Czym jest handel kryptowalutami?

Od 2017 roku handel kryptowalutami jest przedmiotem zainteresowania zarówno nowych, jak i starych inwestorów. W szczególności handel kryptowalutami obejmuje spekulacje na temat przyszłych ruchów cen na rynku. W najprostszej formie handel wymaga kupowania i sprzedawania kryptowalut w sposób przynoszący zysk. Aby wykonać to zadanie, musisz dokładnie wiedzieć, czym są kryptowaluty i co wpływa na ich ruchy rynkowe.

Kryptowaluty to zdecentralizowane aktywa cyfrowe, które polegają na sieci komputerów w celu weryfikacji ich autentyczności i ogólnego stanu sieci. W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, takich jak dolar, nie ma rządu ani organu centralnego wspierającego te monety. Zamiast tego kryptowaluty opierają się na protokołach matematycznych, aby zmniejszyć interwencję człowieka i zapewnić światu naprawdę wyjątkowy instrument finansowy.

Co ważne, kryptowaluty istnieją tylko jako wspólny cyfrowy zapis własności. Oznacza to, że nie możesz obsługiwać ani nawet dotykać kryptowaluty. Zamiast tego te zasoby istnieją tylko w sferze cyfrowej. W rezultacie żadna transakcja kryptograficzna nie jest zakończona, dopóki nie zostanie zweryfikowana przez sieć węzły (górnicy) i dodani do łańcucha bloków.

Co ciekawe, istnieje wiele różnych rodzajów aktywów blockchain, którymi można dziś handlować. Każdy składnik aktywów ma własne wymogi regulacyjne i handlowe, których należy przestrzegać. Trzy główne typy aktywów blockchain na dzisiejszym rynku to kryptowaluty, narzędzia i tokeny bezpieczeństwa.

Giełdy kryptowalut

Na szczęście kupowanie i sprzedawanie kryptowalut nigdy nie było łatwiejsze. Dziś do Twojej dyspozycji jest wiele giełd na rynku. Każda z tych giełd zapewnia inny UX i funkcje. W związku z tym zalecamy przyjrzenie się kilku giełdom przed podjęciem ostatecznej decyzji. Ponadto doświadczeni inwestorzy będą również handlować między giełdami, gdy istnieje możliwość uzyskania dochodu z spreadu określonego aktywa.

Wykres świecowy - Okno handlu kryptowalutami Binance

Wykres świecowy – Binance Okno handlu kryptowalutami

Zalecamy trzymanie się renomowanych giełd. Powody tego są proste, co kilka miesięcy niektórzy wymieniają się doświadczeniami włamania, które opróżnia platformę z jej zasobów. W takim przypadku możesz stracić swoją kryptowalutę, jeśli giełda nie ma możliwości zwrotu strat. Doskonały przykład rozgrywania tego scenariusza miał miejsce podczas niesławnej góry Mt.Gox włamać się gdzie inwestorzy stracili miliony. Oto niektóre z najbardziej rozpoznawalnych giełd do rozważenia:

Binance

Plik Binance giełda weszła na rynek w 2017 roku w celu uproszczenia procesu handlu dla zwykłych inwestorów. Założyciel firmy, Changpeng Zhao był już dobrze znany w branży FinTech jako czołowy producent oprogramowania do handlu o wysokiej częstotliwości. Ta wiedza technologiczna pomogła Binance stworzyć unikalny UX i ugruntować swoją pozycję lidera w branży.

Ta prostota pomogła w rozwoju wymiany. Do 2018 roku Binance był największą kryptowalutą Wymieniać się na świecie pod względem wolumenu obrotów. Dziś giełda nadal dominuje w branży. Od tego czasu Binance otworzyło wiele platform, w tym Binance US, Binance DEX, Binance KR i Binance Australia, by wymienić tylko kilka.

KuCoin

Giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze KuCoin była jedną z pierwszych platform, które weszły na rynek. Raporty potwierdziły, że deweloperzy rozpoczęli badania rynku dla tej giełdy już w 2011 roku. W 2013 roku KuCoin wszedł na rynek kryptowalut jako dominujący gracz.

