flexcoin został zhakowany w 2014 roku, co spowodowało całkowite zamknięcie platformy portfela kryptowalutowego z siedzibą w Kanadzie. Flexcoin nazwał się „pierwszym bankiem bitcoinowym”, ale po tygodniu szybko stracił większość środków klientów po zapewnieniu użytkowników, że nigdy nie przechowywali monet w Mt. Gox podczas włamania. Niektórzy klienci mieli szczęście, że zwrócono im środki z nietkniętych zimnych portfeli firmy. Podsumowując, Flexcoin stracił prawie 900 BTC użytkownika, który był wtedy wart prawie 600 000 $.

Cryptsy Exchange Hack

Data: lipiec 2014

Kwota skradziona: 9 milionów USD / 13000 BTC

Typ: Mystery Hack / Theft

Cryptsy był drugim co do wielkości włamaniem 2014 roku, po Mt. Gox, ale odmówili ujawnienia dalszych szczegółów na temat samego włamania do 2016 r. Cryptsy twierdził, że włamanie było śledzone przez twórcę altcoina o nazwie Lucky7Coin, który był w stanie wykorzystać luki w serwerach Cryptsy, aby ukraść ogromną ilość funduszy użytkowników. Biorąc pod uwagę wysoką i niską wartość BTC w lipcu 2014 r., Ponieważ nie znamy dokładnej daty, można bezpiecznie założyć, że wymiana straciła około 9 milionów dolarów.

Mintpal Exchange Exit Scam

Data: 8 października 2014 r

Kwota skradziona: 1,32 mln USD / 3894 BTC

Typ: Theft / Exit Scam

Giełda kryptowalut o nazwie Mintpal zakończyła udane oszustwo związane z wyjściem w 2014 r., Które prawdopodobnie zostało popełnione przez dyrektora wykonawczego i założyciela firmy Moopay i Moolah, Alexa Greena (znanego również jako Ryan kennedy), który jest postrzegany przez społeczność jako „podejrzany”. Alex Green / Ryan Kennedy uciekł ze sceny kryptowalut z prawie 3900 BTC, wartymi wówczas około 1,3 miliona dolarów. Na marginesie, Alex Green / Ryan Kennedy został skazany za gwałt w Wielkiej Brytanii w 2016 roku i obecnie odbywa tam karę 11 lat więzienia. Nie wiadomo, gdzie obecnie znajdują się fundusze.

Bitstamp Hot Wallet Hack

Data: 4 stycznia 2015 r

Kwota skradziona: 5,226 mln USD / 19000 BTC

Typ: Hack / Theft

Popularna giełda bitcoin Bitstamp został zhakowany pod koniec 2014 / na początku 2015 roku, a Bitstamp ogłosił włamanie 4 stycznia 2015. Bitstamp początkowo zawiesił wypłaty i aktywność handlową, co doprowadziło niektórych użytkowników do przekonania, że ​​giełda zamykała się tak, jak musiały to zrobić inne giełdy , ale tydzień później przywrócił normalną aktywność. Chociaż nie jest jasne, czy obaj byli ze sobą spokrewnieni, krótko wcześniej otrzymali żądanie okupu w wysokości 75 BTC, a Bitstamp powiedział: „Nie negocjujemy z terrorystami”. W dniu, w którym ogłosili włamanie, stracony BTC był wart nieco ponad 5,2 miliona dolarów.

Evolution Marketplace Exit Scam

Data: 18 marca 2015 r

Kwota skradziona: 11,8 miliona USD / 43000 BTC

Typ: Theft / Exit Scam

Pierwsze oznaki kłopotów pojawiły się na Reddicie, kiedy użytkownik NSWGreat opublikował post zatytułowany „EVOLUTION EXIT SCAM” w marcu 2015 r., Twierdząc, że jest moderatorem serwisu i oskarżając administratorów o „przygotowanie się do wyjścia z oszustwa ze wszystkimi funduszami. ” Rynki Darknet znikające z Internetu z dnia na dzień nie są niczym nowym, a Evolution Marketplace był kolejnym rynkiem, na którym dokonano oszustwa związanego z wyjściem, znikając wraz z funduszami kryptograficznymi o wartości ponad 11 milionów dolarów od użytkowników. „Bardzo mi przykro, ale Verto i Kimble nas wszystkich spieprzyli” – wyjaśnił użytkownik w poście na Reddicie.

DAO Hack

Data: 17 czerwca 2016 r

Kwota skradziona: 76,6 mln USD / 3,6 mln ETH

Typ: Hack / Frozen Funds

Hack DAO to jeden z najbardziej znanych hacków w historii społeczności kryptograficznej, zmieniający trajektorię drugiej co do wielkości waluty cyfrowej na świecie, Ethereum. DAO został uruchomiony jako fundusz hedgingowy pozyskiwany w ramach crowdsourcingu, w którym użytkownicy podejmowali zbiorowe decyzje o tym, gdzie inwestować. Później haker wykorzystał lukę w kodzie i przypadkowo zamroził 3,6 miliona ETH. Klęska DAO ostatecznie doprowadziłaby do powstania ETH i ETC, ponieważ obie strony nie zgadzały się co do tego, jak poradzić sobie z włamaniem (jedna ścieżka Blockchain zdecydowała się cofnąć w czasie i rozgałęzić, druga zdecydowała się pozostać na tej samej ścieżce). Zamrożenie przyniosło stratę co najmniej 76 milionów dolarów.

Naruszenie bezpieczeństwa Bitfinex

Data: 2 sierpnia 2016 r

Kwota skradziona: 71,24 mln USD / 119756 BTC

Typ: Hack / Theft

Naruszenie bezpieczeństwa Bitfinex w 2016 roku doprowadziło do jednego z największych włamań w historii kryptowalut ze stratą 119756 BTC lub ok. 72 miliony dolarów. Giełda tymczasowo zawiesiła handel, wpłaty i wypłaty, a do 4 sierpnia potwierdziła, że ​​została okradziona, informując Reutera o kwocie utraconej na kontach użytkowników. Bitfinex działa do dziś.

Bitcurex Exchange Hack

Data: 13 października 2016 r

Kwota skradziona: 1,476 mln USD / 2300 BTC

Typ: włamanie do podatnej strony trzeciej

Polska giełda kryptowalut Bitcurex została zhakowana 17 lutego 2017 roku, co doprowadziło do utraty prawie 1,5 miliona dolarów. Wcześniej była to jedna z największych giełd kryptowalut w Europie, zwłaszcza dla polskich użytkowników, przetwarzająca aktywa o wartości ponad 50 milionów dolarów w ciągu 2016 roku. 28 października 2016 roku Bitcurex potwierdził stratę i ogłosił zamknięcie. Problem został przypisany do podatnej strony trzeciej, która zautomatyzowała zbieranie danych.

Azjatycko-europejski schemat walutowy Ponzi

Data: 24 kwietnia 2017 r

Kwota skradziona: 680 milionów dolarów

Typ: Schemat piramidy

Schemat azjatycko-europejskiej waluty Ponzi działał pod przykrywką legalnie zarejestrowanej firmy reklamującej się jako sposób szybkiego wzbogacenia się z wykorzystaniem marketingu wielopoziomowego. Oszustwo stało się ofiarą 47 000 osób, zanim zostało zamknięte. W dniu 10 sierpnia 2017 r. Departament Policji Miasta Hainan ogłosił, że mężczyzna zatytułowany „Podejrzany Xu” został aresztowany za popełnienie oszustwa, wraz z wieloma innymi członkami zarządu firmy. Funkcjonariusze organów ścigania przejęli 4,6 miliarda RMB od oszustów, czyli około 680 milionów USD, co czyni go jednym z największych przejęć (i oszustw kryptograficznych) w historii branży.

