Nexo: Przewodnik po błyskawicznych pożyczkach kryptograficznych i liniach kredytowych

przegląd pożyczek-pożyczek-kryptowalut

Nexo, największy na świecie i najbardziej zaufany pożyczkodawca kryptowalut, jest wiodącą instytucją pożyczkową opartą na technologii blockchain, która umożliwia natychmiastowe pożyczanie w ponad 45 walutach fiducjarnych (w ponad 250 jurysdykcjach) i zarabianie bitcoinów poprzez codzienne odsetki od nieużywanych aktywów cyfrowych.

Zanim przejdziemy do wszystkich szczegółów na temat działania natychmiastowej kryptograficznej linii kredytowej i platformy pożyczkowej Nexo, która oferuje gwarantowane zatwierdzenia, brak sprawdzania zdolności kredytowej, żadnych ukrytych opłat i żadnych minimalnych wymagań dotyczących spłaty w odniesieniu do jej konta bankowego kryptowalut, przejrzyjmy Nexo przez liczby:

 • oficjalna nazwa firmy: NEXO (wspierane przez Credissimo)
 • oficjalna strona firmy: Nexo.io
 • oficjalny login firmy: platform.nexo.io
 • oficjalny slogan firmy: Pierwsze na świecie natychmiastowe pożyczki zabezpieczone kryptowalutą
 • Liczba użytkowników: Ponad 300 000 osób z ponad 700 milionami pożyczek
 • produkty: natychmiastowa linia kredytowa na kryptowaluty, odsetki i karta Nexo
 • natychmiastowe wnioski o pożyczki kryptograficzne: ponad 1 miliard dolarów przetworzonych w ciągu pierwszych 18 miesięcy
 • szczegóły pożyczki kryptowalutowej: linia kredytowa 5,9% APR z minimalną kwotą 500 USD do 2 milionów USD
 • typ składowania: portfele offline do przechowywania w chłodni dostarczane przez BitGO, depozytariusza zatwierdzonego przez SEC
 • założyciele: Kosta Kantchev, Antoni Trenchev, Georgi Shulev
 • lokalizacja i rok rozpoczęcia: Styczeń 2018 r. W Londynie
 • wsparcie wpłaty monet: BTC, ETH, XRP, LTC, XLM, BCH, NEXO, BNB i stablecoiny
 • nazwa monety: Token NEXO (wprowadzony na rynek w maju 2018 r., Zebrano 52,5 mln USD, przy maksimum 0,40 USD i minimum 0,04 USD)
 • klientów: inwestorzy kryptowalut, górnicy, giełdy, fundusze hedgingowe, firmy ICO i gracze
 • funkcjonalność związana z bezpieczeństwem: Całodobowe monitorowanie oszustw i pomoc na żywo, płatności w lokalnej walucie, szyfrowanie
 • zgodność z przepisami: Onfido dla KYC i AML (używane przez Coinbase, Bittrex, Revolut, HSBC)
 • Profile społecznościowe: Świergot, Facebook, GitHub, Reddit, LinkedIn, Telegram
 • szczegóły kontaktu: Email [email protected]

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o platformie błyskawicznych pożyczek kryptograficznych Nexo w naszej recenzji.

Czym jest Nexo?

Nexo, który niedawno zapewnił długoterminowe opłacalne finansowanie i działa w oparciu o swoją inicjatywę #ZeroFees, jest platformą finansową skoncentrowaną na kryptowalutach, która obiecuje „pozwolić kryptowalutom pracować za Ciebie”. Podobnie jak BlockFi, Nexo pozwala zarabiać na swoich aktywach. Wpłacasz środki na swoje konto Nexo, a następnie codziennie otrzymujesz odsetki.

co-jest-nexo

Od października 2019 roku Nexo oferuje stopy procentowe na poziomie 8%. Dla porównania, BlockFi oferuje obecnie stopy procentowe w wysokości 8,6%, które uwzględniają miesięczne odsetki składane.

