OKExChain dogania rozwój sieci publicznych, nie tylko jako rozszerzenie OKEx

W związku z szybkim rozwojem branży blockchain, konkurencja między gigantami branży wzrosła na nowy poziom – publiczny łańcuch, jedną z najważniejszych infrastruktur blockchain. OKExChain testnet, komercyjna sieć publiczna opracowana przez OKEx, została niedawno uruchomiona i umożliwia walidatorom uruchamianie na niej węzłów. Ponadto OKExChain zainicjował swój pierwszy Hackathon, aby promować tworzenie zdecentralizowanych aplikacji w swojej globalnej społeczności.

W ciągu zaledwie dwóch miesięcy po uruchomieniu OKExChain przesłał swój kod na Github w kwietniu, podczas gdy najwcześniejszy poruszający się w sferze łańcucha publicznego giełdy nadal nie stał się jeszcze open-source. W maju OKExChain uruchomił wersję 0.10, ujawniając mechanizm wyboru walidatora i dywidendy i stał się pierwszą publiczną siecią opracowaną przez giełdę kryptograficzną w celu wsparcia dostępu instytucji zewnętrznych.

„Zgodnie z pierwotnym duchem blockchain, OKExChain nie stanie się przedłużeniem wymiany, ale niezależną ekologią. Z niecierpliwością czekamy na współtworzenie otwartego, zdecentralizowanego, praktycznego i zróżnicowanego ekosystemu z naszymi globalnymi użytkownikami ”- powiedział Jay Hao, dyrektor generalny OKEx. „Teraz użytkownicy mogą realizować swoją wolę za pomocą mechanizmu głosowania, opracowywać własne DEX lub dApp i swobodnie wymieniać własne pary handlowe w oparciu o najnowszą wersję sieci testowej OKExChain”.

Pierwszy hackathon

OKExChain wzywa teraz najlepszych światowych deweloperów do udziału w „Hackathonie” w celu tworzenia usług i produktów opartych na OKExChain, w tym narzędzi programistycznych, produktów usług delegujących, wtyczki do obliczeń rynkowych, SDK i produktów usługowych do obstawiania. Kampania jest otwarta do 20 lipca 2020 r., A zwycięzca może otrzymać w nagrodę do 5000 USD równowartości OKB.

Ponieważ coraz więcej programistów i użytkowników dołącza do sieci testowej OKExChain, testowanie OKExChain może zostać znacznie przyspieszone, a sieć główna OKExChain ma zostać wkrótce uruchomiona.

OKExChain, „fundamentalista” prawdziwej decentralizacji

W odróżnieniu od innych publicznych sieci wymiany, OKExChain jest najbardziej zdecentralizowaną, fundamentalistyczną z sieci publicznych. OKExChain w pełni wykorzystuje naturę sieci peer-to-peer, implementując nieodwracalność i wydajną autonomię w swoim kodzie źródłowym, co oznacza, że ​​wszyscy uczestnicy OKExChain, w tym jego programista OKEx, nie są w stanie kontrolować ani manipulować łańcuchem publicznym.

Przyjmując „sieć peer-to-peer”, OKExChain zapewnia dużą autonomię operatorom węzłów, zamiast wymagać od węzłów przedkładania propozycji „zarządcy” łańcucha publicznego przed każdym ruchem, jak w przypadku innych publicznych sieci wymiany. Na przykład użytkownicy węzłów mogą zdecydować o umieszczeniu na liście lub usunięciu z listy kryptowalut lub par handlowych lub o samodzielnym opracowaniu DEX i dApp, bez konieczności wcześniejszego uzyskiwania jakichkolwiek zezwoleń..

Mechanizm głosowania gwarantuje również, że OKExChain pozostaje zdecentralizowany. Każdy posiadacz OKT (rodzimy token OKExChain), który postawił na OKT, może zostać „zwykłym wyborcą”, aby głosować bezpośrednio na weryfikatorów lub przekazać swoje prawo głosu na inne konto, zwane „pełnomocnikiem do głosowania”, aby głosować w jego imieniu. Każdy wyborca ​​może głosować na maksymalnie 30 kandydatów do walidatorów, a 21 najlepszych walidatorów z największą liczbą głosów zostanie wybranych.

Udowodniono, że „wybranie kilku dobrych” jest bardziej tolerancyjne niż „wybranie najlepszego”. Poza tym może również osłabić wpływ dużych posiadaczy OKT, szczególnie w początkowej fazie uruchamiania sieci głównej OKExChain, unikając możliwości manipulowania siecią publiczną przez kilka osób..

Jedyny łańcuch z inflacyjnym modelem ekonomicznym

W porównaniu z innymi publicznymi sieciami giełdowymi, OKExChain jest jedynym łańcuchem, który wydaje nowy token, OKT, działający jako token natywny. W związku z tym OKT jest jedynym rodzimym tokenem o charakterze inflacyjnym spośród wszystkich publicznych sieci giełdowych.

Sprzeczność między inflacją a deflacją w rzeczywistości odzwierciedla różne wymagania między dwoma graczami zaangażowanymi w ekosystem łańcucha publicznego – hodowcy tokenów i użytkownicy łańcucha publicznego (w tym deweloperzy dApp).

Właściciele tokenów mają nadzieję, że cena tokena wzrośnie, aby osiągnąć zysk, podczas gdy zbyt wysoka cena tokena zwiększy koszt użytkowania tokena i zmniejszy aktywny poziom łańcucha publicznego, czego inni użytkownicy chcą uniknąć.

Model deflacyjny zaostrzy konflikt interesów między użytkownikami a hodowcami. Wraz ze wzrostem opłat spada liczba użytkowników i przychody z opłat. Ostatecznie wartość łańcucha publicznego i jego natywnego tokena zostaną utracone.

OKExChain omijał ten problem z wyprzedzeniem, wydając OKT, zamiast używać OKB, globalnego tokena narzędziowego przyjętego przez OKEx, ponieważ OKB jest teraz całkowicie deflacyjnym tokenem.

Najnowsza wersja obniża koszt węzłów, oferując jednocześnie wiele źródeł dochodu

W wersji 0.10 OKExChain był pionierem koncepcji „modelu OpenDEX” i „operatora DEX”, w ramach których OKExChain dostarczy całą niezbędną technologię do węzłów. Jednocześnie wyróżniony zostanie publiczny operator sieci i operator DEX, których w większości przypadków wcześniej połączono jako jedno, co oznacza, że ​​węzły nie tylko nie będą musiały płacić wysokich kosztów za serwer i technologię, ale będą też posiadać przyszłe ciągłe korzyści.

Uczestnicząc w OKExChain za pośrednictwem różnych tożsamości, użytkownicy mogą uzyskać wiele korzyści, na przykład z tytułu wygenerowania bloku, nagrody za głosowanie, opłaty za dopasowanie, opłaty transakcyjnej itp..

Koniec

O OKEx

Największy i najbardziej zróżnicowany rynek kryptowalut na świecie, OKEx, to miejsce, w którym globalni handlowcy kryptowalut, górnicy i inwestorzy instytucjonalni zarządzają aktywami kryptograficznymi, zwiększają możliwości inwestycyjne i zabezpieczają ryzyko. Zapewniamy obrót kasowy i instrumentami pochodnymi, w tym kontraktami futures, bezterminową zamianą i opcjami, na główne kryptowaluty, oferując inwestorom dużą elastyczność w formułowaniu ich strategii w celu maksymalizacji zysków i ograniczenia ryzyka.

Kontakt z mediami:

Vivien Choi

E-mail: [email protected]

@vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map