Handel ekspozycjami USDT z kontraktami terminowymi OKEx Linear i Inverse Futures

Thomas Tse

Główny strateg ilościowy

USDT, inaczej Tether, jest wysoce płynnym aktywem na rynku kryptowalut, który jest powszechnie akceptowany na wielu giełdach i można nim handlować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Działa jak fundusz typu ETF (ETF), w którym aktywem bazowym jest dolar amerykański; i przyjmuje mechanizm tworzenia i wykupu, który pozwala traderowi handlować nim z premią lub dyskontem na rynku. Dzisiaj porozmawiamy o zniżkach i premii w USDT oraz strategiach handlowych związanych z podstawą USDT. Wykorzystamy liniowe i odwrotne kontrakty terminowe typu futures na USDT OKEx z depozytem zabezpieczającym w celu odtworzenia kursu USDT i arbitrażu na różnych przyszłych podstawach w ramach różnych przyszłych kadencji.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy USDT sprzedawał się z premią w Chinach na lądzie, podczas gdy rynek offshore nadal był efektywny na poziomie około 1: 1. Kurs CNY na lądzie wynosi ~ 7,08 w momencie pisania tego tekstu, a cena ofertowa wynosi 7,21 na rynku OKEx C2C USDT. Zasadniczo rynek jest nieefektywny z powodu ograniczeń kapitałowych, USDT jest sprzedawany z około 2% -3% premią w Chinach. Nie jest to zbyt trudne, chyba że masz jakąś specjalną konfigurację. Powinniśmy jednak zobaczyć stłumiony popyt ze strony Chin, prowadzący do nieefektywności rynku w innych częściach rynku kryptowalut.

Rysunek 1. Bloomberg Rysunek 2. Na rynku offshore OKCoin USDT / USD, premia USDT jest dużo bardziej stonowana i handlowana z niewielką premią

Asymetria utrzymywania USDT

Nie można mówić o handlu z USDT bez wcześniejszej znajomości ryzyka kontrahenta Tether. Generalnie, jako traderzy ilościowi, staramy się minimalizować ryzyko kontrahenta. Chociaż ryzyko wybuchu Tether jest niewielkie, niemniej jednak istnieje, a skutki mogą być dość binarne. W przeszłości widzieliśmy, jak kurs USDT spadł do 0,9 USD, a także do 1,05 USD.

Zaleta posiadania USDT jest dość niewielka, podobnie jak tradycyjne rynkowe ETF-y, generalnie nie ma ograniczeń co do tworzenia. Jeśli USDT handluje z premią, handlowcy mogą szybko dać Tether Limited (menedżer) dolara i zmusić USDT do sprzedaży na rynku i powtarzać tę transakcję. Dlatego składka zawsze pozostaje niewielka i rzadko przekracza 0,5%, dlatego warto skorzystać, gdy jest duża.

Ale jeśli Tether straci płynność i zobaczy bank run, kurs USDT szybko spadnie do 0 USD. Zezwolenie udzielone przez Tether na tworzenie lub wykupywanie jest asymetryczne. Tak więc ta wypłata jest bardzo asymetryczna, twoja wada do trzymania Tether to 100%, ale twoja korzyść jest bardzo ograniczona.

Jak zabezpieczyć USDT w OKEx

Inwestorzy ilościowi starają się zminimalizować swoją ekspozycję na Tether, trzymając jak najmniej lub zabezpieczając jej spadek. Hedging jest jak jedzenie warzyw, niektórzy z nas robią to, ponieważ wiemy, że musimy, ale nie dlatego, że chcemy. Jeśli posiadasz USDT i chcesz zarobić pasywny dochód, możesz kupować i sprzedawać bogate kontrakty futures z depozytem odwrotnym z depozytem zabezpieczającym (jak omówiłem wcześniej w innych moich artykułach).


Jeśli kontrakty futures są tanie, możesz kupować tanie liniowe kontrakty futures i sprzedawać bogate odwrotne kontrakty futures. To daje pewne pozytywne wyniki z podstawy.

