Przewodnik dla początkujących do NEO – kryptowaluta inteligentnej gospodarki

Co to jest Neo?

Neo, wcześniej znany jako Antshares, jest chińskim projektem non-profit Blockchain z siedzibą w Szanghaju. Jest znany jako chińskie Ethereum, ponieważ również umożliwia przesyłanie i przechowywanie danych w łańcuchu bloków za pomocą inteligentnych kontraktów. Działa poprzez protokół konsensusu delegowanej bizantyjskiej tolerancji błędów. Zauważył ponad 150-krotny wzrost i może nadal obserwować ogromny wzrost w miarę postępów w realizacji projektu.

Co to są inteligentne kontrakty?

Neo nazywa swoje inteligentne kontrakty NeoContracts i są sposobami automatyzacji płatności i transakcji w łańcuchu bloków. Neo Kontrakty są napędzane przez Neo Gas, o czym porozmawiamy w dalszej części wpisu.

Co to jest NEO Gas?

Neo Gas to druga moneta, która działa na platformie Neo. Neo nie jest podzielne, więc trudno go wykorzystać do uiszczenia opłat. Neo Gas jest podzielna i służy jako opłata za korzystanie z inteligentnych kontraktów i transakcji. Opłaty za gaz są następnie przyznawane delegatom, którzy są użytkownikami, którzy weryfikują transakcje w łańcuchu bloków. Posiadacze Neo otrzymują Gas jako rodzaj dywidendy za trzymanie i obstawianie swojego Neo.

Portfele Neo zostaną omówione w sekcji poniżej, ale ważne jest, aby używać portfela, który nagradza użytkowników dywidendami gazowymi.

Co to jest delegowany bizantyjski protokół tolerancji błędów?

Stworzono protokoły konsensusu, aby rozwiązać problem bizantyjskich generałów, hipotetyczny problem, w którym dziewięciu generałów próbuje zdecydować, jak przeprowadzić atak na miasto, kierując się większością głosów. W tym scenariuszu posłaniec nie może podchodzić do każdego generała i potwierdzać ich wybór ataku lub odwrotu..

Ten problem został modelowany i rozwiązany w informatyce za pomocą mechanizmów konsensusu Proof of Work i Proof of Stake. Neo ma własne podejście do tego problemu i używa dBFT. Ten system wykorzystuje delegatów głosowanych przez społeczność, którzy wypowiadają się w imieniu grupy użytkowników Neo. Ci delegaci pracują razem, aby osiągnąć 66% + porozumienie co do stanu księgi głównej.

Neo jako platforma ICO

Neo, jak wspomniano wcześniej, to projekt z siedzibą w Chinach, kraju o wyjątkowo surowych przepisach. Zablokowali takie rzeczy jak Facebook i Twitter do tego stopnia, że ​​do uzyskania do nich dostępu potrzebna była VPN (wirtualna sieć prywatna), a następnie zablokowali VPN. Chiny poszły podobną ścieżką w zakresie przepisów ICO (pierwszej oferty monet). W Chinach obowiązywał tymczasowy zakaz uczestnictwa w ICO i wiele osób postrzega Neo jako rozwiązanie do prowadzenia ICO w Chinach.

Nie ma oficjalnego stanowiska Chin w sprawie Neo i ICO, ale fakt, że chiński rząd nie podjął żadnych działań przeciwko Neo, jest fantastycznym sygnałem, że przestrzega wszystkich swoich zasad. Neo miał i ma kilka premier ICO na swojej platformie, takich jak Medchain i Red Pulse. Tutaj jest arkusz to pokazuje niektóre z planowanych ICO.

Jak kupić Neo?

Neo jest kryptowalutą w pierwszej dziesiątce pod względem kapitalizacji rynkowej, więc jest dostępna na kilku giełdach. Te wymiany obejmują Bittrex, Binance, Bitfinex. Wszystkie te giełdy są bardzo wiarygodnymi wyborami i są liderami w wolumenie obrotu Neo. Aby uzyskać więcej informacji na temat zakupu Neo, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Jak przechowywać Neo?

Trzy portfele Neo, które polecam to Ledger Nano S, Neonowy portfel i urzędnik Neo Wallet.

Ledger Nano S

Ledger Nano S to portfel sprzętowy, który przechowuje kilka kryptowalut. Należą do nich Bitcoin, Ethereum, Neo i ZCash. Pełna lista obsługiwanych walut zostanie wyświetlona poniżej! Ledger Nano S jest najbezpieczniejszą opcją wymienioną powyżej, ale kosztuje również 79 € lub 96 $.

