0x Token (ZRX) – wszystko, co musisz wiedzieć o 0x

[Ten artykuł został zaktualizowany 18 października 2018 r. – szczególnie w celu odzwierciedlenia listy 0x Coinbase]

0x to otwarty protokół, który umożliwia handel dowolnym tokenem ERC20 na łańcuchu blokowym Ethereum, który zostanie wykorzystany do zbudowania zdecentralizowanej giełdy. 0x ma na celu zwiększenie wydajności handlu tokenami z transakcjami poza łańcuchem poprzez uruchamianie inteligentnych kontraktów w Ethereum blockchain.

Założony w październiku 2016 roku, 0x został stworzony w celu umożliwienia każdemu swobodnego handlu dowolnym rodzajem aktywów i umożliwienia każdemu użytkownikowi obsługi zdecentralizowanej giełdy.

tech

Technologie stojące za 0x

Zdecentralizowany handel 0x wykorzystuje przekaźnik zamówień poza łańcuchem, który obniża ceny gazu i ogranicza wąskie gardła w ruchu.

Wiele zdecentralizowanych giełd korzysta z inteligentnych kontraktów działających w łańcuchu bloków Ethereum. Oznacza to, że zamówienia i transakcje występują w tych inteligentnych umowach, a użytkownicy zawsze mogą uzyskać dostęp do swoich funduszy, zamiast powierzać je stronie trzeciej.

Oznacza to również, że za każdym razem, gdy inwestorzy chcą uzyskać dostęp do swoich funduszy, muszą dokonywać transakcji na łańcuchu bloków, niezależnie od tego, czy chodzi o wpłatę środków na inteligentny kontrakt giełdy, czy o złożenie zamówienia. To kosztuje Gas, wewnętrzną opłatę wymaganą przez ekosystem Ethereum, aby upewnić się, że te transakcje są zarządzane w łańcuchu bloków przez jego górników.

Gdybyś miał na przykład użyć Ether Delta, zapłaciłbyś opłatę gazową za każdym razem, gdy chciałbyś wpłacić środki na inteligentny kontrakt giełdy, aby złożyć zamówienie, i zapłaciłbyś kolejną opłatę gazową, aby zrealizować tę transakcję po złożeniu zamówienia jest wypełniony.

Zdecentralizowane giełdy zapewniają duże korzyści w zakresie bezpieczeństwa, ale wiążą się z wysokimi kosztami operacyjnymi i brakiem dostępu. Protokół 0x ma na celu usprawnienie zdecentralizowanych giełd poprzez połączenie przekaźników zamówień poza łańcuchem z płatnościami w łańcuchu. Pozwala to użytkownikom na przesyłanie zamówienia poza łańcuchem, aby mogło zostać wykonane przez innego użytkownika.

Tylko transfery wartości mają miejsce w łańcuchu, podczas gdy inne polecenia handlowe są pozostawione do obsługi przez procedury poza łańcuchem. Dlatego sieć przeprowadza transakcje tylko wtedy, gdy wykonywana jest transakcja, umożliwiając użytkownikom korzystanie z obniżonych opłat za gaz podczas handlu.

dApp

Przekaźniki oparte na 0x

Aby to osiągnąć, 0x używa „przekaźników”. Sprzedawcy dystrybuują zamówienia za pośrednictwem publicznych lub prywatnych ksiąg zamówień. Wnoszą kapitał do sieci, udostępniając jej księgi zamówień, pełniąc rolę giełdy. Jednak przekaźnik nie może wykonać transakcji. Może umożliwić handel tylko poprzez oferowanie zleceń producenta wysyłanych do sieci. Aby transakcja została w pełni zakończona, przyjmujący musi sfinalizować zamówienie, wysyłając podpisy swoje i producenta do inteligentnego kontraktu zdecentralizowanej giełdy. Za każdą transakcję przekaźnik żąda opłaty w rodzimej walucie 0x, ZRX.

Transakcje przetwarzane przez Relayer są znane jako „Rozkazy rozgłoszeniowe”. Rozkazy rozgłoszeniowe pozwalają każdemu przesłać rozkaz do sieci.

0x integruje również „zamówienia Point-to-Point”, czyli zamówienia wysłane do określonego odbiorcy. Te zamówienia umożliwiają dwóm użytkownikom transfer środków za pomocą różnych środków online, w tym e-maili, komunikatorów i nie tylko. Kiedy producent wysyła zamówienie w ten sposób, tylko adres wyznaczonego odbiorcy może je zrealizować, zapewniając w ten sposób fundusze przed potencjalnie złymi stronami trzecimi.

Przekaźnik

Dodatkowe funkcje

Inteligentne kontrakty 0x są open source i publicznie dostępne w dowolnym momencie. Pozwala to programistom na tworzenie nowych aplikacji przy użyciu protokołu 0x, jeśli potrzebują funkcji wymiany dla swojego tokena lub platformy. Protokół działa jako wtyczka dla innych aplikacji dApps opartych na Ethereum. Agnostycyzm aplikacji i współdzielona warstwa protokołów umożliwiają również współdziałanie dApps, tworząc „wspólną infrastrukturę dla różnych [aplikacji]”.