Implikowanie wartości USDT z indeksów OKEx i kupowanie odwrócenia USDT

Rankiem zawirowań 13 marca nastąpił pośpiech do bezpiecznej przystani (tak – Tether to bezpieczna przystań w kryptowalutach, bo możesz ją wycofać do własnego portfela). Używając indeksów BTC-USDT (5290USDT) i BTC-USD (5590 USD), możemy zasugerować, że kurs USDT wynosił 1,05 USD. Jeśli uważamy, że USDT wróci do parytetu (ze względu na asymetryczny czynnik, jak omówiono powyżej), powinniśmy sprzedać indeks dolara i kupić indeks Tether do długiego dolara i krótkiego Tether.

Większość traderów na rynku jest zaznajomiona z tą strategią, więc odwrotna przyszłość dolara była w rzeczywistości notowana na równi z liniową przyszłością USDT. Ponieważ indeks dolara jest wyższy o 5%, podstawa była o 5% tańsza w przypadku odwrotnych kontraktów futures, ponieważ uczestnicy kontraktów futures oczekują, że premia USDT zostanie zmiażdżona przed wygaśnięciem. Około 11:25 w końcu widzimy rozłączenie, zarówno kontrakty futures na dolara, jak i swap były sprzedawane na poziomie 4% powyżej cen Tether. Gdybyś wszedł na tę pozycję (przy 2x dźwigni) sprzedaży odwrotnej przyszłości i kupowania liniowej, zyskałbyś około 8% zwrotu w zaledwie 15 minut.

Na przykład:

Otwierasz pozycję o 11:30:57 13 marca (zakładając, że masz wystarczający margines)

Jeśli zostanie przetrzymany podczas wygaśnięcia 27 marca i przyjmując cenę dostawy za BTC-USD-200327, która wynosiła 6725,42 USD, za BTC-USDT-200327, która wynosiła 6703,4 T $, zwrot wyniósłby około 0,032 BTC (~ 214,76 USDT).

Twoje następne pytanie może brzmieć, biorąc pod uwagę, że muszę zabezpieczyć odwrotne kontrakty futures z BTC, może powinienem po prostu uchwycić ujemną podstawę odwrotnej przyszłości – 10%. Jak omówiono w niuansach artykułu dotyczącego indeksu arb, wyznaczanie odwrotnej przyszłości podczas odwrotnego arbitrażu jest bardzo kapitałochłonne, a ze względu na jego odwrotny charakter spłaty trudno jest zarządzać marżą..

Jakie są zagrożenia?

Żaden artykuł na temat arbitrażu nie jest kompletny bez omówienia związanego z nim ryzyka. Oczywiście wiąże się to z ryzykiem, takim jak utrzymanie depozytu zabezpieczającego, cofnięcie wypłaty i ryzyko kontrahenta, ale należy również wziąć pod uwagę ryzyko związane z Tether. Kiedy handlujemy kontraktami futures z różnymi walutami kwotowanymi, otwieramy się na ekspozycje w walucie kwotowanej nawet po zabezpieczeniu waluty handlowej. W takim przypadku handel jakimkolwiek spreadem między odwrotnymi i liniowymi kontraktami futures stworzy sztuczną pozycję Tether lub USDT.

Ogólnie rzecz biorąc, powinniśmy skłaniać się w kierunku skracania Tether (na przykład kupowania liniowych kontraktów futures). Krótka pozycja na USDT oznacza kupowanie liniowych kontraktów futures na USDT lub swapów lub kupowanie BTC za pomocą USDT. W przypadku braku szansy, że USDT spadnie o 50%, indeks BTC-USDT będzie dwukrotnie większy niż indeks BTC-USD i faktycznie możesz uzyskać podwojoną kwotę USDT, a jeśli chodzi o dolara, Twoje P&L nadal byłby płaski.

Wniosek

OKEx oferuje szeroką gamę krypto pochodnych dostosowanych do potrzeb różnych inwestorów. Biorąc pod uwagę zmienność rynku, te kontrakty terminowe są bardzo łatwe do rozłączenia, a możliwości arbitrażu są często dostępne dla tych, którzy są zawsze gotowi. W żadnym wypadku te strategie handlowe nie są łatwe lub zdarzają się często, jeśli są wysoce dochodowe, będą trwać tylko przez krótki czas i często są strzeżone przez boty – tylko wtedy, gdy botom brakuje amunicji, handlowcy mogą się nimi ucztować. W tym artykule zbadaliśmy oczywisty przykład, ale istnieją niezliczone małe szanse, takie jak poniższy przykład pokazujący TRX 0925 (mniej strzeżoną przyszłość).

Śledź OKEx na:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map