Lumi Wallet: Opanuj przewodnik po recenzji użytkownika Crypto

Lumi to portfel i giełda kryptowalut, która twierdzi, że jest „najłatwiejszym portfelem kryptowalutowym”. Przeczytaj naszą recenzję Lumi i dowiedz się, jak korzystać z aplikacji już dziś.

funkcje

 • Aplikacja portfela kryptowalut dostępna na iOS, Androida lub jako portfel internetowy
 • Łatwy dostęp do kodu PIN lub 12-wyrazowego portfela z mnemonicznymi frazami
 • Odpowiedni dla początkujących i zaawansowanych użytkowników

Metody wpłaty

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • EOS
 • Tokeny ERC20
 • Tokeny ERC721

Plusy

 • Obsługuje setki różnych tokenów
 • Łatwy w użyciu na dowolnym urządzeniu mobilnym
 • Obsługa hierarchicznego determinizmu (HD)

Cons

 • Wysokie opłaty za wymianę przy zakupie krypto (1%)
 • Brak obsługi wielu podpisów
 • Nie jest to oprogramowanie typu open source
 • Obawy dotyczące wysyłania kluczy prywatnych do serwerów zdalnych

Wprowadzenie

Lumi Wallet to łatwy w użyciu portfel kryptograficzny odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Portfel, podobnie jak większość portfeli kryptograficznych, daje użytkownikom kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi, co oznacza, że ​​masz pełną własność swoich kluczy prywatnych i kryptowalut.

Poza tym Lumi Wallet ma wszystkie funkcje, których można oczekiwać od dobrze zaprojektowanego portfela kryptograficznego, w tym funkcję tworzenia kopii zapasowych (za pomocą 12-słownej frazy mnemonicznej), obsługę HD, łatwe zarządzanie funduszami kryptograficznymi i wiele więcej. Doceniamy również to, że Lumi obsługuje teraz nie tylko BTC: portfel obsługuje również tokeny ETH, BCH, EOS, ERC20 i tokeny ERC721. Oznacza to, że możesz potencjalnie przechowywać ponad 1200 różnych monet w swoim portfelu Lumi, w tym Tether (USDT).

Portfel Lumi działa najlepiej na urządzeniach mobilnych. Można go bezpłatnie pobrać ze sklepu z aplikacjami na iOS lub Androida. Możesz jednak zarejestrować się również na urządzeniach stacjonarnych lub dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu na LumiWallet.com, w takim przypadku otrzymasz własny portfel internetowy.

Kolejną fajną funkcją Lumi jest to, że możesz kupować kryptowaluty za pomocą kart kredytowych – podobnie jak w Coinbase. Zapłacisz opłatę, ale jest to zaskakująco proste. Po prostu wybierz kwotę, przejdź przez prosty proces KYC, wprowadź dane swojej karty kredytowej, a następnie zdobądź krypto. Otóż ​​to.

Jeśli nigdy nie kupujesz kryptowaluty za pośrednictwem Lumi, nie musisz podawać żadnych danych osobowych do swojego portfela Lumi Wallet. Możesz korzystać z aplikacji lub portfela internetowego w całkowicie anonimowy sposób. Ta funkcja została zaprojektowana i działa podobnie jak większość innych portfeli kryptograficznych.

Wreszcie, Lumi Wallet ma zintegrowaną przeglądarkę DApp. Zamiast mieć tysiące indywidualnych DApps w telefonie i wiele kart w przeglądarce, możesz uzyskać dostęp do wszystkiego z przeglądarki DApp w Lumi, zapewniając natychmiastowy dostęp do setek zdecentralizowanych aplikacji.

Na pierwszy rzut oka Lumi Wallet wydaje się być dobrym portfelem kryptograficznym. Istnieją jednak pewne obawy dotyczące portfela. Największym problemem jest to, że portfel został przyłapany na wysyłaniu kluczy prywatnych użytkowników na zdalny serwer (przez aplikację internetową). Po ujawnieniu tego problemu niektórzy ludzie twierdzili, że Lumi to oszustwo mające na celu kradzież kluczy prywatnych użytkowników po tym, jak wystarczająca liczba użytkowników pobrała aplikację. Co gorsza, Lumi nie zaprzeczyła temu twierdzeniu.