Kilka kryptowalut już używa 0x: Augur, Status, district0x, Blocknet, Poproś o sieć, i wiele innych.

Umowa rejestru tokenów będzie używana do przechowywania pewnej liczby tokenów ERC20 z „powiązanymi metadanymi dla każdego tokena: nazwa, symbol, adres umowy i liczba miejsc po przecinku potrzebnych do przedstawienia najmniejszej jednostki tokena”. Rejestr będzie działał jako oficjalne odniesienie w łańcuchu, które umożliwi uczestnikom rynku niezależną weryfikację adresów tokenów i kursów wymiany przed wykonaniem transakcji.

Pomimo pomagania użytkownikom w obniżaniu kosztów przy transakcjach środków, firma, która współpracowała z 0x, może pobierać opłaty za świadczone usługi. Dzięki 0x i jego standardowemu protokołowi możliwe jest przyspieszenie procesu wymiany zasobów cyfrowych i zmniejszenie opłat wnoszonych przez użytkowników. 

Według oficjalnej strony 0x, istnieje ponad 30 projektów pracujących z 0x i szukających różnych rozwiązań za pomocą tego protokołu. 

0x chce stworzyć infrastrukturę dla powstającej gospodarki kryptowalutowej i umożliwić tworzenie rynków tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe. 

Ich oficjalna strona brzmi następująco:

„Ponieważ coraz więcej aktywów zostaje tokenizowanych, publiczne łańcuchy bloków dają możliwość ustanowienia nowego stosu finansowego, który jest bardziej wydajny, przejrzysty i sprawiedliwy niż jakikolwiek system w przeszłości”.

Token ZRX

Własny token Ethereum (ZRX) 0x jest używany do uiszczania opłat transakcyjnych na rzecz Relayers za ich usługi. Głównym zastosowaniem ZRX jest oferowanie zdecentralizowanej kontroli nad systemem aktualizacji protokołu 0x, co oznacza, że ​​właściciele ZRX mają prawo (proporcjonalne do ich stanu posiadania) do określenia, jak protokół powinien być rozwijany w czasie.

Za administrowanie protokołem odpowiedzialni są interesariusze 0x. To oni też muszą w razie potrzeby dodawać, modyfikować i usuwać dane. Właściciele tokenów mogą również używać waluty do głosowania nad decyzjami dotyczącymi łańcucha bloków, takimi jak dodatki i aktualizacje protokołów, bez zakłócania funkcjonalności sieci.

0x Wydajność rynkowa

Po osiągnięciu 0,50 USD tuż po zakończeniu ICO, ZRX powoli spadł do ~ 0,20 USD, gdzie pozostał przez cały wrzesień. Wartość utrzymywała się na tym samym poziomie w październiku i listopadzie, czyli w okresie, gdy większość altcoinów rosła.

10 maja 0x osiągnął najwyższy w historii poziom 2,01 USD. Od października notowany jest tuż poniżej 90 centów, co jest dobrodziejstwem po notowaniu w Coinbase.

29 sierpnia 2019 r.ZRX jest 60. największą kryptowalutą na rynku pod względem wyceny. Każdą monetę ZRX można kupić za 0,15 $. To pokazuje, że chociaż rok 2019 był dobrym rokiem dla Bitcoina, inne wirtualne waluty nie zachowywały się zgodnie z oczekiwaniami. Rzeczywiście, dominacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 69% w ciągu ostatnich 24 godzin. Jest to najniższa cena, jaką kiedykolwiek osiągnęła ta wirtualna waluta, odkąd została wprowadzona na rynek.  

Chociaż cena 0x nadal spada, wiele innych początkowych ofert monet i projektów na rynku kryptowalut ma podobną sytuację. Cały rynek altcoinów jest w dół pod względem BTC i może minąć trochę czasu, zanim odzyska się z obecnej sytuacji.

Gdzie kupić ZRX

ZRX można handlować na niektórych z najpopularniejszych giełd – w tym Coinbase stan na październik 018. Jest notowany na kilku głównych giełdach, takich jak Binance, OK, Ex, i Bittrex.

Token można handlować za Bitcoin, Ethereum, a nawet na USD i USDT. Większość wolumenu obrotu pochodzi z Binance i OKEx.

Jedną z najlepszych platform do zakupu ZRX jest Binance. Według CoinMarketCap, Binance jest trzecią co do wielkości giełdą pod względem wolumenu obrotów w ciągu ostatnich 24 godzin. Platforma oferuje 4 różne pary handlowe dla ZRX, w tym ZRX / USDT, ZRX / ETH, ZRX / BTC i ZRX / BNB. Wszystkie te pary handlowe stanowią 0,05% całego wolumenu obrotu na platformie. 

