Abra Wallet: przewodnik po aplikacji inwestycyjnej w kryptowalutach

Przegląd portfela abra

Portfel Abra to aplikacja mobilna i portfel, który pozwala użytkownikom inwestować w kryptowaluty, akcje i fundusze ETF z jednej wygodnej platformy. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Abra dzisiaj w naszej recenzji.

Co to jest Abra?

Abra to aplikacja mobilna, która pozwala użytkownikom kupować kryptowaluty, akcje, fundusze ETF i inne aktywa w ruchu przy użyciu dowolnego urządzenia z systemem Android lub iOS. Uruchomiony w 2014 roku portfel kryptograficzny Abra obsługuje teraz ponad 200 kryptowalut i ponad 50 walut fiducjarnych. Aplikacja mobilna została doceniona za łatwy interfejs użytkownika, silne wsparcie dla kryptowalut i uproszczone podejście do inwestowania.

Co to jest Abra

Dzisiaj Abra opisuje siebie jako „pierwszą na świecie globalną aplikację inwestycyjną zaprojektowaną z myślą o przyszłości finansów”. Dzięki Abra użytkownicy w ponad 150 krajach mogą inwestować w kryptowaluty, a następnie kupować, sprzedawać lub przechowywać te kryptowaluty tak długo, jak chcą.

jak działa portfel abra

Abra działa jak zwykły portfel kryptograficzny: możesz przechowywać swoje bitcoiny (BTC) w portfelu przez długi czas, w takim przypadku klucze prywatne są przechowywane na Twoim urządzeniu w aplikacji Abra. Abra (firma) nigdy nie otrzymuje kluczy prywatnych, a Ty masz pełną kontrolę nad swoim bitcoinem, o ile zachowujesz klucze prywatne.

Przewodnik po portfelach kryptowalut abra

Podobnie jak inne portfele kryptograficzne, Abra podczas konfiguracji podaje frazę odzyskiwania (seed). możesz użyć tej 13-wyrazowej frazy odzyskiwania, aby przywrócić swoje fundusze kryptograficzne w dowolnym momencie z dowolnego urządzenia. Jeśli utracisz dostęp do urządzenia mobilnego, na którym jest zainstalowana aplikacja Abra, możesz użyć tego wyrażenia, aby przywrócić dostęp.

Funkcje Abra

Ponad 200 kryptowalut: Abra obsługuje 200 kryptowalut na całym świecie. Dostępność kryptowalut jest jednak różna na całym świecie (na przykład użytkownicy z USA mogą uzyskać dostęp tylko do ponad 90 kryptowalut). Możesz zobaczyć pełną listę kryptowalut obsługiwanych przez Abra tutaj.

zalety portfela abra

Ponad 40 walut Fiat: Portfel Abra bitcoin obsługuje USD, GBP, EUR, JPY, SGD, CAD, HKD, AUD i ponad 40 innych walut fiducjarnych. Możesz wyświetlić pełną listę obsługiwanych walut fiducjarnych tutaj.

„Bezpłatne” przelewy walutowe: Przesyłanie pieniędzy między walutami za pomocą Abra jest oficjalnie bezpłatne (nie płacisz żadnej stałej opłaty procentowej ani opłaty ryczałtowej za żadną transakcję). Jednak Abra nadal zarabia na spreadzie (spread jest ujawniany w aplikacji przed dokonaniem zamiany).

Aplikacja mobilna: Abra to bezpłatna aplikacja mobilna na iOS lub Androida. Nie jest dostępna żadna wersja komputerowa ani internetowa.

Prosty w użyciu: Jak każda dobra aplikacja, Abra ma uproszczony interfejs, który sprawia, że ​​handel kryptowalutami i inwestowanie jest dziecinnie proste. Aplikacja była wielokrotnie chwalona za łatwy interfejs użytkownika.

Opcje wpłat i wypłat Stablecoin: Abra niedawno zaczął wspierać nowe opcje wpłat i wypłat stablecoinów, w tym wpłaty i wypłaty za pomocą Tether, Paxos, TrueUSD i DAI stablecoin.

