Inwestowanie w IOTA – wszystko, co musisz wiedzieć

Co to jest IOTA (MIOTA)?

IOTA (MIOTA) to inny rodzaj kryptowaluty. W przeciwieństwie do konkurencji, IOTA nie wykorzystuje technologii blockchain do wykonywania swoich zadań. Zamiast tego platforma opiera się na różnych aplikacjach Internetu rzeczy (IoT). W związku z tym platforma ta ma niezrównaną skalowalność i nieskończoną liczbę zastosowań na rynku.

Warto zauważyć, że współzałożyciele projektu, Sergey Ivancheglo, Serguei Popov, David Sønstebø i Dominik Schiener, początkowo nie planowali hostowania kryptowaluty ani nawet zdecentralizowanej sieci. Zamiast tego IOTA zaczynała jako producent chipów sprzętowych IoT. Systemy te mogą rejestrować i wykonywać transakcje między maszynami i urządzeniami w ekosystemie Internetu rzeczy (IoT).

Po rozpoznaniu potencjału sieci IoT, firma zmieniła swój punkt ciężkości na rozszerzenie zdecentralizowanych aspektów sieciowych tej technologii. IOTA umożliwia programistom dalsze badanie scenariuszy przypadków użycia i różnych funkcji IoT i ich interfejsów. w konsekwencji, ODROBINA odgrywa kluczową rolę w dalszym wdrażaniu tej rewolucyjnej technologii.

Internet rzeczy (IoT)

Internet rzeczy to termin używany do opisania miliardów inteligentnych urządzeń w dzisiejszym świecie. Każde urządzenie można uczynić „inteligentnym” poprzez dodanie wbudowanych czujników i możliwość komunikacji z Internetem. Co ciekawe, koncepcja IoT powstała jeszcze w 1982 roku. Jest to moment, w którym grupa doświadczonych programistów z Carnegie Mellon University postanowił dodać czujniki do automatu sprzedającego w kampusie.

IOTA - Twitter

IOTA – Twitter

IoT, tak jak go dziś nazywamy, wystartował w 2008 roku. W tym czasie szybka łączność internetowa i „inteligentne” urządzenia stały się przystępne cenowo, stabilne i szybkie. Obecnie czujniki IoT pozwalają firmom zaoszczędzić miliony na kosztach monitorowania i transmisji danych. Sieci te są bardziej popularne niż kiedykolwiek, ponieważ usprawniają i automatyzują krytyczne systemy biznesowe w sposób wcześniej niewyobrażalny.

IoT jest tutaj, aby zostać

Według ostatnich statystyk społeczność IoT obejmuje 20,4 miliarda urządzeń na całym świecie. Co imponujące, przychody rynkowe dla tego sektora wynoszą 212 miliardów dolarów, a przewidywany gwałtowny wzrost w przyszłości. Aby dać przykład poziomu prognozowanego przez analityków ekspansji, nie musisz szukać dalej niż to, jak daleko zaszły te systemy. Na przykład w samym pierwszym kwartale 2019 roku Amazon sprzedał swoim klientom ponad 100 milionów urządzeń obsługujących Alexę. Na rynku istnieje obecnie nieskończona liczba inteligentnych urządzeń, z których mogą korzystać konsumenci.

Jakie problemy rozwiązuje IOTA?

IOTA (MIOTA) próbuje naprawić kilka rażących problemów, z którymi borykają się sektory IoT i blockchain. Po pierwsze, zapewnia programistom alternatywę dla sieci blockchain do programowania Dapps. Ta dywersyfikacja pozwala na lepszą dystrybucję informacji.

W obecnym stanie dane IoT są bardzo podzielone. Wymiana danych jest bardzo niewielka. Jednak IOTA wprowadza standardy i zapewnia niezawodny i niedrogi sposób dla wszystkich tych urządzeń na efektywne wykorzystanie innych czujników w sieci.Ta strategia otwiera drzwi dla całkiem niesamowitych funkcji.


Na przykład wyobraź sobie, że Twoja inteligentna lodówka była w stanie wyczuć, że kończy Ci się mleko. Lodówka może następnie wysłać prośbę o kolejny galon do Twojego inteligentnego samochodu lub platformy zamówień sklepu spożywczego. Stamtąd Twój inteligentny samochód może popłynąć do sklepu i odebrać zamówienie lub sklep może wysłać drona z zamówieniem bezpośrednio do Twoich drzwi. Wszystko to, a nawet więcej, jest możliwe dzięki rozwojowi sieci IoT. A co najważniejsze, możesz śledzić wszystko bezpośrednio ze swojego smartfona.

Skalowalność

Skalowalność to kolejny poważny problem, który eliminuje IOATA. Unikalna struktura platformy oznacza, że ​​im więcej użytkowników dołącza do sieci, tym platforma staje się szybsza i stabilniejsza. Dla porównania, dzisiejsze łańcuchy bloków charakteryzują się długim czasem transakcji i wyższymi opłatami, gdy występuje duży napływ użytkowników. W 2017 roku sieć Bitcoin została zmuszona do indeksowania z powodu problemów z przeciążeniem. Technologia IOTA eliminuje te obawy, ponieważ ma zdolność sprostania wymaganiom globalnej gospodarki.

