Bitfi Wallet: Master The Crypto User Review Guide

Bitfi

Bitfi to sprzętowy system kryptograficzny, który twierdzi, że jest „najbezpieczniejszym systemem, jaki kiedykolwiek powstał”. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Bitfi dzisiaj w naszej recenzji.

Czym jest Bitfi?

Bitfi, znaleziony online na Bitfi.com, to portfel sprzętowy w kształcie smartfona. Pierwsza wersja portfela Bitfi została uruchomiona w 2018 r. Druga wersja portfela Bitfi o nazwie Bitfi Knox została uruchomiona w marcu 2019 r..

Recenzja Bitfi

Od grudnia 2019 roku firma Bitfi wypuściła najnowszą wersję oprogramowania sprzętowego Bitfi – DMA-3. Oprogramowanie sprzętowe można pobrać z witryny Bitfi.com. Pobierasz oprogramowanie układowe, aby zaktualizować stare urządzenie Bitfi. Możesz także kupić nowy portfel Bitfi Knox za 199 USD (oryginalny Bitfi sprzedawany jest za 120 USD).

Kiedy pierwsza wersja Bitfi została wypuszczona w 2018 roku, zespół Bitfi – w tym ewangeliści tacy jak John McAfee – opisał portfel jako „nie do zhakowania”. Bitfi był wyśmiewany za swoje śmiałe twierdzenie, a hakerzy szybko włamali się do portfela. Bitfi po cichu usunęło ze swojej witryny hasło „nie do zhakowania”, a McAfee przyznał, że cała sprawa była chwytem marketingowym.

co to jest Bitfi

Dziś Bitfi nadal odważnie twierdzi, że jest bezpieczny. Oficjalna witryna Bitfi opisuje portfel jako „najbezpieczniejszy system, jaki kiedykolwiek powstał” i „jedyny skok techniczny na świecie, który przewyższa chłodzenie”. Twierdzi, że jest to nowa i ulepszona wersja portfela sprzętowego, oferująca zwiększone bezpieczeństwo, a jednocześnie zapewniająca użytkownikom wygodny dostęp do ich funduszy.

Recenzja portfela Bitfi

Bitfi ostrożnie wyjaśnia, że ​​tak naprawdę nie jest to portfel. Zamiast tego jest to generator kluczy prywatnych. Możesz stracić swój portfel Bitfi i nadal mieć pełną kontrolę nad swoimi środkami. Jak wyjaśnia strona internetowa, „utrata urządzenia jest po prostu nieistotna dla bezpieczeństwa środków”, a technologia Bitfi „pozwala zachować niezależność od urządzenia w przypadku utraty, kradzieży, zajęcia lub wypadku”. Jeśli stracisz Bitfi, możesz po prostu kupić kolejny, aby przywrócić dostęp do swoich funduszy. Możesz nawet bezpiecznie przywrócić środki na urządzeniu Bitfi znajomego.

Czy cokolwiek z tego jest prawdą? Czy jest to po prostu bardziej marketingowe? Przyjrzyjmy się funkcjom Bitfi, w tym temu, jak działa Bitfi oraz jak skonfigurować i używać Bitfi po raz pierwszy.

Funkcje Bitfi

Bitfi oferuje wszystkie następujące podstawowe funkcje:

Interfejs Open Source Blockchain: Bitfi wykorzystuje blockchain typu open source do zabezpieczania kluczy prywatnych dla klientów. Oznacza to, że Twoje klucze prywatne nie są technicznie przechowywane w Bitfi; zamiast tego twoje klucze prywatne są przechowywane w łańcuchach bloków.


Generator klucza prywatnego: Technicznie rzecz biorąc, Bitfi nie jest portfelem. Urządzenie opisuje się jako generator kluczy prywatnych. Poniżej wyjaśnimy więcej o działaniu Bitfi.

Przechowywane miliardy dolarów: Bitfi twierdzi, że jego ekosystem „zabezpiecza miliardy dolarów”, chociaż nie jest jasne, ilu użytkowników używa Bitfi do przechowywania kryptowalut.