Yapizon Exchange Hack

Data: 26 kwietnia 2017 r

Kwota skradziona: 16,741 mln USD / 3831 BTC

Typ: Hack / Theft

26 kwietnia 2017 r. Południowokoreańska giełda Yapizon ogłosiła najnowszy hack, twierdząc, że 3800 BTC w funduszach klientów zostało skradzionych i straciło ponad 16 milionów dolarów lub „równowartość 37,08% wszystkich aktywów”. Zamiast zamykania, jak inne mniejsze giełdy po włamaniu na podobną skalę, Yapizon zdecydował się dać klientom „strzyżenie”, rozkładając ciężar strat na bazę użytkowników. Od tego czasu zmienili nazwę na Youbit, ale do grudnia 2017 roku platforma ogłosiła bankructwo po drugim ataku. Mimo to firma nadal wydaje się być aktywna dzisiaj, aw połowie 2018 r. Ponownie pojawiła się, próbując rozpocząć normalną działalność w przyszłości..

Bithumb Hack i wyciek prywatnych informacji

Data: 29 czerwca 2017 r

Kwota skradziona: 31 mln USD

Typ: włamanie do procesora pracownika / kradzież koreańskich wygranych i danych osobowych

29 czerwca 2017 r. Bithumb ujawnił, że haker ukradł wart 31 milionów dolarów koreański Won wraz z danymi osobowymi 31000 użytkowników witryny Bithumb, w tym ich nazwiskami, numerami telefonów komórkowych i adresami e-mail. W tym czasie Bithumb była czwartą co do wielkości giełdą bitcoinów na świecie i największą giełdą w Korei Południowej. Hack został prześledzony do zhakowanego komputera jednego pracownika, a wielu użytkowników zgłosiło, że miliony Won zniknęły z ich kont osobistych w ciągu nocy.

BTC-e Exit Scam

Data: 25 lipca 2017 r

Kwota skradziona: 180,956 mln USD / 66000 BTC

Typ: Theft / Exit Scam

BTC-e nagle został zamknięty 25 lipca 2017 r., A ponad 66000 BTC zostało przeniesionych do portfela uważanego za należący do Alexandra Vinnika, znanego jako twórca BTC-e. Później miał stanąć w obliczu 21 zarzutów ze strony amerykańskiej ławy przysięgłych związanych z praniem pieniędzy, hakowaniem komputerów i handlem narkotykami. BTC-e była wówczas jedną z największych i najbardziej renomowanych giełd kryptowalut na świecie. Później ujawniono, że reputacja BTC-e była w dużej mierze oparta na nielegalnej działalności, a 95% transakcji bitcoinowych z transakcji ransomware zostało spieniężonych za pośrednictwem BTC-e. BTC wart był nieco ponad 180 milionów dolarów w dniu, w którym został zamknięty, a cała niefortunna sprawa została zapamiętana jako jeden z największych oszustw związanych z wyjazdem w historii branży.

Błąd umowy QuadrigaCX

Data: 2 czerwca 2017 r

Utracona kwota: 13,16 mln USD / 60000 ETH

Typ: usterka / zablokowane fundusze

Przed teraz niesławną stratą w 2019 r., QuadrigaCX trafił na pierwsze strony gazet z powodu błędu w umowie, który doprowadził do utraty 60 000 ETH. „Wcześniej w tym tygodniu zauważyliśmy nieprawidłowości w zakresie procesu wprowadzania Ether na giełdę” – wyjaśnił QuadrigaCX w swoim oficjalnym oświadczeniu po emisji. Końcowy wynik wyniósł nieco ponad 13,1 miliona dolarów, które zostały utracone podczas zamiany ETH / ETC, a ETH zostało trwale zamrożone w tym kontrakcie na odłamki. QuadrigaCX później rozwiązał problem i klienci nie zostali ukarani.

ClassicEtherWallet DNS Hack

Data: czerwiec 2017 r

Utracona kwota: od 216,216 USD do 382000 USD / 1001 ETH

Typ: Inżynieria społeczna

ClassicEtherWallet został naruszony w czerwcu 2017 r. Za pomocą luki wywodzącej się z inżynierii społecznej: haker przekonał personel pomocy technicznej dostawcy usług hostingowych do przekazania kontroli nad oficjalną domeną innemu właścicielowi, umożliwiając hakerowi dostęp do portfela klienta. W sumie 1001 ETH zostało po cichu opróżnione z portfeli użytkowników, gdy bezradnie patrzyli. Opierając się na miesiącu ataku, straty wynosiły od 200 000 do 300 000 USD.

Naruszenie portfela parytetu

Data: 19 lipca 2017 r

Kwota skradziona: 34,29 mln USD / 153 000 ETH

Typ: Hack / Theft

Portfel parytetu został naruszony w lipcu 2017 r., Powodując, że kilka dużych ICO straciło miliony dolarów zgromadzonego kapitału. Portfel parzystości był zaufany jako zapewniający bezpieczne i efektywne przechowywanie kryptowalut, a niektóre ICO przechowywały w nich dziesiątki milionów dolarów. Hakerzy wykorzystali lukę w kodzie portfela parzystości, błąd w konkretnej umowie z wieloma podpisami znanej jako wallet.sol, kradnąc ponad 30 milionów dolarów, czyli około 153 000 ETH. Początkowo zgłaszano, że włamanie wyniosło aż 500 000 ETH, ale 377 000 ETH zostało odzyskanych z podatnych na ataki portfeli przez hakerów typu white hat.

Parity Frozen Wallets Bug

Data: 6 listopada 2017 r

Utracona kwota: 150,9 mln USD / 513,774 ETH

Typ: usterka / zablokowane fundusze

Kilka miesięcy po pierwszym dużym włamaniu do portfela Parity zespół ogłosił, że wykryto drugą lukę. Parity, który był wówczas drugim najpopularniejszym klientem Ethereum, miał druzgocący błąd bezpieczeństwa wpływający na każdy portfel Parity wdrożony po 20 lipca, korzystając z funkcji wielu podpisów platformy. Luka w zabezpieczeniach została zidentyfikowana przez programistę devopps199, który zgłosił ją na Github i doprowadziła do zamrożenia 513 774 ETH o wartości nieco ponad 150 milionów USD w tamtym czasie..

Atak na Tether Treasury

Data: 21 listopada 2017 r

Kwota skradziona: 30,95 mln USD / 31 mln USDT

Typ: Hack / Theft

Hakerzy zaatakowali skarbiec Tether (USDT) w listopadzie 2017 roku, kradnąc ponad 30 milionów dolarów z portfela Tether Treasury i wysyłając je na nieautoryzowany adres Bitcoin. Ponieważ Tether miał pełną kontrolę nad USDT, firma podjęła kroki, aby uniemożliwić atakującym handel tym USDT na szerszych rynkach i zablokowała próby sprzedaży USDT innym kryptowalutom lub walutom fiducjarnym. Dziś Tether nadal utrzymuje około 30% całkowitej podaży USDT w swoim portfelu skarbowym, chociaż nie jest do końca jasne, co stało się z 31 milionami USDT, które zaginęły podczas hackowania z listopada 2017 r..

