Najbardziej znani miliarderzy kryptowalut poniżej 40 roku życia

Jeszcze nie tak dawno kryptowaluty były nie tylko odrzucane przez różnych biznesmenów i analityków finansowych, ale były także żartem różnych osób. Jednak biznes kryptograficzny nie był żartem dla kilku genialnych i zorientowanych na przyszłość osób, które w chwili pisania tego tekstu są milionerami / miliarderami.

Rok 2017 był ogromnym punktem zwrotnym dla świata kryptowalut i przyniósł ze sobą niewiarygodny wzrost wolumenu obrotu, a także błyskawiczny wzrost BitcoinCena (osiągająca rekordowy poziom około 19 535 USD w grudniu), a także inne ekscytujące innowacje.

Biznes kryptograficzny ewoluował tak bardzo, że według Fortuna, jedna z najbardziej prestiżowych publikacji skupiających się na świecie finansów, 5 z „40 poniżej 40„Najbogatsi milionerzy 2018 roku są bezpośrednio związani ze światem kryptowalut.

Poniżej stworzyliśmy listę najbardziej znanych kryptomiliarderów poniżej 40 roku życia:

Vitalik Buterin

Ze sławą rywalizował tylko tajemniczy Satoshi Nakamoto, Vitalik Buterin to nazwa tak znana w krypto-sferze, że nie powinna wymagać żadnego wprowadzenia. Dla tych, którzy nie wiedzą, Vitalik Buterin jest twórcą Ethereum, druga najcenniejsza kryptowaluta na świecie.

Vitalik to zdecydowanie jeden z najbystrzejszych umysłów naszego pokolenia. Urodzony w pobliżu Moskwy chłopiec Cudowny przeniósł się do Kanady w wieku sześciu lat wraz z większością swojej rodziny. W szkole Vitalik wykazał się bardzo obiecującym talentem matematycznym. Gdzieś około pięć lat temu, tak jak

Szał Bitcoin zaczął się rozwijać, Buterin założył magazyn o Bitcoinie i krypto. Zaczął uczęszczać na University of Waterloo po otrzymaniu stypendium Tiel Fellowship (stypendium edukacyjne w wysokości 100 000 USD), ale wkrótce porzucił pracę nad ważniejszymi sprawami, a mianowicie budową Ethereum.

Obecnie 24-letni Vitalik Buterin ma szacunkową wartość netto kryptowalut na około 400-500 milionów dolarów, co czyni go najmłodszym kryptomiliarderem i jedynym poniżej 30 roku życia..

800px VitalikButerinProfile

Źródło: Wikipedia

Charles Hoskinson

Charles Hoskinson to kolejna osoba znana z kryptowalut, której sukces stał się interesujący. W 2013 roku nagle zdecydował się porzucić konsulting i założył szkołę internetową o nazwie „The Bitcoin Education Project”. W ten sposób poznał Buterina i wraz z pozostałymi sześcioma członkami opracowali Ethereum. Charles opuścił projekt z powodu różnych twórczych różnic i przystąpił do pracy IOHK. Hoskinson jest także założycielem Cardano, projekt, w który wkłada dużo pracy. W wieku 30 lat jego szacunkowa wartość kryptowalut wynosi około 500-600 milionów dolarów.

Charles Hoskinson

Źródło: Wikipedia


Brendan Blumer

Brendan rozpoczął swoją karierę biznesową od sprzedaży broni i domów w World of Warcraft ekosystem. Kiedy jego firma Gamecliff została przejęta przez IGE, przeniósł się do Hongkongu, aby prowadzić działalność. W 2007 roku trafił na pierwsze strony gazet, tworząc firmę, która skupiała się na sprzedaży awatarów w grach, co przyniosło zyski w wysokości ponad 1 miliona dolarów miesięcznie. Brendan Blumer jest teraz dyrektorem generalnym Block One, a jego szacunkowa wartość netto kryptowalut wynosi około 600-700 milionów dolarów.

Baiju Bhatt i Vlad Tenev

Vlad Tenev (31 lat) i Baiju Bhatt (33 lata) są następni na naszej liście najbardziej znanych kryptomiliarderów poniżej 40 roku życia. Tworzyli dwaj Robinhood, inny rodzaj giełdy, który pozwalał użytkownikom kupować i sprzedawać akcje bez żadnych opłat. Giełda szybko stała się jedną z najpopularniejszych na rynku i obecnie ma wycenę około 5,6 miliarda dolarów.

Pavel Durov

Historia tego, jak Pavel Durov (33 l.) Został milionerem, zaczęła się wraz z założeniem firmy Vkontakte (VK.com) Facebook klon, który odniósł ogromny sukces w Rosji i Europie Wschodniej. W rzeczywistości platforma odniosła tak duży sukces, że wyparła Facebooka jako numer 1 sieci społecznościowej w tym konkretnym regionie. Pavel później sprzedał firmę pod naciskiem politycznym Kremla i ruszył do przodu Telegram, WhatsAppJest głównym konkurentem. Firmie udało się zebrać 1,7 miliarda dolarów w ramach prywatnej umowy na uruchomienie Telegram Open Network.

Portret siedzący Pavel Durov

Źródło: Wikipedia

Dan Larimer

W wieku 35 lat Dana Larimera wartość netto kryptowalut wynosi około 600-700 milionów dolarów. Droga do sukcesu nie była łatwa dla Dana Larimera. W 2007 roku zdecydował, że nie chce tworzyć broni (jedno z jego poprzednich zawodów) i że tak naprawdę chce stworzyć systemy, które mogłyby poprawić jakość życia. Programista komputerowy znany jest z tworzenia kryptowalut o nazwie BitShares, jak również do tworzenia Steemit, sieć społecznościowa oparta na blockchain. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest on CTO w startupie kryptowalutowym Block One.

Brian Armstrong

Brian Armstrong jest dyrektorem generalnym Coinbase i jedną z najbogatszych osób na naszej liście z szacowaną wartością netto kryptowalut w wysokości 900 milionów – 1,1 miliarda USD. Obecnie 35-letni Armstrong był jednym z pierwszych wyznawców kryptowaluty i nie wahał się stworzyć Coinbase z siedzibą w San Francisco w 2012 roku, kiedy wszyscy wątpili w potencjał kryptowalut. Obecnie Coinbase jest jedną z nielicznych giełd, które spełniają wszystkie wymogi regulacyjne wymagane do działania na kontynencie północnoamerykańskim.

Cameron i Tyler Winklevoss

Prawdopodobnie najsłynniejsze bliźniaki w kryptosferze, zasłynęli w 2013 roku, kiedy zawarli ugodę w wysokości 65 milionów dolarów, którą uzyskali w procesie z Markiem Zuckerbergiem i zainwestowali ją w Bitcoin. Jak głosi historia, ich decyzja była bardzo udana. Bliźniacy posiadają również giełdę kryptowalut w Nowym Jorku o nazwie Bliźnięta. Zarówno Cameron, jak i Tyler mają obecnie 36 lat, a ich szacunkowa wartość kryptowalut wynosi około 1,1 miliarda dolarów.

Song Chi-Hyung

Song Chi-Hyung, lat 38, niedawno wystartował Upbit, która szybko stała się największą giełdą kryptowalut w Korei Południowej. Szacunkowa wartość netto kryptowalut Song Chi-Hyung wynosi od 350 do 500 milionów dolarów.

Kto jest Twoim ulubionym krypto milionerem / miliarderem i dlaczego? Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map