Co to jest portfel cyfrowy?

Termin „cyfrowy portfel” jest bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej dzięki wprowadzeniu technologii blockchain. Te poręczne protokoły w dużej mierze eliminują potrzebę noszenia tradycyjnego portfela. Zamiast tego portfele cyfrowe przechowują wszystkie cenne informacje za pośrednictwem aplikacji. Portfele cyfrowe również noszą nazwę „e-portfele”.

Dzisiejsze portfele cyfrowe mogą służyć różnym celom. Te aplikacje mobilne umożliwiają przesyłanie elementów, takich jak prawo jazdy, karty podarunkowe, karty kredytowe, bilety na imprezy rozrywkowe i karnety transportowe. W ten sposób portfele cyfrowe upraszczają codzienne czynności. Zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo, wiedząc, że nie musisz nosić przy sobie oryginalnych dokumentów. Dodatkowo możesz odzyskać utracone dane poprzez kopie zapasowe. Spróbuj to zrobić ze zgubionym portfelem.

Jak działa portfel cyfrowy?

Na szczęście portfele cyfrowe nie są z natury skomplikowane. W większości przypadków wystarczy pobrać aplikację mobilną portfela cyfrowego, aby rozpocząć. Te portfele mobilne są idealne z kilku powodów. Po pierwsze, mogą działać na prawie każdym inteligentnym urządzeniu. Te urządzenia obejmują smartfony, tablety i smartwatche.

Dla tych, którzy martwią się o przechowywanie wszystkich tych danych na swoim urządzeniu mobilnym, dostępne są również wersje portfeli cyfrowych oparte na procesorach. Platformy te nie są tak popularne, jak ich mobilne odpowiedniki. Są jednak nieco bezpieczniejsze, zwłaszcza przed zgubieniem lub kradzieżą. Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, oferują użytkownikom opcje portfela cyfrowego procesora jako bezpieczniejszą alternatywę dla aplikacji mobilnych.

Gdzie mogę uzyskać cyfrowy portfel?

W dzisiejszych czasach portfele cyfrowe są bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz znaleźć te aplikacje w wielu miejscach. Jednym z pierwszych miejsc, w którym można znaleźć wiarygodny portfel cyfrowy, jest Twój bank. Wszystkie główne banki oferują jakąś formę portfela cyfrowego, aby uzupełnić swoje usługi bankowe.

Portfel cyfrowy akceptuje płatności kartą kredytową

Portfel cyfrowy akceptuje płatności kartą kredytową

Ponadto nie brakuje opcji portfela mobilnego dostępnych od innych firm. Po prostu przejdź do Google Play lub Apple Store, a zobaczysz wiele popularnych opcji do wyboru. Co ważne, przed pobraniem ich produktu zawsze szukaj informacji o dostawcach aplikacji portfela elektronicznego. Pamiętaj, że ta aplikacja będzie zawierać mnóstwo prywatnych i ważnych danych. Musisz mieć pewność, że wybierasz tylko zaufane alternatywy.

W przypadku kryptowalut do rozważenia są dodatkowe opcje. Zwykle portfel dostarczony przez programistów kryptowalut jest najlepszą opcją. To będzie najbezpieczniejsze. Jednak może nie zapewniać pełnej elastyczności, jakiej możesz potrzebować. Na szczęście programiści zewnętrzni wprowadzili również szereg renomowanych opcji wielu kryptowalut, które możesz wziąć pod uwagę.

Korzystanie z portfela cyfrowego do codziennych zakupów

Używanie portfela cyfrowego do codziennych zakupów jest proste. Pierwszym krokiem jest znalezienie sprzedawcy, który akceptuje płatności portfelem cyfrowym. Ten krok jest dość łatwy. Po prostu poszukaj symbolu cyfrowego portfela w punkcie sprzedaży sprzedawcy. Co ważne, obecnie w użyciu są zwykle dwa rodzaje cyfrowych portfeli POS – bezdotykowe i magnetyczne.

