Zabijanie kryptowalut

Rozpoczęcie pracy z kryptowalutą jest pozornie prostym procesem. Jest to jednak skomplikowane ze względu na technologię i koncepcje, na których opiera się rynek. Techniczny język, którym mówi się o inwestowaniu w kryptowaluty, sprawia, że ​​nawet najbardziej zainteresowane osoby kręcą głową i odwracają się. Cały żargon i slang kryptograficzny stanowią przeszkodę dla początkujących, którzy chcą zaangażować się w kryptowalutę.

Jeśli jesteś jedną z osób onieśmielonych przez rynek, nie westchnij i nie poddawaj się. Czytaj. Zrozummy żargon i nauczmy się razem krypto-slangu.

Żargon w świecie kryptowalut

Altcoins

Bitcoin był pierwszą i oryginalną kryptowalutą. W społeczności kryptowalut wszystko inne jest uważane za Altcoin. Kilka przykładów to Litecoin, ZCash, Ripple i Dash. Począwszy od 2019 r., Na liście znajduje się ponad 2200 monet CoinMarketCap – strona używana do śledzenia i analizy rynku kryptowalut.

Jeśli chcesz wiedzieć, w który altcoin zainwestować teraz, zajrzyj do mojego przewodnika po najlepszych altcoinach.

Blockchain

Blockchain to technologia kryptowaluty. Mówiąc najprościej, jest to rozproszona cyfrowa księga transakcji, która jest bezpieczna i trwała. Każde nagranie nazywane jest blokiem. Szereg bloków łączy się ze sobą, tworząc łańcuch bloków.

Kupuj ściany i sprzedawaj ściany

Kupowanie ścian i sprzedawanie ścian to narzędzia służące do manipulowania rynkiem. Ściana sprzedaży służy do zapobiegania wzrostowi cen, co w przypadku powodzenia pozwala na zakup większej ilości waluty po niższych cenach. Ściana kupna jest dokładnie odwrotna. Ma to na celu zapobieżenie spadkowi cen.

Oto hipotetyczna sytuacja. Jeśli chcesz kupić ogromną ilość waluty i złożyć kilka zleceń kupna, jej cena wzrośnie i wpłynie na rynek. Zamiast tego możesz spróbować postawić ścianę sprzedaży. Złóż zlecenie sprzedaży na ogromną ilość kryptowalut. To sprawi, że będzie się wydawało, że duży gracz wie, że coś się wydarzy. Spowoduje to panikę, która spowoduje, że inni inwestorzy będą sprzedawać swoją walutę po cenie niższej niż Twoja. Jeśli chcesz sprzedać swoją walutę, postaw zamiast tego tablicę kupna.

Kryptografia

Kryptografia to metoda szyfrowania i odszyfrowywania informacji, dzięki czemu mogą być przeglądane tylko przez zamierzonych odbiorców. Odbywa się to za pomocą algorytmu matematycznego zwanego szyfrem. W kryptowalutach służy do zabezpieczania i weryfikacji transakcji.

Widelec

Od czasu do czasu programiści zmieniają zasady i protokoły rządzące kryptowalutami, co prowadzi do rozłamu w łańcuchu bloków. Kiedy tak się dzieje, nazywa się to widelcem. Miękki widelec jest zasadniczo wtedy, gdy aktualizacje są dokonywane w łańcuchu, podczas gdy hard fork odnosi się do zmian w protokole, które tworzą nową i oddzielną wersję łańcucha.

Blok Genesis

Blok genesis to termin używany w odniesieniu do pierwszego bloku, jaki kiedykolwiek został wydobyty w łańcuchu bloków Bitcoin przez twórcę kryptowaluty, Satoshi Nakamoto.

Haszowanie

Gdy program komputerowy zamienia informacje w ciąg liter i cyfr, nazywa się to haszowaniem. Chroni to informacje przed fałszowaniem i wzmacnia ich bezpieczeństwo. 

Kapitalizacja rynkowa

Nazywany również kapitalizacją rynkową lub MCAP, termin ten odnosi się po prostu do całkowitej liczby monet w obiegu pomnożonej przez cenę pojedynczej monety. Jest to pomocne przy ustalaniu wartości waluty.

Górnictwo

Wydobywanie odnosi się do procesu walidacji informacji, a następnie dodawania tych informacji do łańcucha bloków.

