Co to jest opakowany bitcoin (wBTC) i dlaczego jest tak ważny

Ostatnio dużo się mówi o zapakowanych tokenach. W szczególności Wrapped Bitcoin (wBTC) nadal pojawia się jako jeden z głównych przykładów tego, dlaczego pakowanie tokenów jest korzystne dla wszystkich. Koncepcja wBTC pojawiła się w celu poprawy funkcjonalności i użyteczności Bitcoina. W związku z tym te tokeny pomagają zapewnić bardziej wyrafinowane usługi finansowe tradycyjnym posiadaczom BTC.

Co to jest Wrapped Bitcoin wBTC?

WBTC to nowa innowacja, która skutecznie przenosi BTC na blockchain Ethereum. Ten wyjątkowy instrument finansowy zapewnia handlowcom, instytucjom i Dapps pomost do sieci Ethereum przy jednoczesnym zachowaniu ekspozycji na Bitcoin. Celem jest wprowadzenie wartości cenowej Bitcoin do gry i połączenie jej z programowalnością Ethereum.

Każdy wBTC to token ERC-20, który reprezentuje Bitcoin (BTC) w stosunku 1: 1. W szczególności możesz przekonwertować dowolny Bitcoin na wBTC za pomocą różnych sieci dostępnych obecnie publicznie. Możesz także zamienić swój wBTC z powrotem na tradycyjny BTC, kiedy tylko chcesz. Ta elastyczność umożliwia użytkownikom bezproblemowe przechodzenie między wBTC a BTC w celu dopasowania do ich strategii inwestycyjnej.

Korzyści z zawiniętych tokenów

Dowiedziawszy się o wBTC, możesz się zastanawiać, „dlaczego miałbym chcieć zamienić mój BTC na wBTC”. Na szczęście istnieje wiele powodów, dla których inwestor chciałby zawinąć swoje BTC. Przede wszystkim zapewnia integrację z ekosystemem Ethereum. Ethereum ma największy ekosystem ze wszystkich kryptowalut.

Najlepsze platformy wBTC przez Coindesk

Najlepsze platformy wBTC przez Coindesk

Ta rozległa sieć obejmuje ekskluzywne portfele, Dapps, DEX, gry i inteligentne kontrakty. Użytkownicy opakowanych bitcoinów mogą nawet uzyskać dostęp do sieci pożyczkowych DeFi bez faktycznej rezygnacji lub bezpośredniego handlu bitcoinami. To właśnie ten ostatni powód wywołał ostatnio takie poruszenie na rynku.

Płynność

Kolejną istotną zaletą, jaką wBTC przynosi na rynek, jest większa płynność. Ekosystem Ethereum jest zróżnicowany i rozproszony. Taka dystrybucja funduszy może stworzyć scenariusz, w którym DEX (giełdy zdecentralizowane) i inne platformy nie mają płynności niezbędnej do optymalnego funkcjonowania. Niska płynność sprawia, że ​​wymiana jest mniej efektywna, ponieważ użytkownicy nie mogą szybko handlować swoimi tokenami i za żądaną kwotę. wBTC integruje płynność BTC z elastycznością ekosystemu Ethereum. W ten sposób wBTC zamyka pętlę płynności między wieloma produktami CeFi i DeFi.

Skalowalność

Skalowalność to kolejna ważna zaleta uzyskana dzięki pakowaniu bitcoinów. Ponieważ opakowane tokeny istnieją w łańcuchu blokowym Ethereum, a nie bezpośrednio na Bitcoinie, transakcje przeprowadzane za pomocą wBTC są szybsze i tańsze. Ponadto masz więcej opcji transakcji i przechowywania.

Nowe funkcje


Wrapped BTC zapewnia użytkownikom większą funkcjonalność w porównaniu do zwykłego BTC. Na przykład wBTC może wykorzystać solidne inteligentne kontrakty Ethereum. Inteligentne kontrakty to samowykonalne, wstępnie zaprogramowane protokoły. Są uważane za podstawową technologię sektora blockchain. Jednak nie stały się takimi, dopóki Ethereum nie weszło na rynek lata po BTC. W rezultacie BTC nie ma pełnych możliwości inteligentnych kontraktów w swojej prawdziwej formie.

DeFi BTC

Można argumentować, że ekspansja DeFi (Decentralized Finance) dała początek narodzinom wBTC. Przynajmniej jest to iskra, która rozpaliła ogień wBTC. Aplikacje DeFi starają się przekształcić tradycyjne scentralizowane usługi finansowe w wersję zdecentralizowaną. Popularne aplikacje, takie jak Compound, pozwalają użytkownikom zastępować banki i zapewniać płynność w zamian za nagrody.