Terminale zbliżeniowe pozwolą na przeprowadzanie transakcji poprzez NFC, Bluetooth, WI-FI lub inną formę transmisji bezprzewodowej. Technologia Near Field Communications lub NFC to jeden z najszybciej rozwijających się rodzajów technologii portfeli mobilnych dostępnych obecnie na rynku. Technologia ta pozwala na bezproblemowe wysyłanie środków po prostu będąc w pobliżu punktu sprzedaży. Dla porównania, większość innych form transakcji za pomocą portfela mobilnego wymaga zbliżenia telefonu bezpośrednio do punktu sprzedaży, aby zakończyć transakcje.


Po znalezieniu uczestniczącego sprzedawcy możesz zacząć korzystać z portfela mobilnego. Po prostu zbliż smartfon do punktu sprzedaży i poczekaj na monit o zatwierdzenie. Po wyświetleniu monitu zatwierdź transakcję, a transakcja zostanie zakończona. To takie proste.

Portfel cyfrowy w bankomatach

Portfele cyfrowe sprawiają również, że wizyty w bankomatach są przyjemniejsze i wydajniejsze. Podobnie jak w przypadku punktu sprzedaży, nie musisz fizycznie obsługiwać żadnych przedmiotów poza telefonem, aby przeprowadzić transakcję. Po prostu zbliż smartfon do bankomatu i poczekaj na pojawienie się monitu. Stąd możesz zarządzać swoim kontem i odbierać gotówkę z bankomatu, a wszystko to z poziomu bezpieczeństwa swojego smartfona. Co ważne, funkcja ta nadal zyskuje na popularności podczas pandemii koronawirusa. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, opcje bezdotykowe są idealne.

Zalety portfela cyfrowego

Portfele cyfrowe przynoszą na rynek kilka istotnych korzyści. Po pierwsze, e-portfele zapewniają użytkownikom większe bezpieczeństwo. Czy kiedykolwiek zgubiłeś portfel? Czy pamiętasz to uczucie, kiedy zdałeś sobie sprawę, że wszystkie twoje osobiste i wrażliwe informacje krążą teraz swobodnie po świecie? Możesz wyeliminować ten strach dzięki portfelowi cyfrowemu.

Informacje o karcie kredytowej zapisane w portfelu cyfrowym Apple Pay

Informacje o karcie kredytowej zapisane w portfelu cyfrowym Apple Pay

Portfele cyfrowe zawierają różne protokoły bezpieczeństwa, aby zapewnić, że tylko prawowity właściciel uzyska dostęp do zawartych w nich informacji. W zależności od dostawcy portfela zabezpieczenie to może obejmować hasła, technologię odcisków palców lub skanowania twarzy, techniki dwuskładnikowej autoryzacji i szyfrowanie.

Organizacja

Zyskujesz dużo organizacji dzięki portfelowi cyfrowemu. Dostęp do wszystkich informacji można uzyskać w wygodny sposób. Koniec z przekopywaniem się w portfelu lub torebce, aby znaleźć tę jedyną kartę członkowską, której prawie nigdy nie używasz, ale teraz tak bardzo jej potrzebujesz. Koniec z zagubionymi lub zapomnianymi bankomatami lub kartami kredytowymi.

Łatwiej

Być może jednym z najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć portfel cyfrowy, jest fakt, że te aplikacje są o wiele łatwiejsze w użyciu niż tradycyjne portfele. Oprócz tego, że nie musisz nosić przy sobie nieporęcznego portfela, zyskujesz również możliwość łatwego dokonywania płatności za pomocą telefonu. Po skonfigurowaniu portfela ze wszystkimi danymi dotyczącymi płatności i kartami członkowskimi możesz uzyskać prawdziwe oszczędności. Teraz zawsze masz pod ręką informacje o zniżkach.