Zarządzaj zasobami cyfrowymi za pomocą dowolnego urządzenia połączonego z Internetem: Bitfi umożliwia zarządzanie zasobami cyfrowymi zabezpieczonymi Bitfi za pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu, w tym smartfona, komputera, tabletu lub czegokolwiek innego, czego chcesz użyć.

Brak kluczy prywatnych: Bitfi twierdzi, że jest jedynym portfelem na świecie, który nie ma kluczy prywatnych, co uniemożliwia przejęcie, utratę lub kradzież. Zamiast faktycznie przechowywać klucze prywatne, Bitfi umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych w łańcuchach bloków.

Aktualizacje automatyczne bez konieczności ręcznej aktualizacji: Bitfi może być używany bez ręcznego pobierania i instalowania aplikacji od stron trzecich. Wszystkie aktualizacje są dostarczane automatycznie przez Wi-Fi. Po prostu włącz urządzenie, podłącz je do Wi-Fi i rozpocznie się aktualizacja.

Otwarte źródło: Kiedy Bitfi został uruchomiony po raz pierwszy, pojawiły się pewne kontrowersje dotyczące tego, czy jest to naprawdę oprogramowanie typu open source (niektóre małe, zastrzeżone komponenty nie były w pełni otwarte). Jednak dzisiaj kod Bitfi jest całkowicie open-source, a zastrzeżone narzędzia są dostępne dla każdego, kto może je sprawdzić na Bitfi.dev. Nie musisz ufać Bitfi, jeśli chodzi o integralność kodu. Możesz to zobaczyć na własne oczy.

Brak kopii zapasowych 12 lub 24 słów: Każdy, kto znajdzie listę 24 słów, od razu wie, że jest to kryptograficzna kopia zapasowa. To główny wektor ataku. Bitfi całkowicie unika tego problemu, a frazy początkowe kopii zapasowych są całkowicie wyeliminowane z Bitfi.

Każde urządzenie Bitfi jest wyjątkowe: Każde urządzenie Bitfi ma unikalny pakiet oprogramowania układowego, co oznacza, że ​​każde urządzenie Bitfi różni się technicznie od każdego innego urządzenia. Różni się to od urządzeń do przechowywania w chłodni, które są identyczne, jeśli chodzi o jednostkę i partię. Według oficjalnej strony, z powodu tej funkcji podrabianie urządzeń Bitfi jest „prawie niemożliwe”.

Natywny interfejs: Bitfi ma własny interfejs natywny, a urządzenie tak naprawdę nie działa na żadnych narzędziach innych firm. Wszystkie zasoby cyfrowe są wyświetlane w jednym miejscu wraz z saldami i dolarami amerykańskimi.

Dostosowana wersja Androida: Bitfi jest oparty na mocno zmodyfikowanej wersji Bitfi, co sprawia, że ​​Bitfi jest wysoce bezpiecznym urządzeniem z Androidem. Było to początkowo kontrowersyjne, gdy uruchomiono bitcoin, ponieważ w urządzeniu obecne były pewne znane (drobne) exploity dla Androida.

Przewodnik po portfelu kryptowalut Bitfi

Zablokowany program ładujący: Bitfi twierdzi, że jest „jedynym urządzeniem konsumenckim z zablokowanym programem ładującym”, co uniemożliwia wstrzyknięcie kodu. W przeciwieństwie do innych urządzeń z Androidem nie można odblokować programu ładującego, aby uzyskać uprawnienia administratora do urządzenia.

Wi-Fi włączone: W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu chłodni, Bitfi obsługuje Wi-Fi, co oznacza, że ​​możesz kontrolować swoje cyfrowe zasoby za pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Bitfi twierdzi, że używa Wi-Fi zamiast połączeń przewodowych, „aby całkowicie odizolować najbardziej krytyczne funkcje od komputera, tak aby nie było możliwości narażenia się na złośliwe oprogramowanie”.