YouBit Exchange Hack

Data: 19 grudnia 2017 r

Kwota skradziona: 72,21 mln USD / 3816 BTC

Typ: Hack / Theft

Po zmianie nazwy na YouBit giełda została ponownie zhakowana w grudniu 2017 r. Nie jest jasne, czy te dwa ataki były połączone, jednak niektóre raporty wskazywały, że za atakiem na giełdę YouBit, a także za podobnymi atakami na Bithumb, stali hakerzy z Korei Północnej. Szacunkowo utracono 3816 BTC, czyli 72 miliony dolarów.

Porwanie pracowników Exmo

Data: 26 grudnia 2017 r

Kwota skradziona: 1 milion dolarów, bitcoin był wart 14029,13 dolarów za monetę

Rodzaj: Porwanie / wymuszenie

26 grudnia 2017 r. 40-letni pracownik giełdy bitcoin Exmo Pavel Lerner został porwany podczas opuszczania swojego biura w Kijowie na Ukrainie. Lerner został podobno wciągnięty do czarnego mercedesa przez mężczyzn w kominiarkach. Porywacze zażądali okupu w wysokości 1 miliona dolarów w bitcoinie, który ostatecznie został zapłacony i Lerner został zwolniony. Z doniesień mediów ukraińskich i rosyjskich wynika, że ​​Lerner sam zapłacił okup, chociaż nie jest jasne, czy fundusze były w jakikolwiek sposób powiązane z giełdą Exmo. Do dziś w Internecie dostępne są ograniczone informacje na temat sprawy Lerner, chociaż Lerner i Exmo są żywi i mają się dobrze.

W&T Jacking karty SIM klienta

Data: 7 stycznia 2018 r

Kwota skradziona: 23,8 miliona dolarów

Typ: SIM Jacking / Inżynieria społeczna

Jeden z najgorszych ataków na kartę SIM w historii kryptowalut miał miejsce 7 stycznia 2018 roku, kiedy amerykański przedsiębiorca stracił 23,8 miliona dolarów w tokenach cyfrowych. Terpin, oskarżyciel, domaga się teraz 23,8 miliona dolarów odszkodowania od AT&T wraz z 200 milionami dolarów odszkodowań karnych, chociaż AT&T kwestionuje zarzuty. „Co AT&To było jak hotel, który dał złodziejowi z fałszywym identyfikatorem klucz do pokoju i klucz do sejfu w pokoju, aby ukraść biżuterię z sejfu od prawowitego właściciela ”, zgodnie ze skargą Terpina.

Bitconnect Pyramid Scheme wyciąga ogromne oszustwo związane z wyjściem z domu

Data: 16 stycznia 2018 r

Kwota skradziona: nieznana

Typ: Ponzi Scheme / Exit Scam

Bitconnect był niesławnym piramidą wymierzoną w łatwowiernych członków społeczności bitcoinów. Był promowany przez armię wpływowych mediów społecznościowych, którzy czerpali korzyści z bycia wczesnymi inwestorami. Do stycznia 2018 roku Bitconnect doszedł do nieuniknionego zakończenia, a wartość pojedynczego tokena Bitconnect (BCC) spadła z 400 dolarów do zaledwie groszy. Inwestorzy, którzy myśleli, że trzymają wielomilionowe skrytki z tokenami, nagle znaleźli się bez grosza. Nigdy nie ujawniono, kto stoi za Bitconnect, a utracona kwota jest nieznana do dziś.

Coincheck Exchange Hack

Data: 26 stycznia 2018 r

Kwota skradziona: 505 milionów USD / 500 milionów NEM

Typ: Hack / Theft

Platforma wymiany kryptowalut Coincheck ujawniła szczegóły włamania na początku stycznia, 26 stycznia 2018 r., Wyjaśniając, że skradziono tokenów NEM o wartości od 400 do 530 milionów dolarów, co sprawia, że ​​hack Coincheck jest największym włamaniem w historii kryptowalut. Podczas ataku zaginęło łącznie 500 milionów tokenów NEM. W tym czasie Coincheck była jedną z największych giełd kryptowalut w Japonii, a NEM zbliżał się do swojej rekordowej wartości. Wypłaty i niektóre transakcje zostały tymczasowo zamrożone. Coincheck otrzymał w tym roku licencję na wymianę kryptowalut od japońskiego Urzędu ds.Usług Finansowych, wskazując, że idzie naprzód z obowiązującymi ścisłymi protokołami regulacyjnymi i systemami bezpieczeństwa.

BTC Global Ponzi Scheme

Data: 1 marca 2018 r

Kwota skradziona: 50 mln USD

Typ: Ponzi Scheme / Exit Scam

BTC Global poszło w ślady oczywistych schematów kryptowalut Ponzi, takich jak RegalCoin i Bitconnect. Oszustwo było głównie wymierzone w użytkowników w Republice Południowej Afryki i wydawało się, że jest prowadzone przez tajemniczego południowoafrykańskiego handlowca walutowego o imieniu „Steve Twain”. Działał pomyślnie przez kilka tygodni, a użytkownicy regularnie otrzymywali wypłaty od zespołu Twaina, ale po przyciągnięciu 50 milionów dolarów inwestycji, samozwańczy „mistrz tradingu” Steve Twain zniknął z internetu. Począwszy od 2019 roku, południowoafrykańska policja nadal prowadzi dochodzenie w sprawie oszustwa kryptograficznego BTC Global.

GainBitcoin India Ponzi Scheme

Data: 8 kwietnia 2018 r

Kwota skradziona: 300 mln USD

Typ: Exit Scam / Pyramid Scheme

GainBitcoin był piramidą finansową skierowaną do łatwowiernych handlowców kryptowalut w Azji Południowej, w której założycielom udało się zniknąć z 300 milionami dolarów, co czyni go jednym z najbardziej dochodowych oszustw związanych z wyjściem z transakcji w historii branży. Na nieszczęście dla GainBitcoin i jego zespołu zostali oni ostatecznie zidentyfikowani i aresztowani w listopadzie 2018 r. Sprawa nadal trafia do sądów w Indiach po tym, jak założyciele zostali aresztowani na lotniskach podczas próby wyjazdu za granicę..

Sailesh Bhatt Wymuszenie

Data: 10 kwietnia 2018 r

Kwota skradziona: 1,38 mln USD / 200 BTC

Typ: uprowadzenie / wymuszenie

Biznesman w Indiach o nazwisku Sailesh Bhatt był rzekomo ofiarą wymuszenia przez lokalną policję 9 lutego 2018 r., Według raportu złożonego różnej policji 10 kwietnia 2018 r. Twierdzi, że 10 funkcjonariuszy, w tym inspektor policji i inspektor, trzymał go w niewoli, dopóki nie wysłał 200 BTC (wartych wówczas ponad 1 milion dolarów) swojemu byłemu partnerowi biznesowemu. „Pobili mnie w pokoju i zagrozili, że zabiją mnie w fałszywym spotkaniu, jeśli nie przekroczyłem moich bitcoinów” – wyjaśnił Sailesh Bhatt w swoim oświadczeniu. Do dnia dzisiejszego kurs nadal przechodzi przez system i nie jest jasne, co tak naprawdę stało się z Sailesh Bhatt.

