Najlepsze portfele Cardano (ADA) w 2019 r. – Gdzie przechowywać sejf Cardano

Nazwany blockchainem trzeciej generacji, Cardano jest platformą opartą na łańcuchu bloków, która stara się obsługiwać szeroki zakres funkcji, w tym łańcuchy boczne, obliczenia wielostronne, inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje. Będziesz potrzebować portfela Cardano, aby przechowywać jego rodzimą walutę, ADA.

ADA została oficjalnie uruchomiona w 2015 roku i jest jedną z największych kryptowalut pod względem wielkości rynku. Oto najlepsze opcje portfela Cardano na rynku, dzięki którym możesz upewnić się, że Twoje monety ADA są bezpieczne.

image1 3

Źródło: daedaluswallet.io

1. Portfel Daedalus Cardano

Witryna portfela Cardano: https://daedaluswallet.io/

Typ portfela Cardano: Pulpit

Łatwość użycia: Prosty, łatwy w użyciu

Bezpieczny: Wysoce bezpieczny

Koszt: Darmowy

Daedalus to oficjalny portfel biurkowy dla sieci Cardano. Pozwala użytkownikom zachować pełną kontrolę nad swoimi funduszami, nie przechowując kluczy prywatnych. Portfel działa na platformie Electron, która jest platformą programistyczną typu open source, która umożliwia tworzenie wieloplatformowych aplikacji komputerowych z HTML, CSS i Javascript. Daedalus to klient stacjonarny z pełnym węzłem. Dlatego użytkownicy muszą pobrać cały łańcuch bloków i poczekać, aż się zsynchronizuje. Obsługuje systemy operacyjne Windows, Mac i Linux. Według jego twórców trwają plany stworzenia przyszłych wersji portfela, które pozwolą użytkownikom tworzyć własne aplikacje. Poprawi to funkcjonalność portfela, zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę powtarzających się płatności lub wymianę jednego wirtualnego zasobu na inny.

Warto zauważyć, że Dedal wciąż się rozwija i musi nastąpić więcej zmian, jak opisano w Mapa drogowa Cardano. Najlepsze jest to, że jest łatwy w konfiguracji i ma bardzo prosty interfejs. To najlepszy portfel Cardano dla użytkowników komputerów Mac, ponieważ umożliwia im wysyłanie i odbieranie monet ADA oraz przeglądanie historii transakcji w czasie rzeczywistym.

image4 3

Źródło: medium.com

2. Portfel Guarda Cardano

Witryna portfela Cardano: https://guarda.com/

Rodzaj portfela Cardano: Wieloplatformowy

Łatwość użycia: Prosty, łatwy w użyciu

Bezpieczny: Bezpieczny

Koszt: Darmowy

Guarda to jeden z najbardziej użytecznych i łatwych w użyciu portfeli Cardano na rynku. Ten portfel umożliwia przechowywanie, odbieranie, wysyłanie i wymianę Cardano w szybki i łatwy sposób. Jedną z głównych cech tego portfela jest to, że użytkownicy mogą po prostu trzymać Cardano i wiele innych cyfrowych walut. 

Tak, Guarda nie tylko pozwala na przechowywanie Cardano, ale także szeroką gamę aktywów cyfrowych, w tym tokeny ERC-20. Niektóre z wirtualnych walut obsługiwanych przez Guarda to między innymi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Gold (BTG), XRP, Binance Coin (BNB) i Litecoin (LTC). 

Oprócz tego portfel oferuje użytkownikom możliwość zakupu kryptowalut za pośrednictwem swojej platformy. W tej chwili możesz cieszyć się tym portfelem na komputerze stacjonarnym, telefonie komórkowym lub przez Google Chrome. 