Dostępne tradycyjne zasoby: Podobnie jak Robinhood i inne aplikacje, Abra umożliwia kupowanie i sprzedawanie kryptowalut z tej samej aplikacji, w której handlujesz akcjami, obligacjami, funduszami ETF i innymi tradycyjnymi aktywami.

Zbuduj portfolio: Możesz użyć Abra do zbudowania portfela inwestycyjnego.

Wpłać środki za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego: Abra umożliwia wpłacanie pieniędzy za pomocą kart MasterCard, Visa, American Express lub przelewów bankowych. Nawet jeśli nie posiadasz żadnej kryptowaluty, możesz kupić swoją pierwszą kryptowalutę z Abra.

Wpłaty i wypłaty kryptowalut: Abra obsługuje również wpłaty i wypłaty w kryptowalutach. Możesz przenieść środki do portfela Abra lub przenieść swoje kryptowaluty do innego portfela.

Portfel mobilny: Abra nie przechowuje Twoich kryptowalut na swoich własnych serwerach ani na własnej giełdzie; zamiast tego wszystkie kryptowaluty są przechowywane w Twoim portfelu Abra na Twoim urządzeniu. Portfel mobilny Abra to jedna część aplikacji do inwestowania, druga część portfela.

Dostępne w ponad 150 krajach: Abra jest dostępny w ponad 150 krajach za pośrednictwem sklepu Google Play lub Apple App Store.

Niedostępne w 3 stanach: Abra jest dostępny w ponad 150 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Jednak aplikacja nie jest dostępna dla użytkowników w Nowym Jorku, Connecticut ani na Hawajach.

Beztarciowe przelewy pieniężne: Abra umożliwia użytkownikom wysyłanie pieniędzy w dowolnym miejscu i czasie w bezproblemowym i darmowym środowisku. Przelewy pieniężne Abra w sieci peer-to-peer umożliwiają natychmiastowe wysyłanie i otrzymywanie walut fiducjarnych lub kryptowalut w dowolnym miejscu na świecie.

10-dniowy kurs kryptowalut: Abra stworzył kurs kryptograficzny oparty na e-mailu. 10-dniowy kurs Abra obejmuje wszystko, od kluczowych warunków branżowych, przez tworzenie portfela kryptowalutowego, po najlepsze praktyki bezpieczeństwa. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą i chcesz dowiedzieć się więcej, Abra może dostarczyć bezpłatną lekcję na Twoją skrzynkę e-mail każdego ranka.

Idealny dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Filipinach: Abra ma siedzibę w Dolinie Krzemowej i biuro w Manili. Abra początkowo rozpoczęła działalność w Stanach Zjednoczonych i na Filipinach, a następnie rozszerzyła działalność na ponad 150 krajów. Dzisiaj Abra nadal ma silne wsparcie dla banków w Stanach Zjednoczonych i na Filipinach (w tym wypłaty z bankomatów dla użytkowników na Filipinach). Na przykład tylko użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Filipinach mogą wpłacać pieniądze do Abra za pomocą przelewów bankowych.

Trzymasz swoje klucze prywatne: Podobnie jak wszystkie dobre portfele kryptowalut, Abra umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych. Abra nie ma dostępu do twoich kluczy prywatnych, a twoja kryptowaluta jest całkowicie pod twoją kontrolą.

Fraza regeneracyjna: Portfel Abra ustawi frazę odzyskiwania, gdy zarejestrujesz się w portfelu po raz pierwszy. W dowolnym momencie możesz użyć wyrażenia odzyskiwania składającego się z 13 słów, aby odzyskać portfel Abra na innym urządzeniu.

Kup Crypto za gotówkę: Użytkownicy na Filipinach mogą odwiedzić niektóre lokalizacje 7-Eleven (dowolne 7-Eleven z ECPay) lub jedną z autoryzowanych placówek Abra, aby kupić kryptowaluty za gotówkę.