Jak działa IOTA (MIOTA)?

W teorii IOTA jest bardzo uproszczona. Platforma działa jako pomost między urządzeniami IoT. W szczególności sieć może obsługiwać transmisję danych do iz podłączonych urządzeń w ekosystemie IoT. Sieć jest również w stanie bezpośrednio wykonywać złożone, inteligentne kontrakty obejmujące wiele urządzeń. Aby wykonać to zadanie, sieć opiera się na nowej technologii znanej jako Tangle.

Splot

Tangle to mechanizm konsensusu dla IOTA. Protokół ten działa jako skierowany acykliczny graf (DAG), który zapewnia sieci niesamowitą odporność. W sieci Tangle górników zastępuje centralny koordynator. Koordynator ten zbiera dane z systemu węzłów i wykorzystuje je do potwierdzenia poprawności transakcji. Ten kod sprawia, że ​​IOTA jest jednym z najszybszych i najbardziej ekspansywnych łańcuchów bloków, jakie kiedykolwiek opracowano.

Plątanina przez kukurydzę

Plątanina przez kukurydzę

Rynek danych

Rdzeniem ekosystemu IOTA jest rynek danych. Jest to centrum, w którym programiści czujników IOTA mogą bezpiecznie sprzedawać i uzyskiwać dostęp do aktywnych strumieni danych znanych jako zaszyfrowane dane MAM (Masked Authenticated Messaging). Celem zdecentralizowanego rynku danych jest udostępnienie danych MAM dowolnej stronie kompensującej.

Co najlepsze, dane te są gromadzone i sprzedawane w czasie rzeczywistym. Na podstawie tych danych programiści mogą tworzyć wysoce responsywne aplikacje. Ponadto ta strategia jest znacznie bardziej wydajna niż oddzielne czujniki, które próbują sprzedawać dane za pośrednictwem własnych ofert. Organizuje ten rozległy system sensoryczny w sposób sprzyjający przyszłej ekspansji.

MAM (Masked Authenticated Messaging)

MAM są podstawą funkcjonalności IOTA. Te zestawy danych umożliwiają użytkownikom bez zaufania system wymiany informacji i wartości na zasadzie peer-to-peer. Co najważniejsze, sieć zachowuje wysoki poziom bezpieczeństwa, a wszystkie MAM-y handlują za pośrednictwem zaszyfrowanych kanałów. Ponadto tożsamość źródłowa MAM jest prywatna. W ten sposób sieć jest w stanie lepiej zachować integralność we wszystkich aspektach.

Bosch XDK (zestaw programistyczny dla wielu domen)

Otwarty kod źródłowy Bosch XDK jest protokołem łączącym MAM i Data Marketplace. Ten zintegrowany system zapewnia programistom możliwość konstruowania programowalnych czujników i przekazywania danych w sieci. W ten sposób IOTA spełnia swój cel, działając jako platforma prototypowania Internetu rzeczy.

Programiści IOTA mają nieograniczony dostęp do imponującego zestawu programowalności czujników na platformie. Obecnie platforma obsługuje programowanie technologii czujników MEMS, WiFi, BLE, gniazda na kartę SD oraz gotowych do użycia pakietów oprogramowania. Na swój sposób IOTA działa jako rozwiązanie węzła czujnikowego o pełnym spektrum, które ma możliwość zbierania określonych danych w czasie rzeczywistym. Informacje te można następnie sprzedać za pośrednictwem rynku danych.

MIOTA

MIOTA jest głównym tokenem użytkowym w sferze IOTA. Ta kryptowaluta służy do rozliczania transakcji, wnoszenia opłat i inicjowania inteligentnych kontraktów. Łącznie w całym okresie trwania projektu wydanych zostanie 27 biliardów IOTA. W istocie struktura IOTA sprawia, że ​​możliwość rozbudowy jest ograniczona jedynie elastycznością języków programowania.

Korzyści z inwestowania w IOTA (MIOTA)

Istnieje mnóstwo korzyści, które użytkownicy uzyskują, inwestując w IOTA. Po pierwsze, projekt sieci eliminuje wszelkie opłaty transakcyjne. Dodatkowo sieć jest bardzo szybka. W połączeniu IOTA ma prawie nieograniczoną skalowalność. Jest również znacznie bardziej energooszczędny niż kryptowaluty oparte na łańcuchu bloków.

Historia IOTA (MIOTA)

Historia projektu IOTA zaczyna się właściwie od projektu Jinn. Jinn wszedł na rynek jako programista procesorów ogólnego przeznaczenia IoT. We wrześniu 2014 r. Jinn był gospodarzem imprezy crowdsale, która zapewniła projektowi 250 000 USD na przyszły rozwój. Jednak w tamtym czasie był niewielki nadzór i zerowe ramy regulacyjne do naśladowania w zakresie ICO firmy. Ta sytuacja sprawiła, że ​​Jinn otrzymał pewne regulacje dotyczące wydarzenia.

