ETH może zmierzyć się z nadchodzącą zmiennością, jak to rozegrać?

Przegląd Rynki kryptowalut zachowywały się niezdecydowanie wkrótce po trzecim halvingu bitcoina. Jednak pierwsze oznaki wskazują, że w ciągu ETH rynek. Mógłby to być symbol przedstawiający tego majora ETH inwestorzy mogli zacząć przygotowywać się do kolejnego dużego ruchu w drugiej co do wielkości krypto-walucie. Jest to interesujące, ponieważ rynki są świadkami coraz większej dyskusji na temat długu ETH Aktualizacja 2.0, która może być kolejnym ważnym wydarzeniem w tym roku po halvingu bitcoina. Jak to uaktualnienie może wpłynąć na ETH ceny i rynek jako całość? Jaki rodzaj instrumentu handlowego jest idealny do wczesnej konfiguracji na to wydarzenie?  Ethereum 2.0: Kolejna wielka rzecz w kryptowalutach po halvingu bitcoina? BTCTrzeci halving pomyślnie przyniósł w tym tygodniu, a szum o halvingu wreszcie się skończył. Nietrudno jest dostrzec nastroje na rynku po halvingu. BTC handluje na boki, a główne altcoiny były prawie takie same. Podczas gdy inwestorzy wciąż szukają kolejnego celu na rynku, ETH może zasługiwać na więcej uwagi, ponieważ druga co do wielkości kryptowaluta ma przejść znaczną aktualizację pomimo wielu opóźnień. Ethereum Aktualizacja protokołu 2.0 zmieni oryginalny mechanizm proof-of-work na proof-of-staw, co może zachęcić ETH posiadacze, aby zgromadzić więcej ETH. Dzieje się tak, ponieważ jeśli ktoś ma większy udział w sieci, tym więcej ma uprawnień do sprawdzania transakcji. Chociaż projekt aktualizacji 2.0 napotkał wiele opóźnienia, możemy nie być daleko od oficjalnej premiery, chociaż czas pozostał nieznany. Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, powiedział Coindeskowi, że „sieć testowa dla Ethereum Wersja 2.0 była już dostępna, a pierwsze fazy wdrażania już się rozpoczęły ”. Chociaż jakiś rynek raporty mówiąc, uruchomienie może nastąpić w lipcu. Jednak Buterin wyjaśnione że uruchomienie zaplanowano na koniec 2020 r., bez podania konkretnej daty. Warunki mogą sprzyjać zmienności Wczesne wskazówki od górników i wielorybów mogą sygnalizować zmienność ETH ceny w przyszłości. Rysunek 1 pokazuje, że górnicy zaczęli się gromadzić ETH znowu niedawno, co nastąpiło po wyprzedaży 10 maja.

Rysunek 1: Cena ETH (kolor zielony) a saldo górników (kolor brązowy)

Ethereum (ETH) [10.13.07, 14 maja, 2020] Źródło: Santiment Spadek sald górników często uważany za wczesne wskazanie ceny, która mogła zostać osiągnięta w krótkim okresie. I odwrotnie, kiedy saldo górników zaczęło rosnąć lub wykazywać tendencję wzrostową, ceny mogły spaść do dna w najbliższym czasie. Warto zauważyć, że ten trend akumulacji, nawet potwierdzony, może być trendem średnio- / długoterminowym, a moment tej akumulacji odzwierciedlający cenę może być trudny do określenia. Dlatego potrzebujemy więcej dowodów na poparcie naszego założenia, a ETH Kwota w niewymiennych górnych posiadaczach może stanowić kolejną wskazówkę.

Rysunek 2: Cena ETH (kolor zielony) a kwota w przypadku górnych posiadaczy niewymiennych (brązowy)

Ethereum (ETH) [10.14.39, 14 maja, 2020] Źródło: Santiment Wygląda na to, że wieloryby trzymają swoje ETH gospodarstwa na stosunkowo wysokim poziomie od 8 kwietnia. Wyprzedaż z 10 maja nie zmniejszyła zbytnio ich zaufania, co może być kolejnym sygnałem, że wieloryby spodziewają się zmienności ETH ceny mogą wkrótce wzrosnąć, być może z pozytywnym nastawieniem. Dodatkowo poziomy głośności w mediach społecznościowych mogą dać nam pełny obraz tego, jak gorąco ETH lub ETH 2.0 w społeczności kryptowalut. Rysunek 3 przedstawia społeczną objętość terminu „ETH”Lub„ETH 2.0”W Telegramie i Reddicie. ETH znajduje się w trendzie wzrostowym od początku maja.