Jak działa Abra?

Abra to połączenie aplikacji do inwestowania (jak Robinhood) i aplikacji portfela kryptowalutowego (jak Mycelium). Możesz zarządzać swoim portfelem w aplikacji, kupując setki różnych kryptowalut. Możesz także kupić między innymi konwencjonalne akcje, obligacje i fundusze ETF.

Jak działa Abra

Dla większości użytkowników Abra działa tak samo jak standardowa aplikacja do inwestowania lub portfela. Jednak za kulisami jest jedna zasadnicza różnica w sposobie działania Abra: wszystkie twoje fundusze są domyślnie przechowywane jako bitcoiny. Jeśli zdecydujesz się wyznaczyć określone części swojego konta różnymi walutami, te części zostaną ustalone na tę cenę, a nie na cenę bitcoina. Abra korzysta z tego systemu, ponieważ zapewnia on ludziom szybszy i tańszy dostęp do ich pieniędzy, a jednocześnie daje im większą kontrolę. Umożliwia także Abra automatyzację dowolnego systemu za pomocą inteligentnych kontraktów. Inteligentne kontrakty Abra automatycznie obsługują zmiany cen bitcoinów w aplikacji.

Ważny jest wybór, czy konto portfela Abra będzie denominowane w BTC, czy w USD. Dlatego:

Osoba A na swoim koncie Abra posiada 1 BTC o wartości 10 000 $. Jeśli cena bitcoina spadnie o 50%, osoba A nadal posiada 1 BTC, ale ten 1 BTC jest teraz wart 2500 $. Jeśli cena bitcoina wzrośnie o 50%, osoba A nadal posiada 1 BTC, ale ten 1 BTC jest teraz wart 15 000 USD.

Osoba B posiada na swoim koncie Abra 1 BTC o wartości 10000 $, z wyjątkiem tego, że zdecyduje się denominować swoje konto w USD. Jeśli cena bitcoina spadnie o 50%, osoba B posiada teraz 2 BTC, ale nadal będą one warte 10 000 USD (łącznie). Jeśli cena bitcoina wzrośnie o 50%, osoba B posiada teraz 0,66 BTC, ale nadal będzie warta 10 000 USD.

Możesz wybrać, w jaki sposób wyznaczyć denominację na swoim koncie, a następnie łatwo wymieniać się między nominałami, chociaż Twoje fundusze Abra są zawsze przechowywane w BTC. To wszystko jest bitcoinem, ale możesz wybrać sposób denominacji w jednej z setek obsługiwanych walut w aplikacji Abra.

Przewodnik po portfelu abra

Jeśli chodzi o faktyczne korzystanie z Abra, zarejestrujesz się w Abra, zdeponujesz środki przelewem bankowym lub kartą kredytową, a następnie zbudujesz swoje portfolio, kupując różne aktywa. Możesz przechowywać swoje pieniądze w Abra przez długi czas, w takim przypadku środki pozostaną chronione na Twoim urządzeniu. Możesz też przelać pieniądze do innego portfela.

Oto podstawowy proces, którego będziesz używać podczas interakcji z Abra:

Krok 1) Pobierz aplikację na iOS lub Androida

Krok 2) Zasil swój portfel za pomocą karty MasterCard, Visa, American Express lub przelewu bankowego

Krok 3) Zbuduj swój portfel, wybierając spośród setek obsługiwanych kryptowalut wraz z akcjami, funduszami ETF i innymi tradycyjnymi aktywami inwestycyjnymi

Krok 4) Zamień inwestycje, trzymaj je lub wycofaj do zewnętrznego portfela

Trzymaj Abra na swoim urządzeniu mobilnym, aby przeglądać i zarządzać swoim portfelem. Zamień kryptowaluty na podstawie ruchów cen i pozycji. Jeśli kiedykolwiek stracisz dostęp do swojego urządzenia mobilnego z systemem iOS lub Android, możesz użyć 13-wyrazowej frazy odzyskiwania, aby przywrócić dostęp do zasobów Abra.

kup bitcoin z abra

Ceny i opłaty Abra

Abra można pobrać bezpłatnie na iOS lub Androida.

