Strategia sztangi dla Crypto

Przegląd

Światowe rynki pozostawały niestabilne, chociaż rynki aktywów wykazały początkowe oznaki ożywienia po marcowej wyprzedaży. W chwili, gdy dwucyfrowe zyski lub straty wydają się być nowym normalnym ryzykiem i zyskiem z inwestycji, wydaje się, że są one bardziej krytyczne niż kiedykolwiek. Strategia sztangi jest od dawna stosowana przez inwestorów o stałym dochodzie i akcjach w celu dywersyfikacji ryzyka i potencjalnie uzyskania wyższych zwrotów z portfela inwestycyjnego. Czy strategia ze sztangą może działać z zasobami kryptograficznymi? Jak zbudować sztangę kryptograficzną?

Jaka jest strategia ze sztangą?

Strategia sztangi jest połączeniem inwestycji o bardzo wysokim ryzyku i inwestycji bez ryzyka w tym samym portfelu, przy jednoczesnym unikaniu wszystkiego, co jest pośrodku. Uzasadnieniem tego podejścia jest maksymalizacja potencjalnych zwrotów przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka pogorszenia koniunktury. Ponieważ strumień powrotny jest zwykle w korelacji ujemnej, co oznacza, że ​​jeden działa dobrze, gdy drugi ma problemy. Strategowie mogą dostosowywać wagę po każdej stronie, gdy zmieniają się warunki rynkowe.

W portfelu obligacji strategia sztangi może oznaczać posiadanie krótkoterminowych obligacji, które są uważane za wolne od ryzyka, ale płacą mniej, a jednocześnie niektóre obligacje długoterminowe, które mogą zapewnić wyższe zyski, ale wiążą się z większym ryzykiem stopy procentowej.

Jeśli chodzi o akcje, stratedzy mogliby umieścić akcje obronne na jednym końcu sztangi, a na drugim końcu akcje spekulacyjne wysokiego ryzyka, które potencjalnie oferują wyższe zyski..

Uczony i statystyk Nassim Nicholas Taleb, który kiedyś rozsławił strategię ze sztangą powiedziany, "Jeśli wiesz, że jesteś podatny na błędy przewidywania i akceptujesz, że większość miar ryzyka jest błędna, to Twoja strategia polega na tym, aby być tak hiperkonserwatywnym i hiperagresywnym, jak tylko możesz, zamiast być umiarkowanie agresywnym lub konserwatywnym."

Poszerzanie spektrum ryzyka w przestrzeni kryptograficznej

Mimo że kryptowaluta została ogólnie uznana za bardziej ryzykowny składnik aktywów w porównaniu z innymi klasami aktywów, takimi jak akcje i obligacje, spektrum ryzyka w przestrzeni kryptowalutowej jest jednak coraz szersze.

Handlowcy i inwestorzy kryptowalut mogą teraz cieszyć się większą elastycznością, jeśli chodzi o dostosowywanie dźwigni i strategii zgodnie z ich poziomami tolerancji na ryzyko, dzięki szybkiemu rozwojowi produkt przestrzeń. Z jednej strony inwestorzy mogą zwiększyć swoją dźwignię finansową, dodając instrumenty pochodne do swojego portfela (wyższe ryzyko spektrum). Z drugiej strony z dodatkiem tyczenie, inwestorzy mogą zarabiać pasywne dochody dzięki kryptowalutom (mniejsze ryzyko spektrum).

Wraz z wprowadzeniem tych produktów i ich łatwym dostępem powyżej giełdy kryptowalut podobnie jak OKEx, otworzył nowe możliwości, aby umożliwić uczestnikom rynku przyjęcie strategii, takich jak strategia sztangi, i udostępnić ją światu kryptowalut.

Aplikacje kryptograficzne firmy Barbell

Gdy mówimy o zastosowaniu strategii ze sztangą w portfelu kryptowalut, może istnieć wiele wymiarów. W przypadku inwestorów typu „kup i trzymaj” strategia ze sztangą może wyglądać mniej więcej tak:

  • 70% – oszczędności w stablecoinie. to znaczy., USDT zapisywanie w OK, Ex ma RRSO 0,6815%.
  • 30% – XTZ + POŁĄCZYĆ

Jeden z powodów zbierania XTZ i POŁĄCZYĆ polega na tym, że zapewniały przyzwoite zwroty skorygowane o ryzyko. Dane skompilowany przez Messariego pokazuje to XTZ ma 90-dniowy współczynnik Sharpe’a wynoszący 1,80, podczas gdy POŁĄCZYĆJest na 1,33. To jedne z najwyższych odczytów wśród czołowych altcoinów.