Obstawianie WBTC

Staking to jedna z najpopularniejszych funkcji DeFi. Obecnie obowiązuje wiele wersji protokołów tyczenia. Większość z nich wymaga, aby użytkownik zablokował swoją kryptowalutę w inteligentnym kontrakcie na uzgodniony czas w zamian za nagrody. Użytkownicy, którzy konwertują swoje BTC na wBTC, mogą skorzystać z tych protokołów nowej generacji. Na przykład platformy takie jak CoinList umożliwiają automatyczne zdobywanie nagród poprzez obstawianie WBTC w portfelu sieciowym.

Rolnictwo plonowe BTC

Yield Farming to kolejny protokół DeFi, który nadal nabiera rozpędu w tym sektorze. Rolnictwo różni się od tyczenia na kilka sposobów. W szczególności protokoły rolnicze mają krótsze okresy przestoju. Wiele systemów rolniczych umożliwia użytkownikom sieci pożyczanie kryptowalut z zainteresowaniem. Na przykład, Złożony pozwala każdemu zabezpieczyć pasywny dochód z pożyczania wBTC innym użytkownikom w sieci za pośrednictwem pul rolniczych.

wBTC zyskuje na popularności

Owijanie BTC przynosi poważne korzyści. Te zalety pomogły stworzyć nowy sektor w branży blockchain. W dzisiejszych czasach więcej inwestorów niż kiedykolwiek chce korzystać z usług wBTC. Wrzesień raport podkreślił ten wzrost w spektakularnej formie. Według naukowców na całym świecie wBTC jest obecnie używanych ponad 1,1 miliarda dolarów.

Statystyki DeFi

Statystyki DeFi

Różne modele wBTC

Co ciekawe, w sektorze używanych jest kilka różnych modeli owijania BTC. Każda z tych strategii różni się nieco, ale daje ten sam wynik – BTC na blockchainie ETH. Oto trzy najpopularniejsze obecnie używane protokoły owijania.

Scentralizowane

W scentralizowanej strategii pakowania BTC polegasz na firmie, która utrzyma wartość Twoich aktywów. W tym systemie przekazujesz swoje BTC scentralizowanemu pośrednikowi. Stamtąd blokują twoje krypto w inteligentnej umowie i wydają odpowiedni token ERC-20. Wadą tego podejścia jest to, że jesteś całkowicie zależny od firmy w zakresie bezpiecznego przechowywania BTC. Platforma BitGo jest doskonałym przykładem zastosowania tej strategii.

Bez zaufania

Drugim i bardziej zaawansowanym sposobem pakowania Bitcoinów jest zdecentralizowany system. Keep Network oferuje użytkownikom usługi BTC opakowane w formie tBTC. W tym scenariuszu scentralizowane obowiązki powiernicze są przenoszone na inteligentne kontrakty. Twoje BTC pozostaje zablokowane w umowie sieciowej, której platforma nie może dostosować bez Twojej zgody. Ta strategia zapewnia użytkownikom niezaufany i autonomiczny system.

Aktywa syntetyczne

Inną formą nabierania tempa wBTC na rynku jest wykorzystanie aktywów syntetycznych. W tym projekcie blokujesz swoje BTC w inteligentnym kontrakcie i otrzymujesz syntetyczny zasób o równej wartości. W przeciwieństwie do pozostałych dwóch scenariuszy, ten token nie jest bezpośrednio wspierany przez BTC. Zamiast tego platforma tworzy kopię zapasową zasobu przy użyciu tokenów natywnych.

Synthetix DEX jest pionierem w tej strategii. W szczególności wBTC platformy, zwane sBTC, nie jest wspierane przez BTC, ale 800% wartości BTC w SNX. SNX jest głównym tokenem zarządzania platformą dla sieci Synthetix. Jest wspierany przez pule płynności.

Czy opakowanie BTC (wBTC) jest bezpieczne?

Koncepcja wBTC jest dość bezpieczna, ponieważ technologia jest solidna. Jednak nadal istnieje wiele zagrożeń, o których powinieneś wiedzieć, zanim zmienisz swój BTC na wBTC. Jeden z głównych problemów wynika z opartych na zaufaniu modeli wczesnych platform wBTC. W tym scenariuszu zawsze istnieje ryzyko, że platforma może w jakiś sposób odblokować prawdziwe BTC i pozostawić posiadaczy tokenów fałszywymi wBTC.

Centralizacja

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć, jest centralizacja. Ilekroć angażujesz zewnętrznych powierników, którzy przechowują duże ilości Bitcoinów, wybijają nowe tokeny i monitorują wartość zabezpieczenia Bitcoin, masz rynek dojrzały do ​​koncentracji władzy.

Jak zawinąć BTC

Gdy zrozumiesz ryzyko związane z wBTC, możesz iść do przodu i wypróbować te nowe tokeny. Platformy takie jak Lista monet, ułatwia owijanie BTC. W szczególności Coinlist oferuje gwarantowaną wymianę wartości 1: 1 z zerowym spreadem i stałą opłatą w wysokości 0,025%.