Schemat iFan Ponzi

Data: 12 kwietnia 2018 r

Kwota skradziona: 650 mln USD

Typ: Pyramid Scheme / Exit Scam

iFan był kolejnym programem Ponzi prowadzonym przez firmę o nazwie Modern Tech, która gwarantowała wypłaty w wysokości 48% miesięcznie w okresie czterech miesięcy. Inwestorzy musieli rekrutować ludzi do programu, aby otrzymać zapłatę, ale iFan zaczął płacić użytkownikom w bezwartościowej walucie cyfrowej, wymagając jednocześnie coraz większych depozytów. Odniósł ogromny sukces i ostatecznie przyniósł całkowitą stratę w wysokości 15 bilionów VND (650 mln USD), głównie od wietnamskich inwestorów. Inwestorzy wciąż domagają się zemsty na spółce.

Bitcoin Gold zhakowany za 18 milionów dolarów

Data: 24 maja 2018 r

Kwota skradziona: 18 milionów dolarów

Typ: hakowanie / 51% ataku

Bitcoin Gold doświadczył drugiego poważnego ataku w swojej młodej historii w maju 2018 r., Kiedy hakerzy wykorzystali ogromną ilość mocy obliczeniowej, aby przeprowadzić 51-procentowy atak na sieć, co pozwoliło im dwukrotnie wydać Bitcoin Gold i ukraść 18 milionów dolarów. Moneta jest nadal aktywnym projektem, ale główne giełdy kryptowalut, takie jak Bittrex, postanowiły usunąć z listy Bitcoin Gold po tym incydencie bezpieczeństwa. W marcu 2019 nadal znajduje się w pierwszej 30 kryptowalut według kapitalizacji rynkowej.

Bancor Hack

Data: 9 lipca 2018 r

Kwota skradziona: 23,5 miliona USD

Typ: Hack / Theft ICO

Gigant kryptograficzny z siedzibą w Izraelu i Szwajcarii, Bancor, oferuje zdecentralizowaną platformę wymiany i zebrał ponad 150 milionów dolarów w ICO w 2017 roku. 10 lipca 2018 roku przyznał, że „portfel używany do aktualizacji niektórych inteligentnych kontraktów został naruszony”, umożliwiając hakerom znikają z 12,5 mln USD w Ether, 1 mln USD w tokenach NPXS Pundi X i 10 mln USD w tokenach BNT Bancor. Wymiana została tymczasowo odłączona w celu zbadania incydentu, ale pozostaje aktywna do dziś.

Schemat OneCoin Ponzi

Data: 5 września 2018 r

Kwota skradziona: 400 mln USD

Typ: Theft / Exit Scam

Firma OneCoin zajmująca się marketingiem wielopoziomowym zachęciła łatwowiernych inwestorów do zdeponowania pieniędzy w systemie, który następnie założyciele wypłukali za pośrednictwem kilku firm na całym świecie. Amerykański artysta oszust Mark Scott został oficjalnie oskarżony przez wielką ławę przysięgłych w sierpniu 2018 r., A następnie aresztowany 5 września. Scott rzekomo wykorzystał część z tych, które podejrzewa się o 400 milionów dolarów skradzionych, na zakup ogromnej posiadłości dla siebie i swojej rodziny w Massachusetts.

Norweg zamordowany po wymianie gotówki za kryptowaluty

Data: 18 października 2018 r

Kwota skradziona: nieznana

Rodzaj: kradzież / morderstwo

18 października 2018 r. Policja w Oslo ogłosiła, że ​​24-letni Norweg został zamordowany w swoim mieszkaniu po tym, jak pozorna wymiana gotówki za kryptowalutę poszła nie tak. Norweska policja wytropiła przestępstwo u 20-letniego obywatela Szwecji Makaveli Lindéna, który po incydencie uciekał przed Interpolem. Początkowe doniesienia były jednak błędne, a później policja ujawniła, że ​​Lindén wszedł do sypialni ofiary przez okno później tej samej nocy, kiedy ofiara została dźgnięta nożem 20 razy po walce. Nie jest jasne, czy złodziej w ogóle wiedział o zasobach bitcoinów ofiary, ale uważa się, że złodziej odkrył zasoby kryptograficzne ofiary podczas przeprowadzania transakcji P2P wcześniej tego dnia. Makaveli Lindén został aresztowany kilka dni później we Francji.

MapleChange Exit Scam

Data: 28 października 2018 r

Kwota skradziona: 5,9 mln USD / 913 BTC

Typ: Theft / Exit Scam

Zespół MapleChange początkowo ogłosił, że stracił 913 BTC podczas włamania, zamykając go wkrótce potem, twierdząc, że jest „w trakcie dokładnego dochodzenia” i że „dopóki śledztwo nie zostanie zakończone, nie możemy nic zwrócić”. Dzisiaj to wszystko potwierdza MapleChange było oszustwem wyjściowym. Najnowsze informacje wskazują, że w sprawę zaangażowało się dwóch rumuńskich braci i być może nigdy nie miało to nic wspólnego z Kanadą. Użytkownicy, którzy stracili pieniądze podczas oszustwa związanego z wyjazdem, zbierali się wokół konta na Twitterze o nazwie MapleChange, próbując postawić założycieli przed sprawiedliwością, ale nie otrzymali żadnej rekompensaty za poniesione straty.

Oszustwo Pure Bit Exit

Data: 13 listopada 2018 r

Kwota skradziona: 2,653 mln USD / 13000 ETH

Typ: Zamknij oszustwo / zwrot pieniędzy

4 listopada start-up kryptowalut Pure Bit uruchomił swoje ICO, ale 13 listopada Pure Bit nagle zniknął z Internetu z 13 000 ETH o wartości nieco ponad 2,6 miliona dolarów. Władze zostały zaalarmowane, ale Pure Bit wycofał się tydzień później, wydając oświadczenie, w którym twierdzi, że dyrektor generalny został „zaślepiony pieniędzmi” i popełnił „niewybaczalny błąd”, a ofiary otrzymały pełny zwrot pieniędzy. Nie jest jasne, czy Pure Bit i jego dyrektor generalny naprawdę zmienili zdanie, czy też organy ścigania Korei Południowej były zaangażowane, ale teraz wiadomo, że Pure Bit został założony przez grupę oszustów.

ETC 51% Atak Gate.io

Data: 7 stycznia 2019 r

Kwota skradziona: 212 400 USD / 40000 ETC

Typ: Hack / Theft

Cenzor Gate.io z powodzeniem zablokował niektóre transakcje przed atakiem 51% z 7 stycznia 2019 r. Na sieć Ethereum Classic (ETC). Niektórzy wciąż się przedostali i ostatecznie haker zniknął z 40 000 ETC, wartym wówczas ponad 200 000 $.

Cryptopia Exchange ERC20 Hack

Data: 15 stycznia 2019 r

Kwota skradziona: 16 milionów dolarów

Typ: Hack / Theft

Giełda kryptowalut Cryptopia została zhakowana 15 stycznia 2019 r. Na podstawie charakteru ataku założono, że złodzieje uzyskali dostęp do 76 000 kluczy prywatnych, wykorzystując je do wydobycia od użytkowników łącznie 16 milionów dolarów w tokenach ERC20. Giełda z siedzibą w Nowej Zelandii pozostawała zamknięta do marca 2019 r. Z powodu niszczycielskiego włamania. Od tego czasu Cryptopia wznowiła swoją działalność i przeniosła 24% wszystkich portfeli na nowe, bezpieczniejsze serwery.