W przeciwieństwie do najpopularniejszych dostępnych obecnie portfeli kryptowalut, Lumi nie jest oprogramowaniem typu open source. Twórcy nie ujawnili kodu portfela online, co jest szczególnie niepokojące, biorąc pod uwagę ujawniony powyżej problem z kluczem prywatnym. Twórcy Lumi pierwotnie twierdzili, że wydadzą kod latem 2019 roku, ale kod ten nie został wydany w październiku 2019 roku.

Kluczowe cechy

Najważniejsze cechy Lumi to:


Kupuj i sprzedawaj kryptowaluty: Lumi umożliwia kupowanie i sprzedawanie kryptowalut bezpośrednio w aplikacji przy użyciu konwencjonalnych metod płatności, takich jak karty kredytowe (VISA i MasterCard). Możesz kupować i sprzedawać BTC, ETH, EOS i wszystkie tokeny ERC20 (przez Changelly).

Zintegrowana przeglądarka DApp: Lumi Wallet ma zintegrowaną przeglądarkę DApp w aplikacji, która działa ze wszystkimi zdecentralizowanymi aplikacjami.

Cytaty i wykresy: Aplikacja zawiera notowania i wykresy cenowe dla wszystkich monet i żetonów.

Anonimowy: Nie ma potrzeby podawania żadnych danych osobowych, aby korzystać z Lumi Wallet. To jest całkowicie anonimowe. Jeśli jednak chcesz kupić kryptowalutę z poziomu aplikacji, musisz przejść weryfikację KYC.

Pełna kontrola klucza prywatnego: Lumi Wallet daje Ci pełną kontrolę nad Twoimi kluczami prywatnymi, a te klucze nigdy nie są nigdzie wysyłane ani przechowywane poza Twoim urządzeniem. Innymi słowy, masz pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi.

Darmowy: Lumi Wallet, podobnie jak większość portfeli kryptograficznych, jest całkowicie darmowy.

Nie Open Source: Lumi Wallet nie jest open source, co oznacza, że ​​kod portfela nie został ujawniony opinii publicznej do przeglądu. Jest to niepokojące, biorąc pod uwagę problem z ujawnieniem klucza prywatnego Lumi.

Wymieniaj dowolne zasoby kryptograficzne natychmiast w aplikacji: Jeśli masz kryptowaluty w swoim portfelu i chcesz je wymienić, możesz to zrobić w Lumi Wallet za pośrednictwem Changelly. Wymień dowolny zasób kryptograficzny za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Dostępne na Androida, iOS lub Internet: Lumi ma postać aplikacji na iOS lub Androida, która jest najpopularniejszym sposobem korzystania z Lumi. Istnieje jednak aplikacja internetowa, z której możesz korzystać na dowolnej przeglądarce lub urządzeniu połączonym z internetem.

Aplikacja Lumi Collect: Firma Lumi niedawno uruchomiła drugą aplikację o nazwie Lumi Collect, która jest dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS. Przechowuje kolekcjonerskie tokeny ERC721 – podobne do Metamask, ale dla urządzeń mobilnych. Lumi Collect może również podpisać dowolną transakcję DApp z poziomu przeglądarki w aplikacji.

Waluty i pary Lumi

Portfel Lumi pierwotnie obsługiwał tylko BTC. Ostatnie aktualizacje dodały jednak obsługę tokenów ETH, EOS, BCH, ERC20 i tokenów ERC721. Możesz przechowywać wszystkie obsługiwane tokeny w aplikacji Lumi Wallet. Możesz również wymienić te tokeny na siebie za pośrednictwem Changelly.

