Jak przedsiębiorstwa z EOG planują używać Ethereum

Wprowadzony na rynek w 2015 roku, Ethereum szybko zyskała miano jednej z wiodących i najcenniejszych kryptowalut na rynku. Najważniejsze w Ethereum jest to, że to znacznie więcej niż tylko kryptowaluta.

Zaprojektowany przez jednego z najbardziej błyskotliwych umysłów naszego pokolenia, Vitalika Buterina, Ethereum można uznać za ulepszoną wersję systemu płatności Bitcoin. Dlatego posiada wszystkie zalety Bitcoin (decentralizacja, niezmienność, zwiększone bezpieczeństwo), ale prawdziwa moc Ethereum wynika z jego programowalności.

W Ethereum programiści mogą osadzać „umowy” w kodzie i automatycznie wykonywać transakcje. Te umowy cyfrowe to słynne „inteligentne kontrakty” i są głównym powodem, dla którego Ethereum jest tak użyteczne i jest czymś więcej niż tylko systemem płatności. Ma swoją rodzimą walutę zwaną Ether, wykorzystuje EVM (Ethereum Virtual Machine) i kompiluje kody napisane w ojczystym języku Ethereum, zwanym Solidity.

Jeśli pasjonujesz się Ethereum, być może ostatnio słyszałeś o czymś, co nazywa się EEA. W tym artykule zajmiemy się różnymi aspektami EOG: czym jest, jaki jest jego cel, dlaczego jest ważny, kim są jego członkowie, jakie ma korzyści i jak członkowie planują korzystać z Ethereum.

Co to jest EOG?

EEA oznacza Enterprise Ethereum Alliance i jest grupą złożoną z wielu firm o różnych kształtach i rozmiarach. EEA została uruchomiona w lutym 2017 r. Przez 30 firm członkowskich-założycieli, w tym duże nazwiska z listy Fortune 500, takie jak Microsoft, Intel, JP Morgan, Santander, ConsenSys, ING, UBS, BlockApps, BP, AMIS i Accenture, a także jako różne instytucje akademickie i startupy.

sojusz ethereum przedsiębiorstwa

Źródło: entethalliance.org

Cel EOG

Mówiąc najprościej, Enterprise Ethereum Alliance dąży do jak największego ułatwienia każdej zainteresowanej stronie lub członkowi współpracy przy wdrażaniu nowego oprogramowania i aplikacji biznesowych opartych na łańcuchu blokowym Ethereum..

Innym bardzo ważnym celem EEA jest połączenie organizacji, ludzi i firm oraz pomoc Ethereum w osiągnięciu jego prawdziwego / pełnego potencjału, zarówno w odniesieniu do sieci płatniczej, jak i medium dApp / smart contract.

Umożliwia uczestnikom tworzenie własnych, niestandardowych prywatnych łańcuchów bloków Ethereum, a nawet wdrażanie prywatnych łańcuchów bloków do śledzenia zarządzania łańcuchem dostaw. Odbywa się to za pośrednictwem „grup roboczych”. Na stronie internetowej EEA wszyscy członkowie mają możliwość przyłączenia się do wspomnianych grup i wspólnej pracy nad rozwiązywaniem problemów. Grupy te są dostępne na stronie internetowej EEA i zostały zaprojektowane specjalnie, aby pomóc w tworzeniu rozwiązań opartych na Ethereum dla wielu wyzwań biznesowych, które mają na celu zakłócenie różnych branż..

Członkostwo w EOG

Obecnie EEA współpracuje z ponad 150 firmami i wciąż jest miejsce na ekspansję. Teoretycznie każdy, kto ma zasoby i motywację do ulepszania prywatnego i publicznego blockchaina, może być częścią EOG.

Aby zostać członkiem, musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy, podając różne dane osobowe, wielkość firmy i inne istotne informacje. Kandydatami muszą być osoby lub organizacje promujące i ułatwiające aplikacje dla przedsiębiorstw oparte na Ethereum; muszą zgadzać się z zasadami EOG, polityką dotyczącą praw własności intelektualnej, polityką poufności i nieujawniania informacji oraz polityką antymonopolową.

Wszystkie zaangażowane strony muszą płacić roczną składkę członkowską, aby pozostać częścią EOG. W przypadku osób i grup lub firm liczących mniej niż 50 osób opłata wynosi 3000 USD rocznie. W przypadku firm zatrudniających od 51 do 500 pracowników opłata wynosi 10 000 USD rocznie. Maksymalna opłata wynosi 25 000 USD i dotyczy firm zatrudniających ponad 5000 pracowników.

Jako członek EOG możesz korzystać z wielu grup roboczych, tworzyć i uczestniczyć w grupach roboczych, uzyskać dostęp do otwartego kodu, organizować spotkania EOG, a także korzystać z różnych rabatów na sponsoring EOG..

Korzyści z EOG

Jedną z najbardziej niedocenianych korzyści EOG jest fakt, że współpraca obejmuje kilka wydarzeń każdego roku. Wydarzenia te mogą być doskonałą okazją do dyskusji nad pomysłami, nawiązywania kontaktów i dzielenia się badaniami między uczestnikami.

Większość wydarzeń dotyczy takich tematów, jak przestrzeganie przepisów KYC i AML, tworzenie aplikacji dApps w Ethereum oraz zrozumienie obecnego stanu projektu (Ethereum).

Pozostałe korzyści są związane z wizją EEA dotyczącą lepszej i jaśniejszej przyszłości. Na przykład definiuje standardy open source dotyczące rozwoju i działania łańcucha blokowego Ethereum we wszystkich firmach członkowskich, a także spełnia wymagania dotyczące wdrażania w przedsiębiorstwach i wykorzystuje istniejące standardy.

EEA powinna pomóc w rozwoju ekosystemu Ethereum na poziomie globalnym. Odgrywa dużą rolę w standaryzacji podejść do prywatności oraz wydawaniu zezwoleń i zapewnianiu alternatywnych algorytmów konsensusu.

Przyszłość EOG

Od momentu powstania EEA odnotowała niewiarygodny wzrost o prawie 500%. Jego misją jest standaryzacja technologii i rozwoju technologii blockchain. Mimo że jej perspektywy wydają się bardzo dobre, EEA ma dwóch dużych rywali: IBM Hyperledger i R3cev.

Wydaje się, że Enterprise Ethereum Alliance jest organizacją, która z każdym miesiącem zyskuje na znaczeniu. Jest to niezwykle korzystne dla Ethereum jako projektu, a także dla każdego, kto planuje zainwestować w Ethereum lub planuje wykorzystać go do celów biznesowych w przyszłości..

Końcowe przemyślenia

Bez wątpienia Enterprise Ethereum Alliance jest głównym powodem, dla którego Ethereum jest jednym z najbardziej wpływowych i odnoszących największe sukcesy projektów blockchain, ponieważ zapewnia, że ​​niektóre z największych firm na świecie chcą korzystać z platformy. Ponieważ coraz więcej instytucji i przedsiębiorstw zaczyna dostrzegać znaczenie inteligentnych kontraktów i potencjał dApps, EOG prawdopodobnie jeszcze bardziej się rozrośnie w 2019 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map