Rodzaje portfeli cyfrowych

Obecnie do Twojej dyspozycji są wszelkiego rodzaju dostawcy portfeli cyfrowych. Jednak ze względu na poufny charakter informacji w portfelu, w tym możliwość dostępu do konta bankowego, ważne jest, aby trzymać się tylko renomowanych marek. Oto najpopularniejsze opcje portfela cyfrowego:

Opcje portfela cyfrowego innego niż Crypto

Kiedy słyszysz słowo „portfel cyfrowy”, możesz założyć, że termin ten dotyczy wyłącznie przestrzeni blockchain. W rzeczywistości portfele cyfrowe ewoluowały niezależnie od technologii blockchain, chociaż w tym samym czasie. Główni dostawcy usług finansowych zawsze byli zainteresowani sposobami upraszczania transakcji użytkowników. W rezultacie portfele cyfrowe zawsze były przedmiotem zainteresowania twórców usług finansowych.

Obecnie konsumenci mają dostęp do większej liczby cyfrowych portfeli niż kiedykolwiek. Nowi dostawcy nadal wkraczają w przestrzeń, wszyscy ze swoimi unikalnymi funkcjami i ustawieniami. W miarę jak przestrzeń staje się coraz bardziej zatłoczona, ważne jest, aby docenić pionierów w branży:

PayPal One Touch

Platforma PayPal OneTouch pochodzi od jednej z najstarszych największych firm zajmujących się płatnościami cyfrowymi na świecie – PayPal. W związku z tym platforma ta wykorzystuje sieć tego uznanego dostawcy, aby dać Ci możliwość korzystania z portfela elektronicznego niemal wszędzie. Ponadto platforma usprawnia najpopularniejsze usługi PayPal. Możesz wysyłać, odbierać i żądać środków bezpośrednio z interfejsu portfela.

Venmo

Venmo to jedna z najpopularniejszych aplikacji portfela cyfrowego na świecie. Od 2019 roku aplikacja płatnicza zarejestrowała ponad 40 milionów aktywnych użytkowników. Jedną z najlepszych cech Venmo jest fakt, że wiele firm przyjęło tę aplikację. To wsparcie ze strony sektora publicznego i biznesowego podnosi popularność portfela mobilnego na nowy poziom.

Venmo stało się tak popularne z różnych powodów. Co ważne, Venmo zapewnia darmowe przelewy bankowe dla użytkowników. Średni czas przelewu bankowego z aplikacją może zająć 3 dni, ale możesz przyspieszyć środki o dodatkowy 1%. Warto zauważyć, że PayPal kupił Venmo w 2016 roku w ramach przejęcia Braintree o wartości 800 milionów dolarów.

Samsung Pay

Samsung był jedną z pierwszych firm, które dostrzegły potrzebę większej liczby opcji portfela cyfrowego w kosmosie. W związku z tym Samsung Pay wszedł na rynek w 2011 roku. Obecnie platforma jest silniejsza niż kiedykolwiek. Możesz zapłacić osobiście, w aplikacji lub online za pomocą interfejsu. Jedynym minusem tej platformy jest to, że musisz posiadać smartfon Samsung, aby z niej korzystać.

Apple Pay

Apply Pay powstał jako odpowiedź na Samsung Pay. Ten e-portfel zawiera wszystkie funkcje, których można oczekiwać od jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży technologicznej. Zgodnie z polityką firmy aplikacja Apply Pay jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników iPhone’a lub Apple Watch. Platforma umożliwia użytkownikom iPhone’a dokonywanie transakcji w sklepie i online bezpośrednio z ich urządzeń.