Większość wpłat i wypłat firmy Abra jest bezpłatna, chociaż przy wypłacie kryptowalut zapłacisz opłatę sieciową. Wszelkie depozyty dokonane za pomocą kart kredytowych American Express z siedzibą w USA będą obciążone opłatą w wysokości 4%. Abra używa Simplex do wpłat Visa i MasterCard, a ty będziesz płacić podobne opłaty za pośrednictwem Simplex.

abra opłaty

Wymiana pieniędzy między walutami (walutami fiducjarnymi lub kryptowalutami) jest bezpłatna. Jednak Abra generuje dochód poprzez spread. Ten spread jest wyświetlany w aplikacji przed zakończeniem przelewu walutowego.

Funkcje portfela abra

Wpłacanie środków za pośrednictwem banku w USA lub PH (za pomocą ACH) jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty za pośrednictwem banku w USA lub PH (Abra nigdy nie pobiera opłaty za wypłaty bankowe).

wymiana portfela abra

Jeśli korzystasz z opcji wpłat i wypłat Abra’s Teller, możesz uiścić opłaty do 2%.

Można zobaczyć pełne informacje o strukturze opłat Abra tutaj.

Jak używać Abra

Jak używać Abra

Oto przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować i używać Abra po raz pierwszy:

Krok 1) Pobierz Abra

Pobierz Abra bezpłatnie za iOS lub Android. Abra jest dostępna w ponad 150 krajach na całym świecie (chociaż nie jest dostępna dla mieszkańców Nowego Jorku, Connecticut i Hawajów).

Krok 2) Skonfiguruj swój portfel i wpłać środki

Możesz zasilić swój portfel Abra za pośrednictwem przelew bankowy (jeśli przebywasz w Stanach Zjednoczonych, Europie lub na Filipinach) lub przez karta kredytowa z dowolnego miejsca (MasterCard, Visa lub American Express).

Możesz również utworzyć plik depozyt kryptowaluty używając dowolnej z ponad 200 obsługiwanych kryptowalut.

Przelewy bankowe są również dostępne dla użytkowników banków w USA.

Użytkownicy na Filipinach mogą zamień gotówkę na krypto odwiedzając jedną z autoryzowanych placówek Abra lub dowolnego sprzedawcę 7-Eleven ECPay.

Gdy fundusze zostaną dodane do Abra, możesz zacząć inwestować w dowolne aktywa inwestycyjne obsługiwane przez Abra.

Limity wpłat i wypłat w banku wynoszą 4000 USD dziennie, 8000 USD tygodniowo lub 16 000 USD miesięcznie.

Krok 3) Sprawdzanie frazy odzyskiwania

Podczas pierwszej instalacji aplikacji Abra wyświetli frazę odzyskiwania. Ta 13-wyrazowa fraza do odzyskiwania jest unikalna dla Twojego telefonu i nikt inny nie ma jej kopii. Ta 13-wyrazowa fraza, znana również jako zalążek portfela lub fraza zapasowa, może służyć do odzyskiwania środków w dowolnym momencie z dowolnego miejsca.

Istnieją trzy sposoby na uzyskanie frazy odzyskiwania Abra:

Podczas pierwszej instalacji aplikacji

Kiedy Abra wyśle ​​przypomnienie, aby zweryfikować Twoją frazę odzyskiwania

Po naciśnięciu przycisku „Kopia zapasowa” w menu głównym aplikacji

Użyj dowolnej z tych opcji, aby wyświetlić swoją 13-wyrazową frazę odzyskiwania. Zapisz kopię swojej frazy odzyskiwania i przechowuj ją w bezpiecznym miejscu. Jeśli ktoś zobaczy lub znajdzie Twoją frazę odzyskiwania, będzie mógł natychmiast uzyskać dostęp do całego zasobu kryptowalut.

