Karty kredytowe Crypto: trzy karty, które należy znać

O kartach kredytowych kryptowalut krążą plotki i dyskutuje się o nich tak długo, jak istnieje rynek. Wprowadzenie karty na rynki konsumenckie byłoby dużym znakiem na ścieżce adopcji kryptowalut. Więc gdzie jesteśmy na kryptowalutowych kartach kredytowych i które są najbardziej obiecującymi projektami?

Co to jest kryptograficzna karta kredytowa?

Kryptograficzna karta kredytowa lub debetowa jest taka sama, jak każda inna karta, której można używać w punkcie sprzedaży lub bankomacie. Główną różnicą w tej sytuacji jest to, że pobierasz środki z portfela kryptowalut, a nie z przedłużonej Ci linii kredytowej.

Główną zaletą kryptowalut kredytowych jest wygoda, ponieważ pozwalają one każdemu wydać swoją kryptowalutę tak, jak w przypadku typowej waluty fiducjarnej. Kolejną zaletą kryptograficznych kart kredytowych jest fakt, że nie musisz martwić się o kursy wymiany.

Karty kredytowe kryptowalut mogą zmienić sposób myślenia ludzi o wydawaniu walut wirtualnych i cyfrowych.

Niektóre z największych nazwisk w rozwoju kryptograficznych kart kredytowych to Nexo, TenX, i Monako.

Nexo

30 kwietnia 2018 r, Nexo uruchomił pierwsze na świecie natychmiastowe pożyczki zabezpieczone kryptowalutą Platforma, ogłoszone za pośrednictwem post na blogu. Celem Nexo jest zrewolucjonizowanie branży pożyczkowej, chwaląc się, że inwestorzy i firmy nie będą musieli nigdy wybierać między dostępem do gotówki a posiadaniem kryptowalut.

Krótko mówiąc, Nexo pozwala swoim użytkownikom cieszyć się własnym bogactwem kryptograficznym bez konieczności jego faktycznej sprzedaży.

Platforma została zaprojektowana tak, aby była zorientowana na bezpieczeństwo i przyjazna dla użytkownika. Zapewnia możliwość zdeponowania aktywów kryptograficznych w bezpiecznym portfelu Nexo i skorzystania z natychmiastowych pożyczek za pośrednictwem elastycznych linii kredytowych. Pożyczki są zabezpieczone własnymi zasobami. W związku z tym nie są wymagane kontrole kart kredytowych ani inne procedury.

1 2

Źródło: https://nexo.io/

Fiat można natychmiast wydać bezpośrednio z kryptograficznej karty kredytowej firmy (tzw Karta kredytowa Nexo). Inną zaletą tej metody jest to, że musisz płacić odsetki tylko za to, z czego korzystasz. Podobno nie ma minimalnych spłat ani ukrytych opłat.

Nexo ma też asa w rękawie, jeśli chodzi o opcje spłaty, a mianowicie pozwala spłacać spłaty pożyczki fiducjarną lub nawet innymi kryptowalutami przechowywanymi poza Nexo..

Platforma jest wysoce dostępna (na całym świecie) i jeśli masz kryptowaluty, uzyskanie pożyczki jest dość łatwe. Ponieważ wszystkie pożyczki są zabezpieczone, posiadanie historii kredytowej nie ma znaczenia.

Firma chwali się również, że jest pierwszym tokenem bezpieczeństwa zgodnym z USA zgodnie z rozporządzeniem D Rule 506 (c).

Nexo jest zasilany przez tak zwany „system Nexo Oracle”. Według oficjalna mapa drogowa, Nexo ma wielkie plany na przyszłość – z kartami płatniczymi, aplikacjami mobilnymi i komputerowymi. W przyszłości Nexo liczy na zwiększenie maksymalnych limitów kredytowych i drugi airdrop (IV kwartał 2018), sfinalizowanie przejęcia instytucji bankowej ubezpieczonej przez FDIC, a także wprowadzenie rachunków depozytowych (w I kwartale 2019).

TenX

TenX to cyfrowy portfel i karta fizyczna, która podobnie jak Nexo może być używana do wydawania kryptowalut w dowolnym miejscu, nawet w miejscach, które nie akceptują kryptowalut. Usługa jest dość przystępna, ponieważ możesz zamówić fizyczną kartę za około 15 USD. Obowiązują roczne opłaty w wysokości 10 USD za kartę, jeśli wydatki nie przekroczą 1000 USD w ciągu 12 miesięcy. Wadą jest to, że usługa pobiera opłatę w wysokości 2,50 USD za każdą dokonaną transakcję w bankomacie.

2

Źródło: https://tenx.tech/en/

Usługa zachęca również użytkowników do 1% nagrody za każdy zakup. TenX może być używany w dowolnym miejscu, w którym akceptowana jest Visa.

Monako

Monako jest podobną usługą zbudowaną na szczycie łańcucha blokowego Ethereum. Usługa oferuje cztery rodzaje kart, bardzo różniące się od siebie. Istnieją różne powiązania kart, w zależności od posiadanych tokenów MCO przez 6 miesięcy: stal rubinowa (50 MCO), metal szlachetny (500 MCO) lub czerń obsydianowa (50000 MCO). Karta dla początkujących nazywa się Midnight Blue i nie wymaga posiadania żadnych tokenów MCO.

Opłaty różnią się w zależności od rodzaju posiadanej karty. Miesięczny limit waha się od 200 $ dla karty Midnight Blue do 1000 $ dla karty Obsidian Black. Jeśli przekroczone zostaną miesięczne limity, zostanie naliczona opłata bankomatowa w wysokości 2%. Opłata w wysokości 1% dotyczy wszystkich rodzajów kart za każdym razem, gdy kupujesz kryptowalutę. Podobnie jest z nagrodami, które wahają się od 1 do 2%. Karty obsługują obecnie tokeny Monaco, Ethereum i Bitcoin i są dostępne w Azji, Europie i Ameryce Północnej.

3

Źródło: https://mco.crypto.com/en/

Globalny ekosystem finansowy od dawna przechodzi w kierunku całkowicie cyfrowego modelu. Chociaż po drodze napotkano (i rozwiązano) różne wyzwania, wciąż jest dużo miejsca na ewolucję, szczególnie w przypadku kryptowalut. Ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, mogą również te karty kredytowe, które z pewnością zmienią sposób, w jaki używamy krypto do płacenia za codzienne usługi i produkty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map