Apple Pay jest liderem pod względem bezpieczeństwa w sektorze. Platforma zawiera wbudowany system weryfikacji tożsamości. System wymaga podania Face-ID lub kodu PIN w celu potwierdzenia transakcji.

eWallet

Aplikacja eWallet to niezwykle wszechstronna aplikacja dostępna na komputerach Apple, Android, Mac lub Windows. Ta wyjątkowa platforma nie spełnia normalnych funkcji portfela cyfrowego, ponieważ nie możesz wysyłać ani odbierać płatności. Platforma może jednak przechowywać wszystkie poufne informacje finansowe w bezpiecznej lokalizacji online, do której można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia na całym świecie.

Oprócz możliwości przechowywania informacji o Twojej karcie kredytowej i debetowej, e-portfele mogą przechowywać Twoje paszporty, karty ubezpieczeniowe, karty programu lojalnościowego, karty biblioteczne, a nawet karty lojalnościowe linii lotniczych. Cała ta funkcjonalność kosztuje około 9,99 USD.

Opcje cyfrowego portfela kryptograficznego

Portfele cyfrowe są podstawowym elementem infrastruktury blockchain. Są głównym interfejsem do interakcji kryptowalut. W związku z tym te cyfrowe sejfy mają na celu bezpieczne przechowywanie kluczy prywatnych. Ponadto współdziałają z różnymi komponentami w ekosystemie blockchain, aby ułatwić transakcje

Portfel cyfrowy Bitcoin.org

Portfel cyfrowy Bitcoin.org

Większość projektów kryptowalut na dużą skalę, takich jak Bitcoin, Ethereum i Monero, zapewnia natywny portfel. W większości przypadków opcja portfela programisty jest najbezpieczniejsza. Możesz wysyłać, odbierać, monitorować rynki, a nawet stawiać swoje monety, aby zarobić więcej w zależności od rodzaju posiadanej kryptowaluty.

Portfele cyfrowe innych firm zaprojektowane do obsługi kryptowalut są najpopularniejszą opcją. Te portfele zapewniają użytkownikom większą interoperacyjność na rynku. Na przykład portfele takie jak Jaxx, pozwalają na przechowywanie wielu kryptowalut w tym samym portfelu. Możesz także uzyskać dostęp do cennych danych rynkowych, w tym wolumenu, wiadomości i eksploratorów bloków.

Obawy związane z portfelem cyfrowym

Jeden z głównych problemów związanych z przyjęciem portfela cyfrowego wynika z ograniczeń technologicznych, a nie z protokołów, ale z urządzeń, na których działają. Zasadniczo nawet najlepszy portfel cyfrowy na świecie jest bezużyteczny, jeśli bateria telefonu wyczerpie się. Być może w przeszłości miałeś do czynienia z odrzuconą lub zgubioną kartą kredytową, ale wyobraź sobie taką, która musi zostać obciążona, zanim będziesz mógł z niej skorzystać. W skrajnych sytuacjach użytkownicy mogą pozostać bez dostępu do swoich funduszy.

Tradycyjny system nadal działa

Inną poważną przeszkodą, przed którą stoi przyjęcie portfela cyfrowego, jest fakt, że większość ludzi nadal woli używać plastiku i gotówki. Studia pokazały, że konsumenci nie odczuwają obecnie rzeczywistej potrzeby modernizacji swoich systemów płatności. W rzeczywistości 3 na 4 konsumentów nie widzi punkt w aktualnej aktualizacji.

Problemy z zaufaniem

Według badań przeprowadzonych przez YouGov, 43% konsumentów uważa, że ​​portfele mobilne nie są bezpieczne. Ponadto około 38% obawia się utraty urządzenia. Twój portfel mobilny nie będzie dla Ciebie zbyt pomocny, jeśli nie możesz zlokalizować telefonu.

Portfele cyfrowe – przyszłość finansów

Pomimo tych obaw gospodarka cyfrowa wymaga do funkcjonowania cyfrowych portfeli. Możesz spodziewać się, że protokoły te nadal będą kluczowym elementem rozwoju sektora finansowego. Na razie wydaje się, że rewolucja blockchain ponownie wypycha cyfrowe portfele w centrum uwagi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map