Utwórz nieograniczone portfele: Cała Twoja rodzina może zabezpieczyć swoje krypto za pomocą jednego urządzenia Bitfi. Każdy portfel, który tworzysz na Bitfi, jest kontrolowany i dostępny za pomocą własnej, niestandardowej 6-znakowej soli i 30-znakowego hasła. Możesz stworzyć tyle portfeli, ile potrzebujesz. Musisz tylko pamiętać, aby wykonać kopię zapasową wszystkich swoich soli i haseł dla każdego utworzonego portfela.

Funkcje portfela sprzętowego Bitfi

Standardowy projekt Androida: Możesz być zszokowany projektem Bitfi, gdy go po raz pierwszy rozpakujesz. Wiele osób opisuje go jako „tani telefon z Androidem”. Zasadniczo tym właśnie jest Bitfi. Bitfi nie jest wykonany z platyny ani innych fantazyjnych metali. Nie jest wytłoczony, żeby wyglądał jak portfel. W końcu Bitfi nie jest portfelem i nie potrzebujesz urządzenia, aby uzyskać dostęp do swoich funduszy kryptograficznych. To jak tablet z Androidem o przekątnej 3,9 cala.

Niebieska obudowa: w nowej wersji Bitfi (Bitfi Knox lub Bitfi 2) otrzymujesz niebieskie etui z logo Bitfi i napisem „KNOX” z przodu.

Zalety portfela bitcoin Bitfi

Jak działa Bitfi?

Bitfi działa inaczej niż zwykły portfel bitcoinowy. W rzeczywistości, jak wyjaśnia witryna Bitfi, w ogóle nie jest to tradycyjny portfel. Bitfi nie przechowuje na stałe twoich kluczy prywatnych. Zamiast tego Twoje zasoby cyfrowe są przechowywane w łańcuchach bloków tych zasobów cyfrowych.

Jak działa Bitfi

Kiedy chcesz dokonać transakcji ze swoimi aktywami (np. Przenieść je lub sprzedać), po prostu wprowadź 6-znakową (minimum) sól i 30-znakowe (minimum) hasło do swojego urządzenia Bitfi. Następnie Bitfi oblicza klucze prywatne dla dowolnego tokenu na żądanie, a następnie natychmiast kasuje ten klucz prywatny.

Dzięki temu unikalnemu systemowi twoje klucze prywatne nigdy nie są trwale przechowywane w Bitfi, nigdy nie pozostawiane w Bitfi i nigdy nie są wysyłane w transmisji z urządzenia Bitfi do łańcucha blokowego w celu kontrolowania twoich aktywów.

Oto proces podzielony krok po kroku:

Krok 1) Otwórz Bitfi, a następnie wybierz „Wyślij”, aby przenieść lub sprzedać swoje bitcoiny

Krok 2) Wprowadź adres wysyłania (klucz publiczny lub adres portfela) do Bitfi

Krok 3) Żądanie podpisania jest wysyłane do Bitfi

Krok 4) Wprowadzasz swoją sól i hasło do Bitfi

Krok 5) Bitfi oblicza klucz prywatny, wysyła „okej” do łańcucha bloków, aby wypuścić bitcoiny na adres wysyłający

Bitfi aktualizuje się automatycznie po połączeniu z Wi-Fi. Czy aktualizacje OTA nie są problemem bezpieczeństwa? Nie do końca. Jak wyjaśnia oficjalna strona internetowa, oprogramowanie Bitfi „jest wysyłane przez dyskretne węzły, do których urządzenia są zakodowane na stałe i zawierają podpisy klucza prywatnego, które wymagają procesu wielokrotnej weryfikacji, aby każde urządzenie Bitfi mogło się połączyć i ostatecznie zaakceptować”. Dzięki tej funkcji fałszywe aktualizacje i złośliwe oprogramowanie są odrzucane przez Twoje urządzenie (nie mają wymaganych podpisów cyfrowych).

Kolejną fajną cechą Bitfi jest to, że wielu użytkowników może zabezpieczyć swoje portfele kryptograficzne za pomocą jednego urządzenia Bitfi. Możesz stworzyć nieograniczoną liczbę portfeli za pomocą jednego urządzenia Bitfi. Dopóki pamiętasz sól i hasło dla każdego portfela, zawsze możesz uzyskać dostęp do środków dla każdego portfela.