Ten portfel kryptowalut został również przyjęty przez różne stowarzyszenia i fundacje. Jak donosi na ich oficjalnej stronie, założyciel giełdy Binance Changpeng Zhao powiedział, że ten portfel wspiera BNB od samego początku. Co więcej, założyciele Bitcoin Gold uważają, że portfel jest nieoceniony dla ich społeczności. Guarda współpracował również z fundacją Zcash (ZEC) nad rozwojem portfela i bibliotek SPV oraz z Ethereum Classic. 

Prawie 85% użytkowników Guardy rozważać że mieli doskonałe lub wspaniałe doświadczenie. Tylko 9% użytkowników stwierdziło, że mają złe doświadczenia. 

3. Portfel ADA Lite

Witryna portfela Cardano: https://AdaLite.io/

Typ portfela Cardano: Sieć

Łatwość użycia: Prosty, łatwy w użyciu

Bezpieczny: Tak

Koszt: Darmowy

Jeśli szukasz bezpiecznego, bezpiecznego i lekkiego portfela do przechowywania monet ADA, ADA Lite może być po prostu idealną opcją. Ten portfel jest dziełem społeczności Cardano – deweloperów Vaccumlabs. Aby rozpocząć, użytkownicy nie muszą tworzyć konta ani niczego pobierać. Wszystko, co muszą zrobić, to uzyskać dostęp do portfela za pośrednictwem pliku oficjalny adres URL.

Nowe portfele Ada Lite zawierają 12-wyrazową frazę mnemoniczną, która służy temu samemu celowi, co klucz prywatny do portfela Cardano. Jeśli zgubisz ten klucz, wszystkie Twoje fundusze są zagrożone. Dlatego musisz zawsze dbać o to, aby był bardzo bezpieczny. Należy również pamiętać, że portfel Ada Lite jest hostingiem własnym, więc nikt oprócz Ciebie nie ma dostępu do Twoich danych.

Warto również zauważyć, że Ada Lite jest kompatybilna z innymi portfelami, takimi jak model Trezor T i Daedalus. Aby upewnić się, że Twój portfel pozostaje bezpieczny, zaleca się bezpieczne przechowywanie mnemonika, instalując najnowszą wersję zalecanego programu antywirusowego. Możesz również rozważyć uzyskanie dostępu do swoich środków za pośrednictwem portfela sprzętowego i uniknąć phishingu, zawsze korzystając z oficjalnego adresu URL.

obraz2 2

Źródło: medium.com

4. Portfel Infinito Cardano

Witryna portfela Cardano: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.infinito.wallet lub https://itunes.apple.com/us/app/infinito-wallet/

Typ portfela Cardano: Sieć

Łatwość użycia: Prosty, łatwy w użyciu

Bezpieczny: tak

Koszt: Darmowy

Infinito to pierwszy na świecie uniwersalny portfel, który ułatwia bezpieczny, szybki i łatwy proces aplikacji. Platforma cieszy się wszechstronną konserwacją i regularnymi aktualizacjami, aby umożliwić wydajne i szybkie transakcje. Poza tym Infinito pomaga użytkownikom, utrzymując listę częstych adresów w celu zapewnienia płynnych i łatwych transakcji. Portfel Infinito działa zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android.

Ponieważ Infinito nie przechowuje danych na żadnym serwerze, pozostaje jednym z najlepszych portfeli Cardano – nikt nie może ukraść Twoich środków online. Jednak zaleca się również, aby nie ujawniać swoich haseł i haseł, aby uniknąć nieautoryzowanego dostępu do przechowywanych środków.

Jeśli chodzi o pojemność pamięci, portfel Infinito jest urządzeniem wielowalutowym. Obsługuje kryptowaluty głównego nurtu, takie jak Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, ADA i wiele innych. Obsługuje również wszystkie tokeny ERC20, a także NEP5. Nowe tokeny dołączają do listy prawie codziennie. Co ważne, portfel Infinito jest zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych i może obsługiwać zarówno urządzenia z systemem iOS, jak i Android; jest dostępny w 12 językach, a planujemy dodać kolejne.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Infinito obejmuje różne funkcje bezpieczeństwa, takie jak Touch ID, hasło i hasła.