Obsługiwane przez Lumi metody wpłat i wypłat

Możesz kupić kryptowalutę w aplikacji Lumi Wallet za pomocą karty Visa lub MasterCard. Lub, jak każdy portfel, możesz wysyłać lub odbierać dowolną z obsługiwanych kryptowalut w aplikacji. Jeśli masz już na przykład bitcoin lub dowolny token ERC20, możesz wysłać te tokeny do aplikacji portfela i uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie. Ogólnie Lumi obsługuje ponad 1200 metod wpłat i wypłat.

Rejestracja i logowanie w Lumi

Rejestracja w Lumi Wallet jest tak prosta, jak pobranie aplikacji na iOS lub Android. Nie musisz podawać żadnych danych osobowych, aby korzystać z portfela. Jeśli jednak chcesz kupić kryptowalutę z portfela, musisz ukończyć proces KYC. Dalsze instrukcje dotyczące rejestracji są dostępne na dole tej strony.

Lumi Trading

Lumi umożliwia handel ponad 1200 walutami w aplikacji za pomocą Changelly. Możesz także kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą karty VISA lub MasterCard.

Opłaty Lumi

Wysyłając pieniądze do iz Lumi Wallet, możesz dostosować opłatę wydobywczą w oparciu o pożądaną prędkość transakcji. Możesz na przykład zapłacić wyższą opłatę, aby transakcja została przetworzona natychmiast. Lumi Wallet pobiera standardowe opłaty za wydobycie bitcoinów:

 • Opłata za wymianę portfela Lumi: 1%
 • Standardowa opłata za górnika: 40 do 250 satoshi na bajt (od 2 do 24 godzin)
 • Opłata za Fast Miner: Ponad 250 satoshi (1 godzina)
 • Tania opłata górnicza: 20 satoshi na bajt (do 1 tygodnia)
 • Niestandardowa opłata za górnika: Wprowadź własną kwotę opłaty (różne)

Jedyną znaczącą opłatą pobieraną przez Lumi (oprócz standardowych opłat za wydobycie w sieci bitcoin) jest 1% opłata za wymianę.

Problemy z bezpieczeństwem i przestoje w Lumi

Lumi Wallet nie miał żadnych poważnych włamań ani naruszeń bezpieczeństwa od czasu premiery – przynajmniej żadnych naruszeń, które zostały publicznie wykryte lub ujawnione. Istnieją jednak pewne obawy co do tego, jak Lumi obsługuje klucze prywatne (o czym opowiem poniżej).

Łatwość obsługi Lumi

Lumi jest niezwykle łatwy w użyciu i wielu zgadza się, że jest to jedna z najłatwiejszych aplikacji do obsługi portfela kryptowalutowego na urządzeniach mobilnych lub stacjonarnych. Jeśli korzystałeś z innych aplikacji portfela kryptowalutowego, doświadczenie Lumi Wallet będzie wydawać się bardzo znajome. Nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą, ale masz podstawowe umiejętności obsługi komputera, nie powinieneś mieć problemu ze zrozumieniem, jak działa Lumi.

Zaufanie i prywatność Lumi

W 2018 roku użytkownicy Lumi Wallet trochę się przestraszyli, gdy okazało się, że aplikacja wysyła do swoich serwerów frazy mnemoniczne (12-wyrazowe wyrażenie odzyskiwania). Badacz bezpieczeństwa wyjaśnił problem tutaj. Problem był tak poważny, że badacz ds. Bezpieczeństwa doszedł do wniosku, że: „To albo stratosferycznie nieodpowiedzialne, albo Lumi to oszukańczy portfel mający na celu kradzież wszystkich funduszy w pewnym momencie w przyszłości”. Lumi ostatecznie nie zaprzeczył twierdzeniom ale upierał się, że portfel jest bezpieczny. Należy również zauważyć, że ten problem wydaje się mieć wpływ tylko na wersję Lumi z portfelem internetowym, a nie na aplikacje na Androida lub iOS.