Podobnie jak BlockFi, Nexo oferuje również pożyczki zabezpieczone kryptowalutą. Wpłacasz pieniądze na swoje konto Nexo, a następnie uzyskujesz dostęp do linii kredytowej opartej na tych środkach. Nexo używa BitGo do przechowywania w chłodni offline, które jest ubezpieczone do 100 000 000 USD przez firmę Lloyd’s, specjalistę ds. Rynku ubezpieczeń i reasekuracji. Tutaj Nexo znacznie różni się od BlockFi. BlockFi oferuje finansowanie w wysokości 4,5% RRSO rocznie, podczas gdy Nexo oferuje 8% rocznie.

cykl-nexo-instant-crypto-backed -ożyczek

Nexo jest uważane za licencjonowaną i regulowaną instytucję finansową. Aby kwalifikować się do tego statusu, Nexo musiało udowodnić, że posiada odpowiedni kapitał operacyjny, solidne praktyki przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) oraz dobrą ochronę i bezpieczeństwo danych. Firma Nexo jest również zobowiązana do poddania się kontroli audytora wewnętrznego i zewnętrznego.

Pożyczki nexo-kryptowalutowe

Nexo ma również świetne wsparcie instytucjonalne. Firma korzysta z Onfido w swoich globalnych standardach zgodności KYC / AML. Nexo nawiązało również współpracę z Coinbase, Revolut, HSBC, Nationwide, TransferWise i Bittrex, wśród innych głównych dostawców. Nexo jest również blisko powiązany z Credissimo, europejską firmą bankową z ponad 10-letnim (założonym w 2007 roku) doświadczeniem w pracy na rynkach regulowanych na całym kontynencie, której mottem jest „Technology Driven Consumer Finance”. Są uważani za lidera rynku pożyczek konsumenckich online w UE i wprowadzają innowacje dzięki zastrzeżonej technologii w zakresie natychmiastowych pożyczek konsumenckich online, finansowania handlu elektronicznego i usług płatności rachunków.

Nexo ma siedzibę w Szwajcarii, chociaż pożyczki są dostępne dla każdego na całym świecie.

Funkcje Nexo

Nexo i jego natychmiastowe linie kredytowe zabezpieczone kryptowalutami mają na celu rozwiązanie sześciu głównych problemów. Wymieńmy te zalety pożyczki kryptograficznej Nexo pod względem problemu i rozwiązania:

1) bezczynna wartość zasobów cyfrowych = odblokowanie wartości zasobów cyfrowych

2) powolny proces likwidacji = szybki dostęp do gotówki

3) utrata własności = zachowanie własności

4) drogie & nieefektywność podatkowa = koszt & efektywne podatkowo

5) uciążliwe sprawdzanie zdolności kredytowej = brak sprawdzania zdolności kredytowej

6) brak zaufania i przejrzystości = przejrzyste umowy blockchain

Przyjrzyjmy się, jak Nexo rozwiązuje problemy z powyższymi odpowiedziami, oferując wszystkie następujące funkcje:

nexo-instant-crypto-lending

Uzyskaj dostęp do gotówki bez sprzedaży krypto: Główną zaletą uzyskania pożyczki za pośrednictwem Nexo jest to, że możesz uzyskać dostęp do gotówki bez sprzedaży krypto.

Ponad 200 000 użytkowników Nexo: Nexo twierdzi, że jest największym i najbardziej zaufanym pożyczkodawcą kryptowalut na świecie. Firma przetworzyła 700 milionów USD dla ponad 200 000 użytkowników, w tym ponad 1 miliard USD w postaci natychmiastowych wniosków o pożyczki kryptograficzne.

Obsługiwane ponad 250 jurysdykcji: Nexo akceptuje użytkowników z ponad 250 jurysdykcji na całym świecie, w tym ze stanów i krajów.

Ponad 45 walut Fiat: Nexo obsługuje 45 różnych walut fiducjarnych. Dla porównania, jego główny konkurent BlockFi działa tylko z dolarami amerykańskimi i niewielką liczbą kryptowalut.

Zautomatyzowana platforma na żywo: Nexo ma w pełni działającą platformę natychmiastowych pożyczek z zabezpieczeniami na poziomie wojskowym i 256-bitowym szyfrowaniem. Jak reklamowano, możesz otrzymać pożyczkę natychmiast, o ile przeszedłeś weryfikację i masz kryptowalutę jako zabezpieczenie.

Nexo Oracle: Nexo monitoruje swoją platformę za pomocą technologii zwanej Nexo Oracle. Oracle reguluje dystrybucję pożyczek, monitoruje aktywa, utrzymuje portfele i wykonuje inne kluczowe funkcje.