Całe kodowanie dla Bitfi to oprogramowanie typu open source. Możesz nawet użyć tajnego wyrażenia do obliczenia kluczy prywatnych, korzystając z zasobów open source dostępnych na btknox.org. Kod jest otwarty do wglądu dla każdego.

Oto, jak wyglądają specyfikacje techniczne Bitfi:

  • Wymiary: 6,7 cm (2,64 ″ cala) szerokości x 11,5 cm (4,53 ″ cala) wysokości x 0,8 cm (0,32 ″ cala) głębokości
  • PROCESOR: Czterordzeniowy procesor
  • Wi-Fi: 2,4 GHz
  • Pokaz: Ekran dotykowy o przekątnej 3,95 cala z wąskim kątem widzenia dla większego bezpieczeństwa
  • Bateria: Pełne ładowanie w ciągu 1 godziny i 10 dni w trybie gotowości

Wewnątrz Bitfi jest zbudowane jak tanie, podstawowe urządzenie z Androidem. Nie ma nawet wewnętrznej pamięci. Pierwsza wersja Bitfi korzystała z chipsetu Mediatek. Ten układ, 8 GB eMMC, ładuje biblioteki do wewnętrznej pamięci Bitfi (ROM) podczas uruchamiania w celu uruchamiania aplikacji. To jak tablet z Androidem 3,9 cala i ekranem dotykowym.

Czy Bitfi jest naprawdę nie do złamania? Ta część jest kontrowersyjna. Kiedy Bitfi wystartował w 2018 roku, John McAfee słynnie zaoferował 100 000 dolarów każdemu, kto mógłby włamać się do „nie do zhakowania” portfela. Nikt ostatecznie nie zażądał tej nagrody, chociaż społeczność szybko rozebrany Bitfi, aby ujawnić tanią architekturę Androida w środku. W ciągu kilku tygodni inni członkowie społeczności byli w stanie wykonać atak zimnego rozruchu Bitfi, aby uzyskać dostęp do roota. Bitfi nie wyczyścił pamięci RAM, co oznacza, że ​​można ukraść fundusze nawet wtedy, gdy portfel Bitfi jest wyłączony.

Wydaje się, że nowsze wersje Bitfi (DMA-2 i DMA-3) naprawiły to uaktualnienie, ale Bitfi miał problemy z wstrząsaniem „niemożliwym do zhakowania” twierdzeniami, które pojawiły się przy uruchomieniu.

Ceny Bitfi

Oryginalny Bitfi kosztuje 120 USD.

Nowy Bitfi 2 (Bitfi Knox), uruchomiony w marcu 2019 r., Kosztuje 199 USD.

Jak korzystać z Bitfi

Korzystanie z Bitfi różni się od tradycyjnego portfela kryptowalutowego. Jednak proces konfiguracji jest nadal zaprojektowany tak, aby był jak najłatwiejszy zarówno dla nowych, jak i zaawansowanych użytkowników kryptowalut.

Krok 1) Kup Bitfi

Najpierw musisz kupić urządzenie sprzętowe Bitfi od Bitfi.com. Oryginalny Bitfi kosztuje 120 USD, chociaż nowy Bitfi 2 kosztuje 199 USD.

Jak korzystać z Bitfi

Krok 2) Zarejestruj się

Gdy otrzymasz pocztą swój portfel Bitfi, musisz zarejestrować się na Bitfi.com.

za pomocą portfela kryptograficznego Bitfi

Aby się zalogować, wprowadź 6-cyfrowy kod z portfela sprzętowego na ekranie logowania Bitfi.com.

Bezpieczeństwo portfela kryptowalut Bitfi

Krok 3) Konfiguracja portfela

Aby skonfigurować portfel, kliknij identyfikator portfela. Zostaniesz przeniesiony do pulpitu nawigacyjnego. Następnie zostaniesz poproszony o stworzenie „soli”. Możesz wygenerować sól na podstawie wszelkich łatwych do zapamiętania informacji – takich jak adres e-mail lub numer telefonu komórkowego.