Zapakowane informacje o bitcoinach na stronie głównej Coinlist

Zapakowane informacje o bitcoinach na stronie głównej listy monet

Pierwszym krokiem jest przejście do Coinlist i rejestracja. Po zarejestrowaniu się możesz po prostu kliknąć przycisk „Wrap” w swoim portfelu BTC. Następnie sieć wyświetli monit z prośbą o podanie ilości BTC, które chcesz zamienić na WBTC. Po podjęciu decyzji możesz kliknąć przycisk „Potwierdź opakowanie”, aby zrealizować transakcję. To jest takie proste.

Gdzie kupić Wrapped Bitcoin wBTC

Kupowanie wBTC jest łatwe. Reputacja i długowieczność tego tokena sprawiają, że jest on dostępny na większości głównych giełd. Binance zapewnia różnorodne pary handlowe wBTC. Aby rozpocząć, musisz zarejestrować konto. Rejestracja jest szybka i prosta. Będziesz jednak musiał zweryfikować swoją tożsamość, zanim będziesz mógł uczestniczyć w transakcjach.

Co to jest opakowany bitcoin (wBTC) i dlaczego jest tak ważny Co to jest opakowany bitcoin (wBTC) i dlaczego jest tak ważny Co to jest opakowany bitcoin (wBTC) i dlaczego jest tak ważny
★★★★★ ★★★★★ Recenzja Binance

Oceny Securities.io określa nasz zespół redakcyjny. Formuła punktacji dla brokerów aktywów cyfrowych (kryptowalut) uwzględnia kilkadziesiąt czynników, w tym opłaty za konto i minimalne stawki, platformy transakcyjne, obsługę klienta, organy regulacyjne i opcje inwestycyjne.

★★★★★ ★★★★★ Recenzja Kraken

Oceny Securities.io określa nasz zespół redakcyjny. Formuła punktacji dla brokerów aktywów cyfrowych (kryptowalut) uwzględnia kilkadziesiąt czynników, w tym opłaty za konto i minimalne stawki, platformy transakcyjne, obsługę klienta, organy regulacyjne i opcje inwestycyjne.

★★★★★ ★★★★★ Przegląd Poloniex

Oceny Securities.io określa nasz zespół redakcyjny. Formuła punktacji dla brokerów aktywów cyfrowych (kryptowalut) uwzględnia kilkadziesiąt czynników, w tym opłaty za konto i minimalne stawki, platformy transakcyjne, obsługę klienta, organy regulacyjne i opcje inwestycyjne.

Najlepszy dla

Zaawansowani handlowcy

Najlepszy dla

Handlowcy z USA

Najlepszy dla

Łatwość użycia

Opłaty handlowe

0,10%

Opłaty handlowe

0,16%

Opłaty handlowe

0,125%

Promocje

10% zwrotu gotówki

Kod rabatowy: EE59L0QP

Promocje

Żaden

Promocje

Żaden

Przyszłość zawiniętego Bitcoina wBTC

Biorąc pod uwagę ogólną użyteczność i przystępną cenę opakowania BTC, nie jest zaskoczeniem, że programiści ciężko pracują nad rozszerzeniem tej koncepcji. Już teraz widzisz potrzebę wprowadzenia opakowanych bitcoinów do bardziej złożonych koncepcji DeFi.

Złożone sieci DeFi pozwalają użytkownikom podwoić swoje tokeny. Na przykład, wyobraź sobie, że obstawiasz swoje wBTC, a następnie natychmiastowo stawiasz swoje nagrody w oddzielnej puli. Istnieją również strategie, w których programiści chcą płacić za obstawianie bezpośrednio za pomocą kryptowalut, a nie tokenów DeFi. W tej sytuacji obstawiasz wBTC, ale otrzymujesz ETH bezpośrednio jako nagrodę.

Inne łańcuchy bloków

Obecnie sektor DeFi jest zdominowany przez Ethereum. Jednak ta dominacja zaczyna się nieznacznie zmieniać, gdy inne łańcuchy bloków próbują włamać się do sektora DeFi. W związku z tym na pewno w najbliższej przyszłości zobaczysz, że wBTC zacznie pojawiać się na innych łańcuchach bloków. Podobnie jak w przypadku Ethereum, wBTC zyska pełną funkcjonalność sieci, w której jest umieszczony.

Opakowane BTC to nowa rewolucja technologiczna

Koncepcja wBTC nadal zyskuje na popularności z wielu powodów. Przede wszystkim nikt nie chce handlować swoim BTC, zwłaszcza że ta kryptowaluta jest teraz na najwyższym poziomie. Wrapped Bitcoin pozwala tym długoterminowym HODLerom na zdobywanie pasywnych nagród bez zrzekania się własności tych cennych zasobów cyfrowych. Z tych powodów możesz spodziewać się, że w nadchodzących tygodniach więcej wBTC wejdzie na rynek.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map