Rysunek 3: Objętość społecznościowa „ETH” lub „ETH2.0” w Telegramie (niebieski) i Reddit (czerwony)

eth lub eth2.0 Telegram eth lub eth2.0 Reddit  Źródło: Santiment Chociaż implikacja cenowa zasobu cyfrowego o wyższym wolumenie społecznym pozostawała wysoce dyskusyjna, ale jedną rzeczą, którą możemy potwierdzić, jest, ETH lub ETH 2.0 generuje więcej hałasu wśród społeczności kryptowalut, co często generuje zmienność ceny danego aktywa. Może to być coś, na co inwestorzy i inwestorzy chcą zwrócić szczególną uwagę.  Preferuj kontrakty futures na ETH zamiast opcji Jak handlowcy i inwestorzy mogą przechwytywać i wykorzystywać potencjalne ruchy ETH ceny, oto kwestia miliona dolarów. Jednak wybór odpowiedniego instrumentu do wejścia w transakcję może być ważniejszy niż myśli wielu traderów i inwestorów. Dzięki odpowiedniemu narzędziu uczestnicy rynku mogą zmaksymalizować potencjalny profil przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka. W tym ETH przypadku, wiemy, że aktualizacja 2.0 w końcu nadejdzie; to tylko kwestia czasu, niezależnie od tego, czy jest to lipiec, czy koniec roku. Dlatego instrumenty lubią przyszłość które mają brak upływu czasu i stały koszt handlowy mógłby być lepszym wyborem broni.

  • Brak upływu czasu – Jednym z istotnych elementów, jeśli chodzi o opcje cenowe, jest wartość w czasie, a wartość kontraktu na opcje maleje w czasie. Jeśli inwestor chciał złapać zbliżający się wzrost ceny instrumentu bazowego, nie wiedząc, kiedy nastąpi to konkretne wydarzenie, jak w przypadku aktualizacji ETH 2.0, kontrakty futures mają przewagę nad opcjami, ponieważ kontrakty futures nie mają zaniku w czasie.
  • Stały koszt handlowy – Koszt depozytu zabezpieczającego kontraktów futures z głównym kryptowalutą jako instrumentem bazowym jest zwykle stały, co oznacza, że ​​inwestorzy będą wiedzieć, ile początkowego depozytu zabezpieczającego potrzebują, kiedy po raz pierwszy zakładają transakcję. Na przykład początkowy margines w wysokości ETHUSD kontrakty terminowe na OKEx mogą wynosić zaledwie 2% przy wskaźniku marży konserwacyjnej na poziomie 1%. W przeciwieństwie do tego, premia opcyjna może ulegać wahaniom, w niektórych przypadkach, jeśli aktywa bazowe stają się bardziej zmienne, nabywcy opcji mogą być zmuszeni do poniesienia wyższej premii opcyjnej.
  • Prostsza wycena – Wycena kontraktu opcyjnego czasami może być skomplikowana, a było więcej zmiennych, których handlowcy i inwestorzy mogą nie być łatwe do kontrolowania i zrozumienia. Oprócz czynnika spadku w czasie, o którym wspomnieliśmy wcześniej, zmienność implikowana może być kolejną kwestią, której inwestorzy opcyjni nie mogą ignorować, ale jednocześnie trudno ją kontrolować. IV jest uważany za miernik rynkowej prognozy prawdopodobnych zmian ceny bazowej. To był kluczowy element, jeśli chodzi o wycenę opcji. Jednak IV jest również tą częścią, która jest najtrudniejsza do zrozumienia i przewidzenia. W handlu kontraktami terminowymi nie ma takiego czynnika.

Długi tenor czy wieczysty? Dlaczego nie oba? Zidentyfikowaliśmy futures jako idealny instrument do spekulacji potencjału ETH wzrost zmienności cen. Jednak wybór odpowiedniego tenoru może być kolejnym problemem. Obecnie rynki zapewniają szeroką gamę plików ETH kontrakty futures z różnymi terminami do wyboru przez inwestorów, od tygodniowych, dwutygodniowych, kwartalnych, dwutygodniowych do wieczystych. Więc który wybrać? Jeśli inwestorzy uważają, że zmienność cen ETH może wzrosnąć w przyszłości, i chcieli wykonać wczesne ruchy w przypadku potencjalnych akcji cenowych opartych na zdarzeniach, kontrakty futures z dłuższym okresem, takie jak OKEx ETHUSD Jedną z możliwości mogą być kontrakty terminowe na dwa kwartały. Mogą również chcieć rozważyć rozszerzenie strategia handlu spreadem. Strategia handlu spreadami obejmuje kupno jednego kontraktu futures i sprzedaż innego kontraktu futures. Ta strategia może pomóc inwestorom czerpać zyski z nieoczekiwanej zmiany, a także może być mniej ryzykowna niż zwykłe kontrakty terminowe. W takim przypadku zakup ETHUSD wieczysta zamiana i sprzedaż co dwa kwartały ETHUSD futures może być innym rozwiązaniem.

Rysunek 4: Kontrakty terminowe na ETH & Swapy Zagregowane dzienne wolumeny i otwarte odsetki

skew_okex_eth_futures__swaps__aggregated_daily_volumes_and_open_interest  Źródło: pochylenie Wniosek Wydaje się, że uczestnicy rynku nadal szukają kolejnego punktu skupienia się po zmniejszeniu o połowę bitcoina, a aktualizacja ETH 2.0 może z łatwością stać się następnym centralnym punktem w przestrzeni kryptowalut. Jednak przy nieznanym czasie i historii wielu opóźnień inwestorom i handlowcom może być wyzwaniem, aby wykorzystać takie wydarzenie. Dlatego instrumenty pochodne, takie jak kontrakty futures i swapy, mogą pomóc inwestorom wykorzystać te możliwości i zmniejszyć ryzyko poprzez zastosowanie właściwej strategii. Inwestorzy powinni konstruować swoje strategie zgodnie ze swoim profilem ryzyka. Autor: Cyrus Ip Research Analyst, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map