LocalBitcoins Phishing Hack

Data: 26 stycznia 2019 r

Kwota skradziona: 28755,52 USD / 8 BTC

Typ: Hack / Phishing

26 stycznia 2019 roku LocalBitcoins straciło 8 BTC na rzecz hakera, pomimo znakomitej reputacji do tego momentu. Użytkownicy twierdzili, że zostali przekierowani na stronę logowania, na której zostali poproszeni o podanie swoich danych uwierzytelniających, z których wszystkie zostały wysłane do hakera. Po włamaniu LocalBitcoins tymczasowo zablokowało dostęp do swoich forów. Możliwe, że ponad 8 BTC o wartości ponad 28 000 USD w momencie, gdy użytkownik zgłosił roszczenie o stratę.

QuadrigaCX ogłasza upadłość po tajemniczej śmierci założyciela

Data: 1 lutego 2019 r

Kwota skradziona: 140–200 mln USD

Typ: zablokowane fundusze / utracone klucze prywatne

1 lutego 2019 roku kanadyjska giełda kryptowalut QuadrigaCX wystąpiła o ochronę wierzycieli, ponieważ nie była już w stanie uzyskać dostępu do środków. Śmierć założyciela QuadrigaCX, Gerry’ego Cottena, 9 grudnia, spowodowała problem z płynnością, ponieważ był on podobno jedyną osobą, która mogła uzyskać dostęp do 145 milionów dolarów w cyfrowych zasobach przechowywanych na giełdzie za pomocą jedynych znanych kluczy prywatnych. QuadrigaCX podobno jest winien swoim użytkownikom prawie 200 milionów dolarów, a pozostało tylko 286 tysięcy dolarów. Żona Cotton nie zna kluczy prywatnych ani ich lokalizacji, a eksperci od cyberbezpieczeństwa nie byli w stanie włamać się do komputera Cotton. Ta strata doprowadziła do tego, że teoretycy spiskowi twierdzą, że Cotten sfałszował swoją śmierć na Reddicie, ale Gerald Cotten oficjalnie zmarł z powodu komplikacji związanych z chorobą Leśniowskiego-Crohna podczas podróży po Indiach w wieku zaledwie 30 lat. Portfele Quadrigi nie przeniosły funduszy, co sprawia, że ​​fałszywa teoria oszustwa śmierci przez śmierć jest trochę głupia. Te fundusze można zobaczyć, ale mogą już nigdy nie zostać odzyskane.

Bithumb Inside Job Hack

Data: 30 marca 2019 r

Kwota skradziona: 19 milionów USD / EOS 13,26 USD i XRP 6,3

Rodzaj: Hack / Theorized Inside Job

Pod koniec marca 2019 roku Bithumb ogłosił, że stracił 3,07 miliona EOS (o wartości około 13 milionów dolarów), ale później 1 kwietnia ogłosił, że skradziono również dodatkowe 20,2 miliona XRP (o wartości 6,2 miliona dolarów). Bithumb twierdził, że ich zespół bezpieczeństwa zauważył „nietypowe wycofanie” w piątek, 29 marca, po którym nastąpiło zawieszenie wypłat i wpłat w trakcie dochodzenia. Na szczęście skradzione krypto było „własnością firmy”, a fundusze klientów były bezpieczne w zimnym portfelu. Władze zostały powiadomione w ramach ich standardów i uważa się, że fundusze zostały już wyprane, co sprawia, że ​​odzyskanie środków jest mało prawdopodobne. Roszczenia dotyczące „pracy wewnętrznej” szybko się pojawiły, ale nie wiadomo, w jaki sposób pojedynczy pracownik byłby w stanie włamać się i ukraść 19 milionów dolarów.

Binance traci 41 milionów dolarów w wyniku hakowania gorącego portfela na dużą skalę

Data: 7 maja 2019 r

Kwota skradziona: 41,27 mln USD / 7040 BTC

Typ: hack / niejasne szczegóły

Hakerzy wycofali 7040 BTC z gorącego portfela Binance 7 maja 2019 r. Binance jest notorycznie nieprzejrzysty, ale twierdzi, że hakerzy „użyli różnych technik, w tym phishingu, wirusów i innych ataków”, aby zaatakować giełdę i byli w stanie „uzyskać dużą liczba kluczy API użytkownika, kody 2FA i potencjalnie inne informacje ”(zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym). Chociaż podane informacje były bardzo niejasne, utracone środki stanowią tylko około 2% obecnych zasobów BTC na giełdzie, a wszystkie inne portfele pozostały bezpieczne i nietknięte. Wypłaty i depozyty zostały tymczasowo zawieszone, a wszystkie utracone kryptowaluty są pokrywane z awaryjnych funduszy Binance.

Źródło przewodnika po historii oszustw / hacków Bitcoin zawdzięcza szczególne podziękowania dla osi czasu incydentów kradzieży kryptowalut autorstwa Kyle’a G. oraz ogromnej ilości zagregowanych badań i wyselekcjonowanych wysiłków w celu połączenia kropek we wczesnych dniach Bitcoin.

Większość liczb dotyczących kwot strat obliczono przy użyciu następujących indeksów cenowych, aby podać jak najbardziej dokładne i aktualne informacje (i zawsze w dolarach amerykańskich). To spowodowało, że niektórzy nieco odbiegali od deklarowanych strat w artykułach lub liście źródeł:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Gwiezdny (XLM)
 • NEM (XEM)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Tether (USDT)

Po zapoznaniu się z najbardziej znanymi metodami wykorzystywanymi przez hakerów i oszustów do wyprowadzania bitcoinów od użytkowników, omówieniu całej historii oszustw i hacków związanych z bitcoinami, podsumujmy to mega-arcydzieło z najlepszymi sposobami dodawania praktyk ochronnych do zabezpieczania zasobów cyfrowych i waluty wirtualne.

Najlepsze sposoby na bezpieczną ochronę funduszy kryptograficznych i unikanie oszustw związanych z bitcoinami

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla wszelkich funduszy, ale przy normalnych pieniądzach niewiele musisz robić, aby chronić swoją codzienną gotówkę – lub przynajmniej jesteś tak przyzwyczajony do tego, czego potrzebujesz, że nie musisz Nawet o większości już nie myślę. kryptowaluty są jednak bardzo nowe i wymagają więcej planowania i nauki, aby coś nowego stało się nawykiem. Oto mały poradnik samopomocy, sposoby, dzięki którym to się stanie. Tutaj możesz dowiedzieć się, jak identyfikować potencjalne zagrożenia, wybierać zabezpieczenia odpowiednie do swoich potrzeb i unikać najczęstszych błędów przy podejmowaniu decyzji.

Właściwa usługa i wymiana kryptograficzna

Używaj tylko renomowanych giełd kryptograficznych o dobrej reputacji, aby przechowywać swoje kryptowaluty. Nigdy nie przechowuj długoterminowo żadnych kryptowalut, których nie chcesz stracić.

Potwierdź wszystkie strony internetowe

Ataki phishingowe są czasami niezwykle wyrafinowane. Hakerzy mogą na nowo wyobrazić sobie całe główne serwisy giełdowe, aby przekonać Cię, że są tym, za kogo się podaje, i uzyskać dostęp do Twojej prywatnej wiadomości e-mail w celu przesłania linku w normalnie wyglądającej wiadomości e-mail. Po kliknięciu tego linku lub „zalogowaniu się” w fałszywej witrynie, być może właśnie straciłeś dostęp do wszystkich swoich prywatnych informacji o kryptowalutach. To może brzmieć przerażająco i przytłaczająco, ale rada jest prosta: zawsze sprawdzaj dół strony internetowej pod kątem znaczków autentyczności, zawsze upewnij się, że wpisałeś witrynę w całości i dokładnie i nigdy nie klikaj linku w wiadomości e-mail z nieznanego adresu.