Obecnie platforma znana jest z najnowocześniejszej technologii. Giełda charakteryzuje się połączeniem niezawodnej i rozbudowanej architektury technicznej. W ten sposób programiści byli w stanie usprawnić standardowe operacje handlowe napotykane przez użytkowników.

Poloniex

Plik Poloniex Exchange weszła na rynek w 2014 roku w celu zapewnienia klientom z USA bezpiecznego dostępu do zasobów cyfrowych. Obecnie firma ma siedzibę główną w Greater Philadelphia Area w południowych Stanach Zjednoczonych. Założyciel giełdy, Tristan D’Agosta, jest znany z prowadzenia prywatnego stylu życia, mimo że magazyn Fortune 40 poniżej 40 lista.

Poloniex jest znany ze swojej dostępności i ogólnego pozycjonowania na rynku. Obecnie platforma oferuje ponad 100 par handlowych BTC. Ponadto inwestorzy mają dostęp do zaawansowanych wykresów i narzędzi do analizy danych, które pomagają w realizacji ich strategii inwestycyjnych. W szczególności giełda pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 0,2% od wszystkich transakcji.

Bittrex

Bittrex jest kolejnym liderem na rynku do rozważenia. Ta firma działa od 2016 roku. Twórcy tej platformy chcieli stworzyć instytucjonalną firmę brokerską, która pomogłaby wypełnić lukę między tradycyjnym sektorem finansowym a rynkami kryptowalut.

Bittrex jest dobrze znany ze swoich najlepszych praktyk bezpieczeństwa w branży. Obecnie platforma jest jednym z czołowych amerykańskich dostawców technologii blockchain. W związku z tym cieszy się opinią jednej z najbardziej niezawodnych giełd na świecie.

Handel kryptowalutami

Po wybraniu giełdy, która jest znana ze swojej jakości i bezpieczeństwa, możesz rozpocząć handel. Co ciekawe, proces konfiguracji jest prosty. Wystarczy zarejestrować się na nowej platformie i zasilić portfel online. Finansowanie portfela może się różnić w zależności od wymaganych procesów oraz w zależności od tego, czy chcesz go zasilić walutą fiducjarną, czy innymi kryptowalutami.

Warto zauważyć, że istnieje niewielka krzywa uczenia się, którą należy pokonać, przełączając się między platformami. Każda wymiana wykorzystuje nieco inne podejście i interfejs. Ponadto istnieją rozbieżności w czasie transakcji, kosztach i dziennych limitach, które należy wziąć pod uwagę.

Musisz również wziąć pod uwagę swoją lokalizację. Niektóre giełdy nie pozwalają użytkownikom z określonych krajów na uczestnictwo w ich platformie. Na przykład możesz handlować tylko na giełdach, które wymagają przepisów KYC i AML, jeśli mieszkasz w USA.

Wymagania Binance KYC

Wymagania Binance KYC – handel kryptowalutami

Direct Holdings

Za każdym razem, gdy inwestujesz bezpośrednio w kryptowaluty, kupujesz same monety. Ta strategia oznacza, że ​​będziesz posiadać kryptowalutę, którą posiadasz, a nie tylko jakąś formę praw własności. Oznacza to również, że aby otworzyć pozycję, musisz zapłacić pełną wartość aktywów. Dodatkowo będziesz odpowiedzialny za znalezienie niezawodnego portfela do przechowywania swoich zasobów.

Co porusza rynki kryptowalut

Handel kryptowalutami wymaga, abyś dokonywał przemyślanych przypuszczeń co do ruchów rynkowych w przyszłości. Chociaż nikt nie jest w stanie przewidzieć tych ruchów ze 100% dokładnością, nadal istnieją pewne techniki stosowane przez profesjonalistów w celu ograniczenia ryzyka podczas handlu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, co tak naprawdę wpływa na ruchy rynkowe w tym sektorze. W przeciwieństwie do akcji, kryptowaluty są oddzielone od wielu ekonomicznych i politycznych problemów, które mają wpływ na tradycyjne rynki. W większości przypadków rynek kryptowalut porusza się zgodnie z podażą i popytem. Oto kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę:

Dostawa

Podaż konkretnej kryptowaluty odnosi się do całkowitej liczby monet, które firma wyemituje przez cały okres trwania projektu. Odnosi się również do ram czasowych i struktury, w których monety te zostaną wprowadzone na rynek. Co ważne, musisz też wziąć pod uwagę liczbę zniszczonych lub utraconych monet.