Prywatny klucz

Ważne jest, abyś zachował to dla siebie. Klucz prywatny to ciąg liter i cyfr, który umożliwia wydawanie lub uzyskiwanie dostępu do cyfrowej waluty. Potraktuj to jako hasło, które musisz chronić. Klucz prywatny jest zwykle używany do uzyskiwania dostępu do portfela bitcoin.

Klucz publiczny

Klucz publiczny, również złożony z cyfr i liter, umożliwia otrzymywanie cyfrowej waluty.

Slang w świecie kryptowalut

Teraz, gdy masz już przegląd podstawowych terminów technicznych, przyjrzyjmy się terminom slangowym, z którymi powinni się zapoznać początkujący. Nic nie krzyczy bardziej początkującego niż nieznajomość tych terminów. Aby rozpocząć dialog lub dołączyć do rozmowy, musisz najpierw nadać temu sens.

Torby na torby

Torby to aktywa kryptograficzne, które zostały kupione po cenie wyższej niż aktualna wartość rynkowa. Osoba, która trzyma te aktywa o malejącej wartości, nazywana jest posiadaczem bagażu.

DYOR

Wykonaj własne badania. W świecie kryptowalut, który ma charakter wysoce spekulacyjny, zachęca się Cię do uczenia się zamiast ślepego podążania za radami innych.

Flippening

Używane do opisania wydarzenia, które jeszcze się nie wydarzyło, flippening odnosi się do przyszłego prawdopodobnego scenariusza, w którym Bitcoin przejmuje najwyższą kapitalizację rynkową i zostaje wyprzedzony przez Ethereum. 

FOMO

Kiedy tokeny są na najwyższym poziomie, ludzie mają Fear Of Missing Out (FOMO), co sprawia, że ​​chcą dostać się do szumu. Z drugiej strony, Joy Of Missing Out (JOMO) to także rzecz, która jest używana do wyrażania ulgi, gdy szum nie był tego wart i nie pozwolili, żeby do nich dotarła.

FUD

Strach, niepewność i wątpliwości (FUD) mają miejsce, gdy na temat kryptowaluty rozprzestrzenia się negatywne nastawienie. Służy do opisania strategii manipulowania cenami rynkowymi, która polega na rozpowszechnianiu dezinformacji na temat niższych cen. Handlarze FUD są nazywani FUDsters.

HODL

Hold On For Dear Life (HODL) to mantra traderów, gdy zachodzą ruchy na rynku, takie jak wahania cen. Pierwotnie był to błąd w pisowni słowa „trzymaj”.

Pompa i zrzut (PND)

Jest to praktyka wykonywana przez jedną lub wiele osób w celu manipulowania ceną waluty. Ceny są szybko zawyżane, więc można je sprzedać po wysokiej cenie. Zwykle następuje załamanie na rynku.  

Rekt

Slangowe określenie „wrak”, Rekt jest używane do opisania przedsiębiorcy, który stracił tonę pieniędzy na złym handlu.

Sats

Sats, skrót od Satoshis, odnosi się do najmniejszej jednostki Bitcoina, co jest ukłonem w stronę twórcy pierwszej cyfrowej waluty.

Na Księżyc

Ten slangowy termin jest używany, gdy ceny gwałtownie rosną. Może być używany zarówno jako rzeczownik, jak i okrzyk bojowy. Alternatywne formy tego slangu to „Kiedy księżyc”, używane do opisania czasu gwałtownego wschodu; i „Mooning” dla formy czasownika.

Wieloryb

Wieloryby są dużymi graczami na rynku kryptowalut. Posiadają dużą liczbę monet i mogą powodować poważne ruchy, takie jak awarie lub spadki na rynku.

W świecie kryptowalut jest całkiem sporo wielorybów, w tym kilku milionerów kryptowalut, o których mowa w tym artykule.

Wniosek

Podejmując nowe wyzwania, takie jak kryptowaluty, zrozumienie języka ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. Zanim będziesz mógł opracować skuteczną strategię lub wybrać odpowiednie narzędzia, które pomogą Ci kupować, handlować i monitorować rynek, powinieneś mieć pewien poziom umiejętności kryptograficznych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przyczynił się do tego wysiłku, wyjaśniając ważne terminy i wyjaśniając podstawowe pojęcia. W ten sposób jesteś lepiej poinformowany, a następnie lepiej przygotowany do podjęcia decyzji. Czy czujesz się pewniej, grając na rynku kryptowalut?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map