Co to jest Nucleus Vision (NCASH)? Wszystko co musisz wiedzieć

Nucleus Vision, znany jako nCash został uruchomiony w 2014 roku. Idea stojąca za Nucleus Vision platforma ma na celu ułatwienie zakupów poprzez wykorzystanie danych klienta do podejmowania precyzyjnych decyzji dotyczących preferencji produktowych z wykorzystaniem Internetu rzeczy (IoT) bez użycia WiFi lub Bluetooth.

Technologia jest obecnie używana przez dziesięć sklepów detalicznych w Indiach, a także jest wspierana przez odpowiednie firmy z branży kryptowalut i handlu detalicznego towarami.

Tim Draper, który jest jednym z pierwszych inwestorów Nucleus Vision projekt, a także współpraca z takimi firmami jak Skype i Hotmail, planuje ponownie zrewolucjonizować branżę technologiczną dzięki projektowi Nucleus Vision.

Co jest specjalnego w wizji nuklearnej?

Codziennie wprowadzanych jest wiele technologii i znacznie trudniej niż kiedykolwiek określić, w które należy zainwestować. Niemniej jednak, każdy wielki projekt zawsze jest problemem..

Dla Nucleus Vision, ma tendencję do całkowitej zmiany sposobu, w jaki handlowcy wchodzą w interakcje z klientami w fizycznych sklepach przy użyciu Internet przedmiotów technologia.

Platforma implementuje również znacznie szybszy i szybszy sposób dokonywania transakcji finansowych w celu zapewnienia nowoczesnego doświadczenia detalicznego z token nCash.

Jak to działa

Proces wyjaśniony w 5 prostych krokach:

 • Czujnik ION jest instalowany w punkcie sprzedaży sprzedawcy.
 • Klienci są identyfikowani za pomocą czujnika w promieniu 200 metrów od gniazda, w którym zainstalowane jest urządzenie.
 • Bezpieczna warstwa orbity chroni dane przesyłane między czujnikiem ION a urządzeniem klienta.
 • Dane klienta w czasie rzeczywistym są udostępniane punktowi po zatwierdzeniu.
 • Klienci otrzymują rekomendacje, oferty i rabaty w formie powiadomień.

Dzięki Platforma Nucleus Vision, właściciele sklepów mogą skonfigurować tak zwany plik JON w swoich sklepach. To dość wyjątkowe urządzenie. Jest w stanie wychwycić tożsamość osób za pomocą unikalnych sygnałów telefonicznych, gdy się zbliżają, w promieniu 200 metrów od urządzenia bez konieczności korzystania z Bluetooth, Wi-Fi lub rozpoznawania twarzy.

Gdy klienci robią zakupy, dane o ich doświadczeniach zakupowych są dostarczane i rejestrowane w globalnym ekosystemie zwanym NEURON. Dane gromadzone przez urządzenia ION są gromadzone i mogą być sprzedawane stronom trzecim w określonych celach na platformie. Jeśli chodzi o prywatność, każdy klient decyduje, czy udostępnić swoje informacje, czy nie, i kontynuuje proces płatności – może pozostać anonimowy, jeśli chce. Zaletą tej platformy dla klientów jest to, że otrzymują nagrody w postaci tokenów nCash za dzielenie się swoimi doświadczeniami zakupowymi. Gdy klient znajdzie się poza zasięgiem 200 metrów od sklepu, użytkownicy są rozłączani, ponieważ urządzenie nie śledzi ludzi geograficznie.

W przeciwieństwie do wielu innych wynalazków blockchain dla branży produktów detalicznych, platforma Nucleus Vision project ma już funkcjonalny produkt i jest już używany w 10 sklepach detalicznych. Zespół chce promować rozgłos i ma nadzieję, że 250 swoich urządzeń zostanie wdrożonych w większej liczbie sklepów gromadzących informacje od ponad 250 000 kupujących do końca drugiego kwartału. Do końca roku celem jest posiadanie 5000 aktywnych urządzeń ION w sklepach detalicznych na całym świecie.

Jak urządzenie współdziała z klientami

 • Sklepowy czujnik ION rozpoznaje klientów w ustalonym zakresie.
 • Czujnik przypisuje identyfikator klienta do ekosystemu Nucleus.
 • Wysłano wiadomość; mogłoby to być również powiadomienie dla użytkowników smartfonów z ofertą na nCash do zatwierdzenia ich danych.
 • Po zatwierdzeniu klienci otrzymują wstępnie ustawione tokeny na ich koncie nCash. Z kolei nCash można przelać na dowolny portfel zgodny z ERC20.
 • Nucleus Vision w bezpieczny sposób przesyła dane osobowe i dane dotyczące zakupów klientów do łańcucha bloków.
 • Platforma następnie wykorzystuje przesłane dane do identyfikacji powiązanych wydarzeń w przyszłości.
 • Jeśli nie ma wcześniejszej rejestracji klienta w punkcie sprzedaży detalicznej, właściciele sklepów mogą poprosić o dodatkowe dane w sieci, dając sprzedawcom przywilej przeglądania zakupów dokonanych wcześniej w innych sklepach.
 • Wreszcie, właściciele sklepów mają możliwość oferowania klientom nCash w celu ponownego odwiedzenia ich sklepu.

