BitMEX Exchange: kompletny przewodnik

Istnieje jedna giełda kryptowalut, która ma na celu pomóc inwestorom właśnie w tym, i nosi nazwę BitMEX. Skrót od Bitcoin Mercantile Exchange, BitMEX to bardzo potężna platforma handlowa / platforma wymiany walut cyfrowych, która oferuje inwestorom dostęp do różnych rynków globalnych przy użyciu wyłącznie Bitcoin.

Z dziennym wolumenem obrotu wynoszącym ponad 35 000 BTC i ponad 540 000 dostępami miesięcznie oraz historią handlu Bitcoinami o wartości ponad 34 miliardów dolarów od czasu jego uruchomienia, BitMEX jest z łatwością jedną z największych obecnie działających platform handlowych Bitcoin..

Platforma jest znana z tego, że umożliwia swoim użytkownikom wykonywanie złożonych operacji finansowych, takich jak handel z dźwignią. Dodatkowo, BitMEX oferuje szeroki asortyment kontraktów, takich jak kontrakty pochodne, kontrakty terminowe i prognozy, i jest jedyną platformą oferującą tak zwaną „Perpetual P2P Swap”.

Bezterminowe swapy są bardzo podobne do kontraktów futures, ale nie mają powiązanej daty wygaśnięcia i nie obejmują rozliczenia. W chwili obecnej BitMEX obsługuje 3 rynki Bitcoin: Bitcoin / USD (XBT), Bitcoin / CNY (XBX) i Bitcoin / JPY (XBJ).

Funkcje Bitmex ExchangeFunkcje Bitmex Exchange

Dźwignia i handel marżą na BitMEX

Handlowcy mają możliwość wykorzystania swojej pozycji na platformie. Oznacza to, że handlowcy mogą składać zamówienia, które są faktycznie większe niż istniejące saldo. Ta metoda handlu zwykle skutkuje wyższym zyskiem i nazywa się „Handel marżą”. Istnieją dwa rodzaje handlu z depozytem zabezpieczającym związane z BitMEX: cross-margin i izolowany.

Pierwszy rodzaj jest nieco ryzykowny dla traderów, ponieważ pozwala im wykorzystać wszystkie pieniądze z portfeli do utrzymania pozycji. Ta ostatnia jest nieco bezpieczniejsza, ponieważ umożliwia handlowcom wybranie określonej kwoty pieniędzy z ich portfeli, które powinny zostać wykorzystane do utrzymania pozycji po wydaniu zamówienia.

Platforma pozwala użytkownikom ustawić dźwignię 1: 100 w odniesieniu do Bitcoin i Bitcoin Cash. Patrząc z perspektywy, większość innych giełd rzadko przekracza stosunek 1:20.

Jak zacząć korzystać z BitMEX

Aby rozpocząć handel, musisz utworzyć konto na BitMEX. Musisz zarejestrować się na stronie internetowej, podając swój adres e-mail, swoje imię i nazwisko, kraj zamieszkania, wybrane przez siebie hasło, wypełniając CAPTCHA i akceptując Warunki korzystania z usługi. Upewnij się, że podałeś prawdziwy adres e-mail, a przed użyciem musisz zweryfikować konto.

Mimo że nie ma limitów handlowych, warto zauważyć, że BitMEX nie zezwala na handlowców z siedzibą w USA. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest brak konieczności składania dokumentów KYC / AML.

Zabezpieczam Twoje konto

Po utworzeniu konta upewnij się, że jest ono bezpieczne, zabezpieczając je. Upewnij się, że korzystasz z dostarczonego mechanizmu uwierzytelniania dwuskładnikowego zarówno dla konta wymiany, jak i konta e-mail. Nie trzeba dodawać, że hasło powinno być mocne, mieć co najmniej 20 znaków i zawierać kombinację wielkich i małych liter, cyfr i znaków.

Pulpit handlowy BitMEX – wyjaśniono


BitMEX zapewnia swoim użytkownikom przyjazny dla użytkownika pulpit nawigacyjny, który pomaga każdemu maksymalnie wykorzystać doświadczenie handlowe. Aby ułatwić pracę nowym użytkownikom, podzieliliśmy interfejs na trzy kategorie:

  1. Informacje rynkowe
  2. Informacje o koncie
  3. Narzędzia handlowe

Najbardziej dominującym segmentem interfejsu jest Informacje rynkowe Sekcja. Ta sekcja składa się z następujących segmentów: Przegląd rynku, Wybór rynku, Informacje rynkowe i Szczegóły kontraktu rynkowego.

