MediBloc: Blockchain w opiece zdrowotnej

Przez lata technologia blockchain dowiodła swojej potencjalnej wartości nie tylko w branży finansowej i bankowej, ale w wielu innych branżach: politycznej, nieruchomościach, bezpieczeństwie, ubezpieczeniach, motoryzacji, działalności charytatywnej, podróżach, transporcie, mediach, rozrywce, edukacji , a także opieki zdrowotnej.

Blockchain w opiece zdrowotnej

Pomimo tego, że branża opieki zdrowotnej może być zaawansowana i dochodowa w krajach rozwiniętych, wciąż niezadowalająca jest ocena, jak słabo zoptymalizowane mogą być informacje medyczne. Najlepszym przykładem tej wady jest fakt, że nadal prawie niemożliwe jest łatwe przenoszenie informacji medycznych między różnymi regionami geograficznymi.

Wystarczy spojrzeć na podstawowe zasady blockchain, takie jak dystrybucja baz danych, transmisja peer-to-peer, przejrzystość z pseudonimowością, nieodwracalność zapisów i logika obliczeniowa, aby zrewolucjonizować światowy system opieki zdrowotnej..

Jedna firma kryptograficzna z silnym Blockchain w modelu biznesowym, który ma na celu uczynienie wszystkich tych wad przeszłością MediBloc.

Założony w Seulu w Korei Południowej w 2017 roku przez zespół lekarzy i programistów, MediBloc to mały projekt kryptograficzny, który ma na celu poprawę blockchain w dostępie i doświadczeniu opieki zdrowotnej poprzez redystrybucję wartości osobistych danych medycznych, a także przyspieszenie przejścia na świat decentralizacja informacji prywatnych.

Czym dokładnie jest MediBloc?

MediBloc to blockchain w projekcie opieki zdrowotnej, który zapewnia pacjentom, świadczeniodawcom i badaczom medycyny / danych zdecentralizowany, przejrzysty, bezpieczny i praktyczny ekosystem opieki zdrowotnej.

Przede wszystkim warto zauważyć, że MediBloc działa w pełnej zgodności z ustawą HIPAA, ustawą o przenośności i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych, która umożliwia centralizację dokumentacji medycznej i zabrania udostępniania wspomnianych danych.

Główną zaletą MediBloc jest to, że umożliwia wszystkim zaangażowanym stronom śledzenie i rejestrowanie wszystkich aspektów historii i sytuacji zdrowotnej danej osoby, od wizyt lekarskich i interwencji medycznych po kwestie związane z ubezpieczeniem. Krótko mówiąc, MediBloc ma na celu zwiększenie dostępności danych dotyczących opieki zdrowotnej.

MediBloc - Blockchain w opiece zdrowotnej

Źródło: https://medibloc.org/

Jak działa MediBloc?

MediBloc to w rzeczywistości zdecentralizowana aplikacja (dApp), która działa na maszynie wirtualnej Ethereum (EVM). Struktura platformy składa się z trzech warstw zwanych Core, Service i Application.

MediBloc Core jest odpowiedzialny za dodanie dodatkowej pamięci, aby przeciwdziałać utracie danych medycznych. To „miejsce”, w którym przechowywane są raporty zdrowotne, automatyczne roszczenia ubezpieczeniowe i informacje o wymianie danych. Warstwa ta jest „wzmocniona” jednymi z najlepszych technologii szyfrowania i wykorzystuje klucze prywatne, co oznacza, że ​​tylko właściciel lub specjalnie upoważniony personel może odszyfrować i wykorzystać dane.

Usługa MediBloc wykorzystuje technologię inteligentnych kontraktów i jest interfejsem między MediBloc Core a aplikacją MediBloc. Krótko mówiąc, usługa MediBloc umożliwia wymianę danych między dwiema warstwami.

Wreszcie aplikacja MediBloc to komponent, który umożliwia użytkownikom korzystanie z różnych aplikacji, a także efektywny dostęp do informacji i zarządzanie nimi.

Innym godnym uwagi aspektem jest fakt, że MediBloc wspiera tworzenie trzech rodzajów kont, a mianowicie dla użytkowników ogólnych, świadczeniodawców i badaczy danych. Zgodnie z projektem biały papier, świadczeniodawcy i badacze są zobowiązani do przedstawienia dowodu posiadania akredytacji i certyfikatów.

infografiki wykresów biznesowych

Źródło: https://medibloc.org/

Co to są posłowie i MED?

Medi Token, MED, jest tokenem platformy ERC-20 używanym do motywowania użytkowników (pacjentów lub świadczeniodawców) za ich wkład w MediBloc. MED może służyć do realizacji transakcji dotyczących wydatków medycznych i farmaceutycznych, a także składek ubezpieczeniowych w dowolnej instytucji zrzeszonej w MediBloc.

MEDX zajmuje obecnie 190 miejsce CoinMarketCap, z łącznym limitem 21 313 843 USD i podażą w obiegu 3 157 026 866.

Zgodnie z oficjalnym dokumentem projektu The Medi Point (MP) to system punktowy używany do pomiaru kwoty / zakresu wkładów użytkowników. Mówiąc dokładniej, każdy członek sieci może użyć MEDX do uzyskania wyższego MP w sieci danych.

W jaki sposób MediBloc może zrewolucjonizować opiekę zdrowotną?

MediBloc pracuje nad tym, aby stać się bazą danych pacjentów w czasie rzeczywistym, która, jeśli jest prawidłowo używana, może dostarczać informacji dotyczących opieki zdrowotnej w zdecentralizowanym ekosystemie, w dowolnym miejscu na świecie iz różnych puli danych demograficznych.

Oprócz oczywistej interoperacyjności, jaką zapewnia MediBloc, platforma zapewnia również, że dane pacjentów mogą być udostępniane w rekordowym czasie, co potencjalnie ogranicza komplikacje medyczne, które mogą prowadzić do śmierci..

Platforma przydaje się również w sytuacjach krytycznych lub podczas wypadków. W takich sytuacjach kluczowe znaczenie ma jak najwięcej wiedzy o pacjencie (grupa krwi pacjenta, różne stany, choroby lub zaburzenia genetyczne).

Jeszcze jeden duży przypadek użycia MediBloc jest związany z polem IoT. Dzięki połączeniu technologii platformy ze sztuczną inteligencją pacjenci z całego świata mogą skorzystać z doskonałego monitorowania leczenia. Ponadto pacjenci mogliby zostać powiadomieni o konieczności przyjmowania leków lub zastrzyków.

Wniosek

MediBloc może bardzo dobrze zrewolucjonizować blockchain w systemach opieki zdrowotnej na całym świecie, jeśli zespół projektu dobrze rozegra swoje karty. System mógłby zaoszczędzić pacjentom i personelowi medycznemu wiele czasu, a także mógłby przyczynić się do dalszego rozwoju medycyny poprzez decentralizację.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map