CoinGecko: Przewodnik po cenach kryptowalut i danych rynkowych monet

recenzja coingecko

CoinGecko to ranking rynku kryptowalut, który klasyfikuje waluty cyfrowe na podstawie kilku czynników. Dziś wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o CoinGecko.

Czym jest CoinGecko?

CoinGecko, znalezione w Internecie pod adresem CoinGecko.com, to strona internetowa, która zapewnia 360-stopniowy przegląd rynku kryptowalut. Podobnie jak CoinMarketCap, CoinGecko wyświetla najlepsze kryptowaluty według wolumenu obrotu, ceny, podaży w obiegu i innych istotnych wskaźników.

Jednak w przeciwieństwie do CoinMarketCap, CoinGecko ma pewne dodatkowe opcje dostosowywania. Możesz na przykład uszeregować kryptowaluty według ich ruchu cen w ciągu ostatniej godziny. Możesz także natychmiast zobaczyć najwyższe w historii wartości różnych kryptowalut.

CoinGecko ma również sekcję „programisty”, w której można przeglądać każdą kryptowalutę w oparciu o jej ostatnie działania rozwojowe. Możesz na przykład sprawdzić liczbę gwiazdek, widelców, obserwatorów i współpracowników dla określonej kryptowaluty. CoinGecko wyświetla nawet wykres zatwierdzeń w ciągu ostatnich czterech tygodni, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, jak aktywność rozwojowa wzrosła i spadła dla każdej monety.

Możesz wyświetlić podobne wskaźniki statusu społecznego każdej monety (w tym liczbę subskrybentów Reddit, użytkowników Telegramu, obserwujących na Twitterze i polubień na Facebooku).

W oparciu o wszystkie powyższe wskaźniki, każda moneta otrzymuje punktację Gecko. Na przykład Bitcoin ma wynik Developer Gecko na poziomie 92% i wynik Social Gecko na poziomie 82%, co daje łączny wynik 88%. Kolejne najwyższe monety to ETH (77%), XRP (71%) i BCH (71%).

Z tych i innych powodów wiele osób woli CoinGecko od CoinMarketCap i podobnych stron z rankingiem monet. Możesz uzyskać te same informacje o rankingu na pierwszy rzut oka, ale możesz także odkryć o wiele więcej informacji poza ceną bitcoinów.

CoinGecko zostało uruchomione w kwietniu 2014 roku, co czyni go jednym z największych i najstarszych agregatorów danych o kryptowalutach na świecie. Siedziba firmy znajduje się w Kuala Lumpur w Malezji.

Funkcje CoinGecko

Kluczowe cechy CoinGecko obejmują:

100 najlepszych monet: CoinGecko wymienia 100 najlepszych monet według kapitalizacji rynkowej. Możesz przeglądać monety według ich kapitalizacji rynkowej w USD lub dziesiątkach innych walut fiducjarnych lub kryptowalut.

Filtruj monety według algorytmu haszowania: Chcesz wyświetlać tylko tokeny, które używają algorytmu mieszania Ethash? Chcesz porównać tylko delegowany dowód tokenów stawki? Dzięki CoinGecko możesz filtrować monety na podstawie wielu różnych czynników.

cechy coingecko

Filtruj monety według platformy: Możesz filtrować monety na podstawie platformy, na której zostały zbudowane – na przykład Stellar, Waves lub VeChain.

korzyści coingecko

Filtruj monety według innych kategorii: Monety można filtrować według wielu innych kategorii, w tym „tokeny zabezpieczone aktywami”, „komunikacja”, „energia”, „hazard” i „tokeny oparte na giełdzie” oraz dziesiątki innych wskaźników.

opcje coingecko

Wyświetl rekord wszech czasów: CoinGecko umożliwia natychmiastowe przeglądanie rekordów wszechczasów głównych kryptowalut na pierwszy rzut oka, w tym spadek wartości tej kryptowaluty od maksimum wszechczasów i datę, w której został osiągnięty rekord wszechczasów. Możesz łatwo porównać 100 najlepszych kryptowalut na podstawie ich rekordowego poziomu. Widać, że na przykład BTC osiągnął rekordowy poziom 19 665,39 USD w dniu 16 grudnia 2017 r. I od tego czasu spadł o 52,8%. Możesz również zobaczyć, że BCH osiągnął najwyższy w historii poziom 3785,82 USD 20 grudnia 2017 r. I spadł o 92,4% od tego momentu..