Aby kupić ZRX na Binance, użytkownicy będą musieli kupić inne aktywa cyfrowe, w tym USDT, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) lub Binance Coin (BNB). W tym celu Binance udostępniło nową usługę, która pomaga osobom fizycznym dokonywać zakupów kartą kredytową i otrzymywać m.in. monety BTC, ETH, LTC lub BNB. Po dodaniu środków na konto możesz je wymienić na monety ZRX. 

Jedynym minusem handlu ZRX na Binance jest to, że pomimo tego, że jest to jedna z giełd o największych wolumenach w przestrzeni dla altcoinów, istnieją inne platformy z większą płynnością dla ZRX. Na przykład Coinbase Pro, jedna z największych giełd na świecie, ma trzy różne pary handlowe z ZRX: ZRX / USD, ZRX / EUR, ZRX / BTC. Te trzy pary handlowe stanowią 0,35% całkowitego wolumenu obrotu giełdy Coinbase. 

Oznacza to, że Coinbase stanowi ponad 12% całkowitego wolumenu obrotu ZRX, w porównaniu do 5,82% z Binance. Użytkownicy Coinbase mogą po prostu wpłacać środki różnymi metodami i kupować tokeny ZRX. 

Te dwie platformy są rozpoznawane na rynku kryptowalut jako dwie z najbezpieczniejszych i najprostszych w użyciu.

Gdzie przechowywać ZRX

Jak wspomniano wcześniej, ZRX jest tokenem opartym na ERC20, więc każdy portfel zgodny z Ethereum będzie obsługiwał 0x.

Jednym z najpopularniejszych portfeli do przechowywania tokenów ZRX jest Guarda. Guarda to wielowalutowy, wieloplatformowy i nieprzechodni portfel, który umożliwia użytkownikom przechowywanie, wysyłanie, odbieranie i wymianę walut cyfrowych w szybki i łatwy sposób. 

Ten portfel jest dobry dla początkujących, ponieważ oferuje usługi internetowe, rozszerzenie Google Chrome, aplikację komputerową lub aplikację na smartfony. Oprócz tego duża liczba walut utrzymany pomogłoby posiadaczom ZRX w szybszym i łatwiejszym radzeniu sobie ze swoimi portfelami. 

Jak wspomniano wcześniej, wszystkie portfele zgodne z ERC-20 będą mogły przechowywać tokeny ZRX. Niemniej jednak zawsze bardzo ważne jest, aby mieć pewność, że środki są wysyłane pod właściwy adres, ponieważ mogą się zgubić. 

Trzymanie ZRX na giełdzie nie jest najlepszą rzeczą do zrobienia. Giełdy kryptowalut były dotknięte różnymi atakami i włamaniami w ciągu ostatnich kilku lat, a użytkownicy stracili część lub całość swoich zasobów cyfrowych z powodu tych problemów. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest przechowywanie ZRX w niepodzielnych portfelach, które nie są połączone z Internetem. 

Na rynku kryptowalut istnieją inne portfele, które pomogłyby Ci przechowywać tokeny ZRX w bezpieczny i łatwy sposób.

0x Team

Ten projekt kryptowaluty został współzałożony przez Willa Warrena i Amira Bandeali. Warren jest również dyrektorem generalnym platformy, a Bandeali jest dyrektorem technicznym. Pan Warren był wcześniej badaczem fizyki stosowanej w Los Alamos National Laboratory, podczas gdy Bandeali pracował jako trader o stałym dochodzie w DRW. Studiował także finanse na University of Illinois. 

Inne osoby pracujące nad tym projektem to Alex Xu, dyrektor operacyjny, Ben Burns, projektant, Leonid Logvinov, inżynier i Philippe Castonguay. 

Projekt otrzymał również dofinansowanie od Fintech Blockchain Group, Pantera, Polychain Capital, Jen Advisors, a także Blockchain Capital. 

Za tym interesującym projektem stoi również wielu innych ekspertów, w tym między innymi Tom Schmidt, Jacob Evans, Greg Hysen, Mel Oberto, Remco Bloemen, Weijie Wu, Zianny Ng, Rui Zhang, Mason Liang i Michael Zhu.. 

Doradcami 0x są Fred Ehrsam z Paradigm, Olaf Carlson-Wee z Polychain Capital, Joey Krug z Pantera Capital i Augur, Linda Xie z firmy Scalar Capital i David Sacks z Craft Ventures. 

Werdykt

Dzięki inteligentnemu protokołowi 0x łączy zalety zarówno scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych giełd, pozbywając się ich problemów. Pozałańcuchowe przekaźniki zamówień umożliwiają niskokosztową obsługę scentralizowanej oferty giełdowej. Rozliczenia płatności w łańcuchu pozwalają użytkownikom czerpać korzyści ze zdecentralizowanego handlu. Oba procesy są obsługiwane przez inteligentne kontrakty, które zwiększają bezpieczeństwo. Biorąc pod uwagę zalety, jakie prezentuje 0x, bardzo możliwe, że ten projekt zgromadzi wielu zainteresowanych inwestorów.

0x Kontakty i dodatkowe informacje:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map