Przechowywanie haseł

Istnieje coś takiego jak „menedżerowie haseł”, firmy zajmujące się przechowywaniem i bezpieczeństwem Twojego hasła. Hasła do kryptowalut są zwykle długie, skomplikowane i trudne do zapamiętania. Istnieje wiele firm, które oferują usługę przechowywania haseł, rozejrzyj się i nie spiesz się, wybierając jedną – ale jeśli jesteś w opałach i potrzebujesz nazwy, LastPass jest świetną opcją. Nie ważne co, nie przechowuj hasła na swoim komputerze.

Na temat haseł

Dobre hasło jest zawsze numerem jeden w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Oto kilka wskazówek, które każdy powinien znać na temat tworzenia dobrego, solidnego hasła:

 • Unikaj osobistego definiowania tematów i słów. Obejmuje to między innymi nazwiska, adresy, daty urodzin, imiona zwierząt, ulubione książki lub filmy oraz wszelkiego rodzaju dane osobowe. Nie jesteś aż tak wielką tajemnicą i ktoś może to rozgryźć.
 • Typowe wzorce i sekwencje, takie jak „12345” lub wielkie litery w każdej innej literze lub używanie czegoś bardziej przyziemnego, jak „hasło” jako hasła.
 • Nie należy używać żadnych słów ze słownika. Są zbyt łatwe do odkrycia przez hakerów, uruchamiając programy napisane w celu ustalenia haseł. Słowa są zbyt rozpoznawalne.
 • Znaki specjalne, takie jak są wysoce zalecane (pomyśl £, #, @ itp.), Podobnie jak losowe wielkie litery, losowe liczby i wierz w to lub nie – spacje.
 • Zawsze unikaj powtarzających się cyfr i liter, szczególnie we wzorze.
 • Błędnie napisane słowa (jeśli w ogóle używasz słowa) i długie hasła są najlepszym rozwiązaniem.
 • Upewnij się, że wszystkie hasła są unikalne dla każdego posiadanego konta. Jeśli haker złamie jeden i wszystkie są takie same, potencjalnie mogą mieć dostęp do wszystkiego pod Twoim nazwiskiem, od kont bankowych po adresy e-mail.

Nigdy nie klikaj linków do mediów społecznościowych

Media społecznościowe to idealne miejsce dla hakerów do tweetowania lub publikowania linków lub wysyłania bezpośrednich wiadomości z odsyłaczem prowadzącym do złośliwych stron internetowych. Prawie wszystko, co twierdzi, że ma specjalną ofertę lub coś darmowego, może zostać uznane za niewiarygodne. Bardzo niewiele rzeczy w życiu jest darmowych, jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, to prawdopodobnie tak jest.

Aktualizuj wszystko regularnie

Większość z nas unika aktualizowania oprogramowania w swoich telefonach i komputerach, takich jak zarazy. Jednak te aktualizacje często zawierają ważne zmiany w kodzie lub dodatki, które nadal chronią Twoją elektronikę. Aktualizacje są ważne, przestań ich unikać.

Rozpowszechniaj swoje krypto

Zgodnie z wyborem dobrej giełdy kryptowalut, dobrym pomysłem jest również rozpowszechnianie kryptowaluty w różnych lokalizacjach, zwłaszcza jeśli planujesz regularnie inwestować w cyfrowe monety. Jeśli twoje jajka są w różnych koszach, a jedno z nich zostanie skradzione – większość kryptowalut jest nadal bezpieczna.

Spadkobiercy i testamenty

Zwykle trzymasz się zasady powiedz nikomu, jeśli chodzi o twoje prywatne informacje kryptograficzne. Zdarzały się jednak przypadki trwałej utraty kryptowalut, gdy ktoś nieoczekiwanie umierał, więc bezpiecznie jest dołączyć klucze prywatne do testamentu lub w jakiś sposób udostępnić swojemu spadkobiercy, jak uzyskać do nich dostęp.

Unikaj publicznych sieci Wi-Fi

Jak już powiedziano, publiczne Wi-Fi może łatwo stać się pułapką, w której dajesz dostęp do strony trzeciej – czy to przez włamanie przez samą sieć publiczną, czy tworząc fałszywą sieć publiczną, która wygląda jak prawdziwa. Standardową zasadą jest, aby nigdy nie uzyskiwać dostępu do niczego osobistego przez publiczne Wi-Fi, ani razu, nawet do poczty e-mail.

Oszustwa ICO lub niewiarygodne ICO

To jest jeden z większych. Unikanie oszustw jest ważną inwestycją każdego rodzaju, więc oto kilka zaleceń i zakazów dotyczących ICO:

 • Open Cap i Hard Cap – różnica jest ważna. Twardy limit ma miejsce, gdy ustalony jest limit liczby tokenów utworzonych w ICO. Będziesz chciał uniknąć ICO z nieograniczonym limitem.
 • Repozytoria kodów – ICO z legitymacją będą korzystać z platform internetowych, takich jak Github, do publikowania kodu, który już mają. Jeśli ICO, które Cię interesuje, odmawia udostępnienia swojego rdzenia lub repozytorium, oznacza to, że nie opracowuje prawdziwego projektu.
 • Zespół programistów – zawsze badaj zespół programistów. Będziesz chciał zobaczyć ludzi z doświadczeniem i osiągnięciami w swoim zawodzie oraz historią realizacji projektów. Jeśli informacje o zespole wydają się fałszywe, prawdopodobnie tak jest. Jeśli zespół jest niewykwalifikowany lub, co gorsza, jeśli wszyscy przywódcy nie mają kwalifikacji, to nie jest to dobry wybór. Jest to również ogromna czerwona flaga, jeśli w ogóle nie udostępniają żadnych informacji o drużynie.
 • Białe księgi – szczegółowo opisują przyszłe cele zespołu z określonymi ramami czasowymi, funkcjami, celami projektu i nie tylko. Jeśli biała księga nie istnieje, jest źle napisana, skopiowana lub niekompletna, oznacza to, że projekt jest co najmniej oszukańczy, aw najgorszym niekompetentny.
 • Mapa drogowa – służąca jako wyjaśnienie, kiedy ICO planuje osiągnąć cele, brak jasnej mapy drogowej z osiągalnymi celami jest również czerwoną flagą.
 • Technologia Blockchain – czy faktycznie zawierają w ogóle jakiś Blockchain? Dystrybucja tokenów, która nie jest oparta na Blockchain i wydaje się, że w ogóle nie jest nią zainteresowana, jest oznaką firmy, która jest cała hype i nie ma substancji.
 • Dystrybucja tokenów – publiczność otrzymuje dystrybucję tokenów w ICO, ale jeśli różnią się one znacznie między projektami, może to oznaczać, że planują zachować 50% lub więcej tokenów dla zespołu. Wskazuje to, że zespół próbuje dokonać oszustwa wyjściowego. Zweryfikuj ich plany dystrybucji przed zainwestowaniem w jakiekolwiek ICO.
 • Zaangażowanie społeczności – przestrzenie Blockchain i kryptowaluty są oparte na współpracy i są znane ze współpracy. Wypatruj projektów ICO ze wsparciem społeczności i wsparciem w świecie Blockchain. Ci, którzy nie mają lub nie mają tego, mogą mieć coś do ukrycia.
 • Recenzje i rozmowy online – sprawdzenie recenzji czegokolwiek, co jest dużym lub ważnym zakupem, może wydawać się intuicyjne, ale możesz nie wiedzieć, że warto również obejrzeć rozmowę online. Nawet proste wyszukiwanie w Google może czasami ostrzec Cię o tym, co się dzieje i o doświadczeniach innych osób z danym projektem ICO. Nigdy nie inwestuj w cokolwiek tylko dlatego, że ktoś ci to każe, bez uprzedniego przeprowadzenia własnych badań.
 • Plagiat – w ramach przeprowadzania własnych badań wiele projektów ICO wykorzystuje w rzeczywistości plagiatowane informacje. Na przykład możesz zdać sobie sprawę, że zdjęcia zespołu zostały skopiowane z innej witryny internetowej lub że ich biała księga jest kopią oficjalnego dokumentu innej firmy.