Coingecko dane dotyczące kapitalizacji rynkowej

Ranguj monety według aktywności dewelopera: Jedną z najpopularniejszych funkcji CoinGecko jest to, że możesz przeglądać rankingi monet na podstawie aktywności programistów. CoinGecko ma wykresy, które pokazują na przykład liczbę gwiazdek, wideł, obserwatorów i współpracowników dla dowolnego projektu żetonowego, a także liczbę zatwierdzeń w ciągu ostatnich czterech tygodni. Wykres aktywności zatwierdzania ułatwia sprawdzenie, które projekty zwiększają aktywność, a które kurczą się. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że Monero (XMR) ma trzeciego pod względem wkładu w obszarze kryptowalut (za tylko BTC i ETH) pomimo 13. miejsca w ogólnej kapitalizacji rynkowej.

rankingi monet coingecko

Ranguj monety według aktywności społecznościowej: CoinGecko jest również popularne ze względu na możliwość klasyfikowania monet według aktywności społecznej. CoinGecko wyświetla liczbę subskrybentów Reddit, użytkowników Telegrama, polubień na Facebooku i obserwujących na Twitterze dołączonych do projektu. Nie zawsze jest to idealne, ponieważ niektóre monety – takie jak bitcoin i – nie mają oficjalnego telegramu ani strony na Facebooku. Zapewnia jednak szybkie informacje o tym, które monety mają dobrze prosperujące społeczności społeczne.

działalność na rynku kryptowalut coingecko

Ranking monet według wskaźników Blockchain: Wreszcie, CoinGecko umożliwia porównywanie monet według określonych wskaźników łańcucha bloków. Możesz zobaczyć mechanizm konsensusu używany na przykład przez każdą ze 100 najpopularniejszych kryptowalut, a także liczbę węzłów, transakcje na sekundę, bloki, podaż w obiegu, całkowitą podaż i procent w obiegu. Niewiele innych witryn porównujących monety udostępnia takie szybkie informacje.

dane tokena coingecko

Zobacz rynki instrumentów pochodnych: CoinGecko pozwala sprawdzić rynki instrumentów pochodnych, w tym wolumen kontraktów bezterminowych bitcoin, kontraktów futures na bitcoiny i innych krypto pochodnych. Możesz zobaczyć, które giełdy są najpopularniejsze, na których rośnie wolumen kontraktów i inne informacje o kontraktach terminowych na kryptowaluty.

Informacje o rynku instrumentów pochodnych: CoinGecko umożliwia również sprawdzanie rynków instrumentów pochodnych pod kątem określonych informacji. Możesz zobaczyć podstawę, spread, stopę finansowania, otwarte odsetki i 24-godzinny wolumen obrotu dla każdej giełdy z kontraktami terminowymi na bitcoin, na przykład.

Aktualizacje belek: CoinGecko publikuje „aktualizacje wiązki”, które obejmują aktualizacje bezpośrednio od twórców każdego projektu kryptograficznego. Możesz wybrać wyświetlanie aktualizacji tylko z określonych kategorii. Możesz też wyświetlić wszystkie aktualizacje ze wszystkich projektów.

Trendy: CoinGecko wymienia popularne kryptowaluty, w tym duże ruchy, tokeny o dużym wolumenie i ostatnio dodane tokeny.

Rankingi giełdowe: CoinGecko klasyfikuje giełdy według szeregu wskaźników, w tym 24-godzinnego wolumenu obrotu (znormalizowany i nienormalizowany), odwiedzin (z SimilarWeb), liczby monet i liczby par handlowych. Każda giełda ma również wynik zaufania CoinGecko. Od listopada 2019 roku sześć giełd ma doskonałe 10 TrustScore, w tym Binance, Bitfinex, Kraken, KuCoin, Poloniex i Bittrex.

Wiadomości i aktualizacje dotyczące kryptowalut: CoinGecko ma wiele badań kryptograficznych, wiadomości i analiz dostępnych na swojej stronie internetowej, w tym relacje z ostatnich wydarzeń, aktualizacje API, profesjonalne badania i raporty, biuletyny, raporty buzzów, harmonogramy połowu bitcoinów i wiele więcej. Jeśli chcesz uzyskać szybkie informacje o najnowszych aktualizacjach kryptowalut, to CoinGecko jest świetnym źródłem informacji.

Informacje dotyczące monet: CoinGecko ma indywidualne profile dla każdej kryptowaluty. Poszczególne profile zapewniają przegląd każdej waluty. Możesz na przykład przeglądać linki do strony internetowej monety, blokować eksploratorów, portfele, kod źródłowy i społeczności. Możesz wyświetlić wykres zmian cen kryptowaluty w czasie, jej ostatnią aktywność w łańcuchu bloków i wiele więcej.