Anulowanie ICO

Plik Zespół Nucleus Vision anulował pierwszą ofertę monet na dzień nCash jak wcześniej zaplanowano. Wynikało to z ceny Żetony Ethereum wtedy. Aby zachować przejrzystość, odwołali ICO i przesłali do członków społeczności.

Choć była to uczciwa decyzja, prawdopodobnie była łatwa do podjęcia. Nucleus Vision zebrał już ponad 40 milionów dolarów od pierwszych inwestorów, czyli jeszcze przed publiczną przedsprzedażą.

Gdzie i jak kupić tokeny nCash

nCash właśnie pojawił się na giełdach i od czasu jego notowania radzi sobie całkiem nieźle.

W chwili pisania tego tekstu nCash można kupić tylko na dwóch platformach wymiany kryptowalut; Binance i IDEX.

Jedyny dostępny sposób na przechowywanie tokena nCash, oprócz odwiedzania sklepów już korzystających z technologii lub zdobywania niektórych token nCash przez zrzut polega na wymianie niektórych bitcoiny, etery, lub tokenów Binance (na platformie Binance Exchange) dla niego.

Istnieje kilka platform, które pozwalają na zakup monet nCash. Jednym z nich jest Huobi Global, za pośrednictwem dwóch różnych par handlowych, w tym NCASH / BTC i NCASH / ETH. Te dwie pary handlowe stanowią ponad 54% całkowitego wolumenu obrotu tym aktywem cyfrowym. 

Binance ma również trzy różne pary handlowe dla nCash, w tym NCASH / ETH, NCASH / BTC i NCASH / BNB. Te trzy pary handlowe stanowią 23% całkowitego wolumenu handlowego tej kryptowaluty. Binance, Huobi Global i MXC stanowią prawie 99% całkowitego wolumenu obrotu tą cyfrową walutą, pomimo faktu, że na rynku jest ponad 20 par handlowych i obsługują ją różne giełdy. 

Binance to jedna z najbardziej rozpoznawalnych platform kryptowalutowych dla handlowców kryptowalut. Ogólnie rzecz biorąc, Binance ma dużą płynność nie tylko dla głównych walut wirtualnych będących przedmiotem obrotu na rynku, ale także dla altcoinów. Niemniej jednak nCash stanowi 0,01% całkowitego wolumenu obrotu na Binance. 

Aby kupić nCash przez Binance, użytkownicy będą musieli wysłać ETH, BTC lub BNB do Binance za pośrednictwem innej giełdy. Jest to w pewnym sensie niewygodne dla wielu użytkowników, ponieważ wymaga to posiadania zarejestrowanych kont na innych platformach. Jednak giełda kryptowalut Binance wdrożyła nowy system, który pozwala użytkownikom kupować lub sprzedawać cyfrowe aktywa za pomocą karty kredytowej. Chociaż nie wszystkie wirtualne waluty są uwzględnione, użytkownicy mogą po prostu kupić BTC, ETH lub BNB i wymienić je na nCash, gdy tylko środki zostaną zaksięgowane na ich kontach. 

Jak wspomniano wcześniej, im większa płynność na platformie wymiany, tym lepiej radzi sobie z altcoinami. Po zakupie nCash najlepiej jest przechowywać te środki poza giełdą kryptowalut. 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wymienić Ether na nCash, przeczytaj nasz przewodnik krok po kroku dotyczący zakupu nCash na Binance Exchange.

Token nCash i jego kompatybilne portfele

NCASH jest Token ERC-20 który służy jako oficjalny token na Nucleus Vision blockchain jako zachęta dla klientów, a także sposób na zakup cennych informacji o ekosystemie.

Będąc tokenem ERC-20, NCASH jest kompatybilny ze wszystkimi portfelami kompatybilnymi z tokenami ERC-20.

Jeśli masz dodatkową gotówkę do stracenia, użyj portfeli sprzętowych, takich jak Trezor lub Księga główna byłaby lepszym rozwiązaniem.