Po skopiowaniu frazy pomocniczej możesz kliknąć „Potwierdź wyrażenie”, aby zweryfikować swoją frazę przywracającą. Jeśli wpiszesz frazę poprawnie, otrzymasz powiadomienie z potwierdzeniem. Teraz Twój portfel jest oficjalnie chroniony.

Krok 4) Zarządzaj aktywami i kupuj

Po zasileniu portfela możesz zarządzać swoim portfelem i kupować aktywa.

Kliknij „Dodaj” w prawym górnym rogu aplikacji, aby dodać aktywa – w tym kryptowaluty, akcje, fundusze ETF i nie tylko – do swojego portfela. Wybierz zasób, który chcesz dodać do swojego portfela. Ten zasób pojawi się na ekranie głównym. Na ekranie głównym dotknij przycisku wymiany i wybierz źródło finansowania.

Aby handlować aktywami, wybierz aktywa, którymi chcesz handlować. Jeśli nie widzisz jej na stronie głównej, kliknij „zobacz wszystkie zasoby”.

Przejrzyj transakcję i sprawdź kurs. Następnie potwierdź transakcję.

Krok 5) Wycofanie inwestycji

Możesz wpłacać i wypłacać pieniądze z portfela Abra na wiele różnych sposobów, w tym za pośrednictwem banków, kasjerów lub dowolnej kryptowaluty.

Szczegółowe instrukcje dotyczące kupowania i sprzedawania różnych kryptowalut, wypłat za pomocą różnych opcji wpłat i wykonywania innych funkcji można znaleźć w oficjalnym samouczku Abra tutaj.

O Abra

o portfelu abra

Firma Abra została założona w 2014 roku przez Billa Barhydta, seryjnego przedsiębiorcę z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży płatniczej. Siedziba firmy Abra znajduje się w Dolinie Krzemowej, a dodatkowe biuro znajduje się w Manili na Filipinach.

Abra wkrótce po uruchomieniu przyciągnął uwagę znanych inwestorów. W 2015 roku Abra ogłosił inwestycje w Serii A od partnerów, takich jak First Round Capital, Ratan Tata i American Express Ventures. Wersja beta Abra na iOS i Androida została uruchomiona jeszcze tego samego roku.

Abra początkowo funkcjonował jako zwykła aplikacja inwestycyjna, umożliwiając użytkownikom deponowanie walut fiducjarnych oraz kupowanie akcji, obligacji i funduszy ETF. Jednak na początku 2017 roku Abra zdecydował się wspierać bitcoin. Do końca roku Abra wspierał waluty ETH i 50+. W 2018 roku Abra dodał do aplikacji 20 nowych kryptowalut.

Obecnie Abra pracuje w Mountain View w Kalifornii. Pełne informacje o zespole i dane kontaktowe są dostępne online na Abra.com.

Ostatnie słowo

Abra to globalna aplikacja inwestycyjna dostępna w ponad 150 krajach. Aplikacja umożliwia wpłacanie pieniędzy za pomocą kart kredytowych, przelewów bankowych lub gotówki, a następnie wykorzystanie tych pieniędzy do zakupu ponad 200 kryptowalut, ponad 40 walut fiducjarnych, akcji, funduszy ETF i innych aktywów.

Abra działa jako aplikacja portfelowa i portfel bitcoin. Środki na koncie Abra mogą być denominowane w dowolnej walucie, chociaż wszystkie są oficjalnie przechowywane w bitcoinach. Aplikacja Abra przechowuje klucze prywatne na Twoim urządzeniu, które nigdy nie opuszczają Twojego urządzenia. Możesz odzyskać swoje bitcoiny w dowolnym momencie za pomocą 13-wyrazowej frazy odzyskiwania utworzonej podczas konfiguracji aplikacji.

Ostatecznie Abra sprawia, że ​​inwestowanie w kryptowaluty jest szybkie, łatwe i niedrogie dla użytkowników na całym świecie – a funkcjonalność aplikacji rośnie każdego roku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map