Dzięki najlepszym praktykom online możesz chronić swoje środki za pomocą tego portfela. Zarówno Twoje dane osobowe, jak i informacje o monetach, w tym klucze publiczne i prywatne, nie znajdują się na scentralizowanych serwerach. Portfel Infinito mieści obecnie ponad 1000 monet.

image3 1

Źródło: toshitimes.com

5. Portfel Trezor

Witryna portfela Cardano: https://trezor.io/

Typ portfela Cardano: Sprzęt wielowalutowy

Łatwość użycia: Prosty, łatwy w użyciu

Bezpieczny: Bardzo bezpieczny

Koszt: Zapłacono

Trezor to pionierski portfel sprzętowy Bitcoin. Zaprojektowany przez czeskich specjalistów portfel jest uznawany za jeden z najlepszych portfeli Cardano. Jest wyposażony w funkcje bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, które chronią środki użytkowników przed kradzieżą fizyczną i wirtualną. Jego ekran OLED ułatwia użytkownikom poruszanie się po interfejsie, a mały, elegancki wygląd ułatwia poruszanie się po nim. Trezor bezpiecznie łączy się z komputerem osobistym lub telefonem przez port USB.

Jeśli szukasz portfela do przechowywania znacznych ilości Bitcoinów, Trezor może być idealnym rozwiązaniem. Twoje klucze prywatne pozostają w trybie offline, podczas gdy urządzenie podpisuje transakcje. Podczas pierwszego połączenia z komputerem zauważysz 9-cyfrowy kod PIN, który pojawi się na ekranie OLED portfela.

Gdy pojawi się kod, wystarczy kliknąć ekran komputera, aby wprowadzić ten sam kod. Portfel generuje kod losowo za każdym razem, gdy łączysz go z komputerem. Gwarantuje to, że klucze prywatne pozostaną bezpieczne, nawet jeśli Twój komputer doświadczy ataku złośliwego oprogramowania. Po wprowadzeniu kodu PIN musisz napisać unikalne ziarno odzyskiwania 24 słów. Tylko dzięki temu ziarnu możesz odzyskać swoje fundusze, więc powinieneś je bardzo bezpiecznie przechowywać. Możliwe jest również dodanie kolejnej warstwy ochrony, dodając hasło do zarodka odzyskiwania. Może to uniemożliwić każdej osobie, która znajdzie Twoje hasło, uzyskanie dostępu do Twoich funduszy.

image5

Źródło: tokenclub.co

6. Ledger Nano S

Witryna portfela Cardano: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s

Typ portfela Cardano: Sprzęt

Łatwość użycia: Prosty, łatwy w użyciu

Bezpieczny: Bardzo bezpieczny

Koszt: Zapłacono

Portfel Ledger Nano S jest idealny dla użytkowników, którzy chcieliby mieć urządzenie o zwiększonym bezpieczeństwie. Produkt francuskiej firmy, portfel można podłączyć do dowolnego urządzenia z portem USB, ale uruchamia się dopiero po podłączeniu do komputera lub urządzenia mobilnego. Nie ma baterii. Poza tym Nano S obejmuje procedurę kryptograficzną, która potwierdza integralność urządzenia natychmiast po włączeniu.

Oprócz ekranu OLED portfel posiada dwa boczne przyciski potwierdzające transakcje. Chociaż jest to urządzenie płatne, cena jest bardzo konkurencyjna i należy do nich Najtańsze portfele sprzętowe Cardano.