Przegląd rynku znajduje się w górnej części interfejsu i zawiera symbole giełdowe wszystkich dostępnych rynków. Poniżej znajduje się sekcja Market Selection, która zawiera odpowiednie informacje rynkowe dotyczące dowolnego z wybranych rynków. Informacje rynkowe to zdecydowanie największa sekcja tej sekcji interfejsu i jest to miejsce, w którym można znaleźć wykresy, księgi zamówień i najnowszą historię handlu.

Wreszcie, szczegóły kontraktu rynkowego można znaleźć w lewym dolnym rogu interfejsu. Tutaj możesz zobaczyć informacje o kontrakcie lub rynku wybranym w sekcji Wybór rynku.

Pulpit nawigacyjny Bitmex ExchangePulpit nawigacyjny Bitmex Exchange

Plik Informacje o koncie sekcja składa się z sekcji, takich jak karty pulpitu nawigacyjnego, wyświetlanie salda i segmenty informacji o koncie. Pierwsze dwa segmenty są dość oczywiste, podczas gdy sekcja informacji o koncie pozwala dostosować doświadczenie użytkownika, a także uzyskać dostęp do innych kont / powiązanych ustawień.

Plik Narzędzia handlowe sekcja jest prawdopodobnie najbardziej interesującą częścią całego interfejsu. Składa się z sekcji Złóż zamówienie, Przegląd pozycji oraz Zarządzaj zamówieniami i pozycjami. Pierwsza to miejsce, w którym możesz składać zamówienia, wybierając wymagane parametry (ilość, cena itp.). Druga sekcja umożliwia przeglądanie szerokiego asortymentu informacji, takich jak kontrakty, cena wejścia, zwrot kapitału (ROE), cena likwidacji i zastosowana dźwignia finansowa. Aktywne zlecenia i otwarte pozycje pojawią się w ostatnim segmencie, znajdującym się pod sekcją Informacje rynkowe.

Po zarejestrowaniu transakcji można je przeglądać w sekcji handlowej. BitMEX wykorzystuje technologię zwaną automatycznym delewarowaniem. Krótko mówiąc, służy do zapewnienia możliwości zamknięcia pozycji zlikwidowanych nawet na niestabilnych rynkach.

BitMEX obsługuje następujące typy zleceń: Zlecenie z limitem, Zlecenie rynkowe, Zlecenie Stop Limit, Zlecenie Stop Market, Zlecenie Trailing Stop, Zlecenie z limitem Take Profit i Zlecenie rynkowe Take Profit.

Bonus: jak obliczyć zysk BitMEX

Oczywiście platforma daje Ci możliwość zarządzania zamówieniami i ich pozycjami. Kiedy złożysz zlecenie, zostanie ono wyświetlone w środkowej dolnej części panelu handlowego. Jest to również miejsce, w którym możesz przeglądać historię zamówień, wypełnienia i inne pozycje.

Opłaty BitMEX

Platforma zapewnia swoim handlowcom kompleksowy harmonogram opłat. Jak wspomniano powyżej, BitMEX oferuje do 100% dźwigni finansowej. Oczywiście ten procent różni się w zależności od produktu. Aby uzyskać dodatkowe informacje, możesz odwiedzić dedykowana sekcja na stronie internetowej platformy.

Opłaty BitmexOpłaty Bitmex

Aby uzyskać więcej informacji o platformie, zachęcamy do odwiedzenia jej handlowy, przyszłość, swapy przewodniki, które obejmują imponujący zakres zagadnień. Możesz przeczytać o funkcjach bezpieczeństwa tutaj, i o interfejsie API platformy tutaj.

Lub po prostu przejdź do naszej dodatkowej lektury: Co to jest Bitmex: wszystko, co musisz wiedzieć

Mamy nadzieję, że ten artykuł zawiera ważne informacje na temat korzystania z Giełda handlowa BitMEX usługa.

Powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map