Kapitalizacja rynkowa

 Kolejnym czynnikiem, który musisz zbadać, jest całkowita kapitalizacja rynkowa projektu, który Cię interesuje. Kapitalizacja rynkowa to łączna wartość wszystkich monet istniejących dla danego projektu. Zrozumienie wzrostu i spadków kapitalizacji rynkowej tokenów ma kluczowe znaczenie dla dokonywania świadomych spekulacji cenowych.

Aktualności

Co ważne, nie wszystkie czynniki wpływające na ruchy na rynku mają charakter techniczny. Jednym z najbardziej wpływowych podmiotów poruszających się na rynku w tym sektorze są media. Musisz zwrócić szczególną uwagę na to, jak media przedstawiają kryptowaluty. Będziesz chciał być świadomy wszelkich potencjalnych zmian, które mogą przyspieszyć lub utrudnić przyjęcie na dużą skalę w tym sektorze.

W szczególności wiadomości regulacyjne mogą odgrywać ogromną rolę w kapitalizacji rynkowej kryptowaluty. Na przykład rynek odniósł wielki sukces, gdy Chiny rozpoczęły pod koniec 2017 r. Rozprawę z kryptowalutami na dużą skalę. Biorąc pod uwagę rozmiar rynku chińskiego, inwestorzy mogli łatwo stwierdzić, że ta decyzja wpłynęłaby w jakiś sposób negatywnie na rynek..

Integracja

Następną kwestią do rozważenia w strategii inwestycyjnej jest to, jak dobrze dana moneta jest w stanie zintegrować się z obecnym systemem finansowym. Tokeny z łatwiejszą integracją mają większe szanse na szybki wzrost na rynku. Ten wzrost może być znaczny, gdy moneta zostanie wprowadzona do już istniejącej sieci.

Doskonały przykład integracji zapewniającej ogromny potencjał wzrostu gospodarczego można znaleźć na Facebooku Libra znak. Chociaż ten token jest nadal w fazie rozwoju i podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, ma większy potencjał wzrostu niż większość nowych projektów w tym sektorze. Przyczyna tej nieodłącznej wartości wynika z faktu, że sieć Facebooka obejmuje miliardy międzynarodowych użytkowników.

Główne wydarzenia

Główne wydarzenia w tym sektorze mogą na różne sposoby zwiększyć wartość inwestycji. Jedno z takich wydarzeń, znane jako halving, miało ostatnio miejsce w ekosystemie Bitcoin. To zdarzenie ma miejsce mniej więcej co cztery lata, kiedy nagroda za wydobycie zmniejsza się o połowę. Historycznie po tych wydarzeniach następują rosnące wartości rynkowe.

Terminologia

Jak każdy zawód, handel kryptowalutami wymaga nauczenia się nowej terminologii. Na szczęście ta terminologia jest standardem w branży handlowej. Dzięki temu uzyskasz cenny wgląd w handel innymi aktywami, takimi jak akcje i towary.

Rozpiętość

Spread to różnica w cenie, po której kupujesz lub sprzedajesz swoją kryptowalutę. W związku z tym spready są zmienne w zależności od aktywów, czasu transakcji i czasu potrzebnego do zakończenia transakcji.

Wiele

Omawiając aktywa handlowe, możesz spotkać się z terminem partii. W tym przypadku loty to po prostu termin używany do opisania partii kryptowalut używanych do standaryzacji wielkości transakcji. W większości scenariuszy jedna moneta może składać się z wielu przedmiotów. Te małe partie są popularne w przestrzeni kryptowalut, ponieważ pomagają zmniejszyć ryzyko zmienności.

Futures

Kontrakty terminowe na kryptowaluty to umowy kupna lub sprzedaży kryptowalut po ustalonej cenie. W szczególności te instrumenty finansowe pozwalają inwestorom zarabiać na kryptowalutach bez konieczności bezpośredniego posiadania aktywów. Obecnie kontrakty terminowe są wykorzystywane przez inwestorów do maksymalizacji zysków. Górnicy wykorzystują również kontrakty futures, aby zablokować zyski przed spadkami wartości.