Jeśli zastosujesz się do tych naprawdę podstawowych zasad inwestowania w ICO, powinieneś być w stanie uniknąć prawie każdego ryzyka oszustwa.

Oszustwa i niewiarygodne giełdy kryptowalut

Jak z ICO, ważne jest, aby wiedzieć, jak wybierać bezpieczne giełdy kryptowalut. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak to zrobić:

 • Przejrzystość – gdy giełdy są oszustwami, mają bardzo ograniczoną przejrzystość w swoich działaniach. Jeśli odmawiają ujawnienia operacji, nie mają sposobu, aby się z nimi skontaktować, a Ty nie możesz dowiedzieć się, skąd mają siedzibę lub skąd pochodzą, bezpieczniej jest ich unikać.
 • Anonimowość – zgodnie z przejrzystością, ale na tyle ważną, że należy ją powtórzyć jako osobny punkt, jeśli członkowie zespołu lub kierownictwo są anonimowi, nie jest to wymiana, w której chcesz uczestniczyć..
 • Partnerzy bankowi – nawet legalne giełdy kryptowalut mają problemy ze znalezieniem partnerów bankowych, co prowadzi do marnych partnerstw bankowych. Warto się im przyjrzeć, ale jeszcze ważniejsze jest, aby wybrana giełda w ogóle obejmowała partnerstwa.
 • Skontaktuj się z nami – Złe giełdy kryptowalut mają ograniczone możliwości komunikacji i kontaktów, jest to czerwona flaga. Uważaj na firmy oferujące tylko prosty formularz, w którym podajesz informacje, aby się z nimi skontaktować, to znak, że nie chcą się z nimi kontaktować lub nie mają zamiaru czytać tych formularzy.
 • Plagiat – podobnie jak w przypadku ICO, chcesz mieć pewność, że informacje o projekcie na stronie internetowej i białej księdze nie są tylko kopią innej giełdy. Zwykle wymaga prostego wyszukiwania w Google.
 • Przestój konserwacyjny – aby uniemożliwić użytkownikom uruchomienie ich środków, większość oszukańczych giełd zamyka się powoli, etapami. Będziesz chciał uważać na oznaki tego, gdy jesteś na giełdzie. Konserwacja jest normalną częścią aktualizacji i utrzymania bezpieczeństwa, ale tymczasowe wstrzymanie wycofywania lub długie przestoje konserwacyjne stanowią problem. Jeśli giełda, na którą patrzysz, miała częste przestoje, oznacza to, że w przyszłości pojawią się problemy, takie jak oszustwo związane z wyjściem lub że nigdy nie były one tak bezpieczne przed włamaniem..

Nie wszystkie giełdy działają jako oszustwa i mogą być trudniejsze do wykrycia niż wadliwe ICO, ale wymiany z co najmniej jednym z powyższych problemów można w zasadzie umieścić na nie całej liście.

Ciemna sieć, przyjęcie bitcoinów i SEC

Biorąc pod uwagę ilość, która została napisana na ten temat, nie jest już tajemnicą, że historia Bitcoina jest pełna nielegalnej działalności. Naprawdę dotyczy to każdej kryptowaluty – są one używane do płacenia za nielegalne rzeczy w ciemnej sieci lub do prania pieniędzy.

To, co naprawdę ważne, aby wiedzieć o jego znaczeniu, to fakt, że gotówka jest nadal głównym źródłem pieniędzy na nielegalną działalność na całym świecie, a początki Bitcoina jako ścieżki nielegalnych środków są jednym z powodów, dla których kryptowaluta dotarła tam, gdzie jest dzisiaj. Pozwólcie, że wyjaśnię ten ostatni punkt.

Wzrost i upadek Jedwabnego Szlaku

W 2011 roku Bitcoinem można było zapłacić za bardzo, bardzo niewiele rzeczy. To był bardziej chwyt niż cokolwiek innego, a każda moneta była warta najwyżej grosze za dolara amerykańskiego. Następnie w lutym 2011 r. Nastąpiło uruchomienie Jedwabnego Szlaku.

Jedwabny Szlak działał w ramach czegoś, co nazywa się darknet, jako pierwszy współczesny rynek darknetu. Dla tych z Was, którzy jeszcze nie są tego świadomi, darknet to punkt dostępu do internetu działający poza głównym nurtem, bez regulacji i gdzie ma miejsce wszelkiego rodzaju nielegalna działalność. Jego pierwotnym celem był środek komunikacji między armią rządową a frakcjami szpiegowskimi na kanałach, do których reszta z nas nie byłaby w stanie dotrzeć. Pomyśl o oddzielnej autostradzie internetowej, tylko ciemniejszej i bardziej przerażającej. Jeśli nasz internet jest wierzchołkiem góry lodowej, to ten internet jest wszystkim pod wodą.

Na tym nowym mrocznym rynku można było kupować i sprzedawać narkotyki, nielegalne porno, a nawet zatrudnić płatnego zabójcę. Bitcoin oferował niezwykle bezpieczny, szybki i łatwy sposób przesyłania pieniędzy, który nie pozostawia śladów na papierze, nie zawiera danych osobowych, nie ma żadnych ingerencji regulacyjnych, nie może być ocenzurowany ani zamknięty przez rządy, których przejścia są nieodwracalne po zakończeniu , i nie wymagałoby osobistego spotkania, jak robi to gotówka. Możesz zobaczyć odwołanie.

W wyniku zamachu stanu na rzecz FBI Jedwabny Szlak został zamknięty w lutym 2013 r., A jego właściciel i założyciel, Ross William Ulbricht, został aresztowany. FBI przejęło pozostałe bitcoiny na giełdzie i przystąpiło do licytacji w 2014 roku.

Rosnące przyjęcie bitcoinów

Chociaż jest oczywiste, że Jedwabny Szlak zaszkodził reputacji bitcoina, jednocześnie spowodował zwiększenie jego popularności na całym świecie. Za korzystanie z niego zapłacono tyle nielegalnej działalności, że dzięki wykorzystaniu rynku darknetowego wartość zaczęła rosnąć.

FBI sprzedające ponad 26000 BTC na aukcji stało się kluczowym punktem zwrotnym, mimo że spadło ono jeszcze bardziej niż pierwotny upadek Silk Road, ponieważ wtedy pojawił się inwestor venture capital z Doliny Krzemowej o nazwisku Tim Draper..

Draper wykupił dużą część zlicytowanych bitcoinów, a później pożyczył je startującemu bitcoinowi w Bay Area. W ten sposób zaczęto zdawać sobie sprawę, że zdecentralizowana waluta może mieć inne zastosowania niż nielegalność – jej główną atrakcją jest opór wobec cenzury we wszystkich krajach. Świat technologii jest niczym, jeśli nie związany z ideami anarchii, anty-cenzury i / lub braku kontroli rządu.