Podręcznik użytkownika pożyczki nexo-crypto

Oto kolejna szczegółowa grafika ilustrująca schemat przepływu pożyczek kryptograficznych Nexo:

nexo-oracle-schemat-dla-pożyczek-kryptowalut

Ubezpieczony depozytariusz: Nexo współpracuje z BitGo jako ubezpieczonym, bezpiecznym opiekunem. BitGo jest jednym z najbardziej zaufanych rozwiązań powierniczych w branży, ponieważ firma jest ubezpieczona przez Lloyd’s, wspieraną przez Goldman Sachs i jest zgodna z CCSS Level 3 i SOC 2. BitGo ma polisę ubezpieczeniową o wartości 100 milionów dolarów w swojej usłudze przechowywania, która chroni fundusze przed utratą w przypadku włamań, kradzieży, utraty kluczy i innych problemów.

Linia kredytowa Crypto: Dopóki masz aktywa kryptograficzne na swoim koncie Nexo, masz dostęp do linii kredytowej Crypto firmy Nexo. Ponadto natychmiast zyskujesz dodatkowy kredyt, gdy twoje kryptowaluty zyskują na wartości.

model pożyczek-nexo-kryptowalut

Aplikacje mobilne: Nexo ma aplikacje mobilne na iOS i Androida, które umożliwiają zarządzanie kontem, przeglądanie salda i dostęp do linii kredytowej Crypto.

Token Nexo (NEXO): Nexo ma swój własny token zwany NEXO. To token narzędziowy, który wypłaca dywidendę. Wraz ze wzrostem wykorzystania platformy oczekuje się, że wzrosną również Twoje dywidendy. Nexo obecnie wypłaca 30% dywidendy posiadaczom tokenów z zysków firmy. Token NEXO jest również przydatny: klienci mogą spłacać odsetki od swoich pożyczek Nexo za pomocą np. Tokenów NEXO, jednocześnie uzyskując niższe oprocentowanie. Tokeny NEXO mogą być również używane na koncie Nexo, aby uzyskać natychmiastowe finansowanie w oparciu o wartość tokenów z rabatami na oprocentowanie.

Karta Nexo: Nexo oferuje własną kartę. Możesz otrzymać kartę fizyczną lub uzyskać do niej dostęp za pomocą aplikacji na iOS lub Androida. Karta Nexo umożliwia dostęp do linii kredytowej na całym świecie, natychmiastowy zwrot gotówki za wszystkie zakupy i płatności w lokalnych walutach bez opłat za transakcje zagraniczne. Karta Nexo nie wiąże się z żadnymi opłatami miesięcznymi ani rocznymi. Ponadto tworzenie dodatkowych kart wirtualnych jest bezpłatne. Możesz zamówić swoją kartę Nexo z aplikacji mobilnej Nexo już dziś, a następnie używać tej karty w ponad 40 milionach sprzedawców na całym świecie.

karta nexo

Licencjonowana i regulowana instytucja finansowa: Nexo jest licencjonowaną i regulowaną instytucją finansową, która jest prawnie zobowiązana do przestrzegania pewnych procedur AML, zasad ochrony danych oraz wymagań dotyczących audytu wewnętrznego i zewnętrznego.

Zarabiaj odsetki od USD, EUR, GBP i Stablecoins: Możesz wpłacić kilka różnych walut fiducjarnych lub stablecoinów na swoje konto Nexo, w tym USD, EUR i GBP. Nexo pozwala również zarabiać odsetki od stablecoinów.

Wypłać w dowolnym momencie bez opłat: Nexo pozwala Ci wypłacić pieniądze w dowolnym momencie bez opłat i prowizji.

Brak kont oszczędnościowych kryptowalut: Jedną z największych wad Nexo w porównaniu z konkurentami jest to, że Nexo nie oferuje obecnie kryptograficznych kont oszczędnościowych. Obecnie możesz używać tylko USD, EUR, GBP lub stablecoinów, chociaż konta oszczędnościowe bitcoin są wymienione jako „wkrótce”.

Odsetki wypłacane codziennie: Nexo płaci odsetki codziennie, co daje niewielką przewagę nad konkurencyjnymi platformami, takimi jak BlockFi, które co miesiąc zwiększają odsetki.

Jak działa Nexo?