Aby zacząć z nowym portfelem księgi, musisz ustawić unikalny kod PIN, który zapewni, że Twój portfel pozostanie bezpieczny. Następnym krokiem jest zapisanie frazy odzyskiwania i bardzo bezpieczne jej przechowywanie, ponieważ jest to kolejny klucz zapewniający dostęp do przechowywanych środków. Portfel Ledger Nano S zapewnia bezpieczne przechowywanie monet ADA, ponieważ Twój klucz prywatny pozostaje offline. Działa na każdym komputerze i telefonie z Androidem. Oprócz ADA, inne obsługiwane monety to Bitcoin, Ether, DASH, ZEC i wiele innych.

image6 1

Źródło: medium.com

7. Portfel Atomic Cardano

Witryna portfela Cardano: https://atomicwallet.io/

Typ portfela Cardano: Na komputery i urządzenia mobilne

Łatwość użycia: Prosty, łatwy w użyciu

Bezpieczny: Średni

Koszt: Darmowy

Atomic Wallet wykorzystuje technologię atomowej wymiany swapów, która umożliwia użytkownikom prowadzenie handlu kryptowalutami w sposób niezawierający, niezmienny i przejrzysty. Portfel obsługuje zarówno połączenia stacjonarne, jak i mobilne i umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji bez konieczności przechodzenia przez etapy weryfikacji, które mogą ujawnić ich dane osobowe lub transakcyjne. Poza tym jest wyposażony we wbudowane wtyczki do ShapeShift i Changelly, które umożliwiają użytkownikom konwencjonalny handel tokenami.

Portfel atomowy może pomieścić ponad 300 walut cyfrowych, w tym ADA firmy Cardano. Co ważne, portfel działa dobrze z systemami operacyjnymi Windows, Ubuntu, Mac, Fedora i Debian. Obsługuje również urządzenia z systemem iOS i Android. Popularne funkcje portfela atomowego obejmują między innymi imponującą obsługę aktywów kryptograficznych, nawigacyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs, handel ShapeShift / Changelly i atomowe swapy..

Ponadto portfel oferuje nieograniczone lokalne przechowywanie danych, stałą obsługę aktualizacji i 12-słowową kopię zapasową. Kilka wad atomowego portfela to format open source i brak możliwości włączenia funkcji uwierzytelniania wielosygnalizacyjnego i dwuskładnikowego. To powiedziawszy, jest to jeden z najlepszych portfeli Cardano do rozważenia.

8. Portfel Yoroi 

Witryna portfela Cardano: https://yoroi-wallet.com/#/

Typ portfela Cardano: Zarówno na komputery, jak i na urządzenia mobilne

Łatwość użycia: Proste, łatwe, szybkie

Bezpieczny: Bezpieczne

Koszt: Darmowy

Yoroi to lekki portfel Cardano, którego nazwa wywodzi się od japońskiej zbroi samurajów. Portfel działa w Chrome i pozwala użytkownikom zarządzać cyfrową walutą na swoim telefonie. Portfel uruchamia się szybko, umożliwiając użytkownikom rozpoczęcie wysyłania lub odbierania ADA w ciągu kilku minut. 

Portfel jest bezpieczny, szybki i prosty. Portfel zawiera zaszyfrowane klucze prywatne, które są udostępniane przeglądarkom lub dostawcom zewnętrznym. Aby zapewnić prywatność, portfel nie wdraża analityki. Ponadto nie musisz pobierać łańcucha bloków po otwarciu portfela, dzięki czemu możesz od razu wysyłać i odbierać transakcje. 

Dowiedz się więcej o portfelach ADA i Cardano

Cardano to projekt głośny. Aby dowiedzieć się o nowościach, sprawdź UseTheBitcoin, aby zapoznać się z przełomowymi i ważnymi wiadomościami i analizami dotyczącymi Cardano, np. Jak odejście Michaela Parsonsa może wpłynąć na projekt lub aktualizacje projektu założyciela Charlesa Hoskinsona. Sprawdź również, dlaczego eToro powiedział, że Cardano jest jednym z najbardziej ekscytujących projektów w dziedzinie kryptografii.

Chcesz zainwestować w ADA? Najpierw przeprowadź własne badania. A następnie zapoznaj się z naszym artykułem Przewidywanie cen ADA. Możesz dowiedzieć się, jak kupić ADA na Binance, korzystając z naszego przewodnika i jak przechowywać tokeny Cardano w nowym portfelu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map