OKB osiąga najwyższy poziom, podczas gdy OKT, natywny token OKExChain, wkrótce zostanie uruchomiony

OKEx, największa na świecie giełda kryptowalut i instrumentów pochodnych, niedawno ogłosiła uruchomienie OKExChain, komercyjnego publicznego łańcucha blokowego będącego własnością OKEx oraz OKEx DEX, pierwszej zdecentralizowanej aplikacji opartej na OKExChain. Przyjmując mechanizm konsensusu Delegated Proof of Stake (DPOS), OKEx wydał OKT jako natywny token OKExChain. Emisja OKT będzie dotyczyła bloku genezy i bloku węzłów i oczekuje się, że będzie wzrastać o 1-5% każdego roku. To był kluczowy krok milowy w rozwoju OKEx, dlatego też stworzył impuls do ekosystemu OKB.

Biorąc to pod uwagę, OKB, globalny token użytkowy przyjęty przez OKEx, wzrósł o ponad 24% w ciągu 7 dni do 7,44 USD (16 lutego 2020 r.), Osiągając nowy rekord.

OKT, natywny token OKExChain

OKT jest natywnym tokenem OKExChain, działającym jako token podstawowy dla mechanizmu konsensusu OKExChain Delegated Proof of Stake (DPoS). Podobnie jak natywne tokeny innych publicznych sieci DPoS, posiadacz OKT może uczestniczyć w wyborach lub głosowaniu węzłów, a cena OKT jest określana przez rozwój ekosystemu łańcucha publicznego, na przykład DEX i innych aplikacji DeFi na nim.

Dlatego OKT jest niezależnym tokenem, ale nie widelcem OKB z różnymi funkcjami i różnymi czynnikami wpływającymi na ich ceny.

Jeśli chodzi o zasady wydawania, OKT będzie wydawane najpierw w bloku Genesis, a później co roku z dodatkową emisją 1-5%, a 100% bloku Genesis zostanie zmapowane do posiadaczy OKB zgodnie z zapowiedzią.

Współistnienie OKB i OKT

Podstawową różnicą między OKB i OKT jest logika działania. Wartość OKB odzwierciedlona w wynikach biznesowych OKEx oraz wsparciu programu odkupu i wypalania OKB. OKB weszło już w erę deflacji po spaleniu 700 milionów niewydanych OKB i obiecał, że nigdy nie wyda dodatkowych OKB. Obecnie model deflacji stał się głównym, ważnym filarem ceny OKB i skutecznym środkiem ochrony interesów użytkowników.

Jednak jako podstawowy symbol rodzimego łańcucha publicznego, który przyjmuje mechanizm konsensusu DPOS, OKT ma na celu spełnienie wymagań OKExChain w zakresie większej swobody w motywowaniu międzynarodowych użytkowników do utrzymania wysoce autonomicznego ekosystemu. W związku z tym, potrzebny jest system ciągłej emisji tokenów i bardziej elastyczne mechanizmy motywacyjne, co jest sprzeczne z ideą deflacji OKB. Wskazuje na powód wydania OKT jako natywnego tokena OKExChain zamiast OKB.

Obawy rynkowe OKT obniży wartość OKB. W związku z tym cena OKB ostatnio mówi sama za siebie. Biorąc pod uwagę, że filary cenowe dwóch tokenów są zupełnie inne, OKT faktycznie może usprawnić rozwój ekosystemu OKB, inspirując witalność aplikacji i przypadków użycia opartych na OKExChain. Rynek powinien wziąć pod uwagę, że wyniki biznesowe OKEx są ważnym czynnikiem wpływającym na cenę OKB.

Podsumowując, OKT i OKB są zasadniczo różne, ale wzajemnie się nawzajem przynoszą.

Przyszłe posunięcia w celu zwiększenia wartości OKB

Od czasu wydania OKB odniosło wielki sukces. W chwili obecnej w ekosystemie OKB istnieje już 11 wewnętrznych i 32 zewnętrznych przypadków użycia aplikacji. Jeśli chodzi o kanały handlowe, otworzył bramy fiat dla 8 głównych walut, w tym dolara amerykańskiego, euro, wona koreańskiego, rupii indonezyjskiej i donga wietnamskiego. Poza tym 13 978 364 OKB zostało już odkupione i spalone. Według danych CoinMarketcap, ROI OKB wynosi aż 322,29%.

„Ostatnie dwa lata były dla nas nieustanną eksploracją tworzenia wartości poprzez OKB. Przeszliśmy długą drogę i jesteśmy teraz bardzo pewni naszej zdolności do dostarczania wartości przez OKB naszym użytkownikom, traktując to jako niezbędną podstawę naszego ekosystemu handlowego i pomost łączący OKEx z naszymi cennymi użytkownikami ”- powiedział Jay Hao, Prezes OKEx w niedawnym liście otwartym. „Tworzenie trwałej wartości dla naszych użytkowników zawsze było priorytetem OKEx. Kiedy szum się zmniejszy lub napotkamy bessę, nasz zespół będzie po cichu budować i ulepszać naszą platformę. W tym roku rozwój ekosystemu OKB będzie naszym najwyższym priorytetem ”.

KONIEC

O OKEx

Największy i najbardziej zróżnicowany rynek kryptowalut na świecie, OKEx, to miejsce, w którym globalni handlowcy kryptowalut, górnicy i inwestorzy instytucjonalni zarządzają aktywami kryptograficznymi, zwiększają możliwości inwestycyjne i zabezpieczają ryzyko. Zapewniamy obrót kasowy i instrumentami pochodnymi, w tym kontraktami futures, bezterminową zamianą i opcjami, na główne kryptowaluty, oferując inwestorom dużą elastyczność w formułowaniu ich strategii w celu maksymalizacji zysków i ograniczenia ryzyka.

Kontakt z mediami:

Vivien Choi

E-mail: [email protected]

@vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map