Pomyśl o swojej soli jako o nazwie użytkownika. Umożliwia logowanie się do portfela na innych urządzeniach.

Krok 4) Utwórz swoje tajne wyrażenie

Następnie musisz utworzyć tajną frazę. Zazwyczaj portfel tworzy tę frazę, generując 12 lub 24 losowe słowa. Bitfi celowo pozostawił tę część Tobie, ponieważ użycie własnej metody losowej jest znacznie bezpieczniejsze niż użycie metody predefiniowanej. Bitfi jest nawet dostarczany z kością, która pomoże ci stworzyć losową frazę.

Twoja tajna fraza musi zawierać co najmniej siedem słów ze znakami specjalnymi lub dziewięć słów bez żadnych znaków specjalnych. Możesz przekroczyć tę kwotę (większość fraz wyjściowych ma 12 słów).

aby stworzyć tajną frazę składającą się z 12 słów za pomocą systemu losowania Bitfi, musisz rzucić kostką pięć razy na słowo lub łącznie 60 razy. Używasz ta lista słów, wyszukaj każdą pięciocyfrową liczbę, a następnie zapisz związane z nią słowo. Tak, ta część może zająć trochę czasu.

Krok 5) Wprowadź swoją sól i hasło

Teraz możesz się zalogować i korzystać z Bitfi. Wprowadź sól i tajną frazę na urządzeniu i wyświetl adres portfela. Pojawi się kod QR. Zeskanuj ten kod QR z posiadanego portfela, a następnie wyślij środki do Bitfi w celu przechowywania.

Krok 6) Uzyskaj dostęp do swojego portfela z dowolnego miejsca

Pamiętaj: Bitfi oblicza klucz prywatny do Twojego portfela za każdym razem, gdy się logujesz. Nie musisz używać swojego portfela Bitfi. Możesz uzyskać dostęp do swoich funduszy z dowolnego innego portfela Bitfi, po prostu wpisując swoją sól i hasło. Możesz na przykład użyć Bitfi znajomego lub zamówić nowy.

Oznacza to również, że nikt tak naprawdę nie może ukraść twojego portfela Bitfi. Jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego urządzenia Bitfi, nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojej krypto bez znajomości Twojej soli i hasła. W rzeczywistości twoja kryptowaluta wcale nie jest na Bitfi; jest przechowywany w łańcuchu blokowym dowolnej kryptowaluty, której używasz.

bezpieczne funkcje portfela Bitfi

O Bitfi

Bitfi, Inc. określa się jako „globalna firma zajmująca się technologią płatności”. Siedziba firmy znajduje się w Asheville w Północnej Karolinie w USA, a główny zespół Bitfi rozlokowany jest w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie..

Możesz skontaktować się z firmą pod adresem [email protected], telefonicznie pod numerem (828) 357-7004 lub na Twitterze @thebitfi.

Ostatnie słowo

Bitfi został uruchomiony w 2018 roku, twierdząc, że jest „nie do zhakowania”. W 2019 roku firma Bitfi uruchomiła nową wersję Bitfi o nazwie Bitfi Knox lub Bitfi 2. Od grudnia 2019 roku Bitfi dostarcza oprogramowanie sprzętowe DMA-3, które według firmy jest najbezpieczniejszym systemem, jaki kiedykolwiek stworzono..

Pomimo kontrowersji dotyczących bezpieczeństwa i ogólnej użyteczności urządzenia, Bitfi nadal zajmuje wyjątkową niszę w dziedzinie sprzętu kryptograficznego. To trochę jak drugi czynnik w konfiguracji uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA). Z technicznego punktu widzenia nie jest to portfel kryptograficzny. Zamiast tego działa bardziej jak Google Authenticator.

Korzystanie z Bitfi może być powolne i niezgrabne, ale wydaje się, że zabezpiecza Twój bitcoin – nawet jeśli jest to żmudny proces. Możesz dowiedzieć się więcej lub samemu sprawdzić Bitfi na Bitfi.com.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map