Dzięki Nexo każdy, kto posiada kryptowalutę, może otrzymać pożyczkę. Po prostu wpłać środki na swoje konto Nexo, a następnie natychmiast uzyskaj walutę fiducjarną. Dostępnych jest 45 różnych walut fiducjarnych. Wszystkie pożyczki są zabezpieczone Twoją własną kryptowalutą w stosunku 2: 1. Jeśli chcesz na przykład pożyczyć 16000 USD, będziesz musiał zdeponować 4 BTC na swoim koncie Nexo (zakładając, że 1 BTC = 8000 USD).

jak działa-nexo-crypto-credit-line

Większość aktywności na koncie odbywa się za pośrednictwem aplikacji Nexo. Dzisiaj możesz również zamówić kartę Nexo za pośrednictwem aplikacji.

Karta Nexo może być kluczową częścią doświadczenia Nexo, chociaż oficjalnie jest opcjonalna. Możesz natychmiast zdeponować swoją pożyczkę na swojej karcie Nexo. Możesz też otrzymać pożyczkę przelewem do własnego banku. Jeśli korzystasz z karty Nexo, będziesz płacić odsetki tylko od wydanych środków. Karta umożliwia również dostęp do linii kredytowej na całym świecie i natychmiastowy zwrot gotówki za wszystkie zakupy bez miesięcznych lub rocznych opłat (lub opłat za wymianę walut).

Porównanie finansowania pożyczek kryptograficznych nexo

Ogólnie rzecz biorąc, w Nexo dostępne są dwa kluczowe produkty, w tym:

Natychmiastowa pożyczka zabezpieczona kryptowalutą: Nexo Instant Crypto Loan umożliwia klientom zdeponowanie kryptowalut w Nexo, a następnie natychmiastowy dostęp do pożyczki przelewem bankowym (SWIFT, SEPA lub ACH) na osobiste lub firmowe konto bankowe.

Karta Nexo: Karta Nexo to karta płatnicza Mastercard, która umożliwia dostęp do pożyczki lub wydawanie środków na koncie Nexo.

Konto Nexo o wysokim oprocentowaniu: Nexo oferuje wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe klientom, którzy chcą zdeponować walutę fiducjarną na platformie. To konto obecnie opłaca odsetki w wysokości 8% naliczane codziennie.

Nexo twierdzi, że jest największym i najbardziej zaufanym pożyczkodawcą kryptowalut na świecie. Jej głównymi konkurentami są BlockFi i tradycyjne banki. BlockFi umożliwia pobieranie odsetek od sald kont kryptograficznych, podczas gdy Nexo tego nie robi. Nexo ma kartę Nexo, podczas gdy BlockFi nie.

Oto jak wygląda proces rejestracji, aby założyć konto Nexo, oraz film wyjaśniający trzy kroki, aby konkurować o utworzenie konta pożyczkowego Nexo:

join-nexo-crypto-credit-network

Jak poprosić o pożyczkę w Nexo

Żądanie pożyczki nexo-crypto-Loop

Złożenie wniosku o pożyczkę w Nexo jest proste. Oto jak to działa:

Krok 1) Załóż konto osobiste lub firmowe na Nexo.io i przeprowadź weryfikację KYC / AML

Krok 2) Wpłać kryptowaluty do swojego portfela Nexo

Krok 3) Pożyczka staje się dostępna natychmiast, bez konieczności sprawdzania zdolności kredytowej

Krok 4) Wydawaj pieniądze natychmiast za pomocą karty lub wypłacaj pieniądze na konto bankowe

Krok 5) Płać odsetki od 8% do 16% RRSO tylko od wykorzystanych pieniędzy; spłaty odsetek są odejmowane z dostępnego limitu, a spłaty można dokonać w dowolnym momencie

Jak założyć konto oszczędnościowe w Nexo

nexo-crypto-zysk-odsetki

Nexo to bardzo prosta platforma, z której może korzystać każdy. Oto podstawowy proces, którego używasz podczas wpłacania pieniędzy na platformę w celu uzyskania oszczędności:

Krok 1) Odwiedź Nexo.io i otwórz konto osobiste lub firmowe

Krok 2) Przelej USD, EUR lub GBP na swoje konto Nexo

Krok 3) Zacznij zarabiać pasywnie, korzystając ze 100% gwarancji zabezpieczonej aktywami

O Nexo

Ich oficjalna strona internetowa Nexo zawiera następującą misję:

W ciągu ostatnich 10 lat udzielaliśmy natychmiastowych pożyczek milionom ludzi w całej Europie. Wierzymy, że rozwijający się świat cyfrowy pomaga poprawić nasze życie. Chcielibyśmy wnieść swój wkład, dostarczając Pierwsze na świecie natychmiastowe pożyczki zabezpieczone kryptowalutą – Nexo – ciesz się bogactwem kryptowalutowym już dziś bez sprzedawania swoich aktywów kryptograficznych!