W październiku 2015 r. Jinn dokonał sprytnego posunięcia, aby zmienić nazwę na IOTA. Platforma oficjalnie weszła rynek poprzez sprzedaż tokenów, która przyniosła sieci 500 000 USD netto. W związku z tym programiści byli chętni do promowania aspektów projektu związanych z użytecznością, aby uniknąć przyszłych problemów ze strony organów regulacyjnych.

Szczegóły projektu JINN

Szczegóły projektu JINN

2017

Dwa lata później powstała Fundacja IOTA. Celem fundacji jest dalsza penetracja rynku IOTA we wszystkich sektorach. Warto zauważyć, że utworzenie fundacji było możliwe tylko dlatego, że inwestorzy tokenów IOTA przekazali 5% całkowitej podaży tokenów. Dziś fundacja IOTA odgrywa istotną rolę na rynku.

Na przykład fundacja jest członkiem zarządu International Association for Trusted Blockchain Applications (INATBA). Organizacja ta odgrywa istotną rolę w opracowywaniu prawodawstwa dotyczącego technologii blockchain i innych ważnych zmianach w tym sektorze. To ukłon w stronę szacunku i jakości, że IOTA jest członkiem tej ekskluzywnej organizacji.

2018

W styczniu 2018 roku IOTA padła ofiarą poważnego włamania. W tym incydencie skradziono tokeny IOTA o wartości 10 milionów USD. Hakerzy byli w stanie zinfiltrować generator nasion, aby uciec z nieuczciwie zdobytymi korzyściami. Jednak w przeciwieństwie do większości hakerów kryptowalutowych władze złapały tę osobę rok później. Haker okazał się 36-letnim mężczyzną mieszkającym w Oksfordzie w Anglii.

Hack spowodował poważny żal deweloperów, ponieważ inwestorzy założyli, że włamanie było wynikiem błędnego programowania ze strony programistów IOTA. Co ważne, tak się nie stało. W tym przypadku sama IOTA nie została naruszona. Publiczne węzły w jego sieci zostały poddane atakowi rozproszonej odmowy usługi (DDOS) ze strony hakerów. Plan zadziałał, ponieważ ukradli już dane uwierzytelniające użytkownika poprzez phishing.

2019

Rok później inny napastnik wycelował w IOTA. Tym razem hakerzy wykorzystali lukę w portfelu mobilnym i stacjonarnym zarządzanym przez fundację IOTA znaną jako Trinity. Hakerowi udało się ukraść IOTA o wartości prawie 2 milionów dolarów, zanim programiści dopompowali przerwy w ich działaniu. Hack był tak poważny, że IOTA zamknęła całą swoją sieć na prawie dziesięć dni, aby naprawić lukę.

Jak kupić IOTA

IOTA jest obecnie dostępna na większości giełd. Ten popularny altcoin okazał się niezwykle odporny pod względem zbywalności. IOTA konsekwentnie plasuje się w pierwszej 50 kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. W związku z tym IOTA możesz znaleźć na najpopularniejszych giełdach świata, w tym na Binance.

IOTA - CoinMarketCap

IOTA – CoinMarketCap

Aby uzyskać IOTA, musisz zarejestrować się na Binance konto lub a Bittrex konto. Po zakończeniu rejestracji i weryfikacji konta możesz rozpocząć proces. Będziesz musiał doładować swoje konto walutą fiducjarną, BTC lub ETH. Gdy Twoje konto będzie gotowe, możesz bezpośrednio przekonwertować swoje Bitcoiny na IOTA. To takie proste.

Jak przechowywać IOTA (MIOTA)

Inwestorzy IOTA korzystają z niezłego wyboru opcji przechowywania. Jeśli jesteś zwykłym traderem, który w tej chwili stara się tylko parać się handlem IOTA, może się okazać, że najwygodniejszą opcją jest pozostawienie krypto na giełdzie.

Lepszą alternatywą jest rozważenie niezawodnego portfela mobilnego. Portfele mobilne są obecnie najpopularniejszą metodą przechowywania kryptowalut ze względu na ich wygodę. Ponadto większość z tych platform nie pobiera żadnych opłat za pobieranie. Jeden z najlepszych portfeli mobilnych opcje dla IOTA to GUI Light i Nostalgia Light Wallet.

Jeśli chcesz dokonać poważnej inwestycji w IOTA lub planujesz HODLowanie tej kryptowaluty przez długi czas, portfel sprzętowy jest najlepszą opcją. Portfele sprzętowe przechowują Twoje kryptowaluty offline w „chłodni”. Ta strategia uniemożliwia zagrożeniom internetowym dostęp do Twoich zasobów. Plik Ledger Nano S lub bardziej zaawansowane Ledger Nano X oba obsługują IOTA.

IOTA (MIOTA) – A Better Blockchain

Unikalne podejście IOTA do zdecentralizowanego sektora to odświeżające zerwanie z normami. Szybkie spojrzenie na techniczne aspekty tej platformy i łatwo zrozumieć, dlaczego zdecentralizowane sieci oparte na IoT z pewnością będą coraz częściej wdrażane. Na razie IOTA pozostaje jednym z najfajniejszych projektów na rynku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map