Oczywiście istniały inne tokeny i monety, które mają jeszcze wyższy współczynnik Sharpe’a (co oznacza ryzyko i potencjalnie wyższe zwroty). Jednak inne czynniki, takie jak płynność, wielkość rynku i dostępność, prawdopodobnie ograniczą wybór. OKEx wyjaśnił, czym jest współczynnik Sharpe i jak może wpłynąć na twoje portfolio kryptograficzne, przeczytaj więcej tutaj.

Po drugiej stronie sztangi, biorąc pod uwagę fakt, że stablecoiny nie są pozbawione ryzyka, np DAICeny mogą podlegać intensywnym wahaniom spowodowanym ruchami ETH. USDT i USDC może również narazić na inne ryzyka systemowe. Jednak w porównaniu do głównych altcoinów, nawet bitcoinów, umieszczenie stablecoinów na jednym końcu sztangi wydaje się bardziej odpowiednim wyborem.

Inwestorzy typu „kup i trzymaj”, którzy potrafią poradzić sobie z bardziej ryzykownymi aktywami, większą zmiennością i chcieliby mieć krótsze ramy czasowe inwestycji, ich sztanga może wyglądać następująco:

  • 70% – MKR
  • 15% – MCO
  • 15% – BSV

Weźmy na przykład tę kombinację, w okresie od 13 marca do 13 kwietnia tuż po marcowej wyprzedaży portfel taki wygenerował zwrot o około 38%, przewyższający 29% BTC w tym samym okresie. Ponownie inwestorzy mogą dostosować swoje przydziały po każdej stronie sztangi za pomocą aktywów, które pasują do ich celów inwestycyjnych.

Strategia ze sztangą w kryptowalutach

Zarabianie pasywnego dochodu dzięki kryptowalutom zyskuje więcej popularnywśród inwestorów. Jednocześnie produkty do obstawiania, oszczędzania i lokaty terminowej są bardziej wszechstronne niż kiedykolwiek, wraz z rosnącą liczbą obsługiwanych tokenów i monet.

Podczas gdy oszczędzający mogą mieć do wyboru więcej produktów oszczędnościowych / obstawiania, zyski z tych produktów mogą wahać się od 0,04% do nawet ponad 11%, co sprawia, że ​​skonstruowanie odpowiedniej strategii dla portfela EARN wydaje się nabierać większego znaczenia. Strategia sztangi również może się przydać w tej przestrzeni.

W przypadku instrumentów o stałym dochodzie obligacje o wyższej rentowności zwykle wiążą się z większym ryzykiem kredytowym. W świecie walutowym, wyższe zyski FX narażą inwestorów na większą zmienność. W kryptowalutach koncepcja jest podobna. Kryptowaluty, które zapewniają wyższe stopy oszczędności, to zazwyczaj altcoiny o średniej / małej kapitalizacji, które zwykle charakteryzują się większą zmiennością.

Na przykład, TY ŁAŃCUCH (TY) oceniać stał na poziomie 4,58% na OKEx, natomiast DAIWskaźnik obstawiania wynosił zaledwie 1%. Strategia ze sztangą dla 30-dniowej oszczędności na lokatach terminowych może wyglądać następująco:

  • 20% – MCO (7,68% RRSO)
  • 80% – EOS (3,13% RRSO)

Inwestorzy mogą również zbadać kombinację różnych produktów do obstawiania / oszczędzania / lokat terminowych, aby zmaksymalizować zwroty, równoważąc ryzyko wahań cen.

Wniosek

Strategia ze sztangą może nie być strategią konwencjonalną. Jednak rynki po COVID też nie są konwencjonalne. Straty gospodarcze spowodowane pandemią są potencjalnie ogromne, ale nadal nie zostały w pełni urzeczywistnione. W tym samym czasie globalni decydenci wprowadzali kilka obszernych pakietów stymulacyjnych, próbując złagodzić rynki. Oczekiwania inwestorów wahały się między wpadnięciem w depresję a ożywieniem gospodarczym w kształcie litery V, stworzyły fale, które wpływają na wszystkie klasy aktywów na wszystkich rynkach, a kryptowaluta nie jest wyjątkiem. Niekonwencjonalna strategia, taka jak strategia ze sztangą, może być jedną z odpowiedzi na takie warunki rynkowe. Zachęcamy inwestorów do modyfikowania tradycyjnej wersji sztangi i dostosowywania jej do swoich zastosowań.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map