Podstawowy zespół Nexo składa się z 14 osób. Większość członków zespołu zajmuje wysokie stanowiska w europejskiej firmie fintech Credissimo.

dlaczego-nexo-crypto-platform

Na czele Nexo stoi Kosta Kantchev (główny partner zarządzający i współzałożyciel). Kantchev jest także współzałożycielem Credissimo. Inni kluczowi członkowie zespołu to Antoni Trenchev (współzałożyciel), który wcześniej był posłem do parlamentu w Zgromadzeniu Narodowym Bułgarii. Jest też Georgi Shulev (współzałożyciel), który ma ponad 6-letnie doświadczenie w branży bankowości inwestycyjnej i jest współzałożycielem Consestimate, otwartej platformy do wycen finansowych.

nexo-credissimo-licencjonowana-regulowana-instytucja-finansowa

Ważny jest fakt, że Nexo jest ściśle związane z Credissimo. Credissimo od ponad 10 lat odnosi sukcesy w branży fintech, obsługując miliony ludzi w całej Europie. Firma podlega również ścisłemu nadzorowi wielu europejskich organów nadzoru bankowego i finansowego.

Siedziba Nexo znajduje się w Londynie, a biura w Szwajcarii.

Nexo vs Pożyczki SALT vs ETHLend

Jak można sobie wyobrazić, Nexo nie jest jedyną platformą pożyczkową kryptowalut w sektorze blockchain, ponieważ dostępne są również dwie inne popularne platformy, takie jak SALT i ETHLend. Oto tabela przedstawiająca wszystkie funkcje oferowane przez Nexo w porównaniu z ETHLend i SALT (Secure Automated Lending Technology):

nexo-salt-ethlend

Jak widać, wiele czynników przemawia za Nexo pod względem wieku i doświadczenia, przetwarzania wniosków, oferty produktów, szczegółów dotyczących zabezpieczeń, opcji spłaty, ukrytych opłat, korzyści z tokenów i dostępu na całym świecie. Warto również wspomnieć, że Nexo jest audytowane przez jedną z firm księgowych Wielkiej Czwórki na świecie, Deloitte.

NEXO Token ICO

Po zarejestrowaniu swojej oficjalnej strony internetowej w styczniu 2018 roku, firma pożyczkowa kryptowalut miała swoją pierwszą ofertę monet (ICO) 1 kwietnia 208, gdzie sprzedała tokenów o wartości 52,5 miliona dolarów po 0,10 dolarów każdy. Jego pierwsze nagranie na CoinMarketCap powróciło 1 maja 2018 r., Kiedy zadebiutowało na poziomie 0,18 USD i szybko osiągnęło swój rekord wszechczasów, po 9 maja przy około 0,41 USD za monetę.

Wykres kapitalizacji rynkowej nexo-token-coin-market

Jak wielu wie do tej pory, było to podczas zimowej bessy w 2018 roku, ponieważ token NEXO spadł aż do 0,04 USD w połowie września i od tego czasu oscylował wokół początkowej ceny ICO wynoszącej około 1 grosza..

Ostatnie słowo

Recenzja Nexo

Nexo to popularna platforma oszczędnościowo-pożyczkowa kryptowalut. Użytkownicy mogą zdeponować walutę fiducjarną (USD, GBP, EUR i stablecoiny) na giełdzie, aby uzyskać 8% zwrotu z inwestycji. Użytkownicy mogą również pożyczać pieniądze, po prostu zdeponując krypto jako zabezpieczenie. Gdy tylko krypto znajdzie się na Twoim koncie, możesz uzyskać dostęp do linii kredytowej. Pożyczki są wysyłane za pośrednictwem karty Nexo lub przelewem do Twojego banku.

Główną wadą Nexo jest to, że użytkownicy nie mogą zarabiać na bitcoinach lub innych zasobach kryptograficznych (w przeciwieństwie do BlockFi). Jednak ta funkcja ma zostać wkrótce udostępniona.

Jeśli szukasz renomowanego, łatwego w użyciu sposobu na pożyczanie lub oszczędzanie pieniędzy, Nexo może być jedną z lepszych dostępnych obecnie opcji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map