Neonowy portfel

Portfel Neon Wallet to portfel biurkowy, który obsługuje Neo i Neo Gas i umożliwia automatyczne odbieranie Twojego Neo Gas. Aby uzyskać dostęp do portfela, należy wprowadzić klucz prywatny. Należy pamiętać, że ten klucz prywatny nie jest przechowywany ani przechowywany przez twórców portfela Neon Wallet, więc jest całkowicie bezpieczny. Projekt jest również open source, więc gdyby dołączono jakiekolwiek złośliwe pliki, zostałyby już ujawnione. Portfele na biurko są wygodne w użyciu, ale nie są czymś, na czym przechowywałbym duże ilości Neo. Jest również wymieniony na oficjalnej stronie Neo jako uaktualnienie interfejsu użytkownika, co zdecydowanie czyni go bardziej godnym zaufania.

Oficjalny portfel Neo

Oficjalny portfel Neo można pobrać z oficjalnej strony Neo. Jego interfejs użytkownika nie jest tak przyjazny jak portfel Neon, ale jest również opcją przechowywania Neo.

Dlaczego Neo tak bardzo koncentruje się na tworzeniu tożsamości cyfrowych?

Neo ma być używane przez duże korporacje i przedsiębiorstwa, a aby te branże działały, muszą współpracować z rządowymi zasadami i przepisami. Nie jest to naprawdę możliwe, jeśli użytkownicy są w 100% anonimowi w łańcuchu bloków. Jak wspomniano wcześniej, Chiny są bardzo surowe w kwestii tego, na co pozwalają, a Neo nie chce ryzykować obrażenia Chin.

Dlaczego potrzebujemy ZARÓWNO Neo, jak i Ethereum?

W świecie kryptowalut istnieje duża konkurencja. Konkurencja jest konieczna, aby firmy i produkty były jak najlepsze. Chociaż jest miejsce na kilka projektów, myślę, że ostatecznie musi być jeden wyraźny zwycięzca w każdym sektorze.

Na przykład Bitcoin i Bitcoin Cash konkurują o zdobycie cyfrowego złota. Monaco i TenX Pay Token to podobne projekty, które mają być kryptowalutowymi kartami płatniczymi. W tym momencie duża część rynku kryptowalut to spekulacje, ponieważ jest to rozwijająca się technologia.

Zamiast mówić, co jest lepsze, po prostu porównajmy Ethereum i Neo.

Języki programowania

Ethereum jest obecnie napisane w Solidity, który nie jest językiem przyjaznym dla użytkownika. Neo umożliwia kodowanie inteligentnych kontraktów w popularnych językach, takich jak C # i Java.

Zaletą posiadania przyjaznych dla użytkownika języków programowania jest to, że umożliwi to większej liczbie użytkowników interakcję z łańcuchem blokowym Neo.

Dowód stawki / pracy a delegowany bizantyjski protokół tolerancji błędów

Obecnie Ethereum używa Proof of Work. Proof of Work to sposób na zabezpieczenie publicznych łańcuchów bloków poprzez umożliwienie górnikom (użytkownikom rozwiązującym problemy kryptograficzne przy użyciu mocy komputera) potwierdzanie transakcji i otrzymywanie wynagrodzenia za swoją pracę. Ethereum ma na celu rozwiązanie problemów skalowalności w tym roku, przechodząc na system Proof of Stake. Proof of Stake rozwiązuje problemy ze skalowalnością poprzez obniżenie zużycia energii (bez wydobywania) i podatność na centralizację.

PoS jest bliższy dBFT Neo i pozwoli Ethereum i Neo na skalowanie do podobnych poziomów.

Aby zobaczyć, jak przebiegają te wszystkie zawody, wystarczy poczekać. W tej chwili Ethereum wydaje się być liderem, ponieważ jego kapitalizacja rynkowa przekracza 10x Neos. To może się całkowicie zmienić w przyszłości i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak rozegra się cała kryptowaluta.

Co dalej z Neo?

Jeśli chcesz śledzić Neo, możesz wyświetlić jego cenę i inne informacje na jego temat CoinMarketCap strona. Aby nadążyć za rozwojem Neo, zobacz projekty Świergot, Reddit i Github.

To jest post gościnny napisany przez Austina, właściciela CryptoKing. Austin jest zapalonym inwestorem kryptowalutowym, studiującym informatykę i inżynierię oprogramowania na Uniwersytecie Towson. Jego hobby to badanie kryptowalut, podróże i wspinaczka skałkowa. Jego celem jest pomóc przeciętnemu człowiekowi zrozumieć i wejść w kryptowalutę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map