Portfele kryptowalut: dlaczego potrzebujesz portfeli?

Niektóre linki w tym poście pochodzą od naszych sponsorów. Udzielamy dokładnych i rzetelnych informacji. Przeczytaj nasze Oświadczenie dotyczące reklam.

Portfele kryptowalut

Omówienie artykułu: To obszerny przewodnik po portfelach kryptowalut, które każdy powinien znać. Zebraliśmy listę różnych typów portfeli kryptowalutowych i wyjaśniliśmy, dlaczego warto go mieć.

Głównym celem stworzenia Bitcoina jako zdecentralizowanej waluty było danie masom możliwości kontrolowania i zarządzania własnymi pieniędzmi. Możesz zadać sobie pytanie:

„Cóż, czy nie mam pełnej kontroli nad swoimi pieniędzmi?”

Ponieważ pieniądze, które zdeponujesz w banku, są zwykle używane do pożyczania ich innym, technicznie rzecz biorąc, nie masz nad nimi pełnej kontroli.

To, co posiadasz, to po prostu IOU lub obietnica banku, że ci zapłacisz. Może się to wydawać szalone, ale nasz obecny system monetarny ma wiele fundamentalnych wad, które umykają większości z nas.

Bitcoin – i kryptowaluty – dają Ci możliwość absolutnej i całkowitej kontroli nad Twoimi pieniędzmi.

Biorąc pod uwagę fakt, że wartość Bitcoin i innych kryptowalut rośnie, ważne jest, aby mieć własny portfel kryptowalut do przechowywania i zarządzania monetami.

Dowiedz się, jak uzyskać ponad 100% zwrotów z inwestycji w kryptowaluty

BEZPŁATNE SZKOLENIE Szybka nawigacja Co to jest portfel kryptowalut?Jak to działa?

Co to jest portfel kryptowalut?

Uproszczona definicja: To program, który przechowuje Twoje monety

Definicja techniczna: Jest to program, który przechowuje klucze prywatne i publiczne (są one dostępne w parach), umożliwiając wysyłanie i odbieranie monet za pośrednictwem łańcucha bloków, a także monitorowanie salda.

Jak to działa?

Po pierwsze, portfele cyfrowe są zupełnie inne niż portfele fizyczne. Zamiast przechowywać pieniądze, cyfrowe portfele przechowują klucze prywatne i publiczne.

Klucze prywatne są jak numer PIN umożliwiający dostęp do konta bankowego, podczas gdy klucze publiczne są podobne do numeru konta bankowego. Wysyłając Bitcoin, wysyłasz WARTOŚĆ w formie transakcji, przenosząc własność swojej monety na odbiorcę.

Aby odbiorca mógł wydać nowo przesłane Bitcoiny, jego klucze prywatne muszą być zgodne z publicznym adresem, na który wysłałeś Bitcoiny. (Przeczytaj także: Przewodnik po widelcach: wszystko, co musisz wiedzieć o widelcach, twardych widelcach i miękkich widelcach)

Własność kluczy prywatnych zapewnia całkowitą kontrolę nad funduszami powiązanymi z odpowiednimi kluczami publicznymi. Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że klucze prywatne są potajemnie ukryte TYLKO TY znać swoje klucze prywatne.

Jeśli jakakolwiek inna osoba zdobędzie Twoje klucze prywatne, będzie miała kontrolę nad Twoimi monetami. Równie ważne jest posiadanie kopii zapasowej kluczy prywatnych, aby zabezpieczyć się przed przypadkową utratą.

Stracisz również swoje fundusze, jeśli nie możesz odzyskać utraconych kluczy prywatnych.

(Czytaj także: Przewodnik po monetach prywatności: porównanie anonimowych kryptowalut)

Poproś o DARMOWY przewodnik po Crypto IRA i otrzymaj DARMOWE DVD „The Rise of Bitcoin”

POPROŚ O BEZPŁATNY PRZEWODNIK Rise of Bitcoin DVD

Czy mogę po prostu zatrzymać ich na giełdzie, aby uniknąć zawiłości?

Mógłbyś, ale nie chciałbyś. Chociaż po otwarciu konta wymiany kryptowalut (portfel hostowany na giełdzie) posiadasz automatycznie portfel, nie masz kontroli nad kluczami prywatnymi i publicznymi.

Posiadanie kontroli nad kluczami oznacza kontrolę nad swoimi monetami. Giełdy działają jak bank; jest to zewnętrzny dostawca usług, któremu ufasz, że dba o bezpieczeństwo Twoich monet.

Jednak zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że giełda zamknie się lub zostanie zhakowana, co spowoduje utratę monet (przykład: Mount Gox Exchange).

Biorąc pod uwagę brak ram regulacyjnych dotyczących giełd i kryptowalut jako całości, a także początki branży, najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa monet jest pełna kontrola nad swoimi monetami. Możesz mieć absolutną kontrolę tylko mając własny portfel.

Ponadto uczestnictwo w ICO wymaga posiadania własnych prywatnych portfeli, z których można inwestować. Nie możesz inwestować w ICO za pośrednictwem swojego konta wymiany.

Oto przewodnik dla początkujących dotyczący inwestowania w ICO: Jak uczestniczyć w ICO.

(Zobacz więcej: Przewodnik po zdecentralizowanych giełdach: porównanie popularnych DEX)

Zacznijmy!

Wybór odpowiedniego portfela może onieśmielać, ale nie martw się! Dla Twojej wygody zebraliśmy różne rodzaje portfeli na różne monety w zależności od ich ceny, poziomu bezpieczeństwa i mobilności.

Zrzeczenie się: Dla uproszczenia w tym przewodniku nie wymieniono pełnych portfeli klientów, takich jak rdzeń Bitcoin, Mist lub Parity, ponieważ pobranie całego łańcucha blokowego może nie być przyjazne dla użytkownika, mimo że przyznajemy, że jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania monet.

Przewodnik po portfelach kryptowalut: Dlaczego potrzebujesz portfeli? | MasterTheCrypto.com

Jeśli chcesz rozpocząć otwieranie darmowego Ether (i zgodny z ERC20) portfela online, przeczytaj ten Przewodnik po portfelach kryptowalut: Otwieranie MyEtherWallet (MEW).

Alternatywnie, jeśli chcesz otworzyć darmowy plik Bitcoin portfela online, zapoznaj się z tym Przewodnikiem po portfelach kryptowalut: Otwieranie portfela Bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map