Pod wieloma względami nic z tego nie miałoby miejsca, gdyby Bitcoin nie został najpierw przyjęty przez powstanie nielegalnego rynku Darknet.

Kwestie regulacji

Brak jasności rządu co do przepisów jest w rzeczywistości ogromnym problemem dla kryptowalut. Jest to mylące dla start-upów, niepokojące dla starych inwestorów venture capital i odstrasza niektórych ludzi przed kupowaniem kryptowalut. Chociaż pierwotnie brak regulacji był tym, co dawało jej atrakcyjność, byłby w stanie uzyskać masową adopcję jedynie za pomocą przepisów.

Przepisy nie tylko nadają strukturę, do której każdy jest zobowiązany bez żadnego powodu, ale także zapewnia ochronę rynku lub produktu przed kradzieżą, a także osobom, które w niej uczestniczą. Jeśli zostanie to dobrze zrobione, może sprzyjać masowemu wzrostowi popularności, zachęcać do nowych firm, a jednocześnie zapobiegać przyszłym oszustwom, takim jak te znajdujące się na tej liście, a jednocześnie łatwiej trzymać ludzi zgodnie ze standardami prawnymi, gdy oszukują cię.

Jednakże SEC był słaby na Bitcoinie i innych kryptowalutach, ponieważ nie jest jasne, czy nazwać je zabezpieczeniem, czy walutą. To była walka krajów na całym świecie.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) została zobowiązana do regulowania i dbania o wymianę papierów wartościowych. Bitcoin nigdy nie został formalnie zadeklarowany jako zabezpieczenie, a ponieważ nie został również formalnie zadeklarowany jako waluta, technicznie rzecz biorąc, nie podlega jurysdykcji żadnej agencji obsługującej..

Lepsze stanowienie prawa sprowadza się do następujących 4 kwestii:

 1. Czy Bitcoin Money? Jasne, został zaprojektowany jako waluta, ale ma właściwości, które nie pasują do innych, bardziej tradycyjnych walut fiducjarnych. Obecnie organy regulacyjne nadal twierdzą, że jest to pieniądz lub nie.
 2. Kryptowaluty – czy są to towary czy papiery wartościowe? Niektóre kryptowaluty funkcjonują jako papiery wartościowe, ale SEC traktuje je wszystkie jako towary. Na przykład XRP to moneta o wartości powiązanej z firmą, z której pochodzi – Ripple. To zasadniczo sprawia, że ​​przypomina akcje lub papier wartościowy. Oznacza to, że organy regulacyjne będą musiały albo umieścić je wszystkie w jednej grupie z nową definicją pomimo różnic między nimi, albo poświęcić trochę czasu na identyfikację każdego z nich z osobna, na podstawie pierwotnych definicji tego, co sprawia, że ​​coś jest papierem wartościowym lub towarem..
 3. W jakiej jurysdykcji powinna leżeć jego regulacja? Jako kontynuacja poprzedniego, dopóki nie zostanie podjęta decyzja, czy są to towary, papiery wartościowe czy niektóre z każdej kategorii, nie jest jasne, kto jest prawnie zdolny lub zobowiązany do ich regulowania: CFTC na towary lub SEC w przypadku papierów wartościowych.
 4. Kto jest stroną odpowiedzialną za kryptowalutę? Ponieważ wiele kryptowalut jest zdecentralizowanych, nie są one tak naprawdę kontrolowane przez jedną organizację lub organ. Przekłada się to na to, że wiele osób nie ma ani jednej osoby ani władzy, której można by postawić zarzuty lub ścigać w przypadku nielegalnych działań. Na przykład Satoshi Nakamoto jest twórcą Bitcoina, ale nikt nawet nie wie, kim on jest.

Tylko wtedy, gdy uda się rozwiązać te kwestie, wystarczy regulacji, aby uczynić go przeciętnym bezpiecznym rynkiem. Ale jak już przeszliśmy, nie oznacza to, że rynek nie jest wart inwestowania, o ile chcesz wykonać pewne kroki, aby pomóc się chronić, tak jak w każdym innym przypadku inwestycyjnym.

Oszustwa Bitcoin i wnioski z hacków kryptograficznych

Bitcoin ma teraz ponad 18 milionów z 21 milionów BTC, które zostaną wybite do czasu wydania ostatniego w 2140 roku, prawie 120 lat przed nami i za 30 lat później.

W kwietniu 2019 analitycy branżowi oszacowali, że w pewnym momencie skradziono, zgubiono lub zapomniano 4-6 milionów monet. To zaskakujące 20-35% jego całkowitej podaży w obiegu. W samym tylko 2018 roku skradziono blisko 1,7 miliarda dolarów, ponieważ oszustwa rosły i były to tylko najważniejsze doniesienia w mediach. Nie powstrzymało to jednak wzrostu, ponieważ codzienni konsumenci kupowali kryptowaluty i tokeny na rekordowym poziomie, nawet pomimo ogromnego spadku wartości netto wszystkich monet, a zwłaszcza Bitcoinów w 2017 roku. Gdy cena Bitcoina w USD rośnie, hakerzy i oszuści są znacznie bardziej skłonni do poszukiwania wszystkich ujawnionych powyżej luk w zabezpieczeniach.

Chociaż ważne jest, aby pamiętać, że nawet najlepsze giełdy kryptowalut nie są idealnym sposobem na przechowywanie dużych ilości środków naraz, nie oznacza to, że wszystko jest z natury niebezpieczne przez cały czas lub że nigdy nie można używać giełd zgodnie z ich przeznaczeniem . Ale mając niewielką dawkę paranoi, jeśli chodzi o otwieranie portfela bitcoin i bezpieczne przechowywanie funduszy kryptowaluty, najlepiej jest zapoznać się z historią hacków i oszustw związanych z bitcoinem i zastosować powyższe strategie oraz wzmiankę o świadomości, a będziesz mądrzejszy , lepsze posuwanie się użytkownika do przodu.

Dysponując edukacją, wiedzą i tymi narzędziami, połączonymi ze świadomością tego, co dzieje się w obecnych trendach rynkowych, możesz zapewnić, że Twoje fundusze są zawsze maksymalnie bezpieczne – nawet jeśli wartość Bitcoina wzrośnie, a Twoja kryptowaluta ROI z inwestycji wzrasta, co sprawia, że ​​tym ważniejsze i bardziej istotne jest bezpieczne stosowanie wszystkich najlepszych praktyk w taktyce przechowywania.

Będziemy regularnie aktualizować tę listę przez cały rok, w tym dodawać nowe skrypty złośliwego oprogramowania według nazwy, o które należy się martwić, śledzić przypadki wymiany karty SIM i wszelkie taktyki oszustwa kryptograficznego nowej generacji wykorzystywane do kradzieży funduszy lub narażania majątku finansowego na niebezpieczeństwo..

Ta chronologiczna lista kradzieży bitcoinów i strat kryptowalut została starannie skompilowana z myślą o użytkowniku końcowym, abyś był świadomy istniejących zagrożeń i tego, jak mądrze używać bitcoinów do przechowywania bogactwa, wydawania i oszczędzania. Miejmy nadzieję, że między wspomnianymi jastrzębiami i orłami latającymi nad nimi możesz teraz poruszać się po tym zdominowanym przez bitcoin systemie finansowym opartym na blockchain z szeroko otwartymi oczami. Zachęcamy do sprawdzania nas co najmniej raz na kwartał pod kątem wszelkich dodatkowych wpisów dotyczących oszustw / hacków bitcoin, które posłużą jako przewodnik w przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map