Przewaga

Jedną z zalet handlu kontraktami futures jest możliwość wykorzystania dźwigni finansowej. Handel lewarowany to zaawansowana strategia inwestycyjna. Wymaga to od inwestora zaciągnięcia krótkoterminowej pożyczki na realizację inwestycji. W ten sposób inwestorzy mogą uzyskać dostęp do większych możliwości inwestycyjnych bez konieczności całkowitego opłacenia aktywów z góry. Inwestorzy z dźwignią finansową muszą wpłacić niewielki depozyt po otwarciu pozycji. Ten depozyt nazywany jest również depozytem zabezpieczającym.

Margines

Depozyt zabezpieczający to początkowy depozyt złożony w celu otwarcia i utrzymania pozycji lewarowanej. Należy pamiętać, że wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego będą się zmieniać z brokera na brokera. Również wielkość Twojej transakcji będzie miała wpływ na wielkość wymaganego depozytu zabezpieczającego.

Pypeć

Pipsy to jednostki używane do mierzenia ruchu w cenie kryptowaluty. Pip może się zmieniać w zależności od platformy i używanego parowania. Na przykład w Stanach Zjednoczonych można powiedzieć, że moneta podniosła wartość o jeden pips, jeśli jej wartość rynkowa wzrosła o jednego dolara. Kluczową kwestią jest to, że pipsy odnoszą się do jednocyfrowego ruchu ceny na określonym poziomie.

KYC / AML

Innym popularnym wyrażeniem, które napotkasz, handlując kryptowalutami w USA, jest KYC / AML. Poznaj swojego klienta (KYC) i przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) odnoszą się do ram prawnych, które wymagają od giełd weryfikacji tożsamości użytkowników. Wszystkie regulowane giełdy w USA i UE wymagają AML i KYC.

Podsumowanie

Handel kryptowalutami może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych Satoshi i lepsze zrozumienie rynku. Pamiętaj, że różnica między odnoszącym sukcesy inwestorem a takim, który poniósł klęskę, zwykle sprowadza się do poziomu badań i ich zdolności do trzymania się strategii inwestycyjnej. Doświadczeni inwestorzy wiedzą, że sekret polega na zachowaniu czujności w ocenach rynku i na pewno zauważysz pewne korzyści.

Czym jest handel kryptowalutami? Czym jest handel kryptowalutami? Czym jest handel kryptowalutami?
★★★★★ ★★★★★ Recenzja Binance

Oceny Securities.io określa nasz zespół redakcyjny. Formuła punktacji dla brokerów aktywów cyfrowych (kryptowalut) uwzględnia kilkadziesiąt czynników, w tym opłaty za konto i minimalne stawki, platformy transakcyjne, obsługę klienta, organy regulacyjne i opcje inwestycyjne.

★★★★★ ★★★★★ Recenzja Kraken

Oceny Securities.io określa nasz zespół redakcyjny. Formuła punktacji dla brokerów aktywów cyfrowych (kryptowalut) uwzględnia kilkadziesiąt czynników, w tym opłaty za konto i minimalne stawki, platformy transakcyjne, obsługę klienta, organy regulacyjne i opcje inwestycyjne.

★★★★★ ★★★★★ Przegląd Poloniex

Oceny Securities.io określa nasz zespół redakcyjny. Formuła punktacji dla brokerów aktywów cyfrowych (kryptowalut) uwzględnia kilkadziesiąt czynników, w tym opłaty za konto i minimalne stawki, platformy transakcyjne, obsługę klienta, organy regulacyjne i opcje inwestycyjne.

Najlepszy dla

Zaawansowani handlowcy

Najlepszy dla

Handlowcy z USA

Najlepszy dla

Łatwość użycia

Opłaty handlowe

0,10%

Opłaty handlowe

0,16%

Opłaty handlowe

0,125%

Promocje

10% zwrotu gotówki

Kod rabatowy: EE59L0QP

Promocje

Żaden

Promocje

Żaden

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map