Analiza techniczna: CoinGecko automatycznie oblicza analizę techniczną dla każdej monety. Ta analiza techniczna jest dostarczana przez TradingView. Jak widać, na przykład analiza techniczna w ciągu ostatnich 15 minut daje BTCUSDT sygnał „kup” oparty na 17 sygnałach kupna, 9 sygnałach neutralnych i 2 sygnałach sprzedaży.

Aplikacje mobilne: CoinGecko oferuje aplikacje mobilne na iOS lub Androida. Aplikacja CoinGecko umożliwia śledzenie ponad 2000 cen kryptowalut na całym świecie w oparciu o aktualny wolumen obrotu.

Rozszerzenie Chrome: CoinGecko ma rozszerzenie Google Chrome, które działa podobnie do aplikacji mobilnych CoinGecko.

Tryb dzienny i nocny: CoinGecko oferuje tryb dzienny (jasny) i nocny (tryb ciemny.

Obsługa wielu języków: CoinGecko jest dostępne w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, polskim, rumuńskim, węgierskim, holenderskim, portugalskim, szwedzkim, wietnamskim, tureckim, rosyjskim, koreańskim, japońskim, chińskim, arabskim, tajskim, malajskim i indonezyjskim.

Przejrzysta metodologia: CoinGecko publikuje więcej informacji o swojej metodologii niż jakakolwiek inna witryna zajmująca się rankingiem monet. Firma jest w pełni przejrzysta, jeśli chodzi o sposób notowania monet, na przykład, w jaki sposób obliczane są rankingi giełd i jak działają wszystkie inne informacje na stronie.

Brak opłat za aukcję: CoinGecko nie pobiera żadnych opłat za aukcje monet. Monety muszą spełniać podstawowe wymagania, aby zostały wymienione (takie jak działająca witryna internetowa i oficjalny dokument). CoinGecko zawiera łącznie ponad 6000 tokenów cyfrowych.

Wyniki Gecko: CoinGecko nadaje każdemu tokenowi łączny wynik CoinGecko w oparciu o jego programistę i wskaźniki społecznościowe. Na przykład BTC ma łączny wynik Gecko na poziomie 88%, ponieważ osiąga 92% dla wskaźników deweloperskich i 82% dla wskaźników społecznościowych.

aukcje monet coingecko

Jak korzystać z CoinGecko

CoinGecko jest proste w użyciu. Wystarczy odwiedzić CoinGecko.com, aby rozpocząć.

Na pierwszej stronie witryny znajduje się lista 100 najlepszych monet według kapitalizacji rynkowej. CoinGecko domyślnie używa USD. Możesz sortować monety na podstawie ich ceny, wolumenu obrotu lub podaży w obiegu. Możesz również wyświetlić zmiany cen w 1 godz., 24 godz. I 7 dni.

wykresy rynku coingecko

Aby wyświetlić informacje o konkretnej monecie, możesz po prostu kliknąć tę monetę z listy. Strona każdej monety zawiera obszerne informacje o jej historycznych ruchach cen, algorytmie haszowania, łańcuchu bloków i wiele więcej. To więcej informacji, niż znajdziesz na typowej stronie CoinMarketCap.

Wykres ceny bitcoinów coingecko

CoinGecko ma osobne strony rankingowe dla monet na podstawie ich rekordów wszech czasów, wskaźników deweloperskich, wskaźników społecznościowych, łańcuchów bloków i ogólnych wyników Gecko. Wystarczy kliknąć dowolne łącze na stronie CoinGecko, aby wyświetlić wykresy dla każdego wskaźnika.

Chcesz filtrować monety według określonych kategorii lub kryteriów? Możesz to zrobić, klikając kartę „Filtr”. Możesz na przykład filtrować monety na podstawie ich algorytmu haszowania lub platformy. Możesz także filtrować monety pod kątem określonych kategorii – takich jak tokeny komunikacyjne lub tokeny ekonomii koncertów.

Aby zobaczyć inne informacje na temat CoinGecko, kliknij linki na górnym banerze.

Możesz kliknąć „Instrumenty pochodne”, aby na przykład dowiedzieć się więcej o rynkach kontraktów terminowych. Możesz na przykład natychmiast zobaczyć wolumen obrotu dla różnych kontraktów futures, stopę finansowania i zmiany cen w ciągu 24 godzin.

wykresy kryptowalut coingecko

CoinGecko klasyfikuje również giełdy według wolumenu obrotu, liczby monet i liczby par handlowych. Kliknij „Giełdy” na górnym banerze, aby szybko przejrzeć informacje dotyczące giełdy.

wielkości śledzenia coingecko

Inne sekcje na górnym banerze obejmują sekcję z ogólnymi wiadomościami, w której znajdują się aktualizacje z bloga CoinGecko i powiązanych blogów.