Obsługa klienta Lumi

Lumi ujawnia swój adres e-mail, ułatwiając kontakt z firmą (pod adresem [email protected]). Jednak poza tym e-mailem Lumi nie wydaje się mieć znaczących opcji obsługi klienta. Pamiętaj: Lumi to bezpłatna aplikacja do obsługi portfela, a nie giełda, więc niekoniecznie jest to niezwykłe.

Podręcznik użytkownika Lumi: Jak skonfigurować i używać Lumi

1. Zarejestruj się

Możesz zarejestrować się w Lumi, odwiedzając LumiWallet.com.

create-lumi-wallet

Lub odwiedź sklep Android, gdzie Lumi Wallet jest dostępny do bezpłatnego pobrania. Po prostu kliknij „Zainstaluj”.

download-lumi-wallet

Jest też aplikacja Lumi Wallet na iOS, którą można również bezpłatnie pobrać.

lumi-wallet-app

2. Utwórz lub zaimportuj portfel

jak-używać-lumi-portfel

Nowi użytkownicy Lumi Wallet będą chcieli wybrać opcję Utwórz portfel.

open-lumi-wallet

Jeśli jednak wcześniej utworzyłeś portfel kryptograficzny i chcesz go przywrócić w Lumi, używając swojej 12-słownej frazy odzyskiwania, możesz to zrobić w opcji Importuj portfel. Możesz zaimportować portfel na trzy różne sposoby: wprowadzając swoją frazę mnemoniczną, przesyłając plik portfela i wprowadzając hasło lub wprowadzając klucz prywatny.

lumi-wallet-setup

3. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Lumi oferuje opcje uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) zarówno w swoim portfelu internetowym, jak i aplikacjach portfela mobilnego. Możesz na przykład skonfigurować 2FA odcisków palców albo 2FA oparte na wiadomościach e-mail lub SMS.

4. Sposób płatności

W tym momencie skonfigurowałeś aplikację Lumi Wallet i jesteś gotowy do wpłaty środków kryptograficznych do aplikacji. Jeśli masz już krypto, możesz wysłać je do portfela i przechowywać pieniądze.

lumi-wallet-buy-crypto

Jeśli jednak nie masz jeszcze kryptowalut, możesz je kupić bezpośrednio w aplikacji Lumi Wallet, w takim przypadku zapłacisz 1% opłaty. Możesz zapłacić kartą VISA lub MasterCard.

5. Handel kryptowalutą

Możesz handlować kryptowalutą w aplikacji Lumi Wallet. Lumi zintegrowało Changelly, co oznacza, że ​​możesz łatwo handlować ponad 1200 tokenami bez opuszczania aplikacji.

lumi-trading-kryptowaluta

6. Wycofanie się

Aby wypłacić tokeny z aplikacji Lumi Wallet, możesz sprzedać tokeny, korzystając z metod płatności dostępnych w aplikacji. Lub możesz przenieść tokeny do oddzielnego portfela kryptowalutowego.

Dzięki Lumi Wallet masz pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi, co oznacza, że ​​nie musisz wycofywać swojej kryptowaluty do innej lokalizacji, aby „uczynić ją swoją”.

Ostatnie słowo

Lumi wydaje się dobrą, przyjazną dla użytkownika aplikacją do portfela kryptowalut. Istnieją jednak pewne istotne problemy, w tym brak obsługi wielu podpisów i ciągła odmowa ujawnienia kodu źródłowego Lumi.

Brak kodu źródłowego jest szczególnie niepokojący po przyłapaniu Lumi na wysyłaniu kluczy prywatnych do zdalnych serwerów. Podczas konfrontacji na Twitterze Lumi nawet nie zaprzeczył, że to robią.

Ogólnie rzecz biorąc, Lumi umożliwia przechowywanie ponad 1200 kryptowalut w przyjazny dla użytkownika sposób. Osoby zorientowane na bezpieczeństwo będą jednak chciały wybrać bardziej uznaną aplikację do portfela kryptowalutowego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map