Giełdy kryptowalut zawsze pozwalały użytkownikom na przechowywanie na nich swoich zasobów cyfrowych. Chociaż jest to coś pozytywnego dla tych, którzy używają zwykłych transakcji na rynku, nie jest bezpieczne przechowywanie kryptowalut na giełdach. Dlaczego? Z dwóch głównych powodów. 

Pierwszym powodem, dla którego nie należy przechowywać kryptowalut na giełdzie, jest fakt, że są one zwykle hakowane i atakowane przez złośliwe strony. Jeśli atak okaże się skuteczny, może to ostatecznie zakończyć się utratą milionów dolarów w zasobach cyfrowych użytkowników. Stało się to w przeszłości z Mt. Gox, Coincheck czy nawet Binance, który stracił 7000 BTC po włamaniu na początku tego roku. 

Drugim powodem, dla którego użytkownicy nie powinni ufać giełdom, jest to, że te platformy zwykle nadzorują Twoje aktywa. Oznacza to, że nie jesteś prawdziwym właścicielem tych wirtualnych walut. Jeśli nie jesteś właścicielem swoich kluczy prywatnych, nie jesteś prawdziwym właścicielem swoich zasobów cyfrowych. Rzeczywiście, platforma kryptograficzna może po prostu zamrozić Twoje środki i możesz ich nigdy więcej nie zobaczyć, jeśli uznają, że nie przestrzegałeś warunków. 

Te dwa powody dotyczą również nCash. Oznacza to, że najlepszym sposobem na przechowywanie nCash jest portfel kryptowaluty, z którego posiadasz klucze prywatne, które reprezentują własność. Jednym z najlepszych sposobów przechowywania nCash jest MyEtherWallet, który jest portfelem kompatybilnym z ERC-20. 

Za pośrednictwem MyEtherWallet będziesz przechowywać swoje klucze prywatne, co pozwoli Ci mieć pełną kontrolę nad swoimi środkami. Co więcej, Twój nCash nie będzie narażony na kradzież z giełd. Chociaż MyEtherWallet nie jest najbezpieczniejszym portfelem na rynku, zdecydowanie pomógłby ci zmniejszyć ryzyko posiadania wirtualnych walut. 

Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo, możesz skorzystać z portfela sprzętowego, takiego jak Trezor lub Ledger Nano S. Chociaż są to płatne portfele kryptowalut, zapewniają one najlepsze bezpieczeństwo na rynku kryptowalut. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych dwóch portfelach, przeczytaj nasz przewodnik o Trezorze i Ledger Nano S.. 

Inne opcje dla portfele oprogramowania co daje całkowitą kontrolę nad swoimi tokenami MyEtherWallet, MetaMask, Zamglenie, Parytet, i Zaufanie Portfele ERC-20 Ethereum.

Zespół odpowiedzialny za Nucleus Vision

Nucleus Vision jest kierowany przez CEO i założyciela, Abhishek Pitti, jest absolwentem Harvard School of Business. Są też inni, ważni członkowie zespołu, w tym Avinash Pitti, kto jest CTO, Bryan Lemster, główny programista Blockchain oraz Brooks Atwood, Dyrektor kreatywny.

Mają też wysokich inwestorów, którzy wspierają projekt Tim Draper, Darshan Patel, i Sriram Viswanathan.

Firmy technologiczne wspierające projekt to również Intel, Alpha Networks, Radisys, i Vodafone.

Wniosek

Dzięki Nucleus Vision Oparty na IoT, bezkontaktowy system identyfikacji, sprzedawcy detaliczni mogą lepiej obsługiwać swoich klientów, a także uzyskiwać informacje dotyczące ich potrzeb. Nucleus wypełnia lukę między światem handlu detalicznego online i offline, wykorzystując technologię blockchain Ethereums.

Będąc pierwszym urządzeniem, które zostanie wdrożone na prawdziwym rynku światowym i stojącymi za nim ludźmi, z pewnością zmieni branżę detaliczną, a także będzie sygnałem ostrzegawczym dla innych projektów, takich jak ten.

Niemniej jednak, ze względu na bardzo silną bessę na kryptowalutach w 2018 r., Dla deweloperów i entuzjastów będzie bardzo ważne, aby kontynuować prace nad projektem i utrzymać go na powierzchni. Sytuacja z pewnością może być trudna, ale projekty, które nadal działają i rozwijają swoje pomysły, ostatecznie wzrosną w przyszłości. 

Obecnie ta wirtualna waluta znajduje się blisko 340. pozycji na rynku kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. W przypadku zespołu programistów, którzy wiedzą, jak świadczyć usługi, celem byłoby przesunięcie się powyżej 300 i pozostanie blisko 200 zasobów cyfrowych. Spadek poniżej obecnych poziomów może być katastrofalny dla przyszłości tego projektu i kryptowaluty. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map