Istnieje również sekcja „Beam”, która zawiera najnowsze aktualizacje od głównych zespołów programistów kryptowalut. Jeśli chcesz odfiltrować szum i przeglądać tylko najnowsze aktualizacje od twórców kryptografii, sekcja „Beam” jest świetnym miejscem do rozpoczęcia.

coingecko zespoły blockchain

Reszta banera CoinGecko zawiera linki do porównań, filmów, wydarzeń, indeksów kryptograficznych, informacji o halvingu bitcoinów i nie tylko.

Jak działa CoinGecko?

CoinGecko łączy się z głównymi giełdami bezpośrednio przez API. CoinGecko pobiera dane z tych giełd, a następnie automatycznie publikuje je na własnej stronie internetowej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

CoinGecko zbiera również analizy danych z TradingView, popularnej platformy analizy rynku, wraz z niektórymi innymi organizacjami zewnętrznymi (takimi jak SimilarWeb do śledzenia unikalnych wizyt na każdej stronie giełdy).

Od listopada 2019 r. CoinGecko notuje 392 giełdy i 6036 monet.

CoinGecko nie tylko pobiera surowe dane z każdej wymiany i publikuje je. Platforma wykorzystuje własną wewnętrzną formułę do wykrywania wartości odstających i niedokładnych danych. Następnie publikuje te informacje w kolorowych, łatwych do odczytania wykresach.

jak działa coingecko

Uzyskanie tokena wymienionego na CoinGecko jest bezpłatne. firma nigdy nie pobiera żadnych opłat za notowanie. Aby mieć zasób kryptograficzny wymieniony na CoinGecko, musisz spełnić określone kryteria aukcji. Musisz mieć działającą witrynę internetową, działający eksplorator bloków, listę na giełdzie z obsługą API i jasną komunikację na temat dostępnych zasobów.

CoinGecko umieści również listę ICO, jeśli ma działającą stronę internetową, w pełni przejrzysty i możliwy do zidentyfikowania zespół oraz białą księgę.

CoinGecko wymieni każdą giełdę z działającą witryną giełdy, dokładnym wolumenem transakcji zgodnym z API, działającą dokumentacją API REST oraz przedstawicielem, z którym zespół może się komunikować w przypadku jakichkolwiek problemów.

kryteria umieszczania na liście coingecko

CoinGecko jest całkowicie przejrzyste w kwestii swojej metodologii. Możesz wyświetlić metodologię platformy do śledzenia, tworzenia wykresów i rankingu zasobów kryptograficznych tutaj.

Ceny CoinGecko

CoinGecko jest darmowe. Witryna nie posiada opcji subskrypcji premium. Aplikacje mobilne i rozszerzenie Chrome są również całkowicie bezpłatne.

Dziś CoinGecko zawiera tylko trzy reklamy na swojej stronie głównej.

U dołu witryny CoinGecko znajdziesz wiele linków do darowizn.

O CoinGecko

Siedziba CoinGecko znajduje się w Kuala Lumpur w Malezji. Firma powstała w kwietniu 2014 roku.

Przez lata CoinGecko zyskało sławę oferując profesjonalne badania w przestrzeni, która coraz bardziej ich potrzebuje. CoinGecko współpracuje z Western University i Humboldt Universitat Zu Berlin w celu opracowania badań kryptowalut. Badania CoinGecko zostały opublikowane w takich książkach jak Handbook of Digital Currency i Handbook of Blockchain, Digital Finance and Inclusion.

zespół kryptowalut coingecko

CoinGecko jest również wspierane przez Malezyjską Globalną Innowację & Centrum Kreatywności (MaGIC).

Kluczowi członkowie zespołu CoinGecko to TM Lee (współzałożyciel) i Bobby Ong (współzałożyciel).

Ostatnie słowo

CoinGecko to znacznie więcej niż zwykła porównywarka monet. Witryna zapewnia fundamentalną analizę rynków kryptowalut w oparciu o szereg czynników.

Oprócz śledzenia ceny, wolumenu i kapitalizacji rynkowej, CoinGecko analizuje wskaźniki społecznościowe, aktywność programistów i wskaźniki dotyczące łańcucha. Dzięki CoinGecko użytkownicy mogą łatwo uzyskać szybki dostęp do informacji o dowolnym konkretnym projekcie kryptograficznym i zobaczyć, jak duże projekty kryptograficzne porównują się z konkurencją.

Jeśli szukasz obszernych informacji o monetach, giełdach, rynkach instrumentów pochodnych i nie tylko w obszarze kryptowalut, to CoinGecko jest jedną z najlepszych opcji w Internecie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map